Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. Ciemny6PL9

    Ciemny6PL9 Someday Author

    Przepraszam ale muszę zapytać, czy kogoś ***** za przeproszeniem z tą ilością materiałów na jeden przedmiot (100 z bossa i 500 rudy/przędzy)? Czy w ogóle jest sens aby zbierać i tracić tyle czasu na jeden przedmiot? Nie mówiąc o tym, że mikstury też są giga drogie skoro wymagają aż 20 liści na jedną a mając 43 poziom mam ich z 80 (liści)
     
    Last edited by moderator: Jun 20, 2023
  2. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Ciemny6PL9 - Twój post został ukrócony o nieprzyjemny zwrot. Nawet jeśli dodasz magiczny zwrot "za przeproszeniem", to nie oznacza to, iż możesz tak pisać :) Trzymajmy się regulaminu.

    Odnośnie tego, co piszesz - większość rzeczy, o których piszesz, jest bardziej nastawiona właśnie pod okres gry na 100 poziomie, gdzie po prostu ludzie mają lepsze statystyki i większe możliwości farmy. Po prostu to nie jest na tą chwilę coś, co w Twoim obecnym etapie rozwoju postaci jest pierwszą potrzebą. Jak chcesz coś kupywać, to najlepiej zainwestować w jakieś potki, czy np. w strażników dusz, dzięki którym będziesz mógł się ożywić.
     
  3. Ciemny6PL9

    Ciemny6PL9 Someday Author

    Jeśli użyję dostosowania u kowala i zmienię sobie wygląd przedmiotów to ten wygląd tyczy się konkretnie tych przedmiotów które mam aktualnie na sobie i zmienię na inne to muszę na nowo użyć dostosowania i wydać mm? Czy jak je zmienię na inne, lepsze to nadal zostanie mi ten wygląd który stworzyłem u kowala? (załóżmy, że mam na sobie przedmioty z lokacji ruchu oporu i mam ich wygląd zmieniony u kowala na przedmioty z świata mroku i zmieniam te przedmioty z lokacji ruchu oporu na przedmioty z lokacji kraju północy i czy te przedmioty z kraju północy będą na sobie nadal miały wygląd przedmiotów z świata mroku)
     
  4. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    W praktyce wygląda to tak, że nakładasz nowy wygląd na jeden konkretny przedmiot. Jeśli zmienisz rodzaj unikatu (np. wymienisz jedną broń na drugą), albo nawet i znajdziesz tą samą broń z lepszymi wartościami podstawowymi, czy o wyższym poziomie i sobie ją podmienisz za tą słabszą, to dostosowanie będzie musiało być wykonane ponownie, oczywiście o ile dalej chcesz mieć wygląd innej broni niż aktualnie zakładasz.
     
  5. Ciemny6PL9

    Ciemny6PL9 Someday Author

    Aha, to strasznie głupia rzecz co do tego bo moim zdaniem transmog powinien być darmowy nie mówiąc o tym, że powinien być permanentny więc sądzę, że to bardzo brzydkie z strony twórców, że trzeba wydawać mm na zmianę skórki nie mówiąc o tym, że trzeba zmieniać za każdym razem gdy zmienia się założony item
     
  6. MrCasper

    MrCasper Forum Greenhorn

    To i tak jest tanie przecież. Na początku może wydawać się być bardzo drogie ale jeśli już będziesz miał 100lvl na takim poziomie by dawać sobie radę większość poziomów trudności to zauważysz przyrost mrocznych monet. Będzie on tak duży, ze to 1k mm to dla ciebie nie będzie nic.
     
  7. .killer.

    .killer. Junior Expert

    Aby zdobyć Posrebrzanego Kota Szczęścia trzeba mieć legendarnego Brązowego Kota Szczęścia etc, czy mając Brązowego mam szanse tylko na posrebrzanego, czy w puli dropu jest jeszcze ten brązowy? Zastanawia mnie to bardzo. Nie mówię już o tym w okularach bo on jest już osobno.
     
  8. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Ulepszając Brązowego Kota Szczęścia do poziomu legendarnego, automatycznie dorzucasz do możliwego dropu Posrebrzanego Kota Szczęścia, z naciskiem na dorzucenie, a nie zastąpienie. Tak, wydropienie kolejny raz brązowego kotka jest nadal możliwe.
     
  9. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    do końca nie czaję bazy z tymi kotkami , podam opcje
    1. nie zależenie czy masz czy nie masz tego peta jakiejkolwiek maści morze ci np. wypaść złoty ?
    2 musisz mieć brązwego kotka na legendzie aby wypadł ci srebny i być z nim na mapie u przemytnika ?

    bardziej skłaniam przy opcji nr.1 bo szukam srebnego ciągle a tu ciągle brąz i brąz
     
  10. .killer.

    .killer. Junior Expert

    Musisz mieć brązowego ulepszonego na legendę wtedy odblokowuje ci srebrnego....srebrny na legendzie odblokowuje ci złotego. Kot w okularach leci osobno. Nie może ci wypaść złoty nie mając srebrnego i brązowego. Dużo leci brązowych dlatego napisałem wcześniejszą wiadomość, bo coś mi tu nie pasowało...ale tak to widocznie jest. Mając brązowego i srebrnego dalej mogą ci polecieć te które już masz. Nie musisz mieć kota odpalonego na przemytniku, żeby poleciał ci kot, ale nie ma sensu tam wchodzić nie odpalając kota mając kota xD zawsze to coś mroków więcej :)
     
  11. Akatriel

    Akatriel Padavan

    Znając BP i ich możliwości to lepiej mieć odpalonego danego kota na mapie, bo do końca sam nie wiem, czy ta mechanika działa z sakwy. Jak masz brązowego ulepszonego na legendarnego to może Ci wypaść brązowy i srebrny. Mając srebrnego ulepszonego na legendarnego to może wypaść brązowy, srebrny i złoty. Ten w okularach wypada niezależnie od pozostałych kotów.
     
  12. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    zgoda z tobą w 100%, zapytałem tylko na forum o to ,bo po raz 30 dostałem brązowego kotka ,a poluje na srebnego , złotego już mam z kodów od bp z sakw i raczej tak będzie -odpalony kot brązowy na mapie ---,,Znając BP i ich możliwości to lepiej mieć odpalonego danego kota na mapie, bo do końca sam nie wiem, czy ta mechanika działa z sakwy.''
     
  13. TotalneDno

    TotalneDno Forum Apprentice

    Gdzie najlepiej dropic kamienie do przetopu(oprócz q(1-10)/MazeOfBlaze)? I czy te nagrody z tych mini eventów kiedyś ulegną zmianie, bo póki co jedynie gdzie się nadają to do śmietnika.
     
  14. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Jeśli chodzi o drop kamieni, to polecałbym po prostu farmić jakieś bossy na wyższych modach (z bossa masz kilka gwarantowanych kamieni z dropu, więc im wyższy mod, tym lepszy stopień rzadkości kamieni może się pokazać.
    Nie za bardzo wiem, o jakich mini-eventach mówisz - jeśli mógłbyś je konkretniej określić, to byłoby fajnie :)
     
  15. TotalneDno

    TotalneDno Forum Apprentice

    -Nów księżyca
    -Pełnia księżyca
    -Pustynia esencji
     
  16. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    To nie są mini-eventy, a eventy cykliczne, odbywające się co miesiąc. Obecne nagrody są mimo wszystko dość świeże i adekwatne do wykonywanej roboty. Paski postępu były aktualizowane bodajże jeszcze w 2022 roku, a przynajmniej jeśli chodzi o pełnię i nów.
    Kiedyś takie tzw. jokery były do zdobycia max. 2 razy do roku, więc dla graczy obecność ich w cyklicznych eventach jest bardzo na plus.
     
  17. lama2011

    lama2011 Forum Greenhorn

    Hej mam pytanie, kupiłem ostatnio fenka u Emilii w Kingshill i użyłem na nim klatki portalowej a następnego dnia nie pojawił się ponownie i już nie mogę go kupić, o co chodzi. Uprzedzam pytanie, nie dodałem go do sakwy.
     
  18. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    No i popełniłeś błąd. Ogólnie masz tak, że klatka portalowa przerabia danego towarzysza na wzrostniki, którymi możesz ulepszać stopień towarzyszy w sakwie kolekcjonera. Z racji tego, iż niektórzy towarzysze byli dostępni w sklepie do kupienia, to gdyby ich sprzedaż była bez limitu, to większość graczy miałaby już od razu wszystkich swoich towarzyszy ulepszonych na maxa, a nie o to w tej grze chodzi, żeby mieć od razu wszystko jak na tacy.
    Dlatego też w sklepach masz tak, że możesz danego towarzysza kupić TYLKO RAZ, po to, abyś mógł go dodać do sakwy kolekcjonera. Klatką portalową możesz sobie przerabiać towarzyszy, ale tylko, jeśli są powtórkami, czyli np. uzyskasz z dropu takiego, którego już miałeś wcześniej dodanego/ulepszonego.
    Jeśli jeszcze tych wzrostników uzyskanych z Fenka nie wydałeś, to na Twoim miejscu napisałbym do Pomocy Technicznej z pytaniem, czy mogą Ci go zwrócić w zamian za uzyskane z przeróbki wzrostniki (musisz mieć te wzrostniki aktualnie na postaci) - oczywiście też zawierając w zgłoszeniu podstawowe dane o koncie/postaci, tj. serwer, klasa, poziom, nick, czy godzina/dzień, w którym mniej więcej tego dokonałeś.
     
  19. Akatriel

    Akatriel Padavan

    Fenka można też zdobyć z sześcianów, ale bardzo rzadko wypada.
     
  20. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Oczywiście, że tak. Są różne źródła, z których można go ogarnąć, aczkolwiek nigdy nie wiadomo, kiedy na niego trafi i jak długo musiałby czekać ponownie na niego. Kupić już by nie mógł.