Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. PatrykWalencik

  PatrykWalencik Forum Apprentice

  Pytanie, czy talenty z zakładki Grupa działają też jak gra się solo? I czy jak nie mam odblokowanego talentu jak na obrazku tylko mam runę to czy sam talent działa?
  https://ibb.co/ZNQ6Nnw[​IMG]
   
 2. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Zgodnie z nazwą, talenty grupowe działają tylko w grupie. Dokładniej rzecz ujmując, gdy znajdujesz się w 20m zasięgu co najmniej jednego z członków grupy. Runa zwiększa poziom talentu, a co za tym idzie, nie trzeba samego talentu wcześniej odblokowywać. Dla końcowego efektu, 2 poziom talentu i zielona runa to dokładnie to samo. Efekty obu tych elementów (runy i talentu) sumują się, a nie wpływają jeden na drugi.
   
 3. ΘΧαrdαsΘ

  ΘΧαrdαsΘ Forum Greenhorn

  Złoto Gwiazd, DTU - Obecnie nie ma na serwerze na żywo :)
   
 4. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Na tą chwilę nie otrzymaliśmy jeszcze informacji zwrotnej na ten temat.
   
 5. Asmodeusz

  Asmodeusz Forum Greenhorn

  A kiedy będą jakieś informacje?
   
 6. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Wtedy, kiedy je otrzymamy.
   
  TL_Tyche likes this.
 7. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Wie ktoś może czy wyższe mody maja wpływ na częstsze pokazywanie sie tego mini bosa, z którego dropi klejnotu do skladników? Zawsze latam normal, ale dzis poszedłem 25x na rozlew z ciekawosci i ani razu sie nie pokazal, to jest ponad 6tys narzedzi. Nie wspominam ile wywaliłem na samego norma, tysiace narzedzi i ani 1 klejnotu nie ma, a sa az 3. Samo trafienie na niego graniczy z cudem. Jest sens dalej chodzic na rozlew? Czy moze odpuscic ten klejnot majac skonczona postac jesli chodzi o kamienie, runy, klejnoty i sety? Przyda mi sie do czegos jeszcze? On działa też na wieksze ilosci jeśli chodzi o skladniki z mobów czy roślin do tonikow/lekarstw czy tylko i wylacznie na ilość skór bosów?
   
 8. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Na wejście do Jarzącej się Jaskinii na rozlewie krwi wydajesz 5 razy więcej zepsutych narzędzi uniwersalnych niż jakbyś miał tam wejść na normalny mod. Można założyć, że im wyższy mod, tym ciut większa szansa na uzyskanie klejnotu, jednak czy to jest aż taka różnica w dropie i w samym pojawianiu się strażnika, żeby opłacało się wejść tylko raz zamiast pięciu razy (250 zepsutych narzędzi na rozlewie krwi do 50 zepsutych narzędzi na normalnym modzie)? Nie sądzę.
  Sam klejnot łowcy składników działa na podstawowe składniki typu rudy, czy inne zioła typu przeklęta krew, czy sok z rośliny, jak i na skórki z bossów - zarówno tych o pochodzeniu fabularnym, jak i o pochodzeniu specjalnym (eventowym).
   
 9. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Witam mam pytanie do graczy którzy grają rycerzem, ostatnio zauważyłem , że bardzo często jak chce użyć gniew smoka(wulkan) to skill mi się odnawia ale niestety wulkanik nie działa nic nie ma na mapie, i to od paru dni bardzo często mi się zdarza czy innym też, druga sprawa nie wiem czemu jak używam natarcia i powinienem być na ostatnim mobie to zaraz mnie cofa i jestem w miejscu skąd zaczynałem natarcie??
   
 10. мasa_grimm

  мasa_grimm Forum Greenhorn

  Już są:
  [​IMG]
   
 11. Glogi

  Glogi Junior Expert

  Witam serdecznie. Ostatnio zauważyłem że w drugim rzędzie ofert dnia nie pojawia się już ten" rulon" z których leciały pirackie mapy. Zrobiłem małe dochodzenie i zauważyłem że tego kościotrupa NPC który oferował różne rzeczy za pirackie monety też nie ma. Idąc dalej tym tropem zauważyłem że oferta wyżej wspomnianego "rulonu" też już nie widnieje w zakładce "akcja specjalna", a co więcej w ogóle nie można go już kupić.
  Chciałbym się dowiedzieć czy ten event będzie się pojawiał jakoś cyklicznie, a może w ogóle już sie nie pojawi? Gdzieś chyba przeoczyłem informację o tym, i bez sensu trochę wydałem mrocznych monet na szukanie tego w ofercie dnia? Z resztą nigdy on nie był na liście aktualnych eventów wiec domniemałem że to będzie stały punkt programu a tu nagle zaskoczenie :).

  PS Przepraszam za nieprecyzyjne nazewnictwo po prostu napisy były po angielsku i w tej chwili uciekły mi z głowy ale chyba każdy wie o co mi chodzi :)
   
 12. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Prawdopodobnie ten jegomość, pirackie złoto i wszelkie inne przedmioty powiązane z piratami zniknęły lub przestały być możliwymi do zdobycia w chwili zakończenia eventu jubileuszowego, który był jednocześnie zwieńczeniem okresu "pirackiego". Czy wrócą? Zakładam, że tak, ale bardziej prawdopodobnym jest, iż powrócą w dalszej przyszłości.

  Tak, jak już kolega wyżej wspomniał - pojawiła się informacja od CM Shanty'ego odnośnie hotfixa, który ma się pojawić w następnym tygodniu, a także udostępnił informację o przyszłej rekompensacie za wszelkie problemy powiązane z Festiwalem Duchów. Na tą chwilę nie znamy zawartości tej rekompensaty, ani treści hotfixa, ale bądźcie pewni, że gdy tylko otrzymamy taką informację, to na pewno pojawi się ona na forum.
   
 13. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  krzy40 - kolejne Twoje posty zostały usunięte. Proszę się w tym poprawić i trzymać się głównej tematyki danych kanałów, w przeciwnym razie będziemy musieli podziałać inaczej.
   
 14. Bitcoin100k

  Bitcoin100k Forum Greenhorn

  Dzień dobry,

  Ostatnio pojawia się problem z teleportowaniem/wchodzeniem na jakiekolwiek mapy w grze. Kilkukrotnie z rzędu potrafi pojawić się komunikat z informacją "wszystkie próby połączenia nie powiodły się".
  Czy problem jest znany ?
  Czy jest jakieś wytłumaczenie tego problemu ?
  Czy problem zostanie usunięty ?
  Czy jest jakieś rozwiązanie po stronie gracza, które mogłoby pomóc z logowaniem się na mapy ?

  Pozdrawiam.
   
 15. Przyjaciel

  Przyjaciel Someday Author

  Napisze to co zapewne napisałby Tobie każdy inny.. Problem jest doskonale znany przez wszystkich. Są dwa warianty opisujący tenże problem - serwery są przeciążone i nie potrafią sobie poradzić z większą liczbą graczy (szczególnie podczas trwania akcji specjalnych) lub też serwery nie były restartowane przez dłuższy czas. Co do naprawienia tego problemu, to jeżeli miałby on zostać naprawiony, to już dawno by został naprawiony. Wina jest tu po stronie serwerów, na które producent jak mniemam nie ma ochoty wydawać pieniędzy. Co do ostatniego podpunktu, to tak.. sprzęt na którym grasz ma znaczenie, ale sama gra nie jest dość wymagająca.. ważniejsze moim zdaniem jest aby mieć dobry ping i te 30+ Mb/s download'u.
   
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Powodów może być kilka, do tych najczęściej występujących należy niestabilne łącze internetowe, czy też przeciążenie serwerów wynikające z większej ilości interakcji (w praktyce im więcej graczy aktywnie uczestniczy w wydarzeniach specjalnych, takich jak obecne wyzwanie "Festiwalu Duchów - Powrót zza Grobu", tym większe problemy mogą być z ładowaniem gry, zwłaszcza w pierwszych dniach trwania danych wydarzeń). Problem jest jak najbardziej znany i był już wielokrotnie zgłaszany.

  Kernelly - Twój post usuwam z powodu off-topu. Dokładnie z tego samego powodu został usunięty Twój inny post na kanale dyskusyjnym o Festiwalu Duchów, gdzie nie zauważyłem niczego, co dotyczyłoby tematu tego wydarzenia.
   
 17. мasa_grimm

  мasa_grimm Forum Greenhorn

  Od wejścia w życie eventu Return of the Dead, ja i 1/3 moich ziomali z disco ma ten sam problem co kolega wyżej. Wina leży jak zawsze nie po stronie odbiorcy końcowego xD

  ps. nawet o 3 am mam ten sam problem, i nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że to wina większej aktywności graczy, ponieważ w bardziej obłożonym i zdecydowanie bardziej atrakcyjnym event-Cię, którym był 11. Jubileusz Dracanii, takie problemy nie miały miejsca :)
  [​IMG]
   
 18. Bitcoin100k

  Bitcoin100k Forum Greenhorn

 19. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Nie wiem od czego to zalezy, ale gram na 9 letnim laptopie, który juz ledwo co zyje do tego net 40 mb/s i nigdy takich problemów nie mam. Ping 40 to norma. Jedynie gdzie dluzej mi mape zazwyczaj laduje to pierwszy dzien jakiegos wiekszego eventu gdzie ludzi masa, ale zadnych komunikatorów nigdy nie mialem.
   
 20. Przyjaciel

  Przyjaciel Someday Author

  Dlatego wspomniałem też o restarcie serwerów, którego nie było już dość dawno..