Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Dropi z bossów - zarówno tych zwykłych za klucze męstwa, jak i tych międzyświatowych
   
 2. Glogi

  Glogi Junior Expert

  A te liście z Bale of Maze do czego służą i czy w ogóle opłaca się je zbierać ?

  I jeszcze jedno bardzo ważne jak dla mnie pytanie czy to - 62% zmniejszenia coldownu na specjalnym strzale sumuje się z coldownem - 37,5 % ze zrobionych na maksa klejnotów koncentracji ?
  Chodzi mi oczywiście o ten set trzy częściowy z Maze of Balze.

  Bo np w dziale taktycznym żeby zadziałała synergia w działach zautoamtyzowanych skracająca coldown do zera i tak trzeba mieć tam 10 pkt skilli tak jakby klejnoty koncentracji się nie sumowały.
   
  Last edited: Feb 16, 2023
 3. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Jeśli chodzi o liście, to nadal nieznane jest ich możliwe przeznaczenie i ciężko wyrokować, do czego one będą.
  Odnośnie drugiego pytania to tak - jak najbardziej powinien ten bonus działać razem z klejnotami koncentracji, gdyż zawiera ten sam typ tego bonusu.
   
  Glogi likes this.
 4. gumis121212

  gumis121212 Forum Greenhorn

  Próbuję zagrać w Drakensanga przez Steam ale jak się zalogować czy to jest nie dopracowane ??
   
 5. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  gumis121212 - Twój post przeniosłem do bardziej pasującego tematu.
  Przede wszystkim, próbując włączyć grę na Steamie, tak jakby stwarzasz tam sobie nowe konto. Nie masz tam żadnych danych typu login i hasło do wpisania, tylko od razu przekierowuje Cię na wybór serwera. Oznacza to, iż jeśli masz swoje główne konto stworzone na zwykłym kliencie lub na stronie, to nie da się go uruchomić na tej platformie, tylko właśnie na kliencie. Możliwość gry przez tą platformę została stworzona bardziej z myślą o nowych osobach, więc nie da się na niej zagrać swoim wcześniejszym kontem tworzonym w normalny sposób.

  kasadin85 - Twój post natomiast usuwam - ten temat nie służy do poszukiwań osób do wspólnej gry, ale np. TEN już tak. Polecam tam napisać, najlepiej podając tam informacje, dzięki którym można się z Tobą skontaktować w grze, tj. nick w grze, serwer, poziom, czy klasa.
   
 6. Glogi

  Glogi Junior Expert

  Mam takie pytanie czy od czasu wprowadzenia ostatniego pacha 258 komukolwiek wypadł jakikolwiek element setu lub chociaż lawowy lew z Azara ? Bo co dziennie biegam tam po kilka godzin prawie cały tydzień i nic kompletnie z wyżej wymienionych rzeczy nie poleciało. A może znowu się pojawił jakiś błąd który sprawia że elementy setu nie polecą ? A może szansa wydropienia tego się zmniejszyła ?
  Dajcie znać bo być może nie ma sensu na obecną chwile w tech lokacjach wypalać fragmentów dróg zagadały.

  Przed tym pachem ludziskom leciały po dwa trzy elementy setu dziennie a lwa mounta prawie każdy kto chodził na Azara dostawał.


  PS
  Pamiętam też że po wprowadzeniu CE rangerom niektóre itemy w ogóle nie leciały co później okazało się błędem wiec analogicznie moje pytanie nie jest bez uzasadnienia.
   
 7. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Jak najbardziej dalej możliwe jest dropnięcie jednego z unikatowych przedmiotów, a także lawowego lwa. Nic się w tej sprawie nie zmieniało.
   
 8. szyszak2222

  szyszak2222 Forum Apprentice

  a ja mam pytanie kiedy w końcu nie będzie buga o h:59 bo to już chyba można było przez rok ogarnąć
   
 9. Glogi

  Glogi Junior Expert

  Tak, naprawdę ? A wypadł ci jakiś element setu po 13 lutego ? Ja widzę niestety ewidentną różnicę i kilku moich kolegów z bractwa też to zauważyło. Biiegali na Azara w grupach 5 osobowych nikt nie pochwalił się zdobyczami setowymi w tym tygodniu. Ja bym chciał prosić tylko osobę której po 13 lutego czyli po 258 pachu wypadł jakikolwiek element setu z Azara żeby to tu napisała o tym, a wtedy uznam że random mi nie sprzyjał.
   
  BKGREG likes this.
 10. nunspi

  nunspi Forum Apprentice

  Mi wypadło przed 13 i na normalu.

  mam sprawę
  Czy algorytm odpowiadajacy za dropa jest ogólny na całą grę czy jest robiony osobny na każdą lokacje /mapkę /Q?

  Proszę modów aby wyskubali algorytm "dropa" od twórców i to pewnie nie tylko w swoim imieniu, jak i całej społeczności graczy. To powinna być informacja ogólnodostępna (w innych grach nie ma problemu z jej uzyskaniem) a nie zatajona - śmiem podejrzewać że, twórcy żaglują drop rate jak im pasuje.
   
  Glogi likes this.
 11. Glogi

  Glogi Junior Expert

  No właśnie przed 13 lutego leciało po 13 lutego nie leci. Śmiem podejrzewać że w związku z opracowaniem przez graczy systemu trzymania portali twórcy potajemnie w paczu 258 obniżyli szanse uzyskania części setowych do do granicy cudu lub całkiem się im coś zawiesiło.
  Tylko tak naprawdę ukarani są ci gracze którzy jak Pan Bóg przykazał czyszczą po kolei wszystkie mapy Maze of Balaze bo ten cud staje się gdzieś czterokrotnie trudniejszy do osiągnięcia.
   
 12. nunspi

  nunspi Forum Apprentice

  Już śpieszę z odpowiedzią

  Oczywiście że, grzebali przy "Maze of Blaze" przy ostatniej aktualizacji.
  Zapytacie - skąd wiem? A jestem w 200 % przekonany że, było ostro dłubane i nie było to przedstawione w opisie aktualizacji.

  Już wyjaśniam
  Przed 13 lutego po wyczyszczeniu 1 mapy "Maze of Blaze" i naciśnięciu Pnia pojawiały się 2 wejścia na kolejną mapkę (oczywiście nie działające!) i 3 wejście z prawej strony które pojawiało się dopiero przy podejściu do niego (TO BY BYŁO JAK NAJBARDZIEJ Sprawne). Po aktualizacji z 13 lutego, wejście z prawej strony znikło całkowicie a pozostałe 2 - wcześniej nie działające, w cudowny sposób zaczęły działać.

  Więc składając wszystko do kupy, cała załoga DSO ma graczy po prostu za idiotów. W myśl powiedzenia - "Każdy mierzy swoją miarą".
   
  Glogi likes this.
 13. szyszak2222

  szyszak2222 Forum Apprentice

  Ja jeszcze jedno spostrzeżenie po aktualce miały się szybciej mapy ładować i coś poszło nie tak bo różnicy nie widać )))

  właśnie mi buty poleciały
   
  Last edited by moderator: Feb 19, 2023
  -turok1999- likes this.
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie za dużo latałem na tych mapach w ostatnich dniach, ale osoby z mojego środowiska, z którymi osobiście biegam dalej potrafią wydropić dane rzeczy - nawet i dzisiejszego dnia - chociaż zauważają, iż drop. Moi koledzy z moderacji również nie stwierdzają żadnych nieprawidłowości, zarówno jeśli chodzi o drop Lawowego Lwa, jak i o drop unikatowych przedmiotów z Azar, ale na wszelki wypadek wysłaliśmy zapytanie w tym temacie.

  To nie jest bug. W momencie, o którym mowa, po prostu robione są back-upy serwera, które są wykonywane - o ile się nie mylę - co godzinę. Oczywiście nie podważam tego, iż w momencie robienia tego back-upu, gra może Ci się przyciąć. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, nad którymi Twórcy pracują, niemniej jednak z racji powstawania pewnych komplikacji, sam proces naprawy trwa dużo dłużej niż powinien.
  Nie jest tajemnicą, że mapki pochodzące z rozszerzenia treści zawierają jeszcze sporo rzeczy, które są do poprawy. Dlatego też nie dziwmy się, że zespół próbuje je doprowadzić do ładu.

  szyszak2222 - Twoje posty zostały połączone w jeden. Na przyszłość proszę używać opcji edytowania pierwszego posta i dopisywania tam ewentualnych dalszych swoich komentarzy.

  Odnośnie tego punktu również zostanie wysłanie zapytanie.
   
  Last edited: Feb 19, 2023
 15. shat11

  shat11 Forum Greenhorn

  Siema mam takie pytanie odnośnie wydarzenia polowanie na potwory. Miałem 4800 pkt za osiągnięcia i postanowiłem dobić to 200 pkt aby mieć lepsze nagrody. Niestety po wbiciu 5000 pkt za osiągnięcia nowy pasek postępu wydarzenia sie nie zaktualizował i zostało 22 tysiące szpil do wbicia. Tak powinno być? Bo jeśli twórcy nie wzięli tego pod uwage to bardzo słabo z ich strony :(
   
 16. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  Jeśli "dobiłeś" do 5k już trakcie eventu to niestety nic ci się nie zmieni. Nowy "lepszy" pasek postępu dostaniesz dopiero w kolejnej edycji. Punkty za osiągnięcia są tylko sprawdzane przy starcie eventów.
   
 17. shat11

  shat11 Forum Greenhorn

  A wiesz może, ile punktów potrzeba na ten „lepszy” pasek postępu, jak pojawi sie wydarzenie dragana?
   
  Last edited: Feb 20, 2023
 18. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  To może być zależne od tego, czy podczas tego wbijania punktów osiągnięć nie zebrałeś jakiegoś postępu, bo rozumiem, że punkty zostały dobite już po starcie eventu? Nie jestem do końca pewny, ale np. w przypadku wydarzenia Straszliwe Cienie paski postępu mogą być zaktualizowane w trakcie wydarzenia, o ile osiągnięty postęp w tym evencie w momencie skończenia zadań związanych z Sargonem był równy 0. Podobnie powinno działać też z innymi eventami, o ile oczywiście nie zebrałeś żadnego postępu w czasie dobijania.
  W większości eventów, jeśli paski postępu różniły się wśród osób posiadających 100 poziom, to było to zależne albo od jakiegoś zadania, albo od progu 5000 punktów osiągnięć (jedynym wyjątkiem było wydarzenie Pokonaj Niezwyciężonych, gdzie istnieją dwa progi 5000 oraz 7000 punktów), aczkolwiek w przypadku eventu Klątwa Czarnych Rycerzy - powrót Dragana wystarczało posiadać te 5000 punktów do lepszych pasków postępu.
   
 19. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  Gdzie można kupić pelerynę akcji "Polowanie na potwory"?
   
 20. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Na tą chwilę peleryny do tego eventu nie ma w ofercie, ale zgłosiliśmy już ten brak i miejmy nadzieję, że zostanie ona dodana jak najszybciej.