Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. smiechunhs

  smiechunhs Someday Author

  witam powróciłem do gry po paru latach nie ma już aren 3v3 i 6v6 ?
   
 2. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  KingsGambit - zazwyczaj należę do osób, którzy w każdej sytuacji posiadają odpowiednią ripostę, ale w tym momencie nawet nie wiem jak mam skomentować Twoją wypowiedź. Jako że to nie jest Twój pierwszy wyskok, za trollowanie i wprowadzanie graczy w błąd otrzymujesz ode mnie 51 punktów, co wiąże się z blokadą konta na 30 dni.
   
 3. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  Przypomnijcie jakie warunki trzeba było spełnić, żeby mieć możliwość łączenia kamieni od zwykły w górę? Robię kolejną postacią (29lvl) Dragana i mnie zasypało klamotami, których nie mogę połączyć ;)
   
 4. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Musisz mieć dodany do stołu schemat Kamienie szlachetne i runy I. Dostaje się go jako nagrodę za misję Od niezdary po mistrza 3/9 (więcej informacji tutaj.)
   
  Geraldinio and BA_Bastet like this.
 5. Raf4444

  Raf4444 Forum Apprentice

  Prośba o balans w rankingu na miedzyswiatach, robiłem efekt broni lodowej i biegałem bez kamieni po mniejszych poziomach i w rankingu ogólnym w 100 . Chyba nie o to chodzi żeby latać do obrzydzenia szybciej mniejsze poziomy niż troche powalczyć dłużej z satysfakcją . Chodzi o solo bo w grupie to może inaczej wygląda.
   
 6. tajo1

  tajo1 Forum Apprentice

  Nie wiem czy piszę w dobrym wątku ale nie działa mi runa ulepszenia z nagrody z postępu z paska IV, próbowałem na różnych runach i nic, ktoś coś wie na ten temat?
   
 7. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Najprawdopodobniej źle jej używasz. Procedura ulepszania z użyciem run/kamień ulepszenia wygląda tak:
  1. Przygotowujesz w inwentarzu 2 runy/kamienie na tym samym stopniu ulepszenia.
  2. Klikasz PPM na runę/kamień ulepszenia.
  3. Klikasz LPM na 2 na stos z dwiema runami/kamieniami.
  4. Runa/kamień ulegają ulepszeniu - gotowe.
   
 8. tajo1

  tajo1 Forum Apprentice

  Dzięki wielkie, próbowałem na stole łączyć.
   
 9. jumamaster

  jumamaster Someday Author

  czy jest możliwość odzyskania itemu , jaki został stworzony na stole warsztatowym (4x taki sam item) jednak możliwość jego cofnięcia nie była możliwa (opcja była aktywna jednak po jej naciśnięciu itemy z 2ch pierwszych gniazd nie zostały zwrócone ) zaraz po tym pojawiła się informacja o nawiązywaniu połączenia i po powtórnym zalogowaniu w torbie został już tylko wytworzony item .?
  Wiem,że jest to pyt do pomocy tech, ale pytam się na forum na początek, bo jeśli takiej szansy nie ma to szkoda marnować czas. Nawiasem mówiąc takie nagłe nawiązywanie połączenia występują bardzo często i są bardzo kłopotliwe w normalnej rozgrywce, ale sytuacja wyżej przeze mnie opisana jest wyjątkowo drażniąc, gdyż oba itemy z 2ch pierwszych gniazd posiadały bardzo wysokie wartości platynowe.
   
  modrzejkuz likes this.
 10. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  Przedmioty, które były poddawane łączeniu na stole warsztatowym nie podlegają zwrotowi.
   
  TL_Tyche likes this.
 11. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  tajo1, Jasiu111 - Wasze posty przeniosłam do pytań ogólnych.
   
 12. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Nie wiem czy twoja wypowiedź to sugestia,pytanie czy bardziej żalenie się,ale dokładnie właśnie o to chodzi w rankingach PVE - żeby latać do obrzydzenia.A jak chcesz wyrwać się z 100 i wejść do powiedzmy pierwszej 10 to już niestety złoto na prawie wszystkich amonach trzeba mieć zrobione.
   
 13. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Całkowicie rozumiem i popieram @Raf4444. Po ostatnich zmianach w sile zagład i sile bossów został zburzony balans punktacji. Faktycznie jest tak, że jeśli weźmiemy pod uwagę czas, to bardziej opłacalne jest "latać do obrzydzenia" po niższych poziomach. By nie być gołosłownym, rzucę trochę liczb i porównań. Przejście po q1 w grupie na fatalu zajmuje mi ok. 3,25 min i dostaję za to ok. 15,8k punktów. Tej samej grupie, przejście na inf1 zajmie już ok. 4 min (23% więcej) i otrzyma za to ok. 18k punktów (14% więcej). Na dalszych zagładach ta różnica będzie jeszcze większa, jeszcze bardziej na niekorzyść (nie sprawdzałem już tego). Zanim powiecie, że to kwestia za małych szkód, to napiszę, że to nie ma znaczenia. Takie różnice zawsze będą, może nieco mniejsze, może nieco większe.
  Oczywiście porównania te mają sens, jeśli mówimy o pełnym przejściu - wraz z ubiciem bossa.
  Wyraźnie widać, że w parze fatal-inf1 bardziej opłacalne w czasie jest chodzenie na niższy z tych poziomów. Wcześniej, zanim wspomniane przeze mnie zmiany weszły na serwery, punktacja była bardziej zbalansowana. Przy odpowiednich szkodach, na inf2-3 można było osiągnąć czas zbliżony do tego, jaki teraz mamy na fatalu i dostać za to ponad 22k punktów.
  Podsumowując, rankingi cały czas wymagają dużej ilości czasu, chociaż po wprowadzeniu eventu PvE jest to dodatkowo nagradzane. Możliwym rozwiązaniem sytuacji byłoby zwiększenie liczby punktów jakie otrzymujemy za ubicie bossa (obecnie jest to 1200 na bolesnym i o 240 więcej co poziom). Dlaczego akurat tylko za bossa, a nie za potwory? Z tego względu, że procentowo wzrost potrzebnego czasu jest największy właśnie na biciu bossie. Jednocześnie trzeba by było zachować wzajemne powiązania między poziomami, gdyż współczynnik zwiększający HP przeciwników nie rośnie liniowo.

  @wojtekwjk
  Dodatkowo chciałbym zauważyć, że by być w pierwszej dziesiątce rankingu ogólnego, trzeba mieć o wiele, wiele więcej niż tylko "złoto na prawie wszystkich" mapach. Jeśli bym miał prognozować, to powiedziałbym, że potrzebna jest dwukrotność złota i to na wszystkich mapach. Sytuacja ciągle się jednak zmienia i ciężko jest podać jakąś sztywną granicę punktową. Trzeba patrzeć na tabele i przeliczać.
   
  TL_Tyche likes this.
 14. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  To zależy od serwera.Ja gram na Werianie na którym złoto nawet nie na wszystkich amonach wystarcza żeby być w pierwszej 10.Czasami trzeba zrobić 2-3 przejścia wiecej na każdym amonie żeby mieć stabilniejszą pozycję globalną.Dodatkowo dochodzi fakt że ludziom rankingi już się przejadły (zwłaszcza za tak badziewne nagrody) i mało kto je gra,zwłaszcza solo, więc pierwsza 10 na Werianie jest stosunkowo łatwa do osiągniecia.

  Ta obszerniejsza część twojej wypowiedzi (której nie cytowałem już) jak mniemam była do Raf4444 bo ja zielony w kwesti rankingów nie jestem,wiem jak działają wiem jak są naliczane punkty i za co, czego w rakingach brakuje i wymaga poprawek,więc mi tego tłumaczyć nie musisz :)
   
 15. Briohim

  Briohim Forum Greenhorn

  Czy ktoś się może orientuje ile MB wykorzystam podczas gry używając transmisji danych do połączenia z internetem? :) :cool:

  Podpowiedzcie mi jeszcze gdzie przetopić ekwipunek oraz gdzie zdobyć anacampseros???
   
  Last edited by moderator: Mar 2, 2020
 16. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Czy premium mogę odpalić w czasie dnia premium i normalnie będę mogl cos kupic podczas tego eventu czy musze mieć wcześniej już odpalone premium przed dniem premium żeby mi zaliczylo? Może to być darmowe premium z gry czy to zalicza tylko kupione te za realne pieniądze?
   
 17. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Twoje posty połączyłąm, pamiętaj proszę o opcji Edytuj ;)

  Nieco ciężko jest oszacować zużycie transferu. W moim przypadku gra zużyła prawie 18 GB danych w ciągu ostatnich 30 dni, gdzie średni czas gry wynosi około 4 godzin - daje to około 150 MB na godzinę.

  Przedmioty przetapia się u dowolnego kowala (3. opcja Przetop przedmiot), anacampseros możesz spotkać na każdym skalowanym lochu (poziom bolesny w górę). Domyślam się, że jesteś w trakcie robienia misji "Od niezdary po mistrza", a zatem przydatny będzie ten poradnik.


  Nie ma znaczenia kiedy odpalisz premium i jakiego "typu" ono będzie :) możesz je włączyć zarówno w Premium Day, jak i nieco wcześniej.
   
  Briohim likes this.
 18. WładcaStrzał

  WładcaStrzał Forum Greenhorn

  Co się stało z możliwością kupienia setów z q za materię?
   
 19. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Szalejąca inflacja zabiła wszelki handel :O A tak na serio, handlarze ci zostali usunięci z gry wraz z aktualizacją 220.
   
  TL_Tyche likes this.
 20. WładcaStrzał

  WładcaStrzał Forum Greenhorn

  Czyli nie ma już opcji na ich kupienie? Na co teraz wydawać materię?