Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. Glogi

    Glogi Junior Expert

    Podobno od niedzieli na kącie testowym pojawiło się nowe CE które ma już niebawem wejść w życie na stałe. Z tego co było wiadomo poziomy postaci się nie zmienią, poziomy trudności też mają pozostać bez zmian. Czyli z tego co podejrzewam będą zwiększone maksymalne tiery kamieni i klejnotów, run raczej się nie spodziewam że będą ruszać. Niestety nie mam konta testowego a mocno mnie intryguje co też będę miał do roboty w grze przez kolejne dwa lata do nowego CE ? Jakby ktoś już mógł się podzielić z nami swoimi opiniami byłbym bardzo wdzięczny.
     
  2. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Tutaj muszę poprawić - do tej pory nowe rozszerzenie treści nie zostało jeszcze upublicznione na testowym serwerze, jednak we wczorajszej wiadomości zamieszczonej przez CM Shanty'ego pojawiła się informacja, że nowa aktualizacja zostanie wypuszczona na serwerze testowym prawdopodobnie dzisiaj. Należy jednak mieć gdzieś z tyłu głowy, iż - z uwagi dużą ilość pracy - zawsze może to się lekko opóźnić.
    Sama zawartość aktualizacji nie jest jeszcze do końca znana i z racji wejścia jej na serwer testowy - może się zmieniać w każdej chwili.
     
    Glogi likes this.
  3. Kajika

    Kajika Forum Greenhorn

    1. Czy planowane jest dokończenie tłumaczenia dla języka polskiego? Jest dużo, szczególnie nowej zawartości, która nie jest spójna językowo.

    2. Dlaczego zabicie Sargona w jego lokacji będąc pod wypływem eliksiru, który daje gwarantowany drop w postaci unikatu lub setowego itemu, nie daje żadnego dropu z tych itemów? Czy to błąd znany deweloperom i czy będzie naprawiony?

    Pozdrawiam :)
     
    kerad19711 likes this.
  4. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Jeśli chodzi o pierwszą kwestię, to jak najbardziej jest planowane dokończenie tłumaczenia dla naszej wersji językowej, ale kiedy to nastąpi? Ciężko powiedzieć, tym bardziej, że problem nie dotyczy tylko polskiej wersji językowej, ale też kilku innych.

    Jeśli chodzi o drugą kwestię, to nie określiłaś nam dokładniej, o którego bossa ci chodziło. Jeśli chodziło Ci o Sargona, do którego wchodzi się wejściem przez jego Cieniową Twierdzę, to eliksir jak najbardziej powinien działać. Jeżeli natomiast chodzi ci o bossa z Kingshill w Dawnej Chwale, do której wchodzi się za rdzenie parowe w Andrakaschu, to trzeba zaznaczyć, że tam nie masz Sargona, a Mroczną Moc, która nie jest o randze bossa, tylko o randze przywódcy lochu.

    Eliksir, który można otrzymać z tajemniczych sześcianów, działa tylko na przeciwników o randze bossa, więc nie jest możliwe otrzymanie unikatu z Mrocznej Mocy, która finalnie nim nie jest - i to nie jest błąd, a celowy zamiar. Jeżeli natomiast owy eliksir Ci nie zadziałał na Sargonie będącym w jego azylu w Cieniowej Twierdzy, to proszę zgłosić się do Pomocy Technicznej z wszelkimi dowodami, bądź screenami, które pomogłyby im rozwiązać Twój problem.
     
  5. Kajika

    Kajika Forum Greenhorn

    Ok, dziękuję za wyjaśnienie ;) i nie określiłem :)
     
    BA_Yahiko likes this.
  6. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    Czy istnieje jakis magiczny przycisk albo jakas kombinacja, które by podnosiły cały drop naraz? Albo chociaz pojedynczo byle by było mniej klikania i trafiania, gdzie przy szybkim przechodzeniu map albo hordach mobow ulatwialo by bardzo. Przydaloby sie to, bo czasem sypie itemami a ja lubie zbierac wszystko.
    Wie ktoś może czy w tym roku bedzie jeszcze "chciwosc przemytnika" albo cos takiego gdzie sa te pety do mrocznych do zdobycia?
     
  7. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    istnieje taki przycisk w postaci petów 1. zbieracz skarbów (zbiera kaminie ,runy ,klejnoty)-dostepny w dzień premium 2,. chaczi (zbiera itemy ) był dostępny z skrzynek na evencie przesilenia
     
  8. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    To to wiem, chodzi mi czy da sie podnosic rzeczy jakims klawiszem oprocz myszy, w ustawieniach nic nie znalazlem ale kto wie.
     
  9. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Niestety nie ma takiej kombinacji. Trzeba wszystko ręcznie klikać. Jedynym ułatwieniem są wspomniane już przez -kiler5- towarzysze: Zbieracz Skarbów oraz pies Hachi, które zbierają kamienie szlachetne, runy i klejnoty (w przypadku Hachi'ego również tajemnicze sześciany.

    Na tą chwilę data powrotu wydarzenia Chciwość Przemytnika nie jest znana, ale jeśli będziemy mieli informację o takim zaplanowanym wydarzeniu - to na pewno ta informacja będzie zamieszczona na forum.
     
  10. annabeata

    annabeata Forum Greenhorn

    Witam
    Mam takie pytanie, a mianowicie chciałam zapytać (bo ciężko było mi znaleźć na
    forum, nie wiem czy jest poruszony taki wątek w ogóle) :
    - jakie klejnoty mogą wypaść z ostatniej skrzyni (po ubiciu Bossa) w miedzy świecie?
    - jaki jest na to procent przy poszczególnych poziomach trudności ( zagłada,
    bezlitosny, rozlew). Na forum gracze wypowiadali się liczbami 0,5% / 1%
     
  11. мasa_grimm

    мasa_grimm Forum Greenhorn

    W aktualizacji 249 zostały wymienione wszystkie jewelle, które mogą wypaść ze skrzyni końcowej w PW. Link do niej poniżej:
    https://board-en.drakensang.com/threads/release-249-patchnotes.83633/

    Co do procentów to jest tak jak podają wspomniani gracze; do bezlitosnego 0.5%, a na rozlewie 1%.


    Co do ogólnych ustawień, oraz opisu, interfejsu to polecamy Ci mój film, który nie tak dawno zmontowałem:


    Ja tylko dodam mój materiał wideo (przewiń do 5:10), w którym, w sposób namacalny, wytłumaczyłem o co z tym wszystkim chodzi xD
     
    Last edited: Nov 7, 2022
    BA_Yahiko likes this.
  12. Imwis

    Imwis Forum Greenhorn

    Trzymając ctrl pojawiają się nazwy itemów, ułatwia to ich podnoszenie
     
  13. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    kiedy ta naprawa progresu eventu( fakt nagrody są jakie są zaprzeproszeniem nie urywają 4x liter ,ale dla zasady che zrobić ,obecnie nie ma sensu ) , krótka piłka nastapi to czy nie?
     
  14. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Na tą chwilę nie mamy żadnej oficjalnej informacji odnośnie tego, czy hotfix zostanie wprowadzony w ciągu tygodnia, przez który jeszcze będzie odbywać się Festiwal Duchów, czy nie. Mamy informację tylko o jego przełożeniu go na później.
    Osobiście, jeśli chcesz zrobić ten event, to polecałbym już wykonywać go w obecnej formie. Tym bardziej, że dzięki wydłużeniu czasu wydarzenia, jak i wprowadzeniu kodu bonusowego w postaci 120.000 postępu, jesteś trochę bliżej jego ukończenia i ewentualnego zgarnięcia pozostałych nagród z wydarzenia. Nawet, jeśli hotfix wszedłby w ciągu kilku ostatnich dni, to może po prostu zabraknąć Ci potem czasu na ukończenie, mimo poprawionego dropu progresu.


    -kiler5- - Twój post zostaje usunięty z powodu zbyt dużej ilości off-topu.
    Jako moderatorzy możemy tylko przekazywać informacje, o których wiemy i które mogą być przekazane społeczności, co też robimy. Twoje narzekanie na moją pracę, sugerując niejednokrotnie, że nie stoję po stronie graczy, czy też swoimi wypowiedziami "żartuję" z nich, jest nie na miejscu. Moderatorom i administratorom na tym forum również zdarza się czasem narzekać na pewne decyzje, czy powstałe opóźnienia, ale to od osób będących wyżej zależy, co wejdzie na serwery, w jakiej formie i w jakim czasie. My możemy coś sugerować, proponować, zgłaszać błędy, ale finalnie to Twórcy podejmują decyzje. My jesteśmy głównie od przekazywania informacji, które dostajemy i od pomagania zwykłym graczom, np. tu na forum.
     
    Last edited: Nov 7, 2022
    Glogi likes this.
  15. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    -kiler5- - post kasuję za oczywisty offtop. Zapraszam również do miesięcznego odpoczynku od forum.
     
    BA_Yahiko likes this.
  16. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    Patrząc w kompedium zauważyłem, że brakuje mi trzech. Na samym dole Miedzyswiat mam 0/1 oraz Miasto w Ruinach 31/33. Sąd Umarlych mam 1/3 oraz Władca Umarlych 2/3. Czy da sie jeszcze te misje gdzies znalezc i wykonac czy po Dark Legacy juz przepadło?
     
  17. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Jeśli te misje tyczą się takich map jak Morze Kości, czy starsza wersja Hal Śmierci, a także wcześniejszej wersji Mortisa z Q6, to niestety, ale nie da się już tego wykonać.
     
  18. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    Czy w takim razie majac nie skonczone kompedium, moze to miec jakis negatywny wplyw na dalsza czesc rozgrywki ? Np jakies problemy z misjami czy cos. Czy najlepiej byloby zrobienie nowej postaci ?
     
  19. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Te misje mogły mieć wpływ jedynie na te misje związane z międzyświatami. Te powiązane z Mortisem były trochę inne w porównaniu do reszty międzyświatów. Obecnie to wygląda tak, że po odblokowaniu ich, można wziąć sobie misje do każdego rodzaju, bez względu na to, czy ma się wcześniejsze rodzaje poodblokowywane, czy nie (odblokowywanie nie musisz zaczynać od map prowadzących do Grimmaga, a możesz zacząć np. od map prowadzących do Sigrismara. Kiedyś natomiast wyglądało to tak, że trzeba było robić wszystkie międzyświaty po kolei - z wyjątkiem Mortisa, do którego międzyświata dostawało się zadanie razem z tymi powiązanymi z mapami międzyświatowymi Herolda i ich ukończenie nie wpływało potem na dalsze odblokowywanie międzyświatów.
     
  20. Soulshade2

    Soulshade2 Someday Author

    Burzowy smok będzie grywalny po rozszerzeniu ktoś ma takie informacje ?
     
    Last edited: Nov 10, 2022