Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. ToJaGrajda

  ToJaGrajda Forum Greenhorn

  A czy przez stronę można skorzystać z usługi która daje mi 50% taniej premium?
   
 2. Spide

  Spide Active Author

  Takie szybkie pytanko, jaki jest maksymalny poziom grupowy? I jeszcze jedna kwestia, skąd brać zepsute narzędzie uniwersalne, jest jakiś sposób zdobycia tego?
   
 3. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Musisz pójść do miasta Jarlshofn i zrobić kilka misji z serii Nowe odkrycie (3/3) oznaczonych kolorem ciemnozielonym u Roxany. Po ich ukończeniu, zepsute kilofy uniwersalne będą wpadały po każdym kliknięciu zioła, czy rudy na mapkach.
  Obecnie maksymalnym poziomem grupowym jest poziom 200.


  O ile się nie mylę, to obniżka wyskakuje podczas gry, więc na stronie nie powinna być możliwa do wykorzystania.
   
  Spide likes this.
 4. Spide

  Spide Active Author

  To mam jeszcze jedno pytanie, czy z takim przedmiotem można cokolwiek zrobić czy nadaje się jedynie na śmieci?
  [​IMG]


  Dodatkowo mam pytanie czy istnieje jakiś temat na forum odnośnie błędów językowych gry? Zauważyłem że na wersji polskiej gry jest bardzo dużo angielskiego, mi to osobiście nie przeszkadza ale im dalej w las tym więcej tego a chyba nie powinno to tak wyglądać.
   
 5. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online


  Jeśli chodzi o przedmiot, to widać, że pochodzi on jeszcze z czasów 55 poziomów, a tych unikatów, jeśli nie były craftowane zza czasów 55 poziomów, nie da się craftować - posiada inne rodzaje, lub wartości bonusów, które normalnie nie występują w takich liczbach. Sam posiadałem do niedawna płaszcz z herolda, który w bonach posiadał bonusy do szkód minimalnych i maksymalnych, których obecnie nie da się uzyskać w grze.

  Co do braku tłumaczeń na nasz język, to wiemy o tym problemie. Dostaliśmy zapewnienie, że wkrótce wejdzie aktualizacja/hotfix, która zaktualizuje tłumaczenia na język polski, ale także na inne wersje językowe poza wersjami angielskimi i bodajże niemieckimi, jednak kiedy to będzie? Tego nawet wszechwiedzące sówki nie wiedzą, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość ;)
   
  Spide likes this.
 6. nacek111

  nacek111 Forum Greenhorn

  Witam w drzewku grupy "łowca doświadczeń" co nam to daje więcej PD?
  Dlaczego otrzymałem po zakupie posiadając premkę u Emilii Pas Zapału na poziomie 100 a nie 145?
  I jak odblokować przepis na nadzwyczajne klejnoty?
   
  Last edited: Sep 26, 2022
 7. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online


  1) Tak, talent grupowy Łowca doświadczeń daje % do zdobywanego doświadczenia. Warto zaznaczyć, że żeby ten efekt był aktywny, musisz być w zasięgu innych członków grupy.
  2) Oferta unikatów zapału na 145 pojawia się dopiero, gdy ukończysz finalne zadanie fabularne Ostatnia próba (2/2), które wiąże się z pokonaniem Mortisa. Jeśli go nie ukończysz przed rozpoczęciem Dnia Premium, to oferta unikatów zapału, czy chociażby amuletu Helios, będzie tylko na 100 poziomie.
  3) Przepis na nadzwyczajne klejnoty odblokowuje się w momencie, gdy ulepszysz 10 klejnotów na niebieski poziom, a jeszcze wcześniej ulepszysz 5 klejnotów na zielony poziom.
   
 8. Spide

  Spide Active Author

  Tutaj trochę dopowiem bo sam byłem w takowej sytuacji. Misję można wykonać podczas trwania eventu a oferta się zaktualizuje i będzie możliwość kupienia ekwipunku na 145 poziom, sam tak w obecnie trwającym premium day zrobiłem :)
   
  BA_Yahiko likes this.
 9. nacek111

  nacek111 Forum Greenhorn

  Posiadając 100lvl gdzie najlepiej farmić złoto?

  To od jakiego Qesta muszę zacząć długa droga?
   
  Last edited by moderator: Sep 27, 2022
 10. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  nacek111 - Twoje posty zostały połączone, z racji tego, iż nie piszemy na forum dwóch postów pod sobą.

  Obecnie najszybszym sposobem farmienia złota, jest sprzedawanie przedmiotów uzyskiwanych podczas ogólnej farmy. To sprowadza się do sposobów, w których tych przedmiotów można uzyskać jak najwięcej w jak najkrótszym czasie np. farma krwawych skrzynek.

  Nie wiem, jak stoisz ogólnie z postacią, ale misja, którą wcześniej wymieniałem, należy do zadań fabularnych (tych oznaczonych żółtym kolorem) i żeby dotrzeć do tego zadania, trzeba zrobić również te wcześniejsze misje fabularne.
   
 11. Spide

  Spide Active Author

  Ogólnie to musisz zacząć dalszą część fabuły po Lor'Tac, z tego co pamiętam to chyba musisz mieć skończoną misje z zabiciem balora ale mogę się mylić. Misję zaczyna się bodajże u Amona ale pewności już nie mam bo kawał czasu temu to robiłem. Questów jest dość dużo i trochę z tym zabawy jest, aczkolwiek jeśli wcześniej tego nie robiłeś to i tak na chwile obecną nie skończysz tej serii zadań gdyż wymagany jest do tego event Straszliwe Cienie bo w pewnym momencie musisz udać się na zamek Sargona a bez aktywnego eventu tego nie zrobisz.


  Ja mam pytanie dotyczące przedmiotów unikatowych z międzyświatów. Otóż poszczególne unikaty można zdobyć tylko z bossów danego miedzyświata czy mają one szanse wylecieć także z potworów które tam występują?

  Kolejna sprawa, bo mnie to ciekawi, dlaczego niektóre obszary na podglądzie mapy świata podświetlają się na siwo tak jakby były zablokowane? Misje fabularne mam zrobione wszystkie, mogłem jedynie któreś z pobocznych pominąć aczkolwiek nie wydaje mi się by miały one związek z tymi mapami. Są to jakieś dodatkowe mapy, na przykładzie Brigavik wystepuje dodatkowa mapa -> Sildsteinn, i tylko na mapie świata są pokazane jakby były niedostępne bo nie występują tam kamienie podróżne czy o co z tym chodzi?
  [​IMG]
   
 12. nacek111

  nacek111 Forum Greenhorn

  Obecnie mam zrb Impreza Sushi 2/3 w Międzyświat - "miasto w ruinach"..
   
 13. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  1) Tak, mogą wylecieć one ze zwykłych przeciwników na danym rodzaju Międzyświata. Obecnie nawet mógłbym dyskutować, czy ze zwykłych przeciwników nie uzyska się ich szybciej niż z bossa danego Międzyświata.
  2) Siwe obszary występujące na mapie świata w regionie Cardhun to są inne dodatkowe mapki, które występują w grze, a do których nie ma bezpośredniego przejścia na tzw. "piechotę", nie posiadają własnego portalu np. Sildstein, czy Hale Śmierci, lub wymagają specjalnego portalu do wejścia np. Cieniowa Twierdza Sargona. Aktualnie, patrząc po wrzuconym przez Ciebie zdjęciu, mogę stwierdzić, iż wszystkie obszary z tego regionu, posiadające portale, masz odblokowane.


  Misje międzyświatowe nie są misjami fabularnymi, choć też są oznaczone kolorem żółtym. Jeśli chcesz zobaczyć, których misji ci brakuje, to najprościej jest zerknąć do Kompendium, gdzie masz rozpiskę wszystkich misji, które masz już wykonane. Gdy już wejdziesz do kompendium, to poszukaj ostatniej żółtej misji znajdującej się w ostatnim Akcie, który Ci jest pokazywany. Na jej podstawie możesz sobie wywnioskować, do jakiej lokalizacji musisz się udać, aby móc podjąć się kolejnej misji fabularnej.
  [​IMG]
   
  Spide likes this.
 14. nacek111

  nacek111 Forum Greenhorn

  No mam ten Akt 8 - Cienie duszy i Q ostatni "Zagubieni w Lesie" 1/4 i co biegam 1,5h znalazłem kilka razy Polane ale wcale tej Artavi głupiego ktoś szuka?
   
 15. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  W takim razie dużo misji ci nie zostało - jedynie te, które masz w Akcie 8. Co do Polany Artayi, to przede wszystkim musisz szukać pieńki, przy których rosną muchomorki. Gdy już taki klikniesz, to wchodzisz w wejście, przy którym również rosną muchomorki. Powtarzasz to samo przez łącznie 3 mapki, aż do momentu, gdy dojdziesz do mapki, która bezpośrednio zaprowadzi cię do tej polany. Też warto sobie odpalić nawigację, która powinna być pomocna przy poszukiwaniach. Jeśli zrobisz błąd i klikniesz coś, co nie będzie posiadało przy sobie muchomorków, to oznacza, że zrobiłeś błąd i musisz zacząć najprawdopodobniej od nowa.
   
 16. borys111w

  borys111w Forum Master

  Pytanie - ostatni raz grałem jakies 3 lata temu, po zalogowaniu moja postać jest goła i zniknęło całe eq, plaszcze, dragan, sargon, sety itp. rozumiem że to zamierzone działanie?
   
 17. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Tak, jest to efekt zamierzony, wynikający z wejścia do gry rozszerzenia treści, które wprowadziło graczy w erę 100 poziomów postaci. Do tego działania odnosi się chociażby ogłoszenie sprzed 2 lat, w którym znajduje się informacja o rekompensacie za te przedmioty, które zniknęły w momencie wejścia rozszerzenia.
  Całą treść ogłoszenia możesz zobaczyć TUTAJ.
   
  borys111w likes this.
 18. nacek111

  nacek111 Forum Greenhorn

  No i co zatrzymałem się na misji "Mistrz Cienia" 1/1 co potrzeba 999 eski światła i pytanie gdzie najszybciej farmić jaką mapę i poziom trudności>? A druga sprawa kolejny Qest to "Pierwotni" 1/1 jakąś Nerine w Cieniowej twierdzy Sargona muszę poszukać ale nie mogę nigdzie znaleźć jak tam wejść..? Dużo jeszcze mi tych Q zostało żeby odblokować te itemki na 145lvl?
   
 19. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Zadanie z esencją światła najlepiej wykonać, idąc do Telepolos i klikając tam kilka kryształów umieszczonych obok siebie, z których można tą esencję zebrać. Inną opcją jest kupno esencji światła za mroczne monety w momencie, gdy aktywne jest wydarzenie pt. Straszliwe Cienie.
  Co do drugiego zadania, to żeby je wykonać, musi być aktywne to samo wydarzenie, o którym wspominałem ciut wyżej. Niestety, nie da się tego w żaden sposób wyminąć.
   
 20. nacek111

  nacek111 Forum Greenhorn

  No dobrze a dziwny jest przypadek bo ja takową esencje posiadam w ilości 9999 z tego eventu +50% +100% i 300% szkód z poprzednich lat i jakoś nie chce mi ją przyjąć ten npc a ona się niczym nie różni a nie włazi ta nowo wydrop w slot jeden z tą starą?? tylko muszę na nowo dalej dropić ;/?
  A z tą drugą misją muszę czekać jednak na event Sargona?