Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Rzeczy, które można uzyskać z Nieodkrytych Map Skarbów są powiązane z nadchodzącym eventem o tematyce pirackiej. Jako, iż do tej pory nie wiemy, jak finalnie te wydarzenie będzie wyglądało, to ciężko mówić o jakiś konkretach, ale osobiście uznaję to za lekką podpowiedź, jeśli chodzi o ewentualny sposób zdobywania tych nowych rzeczy podczas jego trwania. Pod pojęciem "do uzyskania ze skrzyń dracanii" można uznawać skrzynkę, z której daną rzecz będzie można zdobyć, a to już sugeruje, iż podczas tego wydarzenia po prostu będą jakieś skrzynki do otwarcia (nie mylić tego z dostępnością nowych rzeczy ze wszystkich skrzynek w grze). Narazie możemy tylko gdybać, ale jak już wspomniałem wyżej, o tym evencie tak mało wiemy, więc można tylko liczyć na małe leaki właśnie w takiej postaci jak te lub czekać na bardziej oficjalne informacje odnośnie tego wydarzenia.
     
  2. glodny3682914

    glodny3682914 Forum Greenhorn

    Mam pytanko co do unikatu "Słomkowy kapelusz".
    Ktoś z Was wie może jakie on ma statystyki?
    Dostałem 100x rozgwiazd i nie wiem który item jest warto stworzyć.
     
  3. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Gdy masz 100 sztuk danego składnika z bossa i jednocześnie odblokowany przepis, to statystyki możesz sprawdzić na stole warsztatowym. Wystarczy wrzucić składnik z bossa, rudę oraz przedmiot - w okienku wynikowym będzie widoczny przedmiot i gdy najedziesz na niego kursorem, to pojawią się statystyki. Jeśli dobrze pamiętam, to nie uwzględniają one stopnia rzadkości rudy/składnika, a przez to zawsze pokazuje 0-100% na danym poziomie przedmiotu.
     
  4. Geraldinio

    Geraldinio Advanced

    nie wiem czy ja to dobrze zrozumiałem, czyli jeśli zabiję 100 wrogów, to 2% będę miał przez 100x 20 sekund po obniżeniu zdrowia poniżej 33%?
    a co wtedy? energia ochronna na nowo sie kumuluje, czy czeka aż efekt minie i dopiero wtedy zacznie?

    Równie dobrze można to interpretować, że każdy ładunek to 2% więc 100 ładunków to 200% ale to by było chyba za dobrze ;)


    [​IMG]
     
  5. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Jak coś bywa niejasne z opisem, to często warto zerknąć na angielską wersję tego samego tekstu.
    zeal.jpg
    Zgodnie z nim, wnioskuję, że Twoja alternatywna teoria jest prawdziwa. Maksymalnie możesz otrzymać +200% do zbroi.

    W sumie, tak porównując, to opisy są całkiem ze sobą zgodne.
     
  6. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Jeśli chodzi o bonus Amuletu Zapału, to działa on w ten sposób, w jaki jest napisany na unikacie. Ładunki utrzymują się tylko przez 30 sekund w porównaniu do bonusu np. z Paska Zapału, gdzie wbijany buff utrzymuje się przez minutę. Jeśli dobijesz w trakcie farmy do maksymalnej wartości 100 ładunków energii ochronnej, gdzie 1 ładunek daje 2% wartości zbroi, a po chwili stracisz punkty życia do wartości poniżej 33% wartości maksymalnej, to wartość zbroi wzrośnie ci o 200%.

    Niemniej jednak warto tutaj zaznaczyć jedną, bardzo ważną rzecz. W każdym rodzaju statystyk masz coś takiego jak modyfikator absolutny i modyfikator zależny. Modyfikator absolutny wychwytuje wszystkie efekty wartościowe, które wpływają na wartość danej statystyki - w tym przypadku zbroi, czyli np. wartości zbroi należące do podstawy danej rzeczy, czy cyjanity. (Craftowane bony zwiększają wartości liczbowe, więc one też działają na ten modyfikator). Modyfikator zależny wychwytuje natomiast wszystkie efekty procentowe, jakie są nakładane na Twoją postać - i tutaj zaliczamy np. runy, czy toniki zwiększające daną statystykę procentowo.

    Innymi słowy - te 200% wartości zbroi, które możesz uzyskać po nabiciu maksymalnego ładunku energii ochronnej, dodaje się do modyfikatora zależnego
    Sam efekt trwa 20 sekund no i niestety, w momencie, gdy ten efekt się uruchomi, czyli zwiększy ci tą wartość zbroi, to po uruchomieniu, trzeba te ładunki nabijać od nowa.
     
    Geraldinio likes this.
  7. Geraldinio

    Geraldinio Advanced

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czyli tak na dobrą sprawę amulet mało przydatny. Na słabszych mapkach bardzo rzadko mi hp spada poniżej 33%, a na rozlewie czasem może nie wystarczyć te 30s. by go utrzymać.
    Natomiast angielska wersja nic nie wyjaśnia, nadal nie ma informacji, że ładunki się kumulują do 100 x.
    Jeszcze szybkie pytanie, postaram się jak najprościej: czy podczas tego 20 sekundowego buffa +200% nabijają się od razu nowe ładunki, czy dopiero jak on zniknie?
     
  8. silviopolo

    silviopolo Forum Greenhorn

    Witam.Czy można jakoś ustawić automatyczne uzdrawianie kamieniem dusz w grupie?Grałem w grupie i padłem kilka razy i jestem pewny że ten gość mnie nie widział że leżę a w ciągu sekundy już było usiłowanie ożywienia
     
  9. Ennika

    Ennika Active Author

    Prawdopodobnie miał otwartą grupę. Gdy padłeś, obok twojego nicku, zamiast lvl pojawił się znaczek kamienia. Wystarczy, że na niego kliknął i już miałeś ofertę ożywienia.
     
    BA_Yahiko likes this.
  10. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Nie ma takiej możliwości. Obecnie najszybszą metodą jest metoda kliknięcia kamienia dusz, który pojawia się w miejscu poziomu danego członka grupy po prawej stronie ekranu, gdzie wyświetlają się jej członkowie.
    Bonus do zbroi trwa 20 sekund i ten ładunek zeruje się w momencie, gdy ten bonus zbroi się włącza. Od momentu uruchomienia tego bonusu, ładunek trzeba nabijać od zera i one nabijają się od razu po pokonaniu pierwszego wroga.
     
  11. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    zauważyłem brak możliwości oddania wykonanych zadań w moim przypadku zauważyłem to w kopalni hugona i w międzyświecie

    próba oddania zadania kończy się zawieszeniem gry.
     
  12. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Spróbuj wyczyścić pliki DSOClient w folderze %temp%. Może ponowne załadowanie plików gry pomoże w tym przypadku.
     
  13. silviopolo

    silviopolo Forum Greenhorn

    Dziękuję. To też jest szybkie
     
  14. marcel_44

    marcel_44 Forum Apprentice

    Witam.... Jest jakaś awaria nie można się zalogować....
     
  15. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    "Awaria" już się zakończyła. Była planowana i ogłoszona nieco wcześniej. Tu znajdziesz trochę więcej informacji na jej temat.
     
  16. ryszard1951

    ryszard1951 Forum Greenhorn

    Mam pytanie. żeby zbierać pirackie fanty z zadania które dał mi Drake muszę kupić mapę? Czy jak to działa?
     
  17. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Większość, o ile nie wszystkie zadania wymagają pewnej liczby pirackiego złota. Na tą chwilę pirackie złoto można zdobyć tylko przez kupno Niezbadanej Mapy Skarbów za 5000 MM. Możliwe, że w późniejszym terminie te złoto będzie do zdobycia w inny sposób, ale narazie zostaje tylko ten.
     
  18. makaron125

    makaron125 Forum Apprentice

    Czy na evencie jubileuszowy pasek eventu będzie zależał od punktów za osiągnięcia? Jeśli tak to jakie są przedziały?

    Czy w najbliższym czasie będzie naprawiony mortis? W sobotę nie było problemów i ludzie z bractwa przelecieli pare razy; w niedzielę przy pierwszym podejściu przy końcówce ostatniej formy wszyscy dostali nebule, przy drugim podejściu znów przy końcówce dostała jedna osoba, przy trzecim podejściu znów wszyscy nebula. Problem z nebulami występował już wcześniej i był był już zgłaszany do suportu jakiś czas temu
     
  19. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Nie, paski postępu w tym evencie nie były nigdy zależne od punktów osiągnięć i prawdopodobnie takie pozostaną.

    Błąd pojawia się w momencie, gdy większa liczba czarodziejów kręgu w danej grupie używa podwójnej zamarźniętej sferki na bossie, którego bije się dużo dłużej niż innych przeciwników-bossów. Prawdopodobnie jest to efekt nachodzących na siebie lodowych sferek. Błąd jest znany i zgłoszony, jednakże na tą chwilę nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy można spodziewać się jego naprawy, niemniej jednak polecałbym na przyszłość albo chodzić na Mortisa w grupie z mniejszą liczbą magów w grupie, ew. zmienić na Mortisa używanej umiejętności np. na lodowy pocisk. Przy walce z Mortisem polecam też przejście magów na ataki typu elektrycznego. To powinno uchronić Ciebie i twoich współtowarzyszy od wyskoczenia błędu podczas bitki.
     
  20. ΘΧαrdαsΘ

    ΘΧαrdαsΘ Forum Greenhorn

    Dzień dobry, chciałem się spytać czy wiadomo dlaczego nie ma już żadnych kodów bonusowych, macie może jakoś informację na ten temat?
    Macie jakoś teorię?