Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. -kiler5-

  -kiler5- Regular

  obecnie ta mapka jest zbugowana ,dlaczego taką nowośc nie sprawdzą na test server a wpuszczaja bubel -może i wiem ze wzg;ędu bo długo w to gram
   
 2. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Zeby pojawily sie te gobliny trzeba wchodzic i wychodzic do skutku, pytanie tylko czy taka sama zasada dziala na to zeby je otworzyc? Mam tych mlotow kilka ale wchodze na mape juz dobry 50 raz, pojawily mi sie moze z 5 razy tyle ze nie moge ich otworzyc. Czy problemem może byc to ze nie zrobilem calego eventu jeszcze?
   
 3. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie wszystko idzie przetestować na TS, niestety serwery z graczami potrafią wygenerować ciekawe i zupełnie niespodziewane błędy.

  Jeżeli zdobyłeś już nową ozdobę to raczej gobliny mogą nie być chętne do współpracy, jeśli je spotkasz ponownie. Generalnie czekamy na hotfix.
   
 4. Wuja2612

  Wuja2612 Forum Apprentice

  Do czego służy " lost treasure map " ? bo mam tego kilka i nie wiem gdzie i jak to wykorzystać
   
  Last edited: Sep 18, 2022
 5. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Chodzi o ta ozdobe z sakwy z efektem wizualnym? Jesli tak to nie mam tego, bo nie moge otworzyc tych goblinow a widzialem ze masa ludzi z ta ozdoba biega i nie wiem czy to cos u mnie jest nie tak. Jedynie nowego co zdobylem z tego eventu to bron.
  Dobra wszystko jasne, wlasnie mi ta ozdoba poleciala. Trzeba latac w kolko az pojawia sie te "prawdziwe" gobliny ktore da sie otworzyc
   
  Last edited: Sep 18, 2022
 6. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Informacja o nich jest zawarta w opisie hotfixa do aktualizacji 257. Według tego opisu, mapka będzie potrzebna do pewnego mini-wyzwania związanego z Mrocznymi Krasnoludami, które pewnie pojawi się w grze w trakcie trwania urodzinowego eventu, także radzę to dalej przetrzymać w plecaku albo u kobolda.
   
 7. mki0007

  mki0007 Forum Apprentice

  Czy na urodzinowym statku jak się dostanie krąg alchemiczny "Fiery Path" to znaczy ze już nic innego nie dostane?
  i czy te monety "Pirate Gold" do czegoś służą?
   
 8. -kiler5-

  -kiler5- Regular

  chłopie z choinki sie urwałes poczytaj forum a wszystko sie dowiesz
   
 9. -Tomasz-79

  -Tomasz-79 Forum Apprentice

  mam pytanko ile jest złotych piniat do otwarcia ? Znalazłem 6 czy to wszystkie ?
   
 10. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Podczas eventu możemy otworzyć łącznie 7 złotych piniat w miastach: Kingshill, Jarlshofn, Ellonidos, Andrakasch, Yaltepetl, Hiraii oraz w Cardhun.
  W Kingshillu masz takiego rycka, który zwie się Nieszczęsnym rycerzem Drakiem. On oferuje ci zadania, w których można sobie wymienić owo pirackie złoto na jakieś fajne bajery. Na tą chwilę jest to jedyne zastosowanie dla tego złota.
  Co do urodzinowego statku, to pierwotnie po otrzymaniu jackpota, w którym jest zawarty ten Ognisty Krąg, nie powinno być możliwości kliknięcia następnych goblinów.
   
  BA_Bastet likes this.
 11. borys111w

  borys111w Forum Master

  A ja mam pytanie dotyczące aktywności w grze. Grałem od 2012 do 2018 więc jestem mocno do tyłu. Widziałem w ogłoszeniach, że się dużo zmieniło od tamtej pory.
  Pytanie czy sam stan gry się zmienił?
  Czy są nowi gracze? Czy są w ogóle gracze (czy raczej więcej pustki w miastacho_O).
  Czy gra wciąż polega na przechodzeniu tej mapki eventowej po 7000 razy jak to miało miejsce w momencie gdy kończyłem grę?


  Pozdrawiam :D
   
 12. gumis121212

  gumis121212 Forum Greenhorn

  Udało mi się dostać na statek gdzie były gobliny i zdobyłem Krag Eventowy 'FIERY PATH". O CO CHODZI ? Chodzi o to że krąg nie działa na wierchowcu i po każdym wybraniem wierzchowca znika krąg i czy zostanie to naprawione było by fajnie jak by krąg działał cały czas!!
   
 13. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  gumis121212 - Twój post został przeniesiony do tematu, który bardziej pasuje do tego typu pytań.

  Kręgi eventowe niestety, ale nie działają w połączeniu z wierzchowcem. I to się tyczy każdego z nich, łącznie z tym najnowszym.

  Uważam osobiście, że jest z kim grać, jeśli chodzi o farmę grupową. Teraz też masz dość ciekawy okres w grze (event urodzinowy, zbliżający się nowy event piracki, czy też nowe rozszerzenie treści). Patrząc na lata Twojej gry, możesz też próbować np. otrzymać bonus weterana za posiadanie konta więcej niż 4-7 lat.
  Zapowiedziane zostało też pojawienie się gry na platformie Steam, co również powinno przynieść trochę "świeżej krwi" do społeczności. A co do samej farmy, jest trochę alternatyw, jeśli chodzi o to, na co można pobiegać :)
   
 14. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  69fenix69 - dziękuję za analizę, ale poddałam ją analizie i wyszło, że to offtop.
   
  TL_Tyche and BA_Yahiko like this.
 15. Spide

  Spide Active Author

  Mam pytanko odnośnie towarzyszy, od mojej ostatniej gry trochę ich przybyło. Gram łucznikiem, moja postać póki co zaczyna się rozkręcać jeśli chodzi o rozwój stąd moje pytanie jaki towarzysz teraz jest docelowo używany do gry, domniemam że zależy to od różnych czynników ale mógłby mi ktoś trochę rozjaśnić sytuacje w tej sprawie? Obecnie biegam z Lalką Dragana bo podbija mi trochę prędkość ataku a przy okazji trochę obrażeń dodaje(Bez prędkości ataku póki co brakuje mi trochę by mieć maksymalny próg i bonus) Zastanawiam się nad tym Deserowym Goblinem z eventu czy ma on sens?
   
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Deserowy goblin jest o tyle dobrym towarzyszem, ponieważ jako jeden z nielicznych, o ile nie jako jedyny, posiada 3 rodzaje bonusu do statystyk i jeśli brakuje ci każdej z tych rzeczy, to możesz na spokojnie sobie z nim biegać, chociaż mówimy tutaj o początkującym etapie postaci, gdzie nawet ważniejsza od obrażeń jest wartość krytycznego ciosu, która od wejścia CE w 2020 roku, jest połączona z krytycznymi szkodami. Osobiście polecałbym iść na początku w krytyka, czyli np. tutaj dobrą opcją byłaby Lalka Arachny, czy Lalka Mortisa i szkieletowego smoka, które na maksymalnym ulepszeniu dadzą ci tego krytyka najwięcej (30%), a jeśli mówimy o towarzyszach bez ulepszeń, dobrym wyborem byłby też Jabbaks - zbieracz chrząszczy, dający 17,5% wartości krytycznego ciosu na zielonym ulepszeniu, a 25% na maksymalnym.

  Pod prędkość ataku raczej towarzyszy się nie używa, albo używa się mało. Samą prędkość ataku idzie zrobić z run, broni jednoręcznej ustawionej pod prędkość ataku, czasem też można dołożyć prędkość np. z naramek, zbroi, czy rękawic. Niemniej jednak, jeśli dalej wolisz brakującą prędkość ataku dobierać z towarzysza, to Lalka Dragana (4% na zielonym, 16% szkód i szybkości ataku na max.) jest jak najbardziej niezłym wyborem, jednak zamiast niej stawiałbym na już wspomnianego wcześniej Deserowego Goblina, który ulepszony na pomarańczowo daje ci ciut mniejszy procent do szkód i prędkości ataku (5% i 3% na zielonym, 14% i 12% na max.), ale daje ci również podobny procent do wartości krytycznego ciosu (4% na zielonym, 16% na max.)

  Też dość często używanym towarzyszem są te używane pod szkody, np. Lalka Beracha (20% na zielonym, 27,5% na max.), czy Zielony Gryzacz (5% na zielonym, 23% na max.), jednak ich używa się głównie w momencie, gdy już ten krytyk jest dość spory.

  Polecam też zerknąć na nasze FAQ odnośnie bonusów towarzyszy, żeby sobie również samemu podpatrzeć, jakie bonusy i jak duże ich wartości daje dany towarzysz na danym stopniu.
   
  Spide likes this.
 17. Spide

  Spide Active Author

  Dziękuje pięknie za rozpisaną odpowiedź, co do bonusów towarzyszy to orientuje się w tym dość dobrzę bo sam posiadam 3/4 towarzyszy w sakwie, zaraz po wprowadzeniu CE miałem przerwę praktycznie do teraz, ostatnio powróciłem do gry i stąd moje pytanie. Pozdrawiam :)
   
  BA_Yahiko likes this.
 18. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  ΘΧαrdαsΘ - skoro uważasz się osobę kompetentną, to zapraszam do wzięcia udziału w rekrutacji na developera. Więcej informacji znajdziesz na stronie Bigpoint.
  W międzyczasie, uprzejmie proszę o powstrzymanie się od takich komentarzy, bo raz, że nie są one miłe, a dwa, że w większości bezpodstawne. Swoje niezadowolenie można wyrazić w sposób kulturalny, bez zarzucania obcym osobom ich niekompetencji. Jak już Bastet napisała, nie wszystkie błędy da się wychwycić na etapie testowania i dopiero duża liczba osób jest w stanie je wywołać.
   
  BA_Bastet likes this.
 19. ToJaGrajda

  ToJaGrajda Forum Greenhorn

  Witam, czy mógłbym dowiedzieć się dlaczego nie mogę wykupić ''członkostwa premium'' poprzez paysafecard? Wpisuje kod, staram się kliknąć płatność nic się nie dzieje, nie mogę totalnie nic w tym okienku zrobić jedynie to zamknąć..
   
 20. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Jest problem z płatnościami paysafecardem, jeśli próbujemy zakupić usługę przez klienta. Nie wiemy, kiedy będzie to naprawione. Spróbuj to wykonać poprzez stronę, bo tam zakup członkostwa premium w ten sposób powinien ci zadziałać.