Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Tak, przede wszystkim demony możesz napotkać łącznie na 5 mapach: Po 4 demony są na Tetaconetlu, Telepolos, Fyeborough i Brigaviku oraz 2 na Przedmieściach Cardhun. Do spotkania demona na przedmieściach trzeba po prostu wyczyścić całą mapę z wszelkich demonów, jakie się pojawiają tam na mapie. Na pozostałych czterech mapach one pojawiają się po zebraniu ostatniego roga do zadania.
  Zawsze jest tak, że do pierwszorazowego zadania z rogami na każdej mapie, jest przypisany ten sam demon, dopiero po wykonaniu powtarzalnej wersji zadania, mogą wyskoczyć inne rodzaje. Na Telepolos po wykonaniu powtarzalnego zadania za jednym razem może wyskoczyć 4-5 demonów (jeden z nich może się pojawić dwa razy), na Fyeborough wyskoczą na mapie 4 demony za jednym razem, a na Brigaviku i na Tetaconetlu wyskakuje po jednym demonie. Każdy z demonów posiada własną stałą lokalizację na danej mapie.
  Jeśli chcesz to zrobić na szybko, to polecam mieć kogoś w grupie, kto te rogi ma uzbierane lub jest w stanie je szybko uzbierać, np. dzięki bonusowi z mitycznego setu Dragana, podwajającego drop przedmiotów potrzebnych do pobocznych zadań.

  Wydaje nam się, że po prostu to jest kwestia szczęścia (no w Twoim przypadku to pecha), aczkolwiek wysłałem zapytanie reszcie ekipy i jeśli otrzymam od nich potwierdzenie, że np. istnieje takie wymaganie poziomowe, to oczywiście dam Ci znać :)
   
  Sakata likes this.
 2. Knopers

  Knopers Forum Apprentice

  aby zrobić to osiągnięcie potrzeba kilka razy robić te misje - gdzieś znalazłem na francuskiej stronie poradnik co i jak - po przetłumaczeniu wyszło dobrze i osiągnięcie skończyłem 18/18 ;) mam to na kompie i mógłbym tutaj wrzucić albo worda, albo screeny, ale nie wiem czy nie zostanie to przeniesione do innego działu - do którego? nie wiem :D

  i jeszcze ptanie do Moderatorów, a właściwie do jednego, bo tylko Jego widze, że tu reaguje - czy dobrze widzę, że pojawił się nowy serwer "Herold" czy "Harold" nie pamiętam nazwy..?[/QUOTE]

  Harold i tak, pojawił się nowy serwer XD
   
  hucpa likes this.
 3. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nikt Ci nie przeniesie, jeśli będą na temat :)

  Odnośnie tych demonów, masz je rozmieszczone w ten sposób:
  a) Przedmieścia Cardhun - Lrug & Qin
  b) Brigavik - Daw, Jor, Vry, Chron
  c) Telepolos - Xyl, Nar, Fyr, Yorr
  d) Tetaconetl - Wez, Ghir, Zur, Sor
  e) Fyeborough - Burc, Truc, Son, Dron


  Tak, jak już było wspominane w ostatnim komunikacie, Drakensang oficjalnie już pojawił się na platformie Steam (wcześniej był w fazie wczesnego dostępu). Można powiedzieć, że jest to nowy początek dla osób korzystających z gry z tej platformy. Żeby też gracze mogli porównywać swoje postępy "na czysto", zdecydowano się na otwarciu dla nich osobnego serwera (Harolda), co również możecie dostrzec obecnie w momencie, gdy macie wybrać serwer, na który chcecie wejść. Można wysnuć wniosek, iż w ostatnich tygodniach większość uwagi była skierowana głównie na wypuszczeniu produktu na rynek Steama, tym bardziej, iż prace nad wprowadzeniem gry na tą platformę były już na ostatniej prostej.
  Uprzedzę też kolejne pytanie - z tego, co przetestowaliśmy wczoraj, jest możliwe pojawienie się na tym serwerze z poziomu zwykłego klienta, także też nie można powiedzieć, że gracze ze Steama będą odizolowani od graczy z innych serwerów.
   
 4. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  kasadin85 - dziękuję za zwrócenie uwagi, aczkolwiek specjalnie czekaliśmy jeszcze z wklepaniem tej daty. Ona została już opublikowana wraz z datą wydarzenia odbywającego się na nowym serwerze przeznaczonym dla graczy wchodzących do gry przez Steama, a też, żeby wklepać je jednocześnie, po prostu czekaliśmy na potwierdzenie daty tego drugiego. Dlatego też, z racji pojawienia się już tych dat w harmonogramie, Twój post usuwam :)

  Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w tej "notce", którą wkleiłeś, pojawiają się błędne informacje.
  1) Demony są w takich lokalizacjach, w jakich je podawałem. Każdy demon ma swoją miejscówkę na mapie, co oznacza, że jeśli masz 4 demony przypisane np. do Tetaconetl, to każdy ma przypisane inne miejsce, w którym on może się pojawić.
  2) W Telepolos za jednym razem może pojawić się 5 strażników-demonów, z czego jeden z nich jest powtórką któregoś z pozostałej czwórki. O tym wspominałem tam wyżej.
  3) Nie jestem w stanie powiedzieć, jaki demon pojawia się w tym pobocznym niepowtarzalnym zadaniu po zebraniu 100 rogu, także tutaj akurat notatka daje fajne info odnośnie tego, a także odnośnie sposobu jego wykonania.

  Ogólnie nie polecam zbytnio przeklejać notatek tłumaczonych na nasz język translatorem, bo po niej po prostu widać, że nie do końca on oddaje sens zdania, tym bardziej, jeśli kolega pisał w niej skrótami, których sam nawet nie potłumaczyłeś.   
 5. Knopers

  Knopers Forum Apprentice

  Dzień dobry,
  Chciałbym zapytać czy na serwerze na steam dostaje się jakieś bonusy typu mroczne monety lub cokolwiek innego bo dużo jest sreenów na discordzie jednak nie potrafię potwierdzić prawdziwości tych sreenów.

  Następne pytanie to jak wykonać wydarzenie specjalne ponieważ mam 39lvl i nie leci mi progress. (konto mam na steam)


  edit : Jak ustawić polski język gry na steam?
   
 6. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  1) Z tego, co kojarzę, to nie. Jedyne bonusy, to są takie, że przy wbiciu 15 poziomu możesz uzyskać darmowy pakiet premium na 3 dni, a po wbiciu 20 poziomu można zyskać darmowy pakiet deluxe. Do tego dochodzą nagrody z akcji specjalnych, czy z kodu bonusowego, który powinien działać również i na tym serwerze.
  2) Akcja "Zebranie bohaterów" polega po prostu na uzyskiwaniu tzw. dowodów męstwa, pokonując przeciwników z danych dwóch regionów. Na każdy tydzień przypadają dwa regiony, obecnie jest to region Durii i Teganswall, w drugim tygodniu będzie to region Kraju Północy i Myrdosch, w trzecim tygodniu Helios oraz Atlantyda, a w czwartym tygodniu do samego końca Qaizah i Lortac.
  Dowody męstwa zbiera się z przeciwników pokonywanych na mapach danych regionów, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, iż ich drop nie jest zbyt częsty. Największa szansa na ich drop jest z tych najgroźniejszych przeciwników, czyli z bossów.
  3) W prawym górnym rogu po wejściu do gry, powinieneś mieć opcję zmiany wersji językowej.
   
 7. daniel-1el-eng

  daniel-1el-eng Forum Greenhorn

  Witam.
  Jak uzyskać osiągnięcie "Prototyp mechanicznego dziecka D4808"? Czy podpowie ktoś co to za ukryte osiągnięcie w zakładce Ogólne, bo pozostało mi jedno takie? Dziękuję z góry za odpowiedź.
   
 8. Error36

  Error36 Forum Greenhorn

  *****

  A i jeszcze pytanie jak zrobie postac 20 lvl zrobię misje w zamku dragana gdzie leci premka usune i zrobie tak kilkanascie razy to dostane bana czy mozna tak robic?
   
  Last edited by moderator: May 22, 2023
 9. Chishiya

  Chishiya Forum Greenhorn

  Ja dalej próbuję znaleźć sposób na naprawienie tego: https://imgur.com/a/JbrKNzQ
   
  Last edited by moderator: May 20, 2023
 10. Akatriel

  Akatriel Padavan

  Możesz robić tyle razy na ile czas Ci pozwoli, tak samo jest na evencie Awans Bohatera. Możesz dobić do 100 tyle postaci ile zdążysz podczas trwania eventu i zgarniać za to nagrody.
   
 11. Chishiya

  Chishiya Forum Greenhorn

  Ktoś wie gdzie mogę zrobić te zadania ? "To fight against Sargon’s new reincarnation, you need to finish the Chapter 1 – A Dark Heritage and complete the quest “The First Ones” and “Shadow Master”! Otherwise, you will arrive in another instance than for example your group members that completed the quests."
   
 12. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Ciężko to określić. Słyszałem kiedyś, iż osiągnięcie to jest powiązane z powtarzalnym zadaniem Konserwacja maszyn, w którym trzeba pokonać maszynowe dzieci Orshy na Elizjum i że ten prototyp może w pewnym momencie wyskoczyć wśród przeciwników, aczkolwiek nie znam nikogo, kto by te osiągnięcie wykonał.

  Error36 - Pierwsza część Twojego posta została usunięta z powodu użycia w nim zbyt ostrego języka odnoszącego się do Twórców. Niestety, ale wiąże się to z otrzymaniem 31 punktów, co jest równoznaczne z blokadą konta na 14 dni.

  Odpowiadając na pytanie zawarte w tym poście - jeśli tyczy się to postaci, które aktualnie posiadasz - to jak najbardziej na nich możesz te nagrody zdobywać, aczkolwiek jeśli zostanie wykryta nadmierna aktywność związana z tym, co sugerujesz, to oczywiście może to przykuć naszą uwagę, w efekcie czego może to wiązać się z karą.
  Napisz, proszę, do Pomocy Technicznej, ale wpierw osobiście polecałbym Ci przeczyścić pliki z folderu DSOClient z %temp%. Pozwoli to przeładować się plikom ponownie. Dopiero, jeśli Ci to nie zadziała, to spróbuj do nich napisać.

  Chodzi dokładniej o te misje, które są powiązane z linią fabularną.
  [​IMG]
   
  Last edited: May 22, 2023
 13. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  Pytanko odnośnie Dragana, bo nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Czy z tych 3 skrzyń przed mini mapkami zawsze leci to samo? tzn z pierwszej na wykopaliskach zawsze premium z drugiej zawsze mm itp. czy może są randomowo wymieszane?
   
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Ogólnie masz tak, że jest stała lista nagród z dwunastu skrzyń z reliktami (po 3 na każdą z pobocznych map) i wiadomo, że otwierając wszystkie te skrzynki, otrzyma się to, co jest na tej liście. Różnica jest tylko w kolejności otrzymywania tych nagród, która jest losowa. Może być tak, że otrzymasz pakiet premium z pierwszej otwartej skrzyni z reliktami np. z Nocnego Lodowego Lasu, a może być tak, że dostaniesz je dopiero przy ostatniej otwieranej skrzynce z reliktami np. z wykopalisk, dlatego lepiej jest wykonać na każdej pobocznej mapie te 3 zadania, żeby mieć pewność zebrania wszystkich przewidzianych nagród.
   
 15. Chishiya

  Chishiya Forum Greenhorn

  Jakie są wymogi mini eventu dragana, w sensie, żeby dostać w ogóle ten event bo w akcjach specjalnych go nie mam, czyżby był od 100 lvla ? Nie fair by to było trochę
   
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Aby go móc wykonywać, trzeba mieć min. 80 poziom.
   
 17. Magiczny

  Magiczny Forum Apprentice

  kiedy bedzie naprawiony blad 36 ?
  za 9dni jak sie skonczy event dragana to napisza ze naprawili blad tak ? i dalej nie mamy rekompensat za stracone dni premium
  [​IMG]
  pytanie do admina
  wyjasnicie mi problem tego bledu i dlaczego naprawianie go trwa juz 21dni
  ja chyba nie potrafie czytac ze zrozumieniem albo to jest napisane w niezrozumialym dla mnie jezyku ( Serwer zawiesil sie ze wzgledu na duze obciazenie)
  [​IMG]
   
  Last edited: May 22, 2023
  Chishiya likes this.
 18. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Magiczny - jeśli chodzi o rekompensaty, to prawdopodobnie one będą, ale nie wiemy niestety, kiedy dokładnie. Podobnie ma się z punktem dotyczącym wydłużenia okresu trwania akcji specjalnej Dragana i jego wyzwania - dostaliśmy wszyscy zapewnienie od Shanty'ego, że takie rzeczy będą i liczymy, że Twórcy dotrzymają słowa. Jeśli chodzi o ponowne wyskakiwanie tego błędu, no to co możemy powiedzieć? Przykro nam, że znowu doskwiera Wam ten problem.

  Oczywiście jego ponowne pojawienie się na serwerach może być powiązane z większą aktywnością ludzi z powodu wyzwania Dragana (a przynajmniej taki wniosek idzie wysnuć po jego powrocie akurat dzisiaj). Zostało to również ponownie zgłoszone Twórcom i tym razem liczymy na to (zarówno Wy, jak i My, gdyż też się mocno wkurzamy na zaistniałą sytuację, na którą nie mamy wpływu), że uwiną się z tym dużo szybciej.
   
 19. -kiler5-

  -kiler5- Regular

  to prawda error 36 dalej szaleje chce ubic bosa z q do dziennego i nie da sie wejść bo ***** error, za takie odwalanie chałtury , gra powinna dostac bana od systemu *****
   
  Last edited by moderator: May 24, 2023
 20. Magiczny

  Magiczny Forum Apprentice

  Ba_Yahiko jak i ty -killler5- nie zrozumieliscie tego co napisalem
  to jest problem i rownoczesnie rozwiazanie tego bledu "Serwer zawiesil sie ze wzgledu na duze obciazenie"
  jedyne co trzeba zrobic to zwiekszyc przepustowosc serwera gry
  zeby to zrobic to trzeba wydac pieniadze a ta pseudo firma nie ma zamiaru tego robic
  tylko ma zamiar doic graczy z ich pieniedzy za premium i morczne monety
   
  Last edited by moderator: May 24, 2023
  _mrak11_ and BKGREG like this.