Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Na razie nie są znane dalsze zawartości następnych aktualizacji.
   
 2. Dемои

  Dемои Forum Pro

  To bardzo dobra pomoc i na forum i w supporcie
  Jedni nie widzą problemu w zamulonych serwerach inni tuszują sprawę nawet na forum. Może pora zmienić osoby odpowiedzialne za tickety
   
 3. marcel_44

  marcel_44 Forum Apprentice

  Witam. Maze of Blaze ta nowa mapa nie działa można ubijać godzinę na niej moby itp. a nic się pokazuje, żadne pieńki wejścia bossa, kiedy to naprawicie ?
   
 4. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Zacytuję Ci mój wcześniejszy post, bo oczywiście wystarczyłoby po prostu przewinąć stronę wcześniej, żeby to znaleźć.
   
 5. Soulshade2

  Soulshade2 Someday Author

  Czy te nowy mapy w ogóle działają byłem kilka razy na tej nowej mapce Maze of Blaze czy jakoś tak i niby na środku mapy ma się jakiś pień pokazywać ale nic takiego nie miało miejsca czy ta mapka jest wrzucona bo jest aby zobaczyć jak wygląda ?
   
 6. Glogi

  Glogi Junior Expert

  A ja mam pytanie jaka jest szansa na wypadniecie tego elementu z setu hunterów (pierścienia i płaszcza) ? Byłem na tej arenie sześciu bossów na rozlewie rozumiem że mapa nie może być łatwa ale chyba ponad godzinę zeszła mi ta walka. Ok niech będzie nie może być za łatwa ale wyfarmienie tych 50 ksiąg żeby zrobić kolejny portal to jakiś koszmar. Jeżeli szansa na zdobycie tego setu będzie taka sama jak zdobycie broni przy evencie jubileuszowym to ja sobie od razu dam spokój bo żeby stworzyć 200 takich portali chyba by mi z 10 lat zajęło.
  Kamienie, runy klejnoty mam zrobione na maksa czy są jakieś plany na zwiększenie ich maksymalnego poziomu a może odblokowanie limitu noszonych opali ? Od kilku lat systematycznie płacę za konto premium i chciałbym nadal to robić ale powiem szczerze po raz pierwszy od tak dawna czuję że nie ma to najmniejszego sensu na obecną chwilę.
   
  kerad19711 likes this.
 7. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  No widzisz tak ciężko pracowali nad aktualizacją, że wgrali bubla na maxa:D miała byc wielka aktualizacja a co jest to sam się przekonałeś"D
   
  Кresp1kss and kerad19711 like this.
 8. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Jeśli nie zauważasz żadnego "pieńka" na środku, to oznacza, że po prostu nie wyrabiasz się w czasie. Grupki przeciwników zazwyczaj są tam w stałych miejscach, więc nie jest trudno je wyczyścić tak, aby finalnie go uzyskać do kliknięcia. Z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że nawet postacią o średnich statystykach idzie to na spokojnie wyczyścić, zanim ubici przeciwnicy pojawią się ponownie.

  To są unikaty z setu mitycznego i wiadome jest, iż zdobycie ich będzie trudniejsze od zdobycia innych unikatowych przedmiotów. Sam osobiście uważam, iż powinien być bardziej dostępny do uzyskania niż jest do tej pory, ale co zrobić? Taka szansa dropu została ustalona i my jako gracze niestety musimy się do tego dostosować.
  Na tą chwilę nie mamy żadnych informacji odnośnie ich dalszych planów związanych z zawartością CE, poza tym, że parę rzeczy będzie jeszcze dodawanych w związku z wejściem do gry chociażby Labiryntu płomieni (Maze of Blaze) oraz nowym bossem Azarem. Możemy też powiedzieć, że trwają prace nad Festiwalem Zimowego Przesilenia.
   
  Glogi likes this.
 9. Glogi

  Glogi Junior Expert

  Dzięki za odpowiedź.

  Nikt do Was moderatorów oczywiste nie ma prawa mieć żadnej pretensji o cokolwiek związanego z wprowadzeniem nowego rozszeżenia . Jednak to Wy moderatorzy możecie się stać takim głosem graczy w kontakcie z włodarzami tej gry. Nie chodzi mi oczywiście o błędy które kiedyś będą naprawione, problemy ze zmulenie gry bo to też da się w końcu rozwiązać itd ale chodzi mi o główną koncepcje progresu tej gry. Przecież jako moderatorzy polskich graczy możecie wystąpić z listem otwartym czy prośbą w imieniu wszystkich polskich graczy o sensowne zmiany i to będzie mocny głos.

  Moim zdanie jedna zasada jest zawsze ta sama we wszystkich grach tego typy, a mianowicie gra musi dawać poczucie rozwoju graczowi. To są te wszystkie rzeczy typu levelowanie, podnoszenie poziomów kamieni, zdobywanie skórek i potrzebnych komponentów do produkcji uzbrojenia, ubicie ileś tam razy Sargona dla odblokowania peta działają na korzyść tej gry bo dają realne poczucie rozwoju i zbliżania się do celu. Ciężko opierać grę w nowym rozszerzeniu tylko i wyłącznie na 0,00000000001 % szansy na wypadnięcie czegoś tam randomowo, albo szczęściu na pojawianie się sali takiej a nie innej z bosssem w którym znowu random rządzi. Bo to nie daje zadowolenia z gry graczom a jedynie frustrację po 10000000000 przejściu tego samego. A przecież o tą rozrywkę tu wszystkim chodzi.
   
  Last edited: Nov 29, 2022
  BKGREG and modrzejkuz like this.
 10. PogromcaStarych

  PogromcaStarych Forum Greenhorn

  Dzień dobry wszystkim. Staram się w ogóle tutaj nie wypowiadać , nie wiem czy to będzie mój piąty post , chociaż gram w DSO praktycznie od początku . Przynajmniej przez 80% mojej historii bycia z tą grą , kupowałem konto premium , a od jakiegoś czasu deluxe . Pomimo mojej wstrzemięźliwości już nie daję rady . Z naprawdę fajnej gry ( którą zresztą pokochałem ) mam już dosyć milczenia . Od kilku lat stopniowo gra schodzi na psy :( 90% graczy z jakimi grałem przez lata odeszła , niestety nie byli tak wyrozumiali i cierpliwi . Teraz twórcy przeszli samych siebie . Event gdzie trzeba ubijać Bossa na poziomie bezlitosnym , to jakieś 900 razy . Efekt ? Boss 10 sekund , wyjście i wejście ponowne od 2 do 4 minut. Wgranie niedziałających map w momencie trwania eventu , który został stworzony chyba dla masochistów którzy są przyspawani do klawiatury . Nic nie działa poprawnie . Ostatnio z nudów zacząłem robić osiągniecia na kryjówkach . Ubij 500 strażników . Nie dosyć że trafia się ich średnio co 10 kryjówkę , to : kryjówki ognia - nie zalicza ruchomych strażników do osiągnięcia , kryjówki mrocznej mocy - ruchomi strażnicy unieruchamiają się dokładnie tak samo , jak strażnicy nieruchomi , z tą różnicą że po unieruchomieniu , już nie da się ich ubić , bo już tacy pozostają . Lagi sprawa nagminna , błędy non stop , co jakakolwiek aktualizacja , gra staje się nie grywalna na czas nieokreślony ( raz krócej , raz dłużej ) I na koniec moja subiektywna ocena ( ocena którą podziela 90% graczy z którymi jeszcze gram ) Gniot jakich mało !!! Programiści - zero kompetencji , po co wprowadzać coś co nie działa poprawnie ? nie można dopracować i wprowadzić tak żeby było to z przyjemnością dla graczy i z rozwojem dla gry ? I na koniec dla twórców - straciliście kolejne ogniwo co tą grę utrzymuje , już nigdy więcej nie wydam na tą grę nawet 10 groszy , a na 90% jak na ten moment myślę że się z tą przygodą pożegnam . Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do zobaczenia .
   
 11. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  Pnia nie ma, został wykopany, porąbany na kawałki i wywieziony na skład opału, gdzie go sprzedano zamiast węgla. ;)


  Oj zagalopował się Mod trochę a nawet więcej niż trochę. My gracze niczego nie musimy.
  Musi to przejrzeć w końcu na oczy Dev Team. Większość graczy trąbi wszem i wobec, że większość ostatnich (a może wszystkich) zmian od wprowadzenia CE to nieprzemyślane pomysły zniechęcające graczy do gry, a nawet do logowania do gry, a BP ...dalej swoje. Z uporem maniaka przerabia kolejne eventy tak aby myśl o zrobieniu pełnego postępu zakrawała u graczy o masochizm. Kolejni gracze przestają się logować lub przestają grać ograniczając swoją aktywność tylko do logowania ...a BP z uporem maniaka wprowadza zmiany takie , które powodują , że gra coraz bardziej podupada. Od zmiany ekipy w zasadzie nie wprowadzono niczego nowego, obecna ekipa modyfikuje jedynie kod który stworzyła ekipa poprzednia wprowadzając kosmetyczne zmiany w eventach, szumnie zapowiadane rozszerzenie to 2 mapy powstałe przez lekkie modyfikacje map już istniejących, do tego zabugowane, nie działające....
  Od dłuższego czasu grać się zwyczajnie nie da. Za lagi i koszmarne ładowanie map obwiniany jest gracz pomimo, że problem istnieje na różnych komputerach i kilku(!) różnych łączach internetowych. Poziom profesjonalizmu DevTeamu osiągnął już chyba dno Rowu Mariańskiego. Ostatni popis w wgraniem na serwery komercyjne update-u z błędem pobierania z bazy tłumaczeń GUI i dialogów i z zabugwana mapa z "rozszerzenia" to już osiągniecie apogeum ignorancji.
  Co do Zimowego eventu... tak jest przerabiany - to prawda, tylko zapomniał Mod dodać jednej informacji...... Zimowy jest zmieniany zgodnie z ostatnio obowiązującym standardem, czyli: utrudnijmy graczom eventy, niech muszą biegać 5x więcej tą samą mapę co do tej pory, by na koniec (o ile poziom masochizmu im na to pozwoli) dać 0,0000001% szansy na dostanie czegoś co jest jedynym przedmiotem wartym zainteresowania w evencie.

  Od marca czy nawet lutego mam w zasadzie niegrywalną postać główna na koncie, można powiedzieć, że praktycznie przez ten okres nie grałem, nie licząc kilkuminutowych prób zrobienia czegokolwiek w grze (w większości nieudanych). Grać się po prostu nie da ze względu na lagi , opóźnienia, zrywania połączenia i "rzucanie" postacią na mapie. Co ciekawe problem nie dotyczy innych postaci na koncie.
  Półtora miesiąca temu za namową starych znajomych z gry dałem BP jeszcze jedna szansę (jeśli to tak można określić) i popróbowałem powrotu do grania, z mniejszym lub większym sukcesem czasami się udawało nawet pograć 20 minut bez lagów, ale generalnie przeraża mnie to co się ostatnio wyrabia w grze a raczej to co wyczynia DeVTeam. Gra zmierza donikąd a właściwie ...cofnęła się w rozwoju do miejsca z którego już bardziej cofnąć się nie da. Szkoda. Zmarnowany potencjał, niekompetencja DevTeamu, nie przemyślane pomysły i totalna ignorancja jeśli chodzi o wsłuchiwanie się w opinie graczy... Taki oto obraz BP i DSO wyłania się krótko przed koniec 2022roku.
  Lepiej nie będzie niestety, chyba, że ktoś tam naprawdę tupnie nogą, zatrzęsie pracownikami i zacznie słuchać graczy... co w przypadku BP jest raczej niemożliwe.
  Czas chyba definitywnie kończyć z ta grą, choć trochę szkoda by było po 10 latach gry....
   
  Last edited: Nov 29, 2022
  BKGREG, Slaw445, Glogi and 1 other person like this.
 12. JBG99

  JBG99 Forum Greenhorn

  Cześć :) mam pytanie odnośnie Nefertari (tych przywoływaczy) na np: katakumbach
  Wróciłem do gry po ponad roku przerwy, jak pamiętam miały one normalną teksturę, a teraz są one zjawą/duchem których nie da się bić podstawowym atakiem tylko działają ataki na odległość.
  To jest bug od pewnego czasu? czy jak sprawy wyglądają?
   
 13. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Tak się stało po wprowadzaniu mega aktualizacji przez BP, i teraz trzeba czekac kiedy to naprawiają bo to dla nich nie jest priorytet, ze ludzie nie mogąmisji zrobić bo nie widac mobków, całe BP, ja wróciłem po 3 letniej przerwie i bawie sie narazie świetnie, jednak powoli zaczyna sie dziac to co mnie od tej gry odepchneło kiedyś, czyli bugi bugi błedy i totalne olewanie przez BP graczy
   
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Wygląda na to, że bug pojawił się w aktualnej wersji gry. Oczywiście błąd był już wychwycony, znany, a także został on zgłoszony. Prawdopodobnie będzie on naprawiony wraz z następną aktualizacją/hotfixem.
   
 15. Fishka

  Fishka Forum Apprentice

  Arena 6boss mi się zbugowała. Po zabiciu nefertari nie pojawił się boss balor. Po prostu czekałem 10 minut i nie pojawił sie, wejściówka stracona. Zrobiłem 3 razy tą arenę teraz byłem 4 raz i chyba już więcej nie pójdę jak tak to wygląda.
   
  NicuuChu likes this.
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Zgłoś się, proszę, do Pomocy Technicznej. Błąd jest znany i zgłoszony, ale jego naprawy nie spodziewamy się jeszcze w trakcie trwania obecnego wydarzenia.
   
 17. Glogi

  Glogi Junior Expert

  Założyłem że jeżeli Balorowi na arenie 6 bossów można normalnie złamać pancerz to być może nadal działa normalnie jako boss w grze. Przetestowałem wiec tylko na nim eliksir który daje pewność dropu unikatu i wypadły w sumie 4 unikaty chociaż żaden eventowy. Nie mam pewności czy eliksir działa na Balora czy to był po prostu przypadek bo tylko raz to testowałem na tym eliksirze ale polecam to sprawdzić.
  [​IMG]
   
  Last edited: Dec 2, 2022
 18. 69fenix69

  69fenix69 Someday Author

  Ogolnie to te kody to jakis zart czy jak? 50 drog 100 wytrychow i 10 kluczy do anfor czyli NIC. To sa te wspaniale kody co bp daje na zime itp?
   
 19. Soulshade2

  Soulshade2 Someday Author

  Nie wiem czy ten błąd jest zgłoszony lecz na całej drakani nie widać nefertari widać tylko smugę cień a postaci nie widać tak jak by były nie widoczne , dla nowych graczy to spory problem .
   
 20. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  scorp13 - Nikt nie pytał, nikt nie potrzebował. Post został usunięty, nie wnosi nic do dyskusji.

  Zgłoszony i miejmy nadzieję, że po następnej aktualizacji będzie już to naprawione.

  Kodów ma być 25, więc nie ma co się spodziewać, że nagle będą przydzielane jakieś wielkie nagrody typu jokery, imperialne kamienie, czy pakiety premium w kodach. Tym bardziej, że dalej prawdopodobnie od startu zimowego eventu będą też do otwierania prezenty z Jaskinii Zimowego Przesilenia.