Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  od 30 lat jestem informatykiem i rozumiem to jak mało kto. Nie działa w robocie serwer? odebranie 40 telefonu w tej sprawie tylko mnie irytuje i rozprasza, przerywając działania naprawcze. Są problemy, które można rozwiązać od ręki, ale są też takie, na które potrzeba mnóstwo czasu i solidnej ekipy. Tutaj raczej jest problem dla programistów, a tym współczuję. Jedna kropka zamiast kreski w 100 tysięcznym kodzie jakiegoś skryptu i wszystko się sypie ;)

  ps
  Moja ironiczna wypowiedź kilka postów wcześniej sugeruje, żeby się logować rano, polecam ;)
   
  BA_Yahiko likes this.
 2. Magiczny

  Magiczny Forum Apprentice

  informatyk? i nie wiesz ze blad 36 w tej grze mozna latwo i szybko rozwiazac wystarczy zwiekszyc przepustowosc serwera
  ale ty chyba jestes informatykiem w szkole i uczysz dzieci podstaw wlacz/wylacz pc
   
  tozagol and scorp13 like this.
 3. BlackBlond

  BlackBlond Junior Expert

  co robią moby przed wejściem na plac boju? - po wyjściu z placu boju czarny ekran- przez kilka sekund nic nie widać jak już się pokaże postać to min gleba a na pewno znika druga szansa - może te orły z bp coś na to poradzą - no chyba ze to przerasta ich możliwości- i nie jest to zaproszenie do dyskusji tylko zgłaszam błąd z czarnym ekranem
   
  tozagol likes this.
 4. -kiler5-

  -kiler5- Regular

  niech szlak trafi ta grę , przychodzę z pracy , patrzę event wilki , więc otwieram sam napój ( browar ) , przelatuje 1 mapkę, po odpalnie bufów itd , i finish - ERORR 36 36 36 , i po grze ,a człowiek po robocie chce się odstresować , niech firma zamknie już tą grę a nie męczy ludzi ich nie udolnościami
   
  tozagol likes this.
 5. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Są na to sposoby, ja bez drugiej szansy nie padałem, fakt że szybko mnie wgrywa ale możesz bic i odpalac umki które cie regeneruja to nie zginiesz a drugie wyjscie po placu dajesz do miasta i wchodzisz przez miasto od nowa o wow nie tracisz drugiej szansy
   
 6. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  Jesteś zapewne bardzo młody i nie masz żadnego doświadczenia z informatyki, jeśli myślisz, że takie problemy można łatwo i szybko rozwiązać. Serio wydaje ci się, że twórcy podchodzą do tego na zasadzie: Nie naprawimy tego łatwego problemu, bo nie potrzeba nam tylu graczy, niech odejdą i się zniechęcą, bo po co nam tyle kasy? :D

  Żeby zamknąć temat, bo zaraz mody się przyczepią o offtop, dodam motto mojego profesora historii: Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
   
  Last edited: May 12, 2023
 7. jaymz84

  jaymz84 Forum Apprentice

  Czy Moderatorzy mają może jakieś info kiedy dokładnie planowana jest ta następna łatka ?
   
  Last edited by moderator: May 13, 2023
 8. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  jaymz84 - Twój post został ciachnięty o cytat komunikatu z anglojęzycznej części forum. Przed chwilą został też zamieszczony owy komunikat w języku polskim :)


  Odpowiadając na pytanie - spodziewamy się, że następny hotfix będzie dotyczył bezpośrednio naprawy tego błędu. Ciężko dokładnie przewidzieć, kiedy taka łatka się pojawi. Na pewno nie pojawi się ona w ten weekend, raczej spodziewamy się wejścia hotfixa w następnym tygodniu w momencie, gdy Twórcy będą mieli gotowe działające rozwiązanie odnośnie błędu 36.


  Niestety, tutaj problem bardziej leży nie w położeniu przeciwników, a bardziej w położeniu wejścia do Placu Boju Czarnych Rycerzy w Zamku. Usuwając przeciwników z okolic tamtego miejsca, znacznie ograniczyłoby się ich liczbę, patrząc np. pod kątem graczy, którzy farmią przeklęte perły w tej początkowej fazie wydarzenia. Praktyczniejszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie wejścia na plac boju w jakieś miejsce, gdzie Ci przeciwnicy nie przeszkadzaliby, tak jak to jest np. przy wejściu do Wielkiej Sali, no i taką sugestię możemy Twórcom podsunąć, aczkolwiek taka zmiana na pewno nie pojawiłaby się w obecnej edycji wydarzenia.
   
 9. czasknieji

  czasknieji Forum Apprentice

  Wiadomo kiedy będzie mini event dragana ?
   
 10. BlackBlond

  BlackBlond Junior Expert


  no i jakiś konkret problem wcale nie jest złożony- edytor -kreator gry- jak zwał tak zwał przenieść wejście na p[ac boju w okolice lisa i przy najbliższym hotfixie się załaduje- czas to jakieś 15-20 min z przerwą np na kawę- event w w obecnej formie(ni liczę zmiany paska i nagród to już chyba 3 edycja jeżeli się nie mylę wiec czasu ubyło sporo

  pozdrawiam
   
 11. Error36

  Error36 Forum Greenhorn

  Przedwczoraj/wczoraj grało się idealnie zero błędów wszystko smigało tak jak powinno. Dzisiaj ładowanie map po 1/2 min albo error 36.
   
 12. -kiler5-

  -kiler5- Regular

  to jest 2 edycja ,wiem bo zrobiłem ten set tamtego roku za 1x razem , i do formułowicza , error 36 -- tak to prawda wczoraj 0 error 36 dziś katastrofa
   
 13. -Tomasz-79

  -Tomasz-79 Forum Apprentice

  Napisze tak ...jako tez informatyk ...Gdyby u Nas w firmie jakiś kod błędu utrzymywał się przez prawie 2 tygodnie ...to już bym mógł szukać innej pracy ... Niekompetencja i ignorancja totalna graczy !!!! po ***** mi wydłużony event czy jakiś bonusowy kod ..kiedy mieli tyle czasu na naprawę ..prostego błędu ... to tak samo jak pisałem o wyborze misji dziennych ..wystarczy napisać podobny skryp do wyboru misji dziennych jaki masz wybór przy zakupie w sklepie a nie klepanie 412 razy jak ja ostatnio by wybrać dragana na 1 perłę ...po prostu tutaj graczy ma się głęboko tam gdzie światło nie dochodzi ...Pewnie Moderator zmieni lub usunie mój post jak zwykle bo uzna że źle się wypowiadam o grze :p
   
  Last edited by moderator: May 15, 2023
  tozagol and BKGREG like this.
 14. kri100f

  kri100f Forum Apprentice

  Zmiana wyboru misji dziennych była już dodawana w tym roku (R257) i poskutkowała zniknięciem wszystkich nefertari z map więc ją wycofali. Najlepsze jest to że na testowym działała bez problemów, a na komercyjnych był cyrk. Ogólnie testowy działa lepiej, obecnie jest na nim Dragan i rozgrywka jest tam bezproblemowa.

  Odnośnie rekompensat za błędy to będą dotyczyć tylko eventu Dragana czy pod uwagę brana jest również Pełnia? Są osoby, które jej nie ukończyły z powodu masowego występowania kodu 36 w ten weekend, a szczególnie w niedzielę.
   
 15. Knopers

  Knopers Forum Apprentice


  Jeśli jest to dla ciebie taki prosty do naprawy błąd to idź napisać im na pv rozwiązanie problemu zamiast wylewać swoje wypociny

  PS: Problem nie jest w negatywnych wypowiedziach o grze a w tym, że wypowiadasz się w taki sposób, że łamie regulamin. Gdybyś zapoznał się z regulaminem a potem udostępniał swoje opinie to by nikt nigdy nie usunął twojego postu.
   
  Last edited by moderator: May 15, 2023
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie wiem, co Wy macie z tekstami typu "pewnie moderator usunie, bo sie ktoś źle wypowiada o grze". Sam taki tekst niejako sugeruje cenzurowanie Was i następne takie dopiski będą przez Nas karane, bo ich jest już po prostu za dużo. O błędzie 36 zostało już wypowiedziane praktycznie wszystko, co mogliście. Macie dostęp do regulaminu i etykiety panującej na forum, macie tam wszystko wypisane czarno na białym, co wam wolno, a czego nie. Dosłownie połowa postów musi być ostatnio przez nas usuwana/niedopuszczana, bo kompletnie nic nie wnosi do dyskusji, jest zwykłym spamem, bądź zawiera dużą ilością wulgaryzmów i obelg kierowanych w stosunku do Twórców. Zamiast się nas czepiać na ten temat, polecam przeczytać to, co chcecie zamieścić, zanim to zrobicie.
  Jeśli macie do nas jakieś zastrzeżenia, jeśli chodzi o pracę moderatorów z naszej sekcji, to macie Pomoc Techniczną, do której możecie kierować swoje uwagi i tam zostaną one przeanalizowane i przekazane dalej. Proszę tylko pamiętać, że skargi te nie powinny być uwarunkowane występowaniem błędu 36, na który po prostu nie mamy wpływu.

  -Tomasz-79 - w związku z tego typu wypowiedzią, otrzymujesz teraz tylko ostrzeżenie, ale następnym razem na nim się nie skończy. W Twojej wypowiedzi został również ucięty zwrot, który naruszał nasz regulamin.

  Raczej będzie dotyczyła tylko wydarzenia związanego z Draganem, aczkolwiek Twórcy potrafią czasem zaskoczyć i również uwzględnić te wydarzenie. Podpytamy o to ;)

  Knopers - Twoje posty zostały połączone. Proszę pamiętać, aby nie pisać dwóch postów tuż po sobie, tylko używać opcji edytowania wcześniej napisanej wiadomości.

  Na sam koniec prosiłbym o ucięcie tego tematu. Wszystko zostało już powiedziane, co miało. Będziemy informować odnośnie dalszych postępów nad pracami odnośnie tego błędu. Z mojej strony mogę tylko poprosić jeszcze o chwilę cierpliwości, tym bardziej, iż otrzymaliśmy informację o znalazieniu źródła problemu, którego konsekwencją jest występowanie błędu 36 i obecnie Twórcy podejmują się czynności minimalizujących jego występowanie. Też kilka dni wcześniej pojawiła się informacja o zamiarze wydłużenia straconego okresu trwania wydarzenia Klątwy Czarnych Rycerzy o okres czasu, podczas którego ten błąd uniemożliwiał grę na serwerach (zwłaszcza na Grimmagu), a także była mowa o rekompensacie.  -kiler5- - Twój post zostaje usunięty za off-top. Kompletnie nic nie wnosi do dyskusji, jest po prostu zbędny.
   
  Last edited: May 15, 2023
 17. Sakata

  Sakata Forum Apprentice

  Witam!
  Nie mogę wydropić tajemniczego zwoju w evencie. Proszę o poradę, bo już od tygodnia biję Dragana, a z tego co czytałem z niego powinno wypaść. Farmie mody od normalu po śmiertelny, bo wyżej sobie solo nie radzę.
  Czy trzeba jakieś konkretne warunki spełnić?
  Dodam że mam bodajże 83lvl dopiero, bo nie dawno powróciłem do gry.
  Z góry dzięki za odpowiedź!
   
 18. Gunner01

  Gunner01 Forum Greenhorn

  Witam.
  Dlaczego set dragana na luczniku jest teraz bez sensu szkoda czasu go robić tą postacią ponieważ przecezyjny bez seta jest o wiele lepszy.
  Nie powinnien dostać nerfa tak duzego cooldwodn 65% to spoko rzecz , tylko uszkodzenia tym skillem są zmniejszone o 400% i z tego wychodzi że śmiertelny cios ma 150% bazowo prosiłbym żebyście ogarneli spróbowali coś z tym setem mistycznym na łuczniku duzo ludzi zmarnowało czas na ten set i nie ma żadnego pożytku . Dziękuje z góry za odpowiedź!!
   
 19. .killer.

  .killer. Junior Expert

  Jeśli masz czerwone perły to rób za donora na merc lub blood. Pierwszy leci ciężko, ale za to kolejne jak szalone. Mam ich około 30 w depozycie schowane na przyszłe lata. Rób w drużynie....szybciej, lepiej to na dodatek więcej postępu jeśli sam latasz tylko max fatal :)

  Ten set daje 370% na śmiertelnym + chory speed attack. Do niegu wymagany jest skill Wybuchowe Uderzenie. Set sam w sobie jest bardzo dobry na łuka. Możesz go potem nosić 2/3 z setem FG z Wielkich Łowów. Źle sobie to przeliczyłeś.

  Ja mam lepsze pytanie....robię aktualnie osiągnięcie i tytuł Władca. Nazbierałem rogi na wszystkich mapkach, lecz nadal mam 7/18. Robiłem też raz powtarzalne na każdej mapce, ale wyskakiwały mi te same co za pierwszym razem. Ma to jakąś zależność gdzie i jaki wyskakuje, czy mogę farmić np. Telepolos, aż ubije każdego z osiągnięcia? :)
   
  Last edited: May 16, 2023
 20. Gunner01

  Gunner01 Forum Greenhorn

  Jakie 370% xd bazowo ma 550% gdzie przy 3 częsciach on ,,zabiera'' 400% i zostaje 150% to nwm skąd u ciebie te liczby chyba w inną gre grasz :D