Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie rozumiem, o jakie konkretnie opcje Ci chodzi, więc jakbyś mógł to rozwinąć, to byłoby fajnie. Jeśli masz dostęp do swojego adresu e-mail, to w większości przypadków powinieneś mieć opcję zamiany adresu e-mail. Jeśli jednak support stwierdził, iż nie masz takiej możliwości, to oznacza, iż jest to przypadek ciut odbiegający od normalnego. Możliwe, że Twój mail należy do tzw. czarnej listy, która jest zbiorem adresów e-mail, IP, czy domen podejrzewanych o wysyłanie spamu i dlatego wymagana jest od Ciebie kopia dowodu.


  W takim dużym skrócie moderatorzy forum mają za zadanie chociażby dbać o porządek naszego forum, czy też przesyłać osobom o wyższych rangach informacje od graczy na temat błędów, aktualizacji, czy też odnośnie ich pomysłów, sugestii etc. Rozróżniajmy też stopnie w administracji. Ja osobiście pełnię funkcję moderatora forum i zajmuję się obecnie głównie rzeczami związanymi z forum, Bastet i Orion zajmują pozycje Board Adminów(BA), natomiast Tyche jest naszą Team Leaderką (TL), więc oni odpowiadają nie tylko za forum, ale również za inne rzeczy związane z grą, przez co też mają większe możliwości i większe zapotrzebowanie na kontakt z Twórcami w sytuacjach, gdy jest wymagana ich interwencja i jako zwykły moderator forum w większości przypadków kieruję te rzeczy najpierw do nich. Ogólnie jako osoby będące w składzie administracji możemy sugerować podejmowanie takich i takich działań, ale najważniejsze zdanie należy do Twórców i w ich kwestii jest to, czy zgodzą się z opiniami ludzi należących do składu administracji, czy też mają własne pomysły i sposoby na ich realizację.
  W niektórych kwestiach mogę się zgodzić - ostatnio pojawiło się trochę więcej rzeczy, które przeszkadzają graczom w rozgrywce. Sami również na to się wkurzamy i staramy się podejmować działania będące w zasięgu naszych możliwości, aby ta sytuacja się poprawiła i tych narzekań na błędy było dużo mniej.


  Rekompensata teoretycznie już była przydzielana od razu po wprowadzeniu hotfixa, więc wątpimy w to, że pojawi się jakaś kolejna w czasie trwania tego eventu. Błędy te są znane i były też już zgłaszane w tym samym dniu, gdy wprowadzano hotfixa.
   
  Last edited by moderator: Feb 27, 2023
 2. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Mam pytanie
  Czy administracja ma jakieś informację, czy jest w planach powiększenie depozytu i miejsca w eq?
  Uważam, że naprawdę powinno to być zrobione depozyt ma bardzo mało miejsca, Raczej nie są to trudne rzeczy do zrobienia a raczej przydatne, może trzeba by to twórcom gry podsunąć taki pomysł.

  Jeszcze jedna sprawa, znana ale to wczytywanie mam jest naprawdę bardzo męczące trwa to 3 razy więcej niz bicie bosa!!
  A najgorsze, że nie wiadomo od czego to zależy bo sprawdzaliśmy ze znajomymi i nie ma znaczenie prędkość internetu ani komputer na jakim się gra!
   
  -turok1999- and BKGREG like this.
 3. CVCVCV

  CVCVCV Forum Greenhorn

  Czy lalka heredura działa na bosy z tych guardians 6bosow i strażników.
   
 4. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  Nie rozumiem, o jakie konkretnie opcje Ci chodzi, więc jakbyś mógł to rozwinąć, to byłoby fajnie. Jeśli masz dostęp do swojego adresu e-mail, to w większości przypadków powinieneś mieć opcję zamiany adresu e-mail. Jeśli jednak support stwierdził, iż nie masz takiej możliwości, to oznacza, iż jest to przypadek ciut odbiegający od normalnego. Możliwe, że Twój mail należy do tzw. czarnej listy, która jest zbiorem adresów e-mail, IP, czy domen podejrzewanych o wysyłanie spamu i dlatego wymagana jest od Ciebie kopia dowodu.

  Więc rozwijam: nie mam możliwości zmainy adresu e-mail w opcjach gry. Mój adres nie należy do czarnej listy, co BP potwierdziło. Faktem jest, że ten adres był na tzw. "czarnej liście" chociaż ani ja, ani BP nie potrafiło uzasadnić dlaczego się tam znalazł. Nigdy - NIGDY - nie stosowałem żadnych niedozwolonych praktyk w grze - żadnych modów etc. Nigdy też nie byłem związany z żadnym spamem w grze - gdyby tak było siedziałbym cicho, żeby nie wzbudzać podejrzeń - to chyba jest w miarę logiczne. Ale mniejsza - adres nie funkcjonuje na tej liście a ja nadal nie mam możliwości zmiany tego adresu. Prośba o dowód osobisty została wystosowana po fakcie jak BP nie umiało sobie poradzić z problemem co właśnie miało pozostawić "winę" po mojej stronie a BP ma czyste rączki. Otóż nie ma.. Według mnie wina leży ewidentnie po stronie Działu Techncznego. Ja wiem, że sumienie (przynajmniej w tej grze) mam czyste. Od lat wspieram BP i od lat staram się grać uczciwie, ale widać to za mało by ta firma potraktowała kogoś sprawiedliwie. Jestem poirytowany tą dyskusją, bo jest bezcelowa - w tym temacie nic się nie zmieni oprócz tego, że kolejna osoba będzie starała się mi wmówić, że zrobiłem źle, ale nikt nie potrafić uzasadnić co zrobiłem źle. Odpuściłem zmiane adresu - fakt zamiany wynikał tylko z rzadszego posługiwania się starym e-mailema, a nie z mojego jakiegokolwiek "kombinowania" w grze.
   
  BKGREG likes this.
 5. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Raczej nie ma tego w planach, chociaż kto wie?... Twórcy lubią ostatnio zaskakiwać, w obie strony.
  Z tego, co wiemy, bossy na Płonących Inferno są odporne na wszelkie obniżki odporności oraz zbroi, więc nie powinien on działać na tych mapach.

  -kiler5-, PogromcaStarych - Wasze posty usuwam za off-top. Kanał ten nie służy do komentowania, tylko do zadawania pytań odnośnie gry.
   
  Last edited: Feb 27, 2023
 6. makaron125

  makaron125 Forum Apprentice

  Czy z mapy guardian grupowej mogą wypaść mityczne itemki?

  Czy z mapy guardian solo może wypaść ten nowy klejnot?

  Czy jest planowane by mapy solo były użyteczne? (np. żeby tam też była szansa na mityczny itemek?)
   
 7. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Na mapach solowych nie ma szans na drop mitycznych przedmiotów z setu Zapomnianej Chwały, natomiast jeśli chodzi o mapę grupową z 4+1 strażnikami, to w opisie jest zawarta informacja o dropie tych przedmiotów ze strażników i końcowej skrzynki i dalej trzymamy się tej wersji, chociaż zauważalne jest przez graczy to, iż szansa na drop tych przedmiotów na tej mapie jest dużo mniejsza, a nawet znikoma. Złożyliśmy zapytanie w tej kwestii.
  Jeśli chodzi o klejnot wytrwałości, to on dropi właśnie na Płonącym Inferno z 4+1 strażnikami właśnie z tego piątego, Boskiego Strażnika.
   
 8. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Czy strażnik lasu jest ulubiona postacia BP bądz przez nich faworyzowana? Przed CE z setem Q7 kosił wszystko co sie dało, po CE na rozproszonym zmiatał wszystko ze swojej drogi w moment. Teraz z tym nowym setem na wybuchowej robi totalny armagedon, bosy na rozlewie padaja w góra 5 sekund. Pomijam juz to ze ma najwiekszy % zbicia zbroi i najkrocej odnawiajace sie skile ze wszystkich. Chłopy z tego po 70kk + bija i to na zielonej bo widziałem kilka filmów. ***** porównując go z innymi klasami to zanim taki ryc do niego dobiegnie/mag rzuci sfere/krasnal rozstawi dziala, to lucznik pusci juz kilka wybuchowych i o ile boss przezyje to nie wiele juz z niego zostaje.
   
  Last edited by moderator: Mar 3, 2023
  BKGREG likes this.
 9. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Afkaserious - Z Twojego postu wycięty został wulgarny fragment. Proszę na przyszłość takich praktyk zaniechać.

  Co do twojego pytania... No, ciężko przy tylu zmiennych, chociażby umiejętności, sposobu gry, czy doświadczeniu w grze właściciela konta, zachować równość klas, chociaż gra jest tak konstruowana, żeby każda klasa postaci była jak najbardziej równa innym. Z mojego dłuższego okresu grania w Drakensanga, śmiało wyciągam wnioski, iż każda z klas miała swoje okresy świetności, w których lekko górowała nad pozostałymi klasami, aczkolwiek w każdej chwili może się to zmienić. Obecnie wydaje ci się, że łucznicy mają najlepiej, ale czy faktycznie tak jest? Być może. A czy w przyszłości mogą być względnie najsłabszą klasą? Kto wie? Widać, że w ostatnim czasie Twórcy trochę modyfikują działanie czy też siłę różnych umiejętności, więc wszystko może się jeszcze odwrócić.
   
 10. nunspi

  nunspi Forum Apprentice

  Cześć, a kiedy pojawi się ewent Dragana?? był jeszcze w minionym roku na serwerze testowym i ni widu ni słychu. Natomiast "Wielkie Łowy" jak szybko pojawiły się na testowym tak szybko na serwerach komercyjnych.

  P.S

  Gracze by prosili aby, jak się zaczyna nowy miesiąc to aby była rozpiska już na pełny miesiąc z ewentami a nie ochłapy ;)
   
 11. -kiler5-

  -kiler5- Regular


  GRAM W TĄ grę od początku jak powstała i zawsze oczkiem bp był mag i tak pozostało , łuk zawsze był nerfiony jak farm tak i pvp ***** - d0dam od siebie z powodu takich ***** jak ty i inni ta gra upada lub już upadła bo żalicie sie na to i na tamto i przeszłośc pokazała - pvp -TOTALNA KATASTROFA - - przez was ***** którzy grają raz na ruski rok a chcą miec wszystko w tydzień i bić wszystko jak starzy gracze którzy graja codziennie *****
   
  Last edited by moderator: Mar 3, 2023
  -turok1999-, janooooo12 and nunspi like this.
 12. nunspi

  nunspi Forum Apprentice

  popieram w 100% , na 40 lvl zaczęło sie nerfienie ryca bo za mocny był na pvp, potem łuka, a na dark legacy mecha. Ani razu mag nie dostał istotnego nerfa
   
  Last edited by moderator: Mar 3, 2023
  -turok1999- likes this.
 13. janooooo12

  janooooo12 Forum Apprentice

  dokladnie tak , mag na pvp wymiata spamiac bez konca, mana sie nie konczy a lucznik dostaje w ***** od kazdej klasy . Czekamy kiedy to nastapi i w koncu znerfia magow *****
   
  Last edited by moderator: Mar 9, 2023
  -turok1999- likes this.
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  No ciekawe, dlaczego tak się stało... Może dlatego, że to jest serwer testowy, w którym testuje się nowe rzeczy. To, że jakiś event wam się tam pojawi, nie oznacza, że można się go spodziewać na serwerach komercyjnych - tym bardziej, jeśli odpalany jest w niezmienionej formie, gdyż przy większych wydarzeniach zawsze pojawia się coś nowego w nich. Często odpalane tam są eventy, które odbywały się w przeszłości, ale one nijak się mają do planów Twórców. Ogólnie jedynymi źródłami, na których powinniście polegać, jeśli chodzi o przyszłe eventy, są wypuszczane harmonogramy, czy też odliczanie do nich ukazywane w oknach eventowych w grze, ewentualnie oficjalne wypowiedzi kogoś z Twórców.  -kiler5- - Twój post został dość mocno okrojony. Twoja wypowiedź odnośnie własnych obserwacji naszego współforumowicza jest zwykłym brakiem szacunku i kultury w Jego stronę, a sugerowanie, iż nie powinien wypowiadać się w temacie, który sam rozpoczął, uważam za lekceważące i urzekające, tym bardziej iż nie jesteś tu osobą, która może jakkolwiek decydować o tym, kto ma prawo się tu wypowiadać.
  Dlatego też otrzymujesz karę w postaci 22 punktów, co jest równoznaczne z blokadą konta na okres 5 dni.


  nunspi - Twój post został edytowany o ocenzurowane wyrażenia cytowanej wiadomości.

  janooooo12 - Tobie udzielam ostrzeżenia za obraźliwe określenie w stosunku do pewnej grupy graczy i proszę na przyszłość nie stosować takich wyrażeń.

  Pamiętajcie, iż każdy ma prawo do wypowiedzi na forum, ale one muszą być z zachowaniem kultury i szacunku w stosunku do innych rozmówców, a także powinny być napisane w sposób, który będzie jasny i czytelny dla innych odwiedzających.
   
  Last edited: Mar 3, 2023
 15. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  Czy do otrzymania tytułu "Szlachetny wteran drakanijski" trzeba mieć trzy postacie różnych klas, czy można mieć np. 2 magów i łucznika (oczywiście lvl. 100)?
   
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Trzeba mieć konto co najmniej od 7 lat, a także posiadać 3 postacie na 100 poziomie. Ich klasa nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia.
   
 17. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  Bardzo serdecznie dziękuję :)
   
 18. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Ktos mi powie czy jest jakikolwiek sens biegania po tych mapach blaze inferno z pojedynczym bosem np neferati itd? czy lepiej je sobie zostawiac bo jak na ta chwile to nic z nich nie ma
   
 19. .killer.

  .killer. Junior Expert

  Postęp z nich jedynie fajny leci, a tak to nic poza tym :)
   
 20. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Miałem kilku dniowa awarie neta i dopiero teraz zajrzałem i widze, że troche odleciales i cos mi tam naublizałes. Gosciu gram w to zanim ty jeszcze konto stworzyłeś, grałem wszystkimi postaciami wymaksowanymi od ZERA i wiem co sie z czym je. "Mag zawsze byl oczkiem bp" smiechłem, kiedy niby ??? Przed CE jedyny sensowny build byl pod krwawa a co za tym idzie bez niebieskich potow, które trzeba było kupowac w tysiacach nie dało sie grac na sferce (pomijam jak sie wtedy golda ciezko farmiło bo itemki grosze byly warte). Mimo to do takiego luka nie mial podjazdu ktory rzucal siate i spamil wybuchowa, ktora na oznaczonym zadawala podwojne dmg i sciagala zbroje, wszystko padalo jak muchy. Dwarf również na q7 robil balagan o rycu sie nie wypowiem, bo najgorzej mi sie nim gralo zawsze. Mag po CE na lodowym bez wystakowanego wiatru nie robil dmg nie wspominajac o ciaglym rzucaniu wiatru bo inaczej buff przepadal i trzeba bylo od nowa to robic tracac przy tym dmg. Bicie bosa co nie respił minionow to byl dramat trzeba bylo szukac kogos z przebita na pioruny, albo bawic sie w ognistego straznika ktory wymagal eski. Jak dodali set dragana mag odzył, ale dostal nerfa sfery z tego setu i bez 5 legendarnych klejnotow pod cd skili sam set nic nie daje bo sfera ma za dlugi cd (przed nerfem juz na rozowych dalo sie grac). Pomijam ten nowy set bo dla mnie osobiscie na maga dragan lepszy. Dalej bedziesz wymyslal ze mag jest ich oczkiem w glowie? Pewnie znajda sie tacy co sie z toba zgodza, spoko kazdy ma swoje zdanie, ale to nie powod zebys mnie obrazal. Takze ogarnij sie *****
   
  Last edited by moderator: Mar 9, 2023