Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. Arkebux

    Arkebux Forum Greenhorn

    Dzień dobry ludziki. Mam pytanie - kiedy wchodzę na mapy to często nie wczytuje mnie tekstur lub na mapie nie ma mobków. Wiem, że nie tylko mnie to dotyczy, ale też innych graczy. Nie da się tak grać jeśli co chwile trzeba robić restart gry czy to naprawdę taki bubel z tego Drakena?
     
  2. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Może to być wina zbyt wolnego połączenia internetowego - gra musi pobrać dane potrzebne do odtworzenia grafik i mechanizmów obowiązujących na danych mapach. Często tak jest przy wejściu pierwszy raz na daną mapę. Po prostu pliki muszą się pierwszy raz wczytać.
    Innym wyjściem jest wyczyszczenie plików DSOClient w folderze %temp%. Wtedy wszystkie dane dotyczące gry musiałyby ci się pobrać i paradoksalnie takie przeładowanie danych może ci zadziałać na korzyść.
     
  3. Glogi

    Glogi Junior Expert

    Nie przejmuj się ja jak wchodzę na arenę PvP to zanim zobaczę grafię to już mam jedąną porażkę na kocie zaocznie, a czasem tylko wchodzę żeby potwierdzić przegrany meczyk bez mojego udziału :). Kiedyś tak nie było odliczanie do walki zaczynało się jak wszyscy byli na miejscu.
     
  4. 69fenix69

    69fenix69 Someday Author

    Wrocilem do gry po pol roku przerwy jakos i chcialem zagrac z znajomym i co sie okazalo? Nadal gra jest tak dobrze zrobiona ze laduje mapy po 5 min grupa oczyscila prawie ze cale q5 a ja dopiero sie zaladowalem. Zbyt trudno jest dla bp zoptymalizowac ta gre czy jak? Gralem w np broken ranks i mi mapy natychmiastowo prawie laduje a ping mam z 50. Nie dosc ze zepsuli gre 100 lvl to podstawy nie chca naprawic no ja nie moge. Moze bp wziac sie do roboty i naprawic ta gre czy beda sie obijac 24/7? Bo te wielkie ce co ma byc to jest zartem na testowy dali 1 mape i 1 wierzchowca XD widze zbyt ciezko dla bp ruszyc 4 litery i naprawic ta zepsuta gre
     
  5. Arkebux

    Arkebux Forum Greenhorn

    Grałem już ponad 10 lat temu "internet może wolny" ***** - jak wróciłem to jest śmiech w karczmie ***** - wszystkie gry śmigają mnie pięknie tylko tutaj jest bug na bugu i nie da się w to grać *****
     
    Last edited by moderator: Nov 23, 2022
  6. Bezioxxx

    Bezioxxx Forum Greenhorn

    Mam tak samo jak ty, próbowałem chyba wszystkiego co mogłem tak od razu zrobić.
     
  7. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan

    Zrób czyszczenie plików albo indywidualnie test łącza z grą.
    Farmie q5 codziennie na speed-run i ani ja, ani moi znajomi z Discord'a i klanu nie mamy takich problemów które opisujesz, zwłaszcza teraz gdy nie ma żadnych większych eventów.
     
  8. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Arkebux - Twój post został mocno okrojony, z powodu zamieszczania w nim wulgaryzmów oraz próby "upupiania" moderatora/odbierania jego wiarygodności, co nie powinno mieć tu miejsca.
    Z tego względu zostajesz również ukarany 11 punktami ostrzeżenia, co wiąże się z
    blokadą konta na 1 dzień.

    Chciałbym również wspomnieć, iż forum jest miejscem, w którym wymagamy poprawnego języka, ale również szacunku do drugiego człowieka. Chcesz skrytykować? To zrób to, ale używaj do tego poprawnego i czytelnego języka. Zarówno nasza sekcja, jak i inne komórki administratorskie jesteśmy świadomi występowania takich problemów i możemy powiedzieć, że Twórcy starają się pracować nad poprawieniem ich, jednak nie wszystkie błędy pochodzą od strony gry - i zwykle najpierw staramy się identyfikować, czy problemy są związane np. ze sprzętem gracza, czy z prędkością internetu, czyli leżą po ich stronie - czy po stronie błędów gry.

     
  9. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    nie mam pojęcia co to zacz jest aktualizacja czy hotfix w każdym bądź razie zadania dzienne ,opis misji , osiągnięcia. ustawienia grupowe , ustawienia gry są nieczytelne prawdopodobnie wersja dla programisty bp - normalnie mistrzostwo świata - tak trzymać
     
  10. haryrama

    haryrama Forum Greenhorn

    Hehehe zgadzam się z Tobą w 100%,śmiech na sali :)Wrzucili na ogólną grę to samo co było na testowym z takimi samymi błędami po prostu tak jal piszesz mistrzostwo świata :)
     
  11. modrzejkuz

    modrzejkuz Active Author

    Nie jest to wersja dla programisty. Normalna wersja z błędem ładowania z bazy tłumaczeń GUI, dialogów itd. Na ten moment działa jedynie wersja angielska (trzema zmienić język niestety). Nie zmienia to faktu , że ta sytuacja nie powinna mieć miejsca. Wielokrotnie narzekaliśmy na BP i ich niedoróbki i fuszerki, ale to co teraz wyczyniają to już jest najwyższy poziom odwalania kichy... Przypomina to raczej zabawę dzieci z podstawówki w programowanie. Wrzucanie nie przetestowanych updajetów z milionem błędów na serwer komercyjny - takie standardy to tylko w BP. Do tego zero informacji od DevTeamu.W większości firm taka ekipa już by sobie szukała nowego pracodawcy. Bez komentarza....
     
  12. estera77

    estera77 Forum Greenhorn

    co to za opisy przy misjach postaciach? cały ekran zawalony nic nie można zrozumieć. zróbcie coś z tym bo śmiechu warte:)
     
  13. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Rozumiem wasze zbulwersowanie problemami związanymi z czytelnością większości danych w języku polskim po wprowadzeniu hotfixa, jednak prosiłbym o wstrzymanie się z dalszymi opiniami i o trochę cierpliwości. Jak to obecnie wygląda - każdy widzi, również Twórcy i obecnie podjęte są prace naprawcze w celu wyeliminowania tego problemu. Warto również czekać na oficjalne komunikaty ze strony administracji - tym bardziej, iż dzisiejszego dnia spodziewany był start wydarzenia związanego z Wielkimi Łowami.
     
  14. modrzejkuz

    modrzejkuz Active Author

    To wszystko racja, ale nie zmienia to faktu, że ten hotfix nie powinien się pojawić na serwerach komercyjnych w obecnej formie. Błąd istniał i istnieje na serwerze testowym. Nie zostało to naprawione a mimo to z premedytacją zaimplementowana wersję z tym samym błędem na serwery komercyjne chyba licząc, że stanie się cud i jakimś dziwnym trafem na komercyjnych serwerach ten błąd z ładowaniem tłumaczeń nie wystąpi. Jeśli tworzy się w nocy kolejny release, to wypadałoby go najpierw przetestować a dopiero wrzucać na komercyjne serwery.... Nie tędy droga drogie BP.
     
    Last edited: Nov 23, 2022
    kerad19711 likes this.
  15. krzy40

    krzy40 Someday Author

    Niestety zmiana języka na angielski w moim przypadku zaowocowała jeszcze większym galimatiasem bo mam teraz mieszaninę angielskiego z polskim.
     
  16. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    masło maślane- czy wiadomo kiedy błąd będzie naprawiony- nie interesuje mnie odpowiedź będzie jak będzie- tez wymagam szacunku,rzetelnej informacji, szukania winy w prędkości internetu, itd.- kilka postów wcześniej moderator dopuszcza krytykę by ko kilku godzinach zmienia zdanie - upupiacie nas?
     
  17. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Nie jesteśmy w stanie na ten moment tego określić. Póki co, wydarzenie związane z Wielkimi Łowami - mimo tego, jak obecnie wygląda sytuacja z napisami w naszym języku - ma rozpocząć się dzisiejszego dnia i narazie tego się trzymamy. Start tego wydarzenia został przełożony o 2 godziny. Niestety, naprawy tego trochę się przedłużają i ciężko przewidzieć, czy obecna godzina startu Wielkich Łowów, czy nawet data, jest tą ostateczną. Oczywiście za problemy związane z wydarzeniem planowana jest rekompensata.
    Jeśli chodzi o moje wcześniejsze wypowiedzi, to chodziło mi o to, aby ludzie za bardzo nie dali się ponieść emocjom - bo jest różnica, czy do krytyki ludzie używają poprawnego języka, czy języka, który będzie łamał regulaminy - a przewidywałem w momencie pisania wcześniejszego komentarza, że te "mocniejsze" komentarze zaczną się pojawiać ze strony kolejnych osób. Narazie na szczęście nie ma z tym problemu.
    Podsumowując, możemy tylko powiedzieć, iż w tej chwili cierpliwie czekamy na dalszy rozwój wypadków, bo ciężko jest nam składać obietnice bez pokrycia, skoro sytuacja jest dość dynamiczna.
     
  18. -cymerianin-

    -cymerianin- Forum Apprentice

    Chciałem się spytać czy problem jest znany, gdyż na testowym tez taki był a mimo to nic nie zrobili , w takiej sytuacji ciężko jest grać .

    Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

    [​IMG]
     
  19. Glogi

    Glogi Junior Expert

    [​IMG]
    To ja teraz trochę z innej beczki :).
    W przestrzeni internetowej powiły się informacje dotyczące nowego setu. Na pierwszy rzut oka wydaje się on niezwykle superaśny ale czy rzeczywiście tak jest ?!. Nowy set daje aż 15% do DMG ogólnego, ale niestety wymaga to rozbicie tego wyjątkowego setu Czarnych rycerzy (jeśli ktoś oczywiście go ma) czyli zysk DMG będzie 7,5% do DMG i być może pokryje stratę pierścienia z Q5. Przy rozbiciu setu Czarnych rycerzy (bo przypomnę że płaszcz będzie tym czynnikiem rozbijającym) stracimy cechę za trzy części tego setu a mianowicie po 5 punktów skili do każdego z dział. To moim zdaniem dość znaczne osłabienie.
    Co zyskujemy zatem? Otóż zyskujemy 5% do krytyka ogólnego, co dla mniej rozwiniętych graczy może być cenne. Zyskujemy też dwa dodatkowe strzały z dział. Czyli przy założeniu że na "na end geimie end gejmu" każdy ma te 80% na rozlewie miedzysiwiatowym tego krytyka wiec te dodatkowe strzały będą się pojawiały non stop. Ale te dwa dodatkowe strzały co to jest, jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić przy działach zautoamtyzowanych czy tesli ?
    Może ktoś kto zna się bardziej ode mnie na mechanice i potrafiłby mi wskazać zarąbistość tego setu bo jak dla mnie to trochę przypomina "zamienił stryjek kijek na kijej" :D.
     
    Last edited: Nov 23, 2022
  20. scorp13

    scorp13 Forum Apprentice

    Witam, czy znana jest ostateczna data rozpoczęcia eventu Wielkie Łowy ?