Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  1. Szczerze mówiąc, na słaby internet nie ma rady, poza tym, bym wymienić go na lepszy. Zakładam jednak, że wyeliminować słabość połączenia między routerem/modem a komputerem. Długie ładowanie mapie niekoniecznie musi być spowodowane słabym połączeniem. Może to być kwestia słabego sprzętu lub sprzętu źle skonfigurowanego (w tym, braku aktualizacji sterowników lub systemu), może to być też kwestia obciążeń serwerów i połączeń. Z tym ostatnim niestety niewiele da się zrobić. Producent został o tym poinformowany. Jako małe pocieszenie mogę napisać, że większość graczy ma obecnie problemy z długim ładowaniem.
  2. Takie rzeczy zgłasza się do Pomocy technicznej. Należy wejść na stronę: https://drakensang.com/pl, zalogować na się konto, a następnie kliknąć na link Pomoc techniczna, który znajduje się na dole strony. Po napisaniu zgłoszenia, należy poczekać na odpowiedź (zawsze przychodzi na adres e-mail, jaki jest przypisany do konta w grze, na które się było zalogowanym w trakcie pisania zgłoszenia) i zastosować się do informacji w niej zawartych.
  Główną przyczyną niedochodzenia wiadomości jest fakt sprawdzania złej skrzynki. Skrzynki, która nie jest przypisana do konta w grze. Zastosuj też porady zawarte w tym poście.


  1. Wyższy poziom trudności oznacza więcej postępu w stosie i bardzo łatwo sprawdzić to w grze, stąd brak pytań o to.
  2. Postęp może polecieć z każdego godnego przeciwnika w grze i jest to napisane w oknie eventu, więc nie ma potrzeby o to pytać.
  3. Jak dobrze pamiętam, rok temu nie było tego eventu. W poprzedniej, zaktualizowanej wersji pojawił się on dopiero 2 razy i to w tym roku. Kwestia braku tłumaczeń została zgłoszona - czekamy.
   
 2. jaxom1

  jaxom1 Forum Apprentice

  Witam mam pytanie dotyczące Maga .Co muszę posiadać żeby skrócić czas odnawiania umiejętności
  Zamarznięta sfera .Chodzi o używanie tego zaklęcia zamiast lodowego pocisku ? Dziękuje.
   
 3. Rampagee

  Rampagee Forum Apprentice

  jak mogę się skontaktować prywatnie z polska administracją gry? chce porozmawiać na temat mojego zgłoszenia na pomoc techniczną.
   
 4. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Witam.
  Niestety, ale nie dopuszczamy takiej możliwości. Nasza ekipa stara się oddzielać sferę prywatną od "zawodowej", wobec czego jedyną formą komunikacji z nami jest dział pomocy technicznej oraz polska sekcja forum.  Na skrócenie czasu odnawiania umiejętności przy "Zamarźniętej Sferze", wpływać może:
  a) Poziom Władcy Lodu (max. 10 punktów, każdy dodatkowy poziom talentu daje ci -0,2 sekundy)
  b) Klejnot koncentracji (w stopniu białym skraca o 1,5%, zielonym 3%, niebieskim 4,5%, fioletowym 6% i w pomarańczowym 7,5%, można nosić 5 takich klejnotów naraz, co przy wymaxowaniu ich daje 37,5% skrócenia czasu)
  c) Mityczny set Dragana - hełm, naramienniki, płaszcz (posiada w bonusie za noszenie 2/3 setu -25% czasu odnowienia umiejętności)
  d) W przypadku używania broni dwuręcznej - biegłość "Złodziej na całe życie" (znajduje się w drzewku wiedzy w zakładce broni dwuręcznej, pierwszy punkt daje 1,25% skrócenia czasu oczekiwania, każdy następny daje o 0,25% więcej;
  e) W przypadku biegania w grupie u boku Parowego Mechanikusa - efekt grupowy Walka z czasem ( 21 punktów w drzewku grupowym, maksymalnie może skrócić o 21%)
  Jest jeszcze biegłość Drugiej Szansy, ale ona marginalnie wpłynie Ci na skrócenie czasu i to tylko w określonym momencie (min. z 5-minutowym odstępem czasowym)

  Przy zastosowaniu pierwszych czterech elementów, jest możliwe, aby czas oczekiwania na użycie Zamarźniętej Sferki spadł do tego stopnia, aby stała się ona Twoim podstawowym atakiem.
   
  Last edited: Jul 2, 2022
 5. Rampagee

  Rampagee Forum Apprentice

  ok, ale na email nie moge odpisać a znalazłem materiały które mogę dosłać do sprawy, którą zgłosiłem, mój nr ticket juz jest zamknięty , napisano mi czekac, a zglosilem kradzież konta, wczoraj nazwę mojego konta zmieniono na ruska nazwę i wydze ze ktoś tam zaczal grac, a znalazłem screeny jak wbijałem lewele na tym to koncie. ticket wysłałem około 20 sierpnia.

  czyli nie uzyskam informacji jak się skontaktować z osoba obsługująca mój ticket po zamknięciu wątku i oczekiwaniu na rozstrzygniecie.
   
  Last edited: Jul 2, 2022
 6. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  1. Byłem raz na bolesnym i raz na dręczącym, różnica niewielka, w granicach rachunku prawdopodobieństwa. Musiałbym wejść 10x na każdy z poziomów i wyciągnąć średnią, dlatego szybciej było zapytać na forum.
  2. Gram już na tyle długo w tę grę żeby wiedzieć, że w oknie eventu nie wszystko jest napisane, często bywało, że postęp leciał również z innych miejsc, np kryjówek, bossów międzyświata, czy wybranych zwykłych bosów, a w oknie eventu o tym ani słowa.
  3. Niektóre sfery nie były przetłumaczone od zawsze, również we wcześniejszych edycjach. Tu nie chodzi o to, że nie znam angielskiego albo nie umiem z google translate korzystać, tylko, że niektóre tłumaczenia mają się nijak do rzeczywistości. Przykład pierwszy z brzegu, jak google tłumaczą mroczne monety: [​IMG]

  o nazewnictwie kamieni to już nie wspomnę ;)

  ale żeby nie było, że mój post nic sensownego nie wnosi, chciałbym odnieść się do przedmówcy, który ma problem z wolnym internetem: podstawa to zmniejszenie w grze do minimum wszystkich detali, cieni itp. Jak korzystasz z LTE to najlepiej żeby nikt inny go w tym czasie nie używał. Gdy go miałem, to musiałem w ważnych eventach wywalać córkę z tiktoka a żonę ze settlersów xd no i oczywiście podstawa to odpalanie DSO w wersji 64 bit


  edit:
  Właśnie takie cudo mi wypadło chyba ze szcześcianu:
  [​IMG]

  w skrócie: jak pójdę na Beracha w międzyświatach to mam gwarantowany wzmacniacz bólu i pas?
   
  Last edited: Jul 2, 2022
 7. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Najważniejsze to set dragana i 5 legendarnych klejnotow koncentracji do tego 10 pkt we wladce lodu i predkosc ataku ok 3,7 bo wtedy jakos konczy sie prog szybkosci uzywania skili. Z tym zestawem spamisz sfera jak wsciekly, do mnie juz kilku pisalo ze mam jakies speed hacki.
  No nie do konca, leca tez inne losowe unikaty i w tym jest problem. Mialem kilka tych eliksirow i za kazdym razem dostawalem nie to co leci z danego bosa tylko np skrzydla komtura lub helm odkrywcy ( w przypadku maga).
   
  Geraldinio likes this.
 8. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Zawsze możesz też utworzyć nowy ticket, skoro był on wysyłany z 10 miesięcy temu, ale nie wiem, czy końcowy efekt będzie efektem przez Ciebie pożądanym. Teoretycznie każde konto jest zarejestrowane na dany adres email i jeśli nie masz dostępu do maila, na który zarejestrowane jest te konto, no to nawet support będzie mieć związane ręce.

  Godnymi przeciwnikami są wszystkie stwory, które są nie więcej niż 5 lvli niższe od poziomu Twojej postaci, obojętnie jaką rangę by mieli, czy boss, czy strażnik, czy też zwykli przeciwnicy. Np. jak masz 100 poziom, to nie dostaniesz postępu z potworów o 94 poziomie, ale z 95 poziomu już możesz otrzymać. Też nie masz powiedziane, że masz 100% szans na dropnięcie postępu z każdego pojedynczego przeciwnika, masz jedynie szansę na otrzymanie postępu.

  Mroczne monety akurat są nietrafionym przykładem. Wspomniane Andermanty są nazwą własną twórców gry, więc swojego tłumaczenia dosłownego nie mają. W przypadku niektórych języków nie stosowano tłumaczenia tej waluty, ale są też nieliczne wersje językowe gry (wśród nich również polska), w których nazwa tej waluty jest nazywana ciut inaczej. Przykładowo u Czechów też masz podobną nazwę do polskiej - "ciemne/czarne monety"
  W momencie powstawania gry i pierwszych aktualizacji po polsku, osoby zajmujące się tłumaczeniem na nasz język, określiły swoją własną nazwę "andermantów", bazując na ich charakterystycznej cesze, czyli na ogólnym wyglądzie (czarno-fioletowe kulki, będące walutą).


  Eliksir działa w ten sposób, że daje 100% szansę dropu unikatowego przedmiotu (samodzielnego lub jako część setu). Trzeba jednak pamiętać o tym, że z bossów nie dropią tylko te unikaty, które wyświetlają się na ekranie jako możliwe do wydropienia, ale te uniwersalne również.
  Pójdźmy na tym samym przykładzie, który podałeś. Na Q4 użycie eliksiru spowoduje, że masz 100% szans na dropnięcie unikatu, ale w skład unikatów, które są możliwe do dropnięcia z Beracha w międzyświecie nie wliczają się tylko broń dwuręczna, pas oraz pierścionek Artayi, ale również takie ogólnoświatowe unikaty, jak np. set Roshany/Jashaka/Murolosha/Keen, Światło Gwiazd, Bestia, Predator, Mechanikum, Mściciel, itp., nie zapominając o rękawiczkach z setu Nietykalnych przypisanych do dropu z Q4.
   
  Geraldinio likes this.
 9. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  To oczywiste, ale miałem raczej na myśli zwiększony drop, jak w przypadku chociażby Święta Wiosny. W oknie eventu nie było, że w kryjówkach jest boss, z którego wypada więcej postępu niż ze zwykłego mobka na tym samym poziomie, prawda? Podobnie jak po ubiciu Gwenfary i w jej kryjówce podczas Festiwalu Duchów.
   
 10. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Wie ktoś może jakie sa maxy do pojedynczych stat jakie mozna wydropic? Puki co najwieksze jakie udalo mi sie dostac to do dmg mam 44,7xx% do kryta 24,5xx% do predkosci ataku 47,1xx%, do szybkosci ruchu 22,4xx%, do HP 44,5xx%. Niby pisze 100%, ale czy to sa juz max czy da sie wydropic ponad te 45% do dmg lub 25% do kryta?
   
 11. Rampagee

  Rampagee Forum Apprentice


  ok, zrobiłem nowy bilet, ale jak już mówimy o adresie e mail do konta, na mam pytanie, jak *****, który przejął konto (wyżej pomyliłem, było 10 dni temu, 20 czerwca) zmienił hasło do logina jak konto miało e -mail na portalu gazeta.pl i od 2 lat tam nie zaglądałem i ono wygasło, nie ma takiego konta ani nikt nie tym e-mailu nie może stworzyć, więc jak ***** bez pomocy administracji zmienił hasło i e-mail do konta ?
  dam screena z konta poniżej, jak zmieniono nazwę w dniu wczorajszym i jaka była poprzednia. Konto było słabe, po 2 latach 54. poziom wiedzy, zaklęcia nieskończone, konto użytkowane przez 11- latka i ***** miał hasło zbliżone do postaci i loginu.
  wkleiłbym screeny z komputera ale nie umiem, edytuje później jak ktoś mi powiem jak.
  przepraszam, że jest nie po polsku ale napisze to się zmienia.
  jak wylaczyc poprawianie tekstu bo nie mogę się wysłowić normalnie.
   
  Last edited by moderator: Jul 4, 2022
 12. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Rampagee - Twój post został edytowany w kilku miejscach. Proszę o zawieranie bardziej kulturalnych wyrażeń w swoich wypowiedziach. Proszę również na przyszłość o nieedytowanie wypowiedzi innych osób, gdy je cytujesz w swojej późniejszej wypowiedzi, gdyż całkowicie zmienia to sens wypowiedzi Twojego przedmówcy.

  Jeśli chodzi o Twój problem, to jeśli nie zaglądałeś na maila od 2 lat i dodatkowo nie masz do niego dostępu, a na nim było zakładane konto, to tak jakby ciężko będzie ci o odzyskanie konta, skoro nie będziesz w stanie udowodnić, że jesteś właścicielem tego emaila, a w konsekwencji i konta. Licz na to, że support jakoś pomoże ci to rozwiązać, ale ja to średnio widzę.


  Jeśli chodzi o maksymalne pojedyncze bony możliwe do zdobycia, to największe są, gdy na rzeczach na 145 poziomie bon posiada 100% wartości maksymalnej. Dla szkód np. wartością maksymalną w bonie jest 44,776%, czy do krytyka 24,563%. Pamiętajmy też, że będzie Ci pokazywać 100% wartości maksymalnej dla mniejszych wartości, to jest kwestia zaokrągleń. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że różnica między najmniejszym bonem zaliczanym do tych 100%, a tym największym, w praktyce da bardzo małą wartość do danej statystyki.

   
  Last edited: Jul 2, 2022
 13. jaxom1

  jaxom1 Forum Apprentice

  1.Witam Mam pytanie , grając Magiem , czy warto przestawić się na broń 2H mając -300 DMG - 75% Kryta ?( jeśli nie to przy jakich statystykach to zrobić .)
  2.Szybkość ataku ,co sprawia że wzrasta szybkość ataku w trakcie bitwy (,nie chodzi mi o bufa grupowego) walka solowa . Dziękuje.
   
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Po samych szkodach i wartości krytyka nie jesteśmy w stanie tego określić. Na to składa się dużo czynników. Najlepiej sobie po prostu przetestuj ustawienie pod 2h, sprawdź, w którym czujesz się lepiej i wtedy myśl, czy warto. Też należy przy tym testowaniu pamiętać, że może i zyskasz trochę więcej szkód, ale jednocześnie stracisz bonusy z drugiej ręki + będziesz musiał się inaczej poustawiać, żeby w ogóle wyrabiać speeda 4,0, bo bez tego nawet nie ma co się w to bawić.
   
 15. jaxom1

  jaxom1 Forum Apprentice

  Ponownie Ja, chciałem zapytać co gdy osiągnę 80% kryta, czy wszystko co daje powyżej 80% jest nieprzydatne .(Na przykład , mam 80 % z kamieni ale mam jeszcze wiedzę i tam mogę jeszcze zwiększyć czy to coś da do faktycznego kryta?
   
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Ogólnie masz tak, że wbijasz krytyka do momentu, aż ci pokaże 80% w oknie statystyk, ale... te 80% krytyka obowiązuje tylko na wrogach o poziomie 100. Jak najedziesz sobie myszką na wartość krytycznego ciosu, to ci pokaże, ile twoja wartość krytycznego ciosu będzie wynosiła w procentach dla wyższych poziomów. 80% krytyka na 100 poziomie (mod normalny) nie oznacza, że 80% krytyka będziesz mieć na wyższych modach. Żeby mieć całkowicie wymaksowanego krytyka, trzeba się liczyć z wartością bodajże ok. 450k. Wtedy na każdym dostępnym modzie będziesz mieć 80% krytycznego ciosu. Do tego dochodzi też jeszcze jedna rzecz - krytyczne szkody. Im większą wartość krytycznego ciosu będziesz mieć, tym większe będą te krytyczne szkody.
   
 17. Rampagee

  Rampagee Forum Apprentice

  ok, nie wiem czy tak ciężko, zależy od woli moderacji, ja mam screeny z grania tym kontem i wykonywałem płatności na te konto, ale w jaki sposób nowy właściciel o nazwie w cyrylicy zmienił na stałe hasło. Albo jest dobrym programistą i zrobił to sam , w co wątpię, albo rosyjska moderacja mu to umożliwiła, co według mnie się stało. On na 100% tez nie miał dostępu do email i nie mógł zmienić hasła na stałe. A zmienił. Mam nadzieje, że te pytania zostaną zadane tez rosyjskiej moderacji przez osobę rozpatrującą mój ticket, a osoby czytające mój post zabezpiecza się na taką okoliczność.
   
 18. Rampagee

  Rampagee Forum Apprentice

  Proszę o informacje jak można zmienić email do konta, nie mając możliwości zalogowania się do email obecnie przypisanego do konta?
   
 19. jaxom1

  jaxom1 Forum Apprentice

  To trochę tak jak byś zapytał ,,Jak przejąć czyjeś konto ,,
   
 20. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Rampagee - rozumiem Twoje rozczarowanie, ale tego typu insynuacje zachowaj proszę dla siebie. Jeżeli Pomoc Techniczna podjęła taką, a nie inną decyzję, to są niewielkie szanse by ją zmienić. Na pewno też, nie da się na to wypłynąć pisząc posty na forum.
  Powodów utraty konta może być wiele: wirusy typu key-logger na komputerze, klikanie w podejrzane linki, podawanie danych logowania na podejrzanych stronach (np. w celu przypisania nagrody), udostępnianie danych logowania osobom trzecim (w tym członkom bractwa, rodzinie, znajomym). Na któryś etapie, ktoś musiał przejąć hasła i w ten sposób uzyskać dostęp do konta.