Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    BlackBlond - Twój post został okrojony o pierwsze wyrażenie, które chciałeś zacytować. Wulgaryzmy, które nie są napisane, a są domyślne, nie powinny się tutaj znajdować.



    Niestety, na tą chwilę otrzymaliśmy od Twórców tylko to, co było widać, co zostało Wam przekazane w informacji odnośnie hotfixa, aczkolwiek nie będziemy ukrywali, że sami również jesteśmy nieco rozżaleni tym, jak rozwiązano tą sprawę. Mamy nadzieję, że jeszcze będą podejmowane jakieś czynności, które będą bardziej korzystne zarówno dla graczy, jak i Twórców.



    Dużo zależy od tego, jak dużo kamieni próbujesz włożyć. Jeśli przetapiasz je u kowala, to bardzo możliwe, że blokuje Ci ten przetop z racji braku golda, bo warto przypomnieć, że cena przetopu u niego jest równa tej na stole warsztatowym.
    Na nim również istnieje pewne ograniczenie, jeśli chodzi o przetapianie/ulepszanie kamieni/klejnotów/run i tam jednocześnie przy jednej czynności można wykonać jednorazowo tylko do pewnego ograniczonego poziomu kosztu, czyli np. nie przetopisz wszystkich kamieni, jeśli sam przetop byłby wart jednorazowo więcej niż 40000 mrocznych monet (kwota przykładowa), więc możesz tam włożyć tyle kamieni, aby ich koszt zmieścił się w danym limicie.
    [/QUOTE]
     
  2. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    jasne po kilkunastu latach grania nie ma pojęcia jak przetapiać kamienie a w goldzie mogę się kąpać.

    jeżeli chodzi o wulgaryzmy których podobno nie użyłem a zasugerowałem -co kto ma na myśli to jego sprawa

    wg słownika PWN ani karwasz ani kawka nie są wulgaryzmami a to właśnie miałem na myśli

    KPW? ( a to jest akronim nie wulgaryzm)
     
  3. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Czejscz, jaky jest adres/ link Polskiego discorda do gry Drakensang.

    Dzienkuje
     
    Last edited: Aug 1, 2023
  4. bigoss89

    bigoss89 Forum Greenhorn

    miałem 13 staków klejnotów na płaszczu, po przeczytaniu informacji na forum, żeby ich nie przetapiać a ni sprzedawać zachowałem się uczciwie i tak też zrobiłem, wchodzę przed chwilą do gry a tu konto tymczasowo zablokowane, pytam sie za co? za uczciwość? czy tu wgl coś lub ktoś rządzi w tej grze co ma mózg? przypomnę, że zadanie na wilka dodaliście w ostatni dzień eventu kiedy już każdy wydał znaczki bo myślał, że po prostu usunęliście to zadanie, daliście biedny kod, mogliście przynajmniej dać 30 znaczków w tym kodzie żeby ten kto nie ma mógł sobie kupić tego wilka, znerfiliście jaskinię bo Wam przeszkadzało, że na mapie trafiały się po 3 jackpoty a i o rekompensacie za jeden dzień jak serwer był offline też zapomnieliście? do tego ludzie, którzy przetopili klejnoty z płaszcza i ulepszyli kamienie grają jakby nigdy nic i się smieją z tych uczciwych co tego nie zrobili! przecież to jest cyrk na kółkach co tu sie wyprawia i pytam się za co dostałem bana???????? i pytam się tutaj! bo co piszę do supportu to za każdym razem brak odpowiedzi albo jakieś dziwne prośby o podanie id albo wybranie odpowiedniego tematu problemu, tam to pewnie boty siedzą co? 12 lat gry, na wszystkie postacie które miałem przez ten okres wydałem w waszym sklepiku ok 10 tysięcy złotych, tak właśnie traktujecie starych i zasłużonych graczy, banami bez powodu, brakiem odpowiedzi na zadawane pytania i traktowaniem graczy jak śmieci, nie pozdrawiam
     
  5. Przyjaciel

    Przyjaciel Someday Author

    Przepraszam bardzo.. Lagi na serwerze straszne.. nie da sie grac.. naprawcie to w koncu. PROSZE
     
  6. Mikimałs

    Mikimałs Forum Greenhorn

    Sprawdz czy wina nie lezy po stronie Twojego sprzetu lub internetu , bo ja zadnych lagow nie mam
     
  7. Trade_Gator

    Trade_Gator Someday Author

    Jest gdzieś opis wszystkich kamieni imperialnych ich wartości i ile pyłu potrzeba. Nie umie tego znaleźć a przy aktualizacji, która to wprowadzała powinien być screen z tabelką ich wartości. Nie ma tego czy nie potrafie znaleźć ?

    Chodzi mi o coś takiego :
    Onyx : 1710,1980, 2250, 2520
    Rubin : ...
    Ametyst: ...
    Szmaragd: ...
    Cyrkon: ...
    Cyjanit: ...
    Diament: ...
    Opsale: ...

    Powinno to gdzieś być.!
     
  8. Lalek1963

    Lalek1963 Forum Apprentice

    Mam pytanie do moderacji, czy to możliwe ,że gracz bigoss89 dostał bana za nic? z tego co napisał to tak wynika a mnie to niepokoi. No i on jeszcze napisał, że jacyś śmieją się z uczciwych, a to już pomówienie, niech poda konkretne nazwy jak już tak tutaj uprzejmie donosi, znam takie powiedzenie "sąsiad ma krowe, ja nie mam , a niech mu zdechnie".
     
  9. Ciemny6PL9

    Ciemny6PL9 Someday Author

    Zamiast wylewać swoje żale na forum to mógłbyś napisać do supporta i wyjaśnić z nimi zaistniałą sytuację
    Coś mi się wydaje, że mógł dostać co najwyżej niesłusznego bana ponieważ mogli uznać tą ilość klejnotów za dalsze wykorzystywanie błędu
    https://discord.gg/drakensang - jak coś to trzeba tam pisać w języku angielskim
    Bardzo możliwe, że wina może być po twojej stronie bo ja do tej pory nie spotkałem lagów - jedynie podczas ataków ddos
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    @BA_Yahiko Czy przypadkowy zakup też mogę zgłosić do supporta z prośbą o zwrot mm?
     
    Selene-Rip likes this.
  10. Ennika

    Ennika Advanced

    Chyba nie ma. :( Mam spisane ze stołu warsztatowego:

    Onyks : 1710 (11000), 1980 (14500), 2250 (18500), 2520 (23000)
    Rubin : 400 (11000), 500 (14500), 600 (18500), 700 (23000)
    Ametyst: 3700 (8800), 4300 (11600), 4900 (14800), 5500 (18400)
    Szmaragd: 1710 (8800), 1980 (11600), 2250 (14800), 2520 (18400)
    Cyrkon: 0,014 (11000), 0,015 (14500), 0,016 (18500), 0,017 (23000)
    Cyjanit: 750 (8800), 870 (11600), 990 (14800), 1110 (18400)
    Diament: 750 (8800), 870 (11600), 990 (14800), 1110 (18400)
    Rodolit: 0,14 (11000), 0,15 (14500), 0,16 (18500), 0,17 (23000)

    W tabeli pewnie byłoby bardziej czytelne :rolleyes:
     
    OopsFoos, Trade_Gator and BA_Yahiko like this.
  11. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Raczej nie ma takiej opcji. Teoretycznie może napisać do Pomocy Technicznej i opisać problem, aczkolwiek szansę na otrzymania bana za nic są minimalne. Zwykle jest jakiś powód, aczkolwiek nie jest to sprawa, która nadaje się do omówienia na poziomie forum. Tylko z poziomu PT możemy spróbować jakkolwiek pomóc/wyjaśnić sytuację, oczywiście jeśli kolega mówi zgodnie z prawdą i rzeczywiście nic nie przetapiał/nie sprzedawał.

    Obecnie nadal nie mamy zbytnio informacji odnośnie ew. zwrotów klejnotów.

    bigoss89 - prosiłbym o napisanie do Pomocy Technicznej.
    Ciemny6PL9 - jeśli nie wykorzystałeś zakupionego przedmiotu i napisałbyś dość szybko zgłoszenie, podając wszelkie szczegóły o okolicznościach zdarzenia, to teoretycznie jest taka możliwość.
     
  12. ogmiosan

    ogmiosan Forum Apprentice

    Witam jaka jest szansa na zdobycie nowych dwóch run ,biłem bossa już tyle razy że poprostu zastanawiam się czy wogóle lecą czy ktoś je zdobył ?
     
  13. Ciemny6PL9

    Ciemny6PL9 Someday Author

    Lecą, wystarczy być cierpliwym i liczyć na szczęście :)
     
  14. Trade_Gator

    Trade_Gator Someday Author

    WIELKIE DZIĘKI, myślę że z twojej pracy wielu skorzysta.
    W wikipedi zatrzymali się na poziomie kamieni Królewskich a inni niczego nie podają.
    Nie sposób znaleźć tego info z oficjalnej strony a przecież wielu z tego korzysta by w odpowiednim momencie użyć jockera.
     
  15. Gunner01

    Gunner01 Forum Greenhorn

    Faktycznie cos z dropem jest nie tak jesli chodzi o te nowe runy itp byłem 600 ponad razy na merci oraz ponad 100 razy blood i 0 dropu runek BP jak zawsze coś zepsuło tylko sie nie przyzna do tego
     
  16. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Witam, wróciłem do gry po długim czasie (no ze 2 lata będą) i jestem całkowicie zagubiony. Wiem że był dodany nowy content (nowa zawartość) ale nie potrafię jej znaleźć. Nie potrafię znaleźć żadnej misji prowadzacej do nowej zawartości. Byłem w Kingshil, Cardhun, Ashraji - nigdzie nie ma żadnych misji czy śladu jak znaleźć nową zawartość. Mogę prosić o pomoc w tej kwesti ? Dzięki.
     
  17. .killer.

    .killer. Junior Expert

    Kontent nie był kontynentem tylko całkowitą przebudową gry. Ostatni patch wprowadził nowy kontynent. Nie da Ci się pomóc w jednej wiadomości, musisz......przeczytać wszystkie patche od tamtej pory i odpalić taką magiczną stronę jak YouTube i tam wpisać Drakensang NEW 100lvl i pooglądać wszystko co się da. Reszty dowiesz się podczas samodzielnej gry :)
     
  18. bigoss89

    bigoss89 Forum Greenhorn

    pisałem do pt już 3 razy i zero odpowiedzi i tak mówię prawdę bo przeczytałem info na forum, poza tym Volgart też ostrzegał na jutubie żeby tego nie robić a przez kilka klejnotów szkoda byłoby stracić konto btw. nie będę podawał konkretnych nicków bo połowa mojej gildii przetopiła klejnoty, wystarczy wejść na jutuba na popularne kanały dotyczące gry drakensang i tam ludzie się wyśmiewają z tych co nie przetopili klejnotów i tak to są tematy na forum, co niewygodnie Wam jak ktoś pisze prawdę? pomoc techniczna to boty, nic nie odpisują, ban jest nadal a wchodząc na drugie konto na serwerze Grimmag widzę ludzi, którzy przetopili po kilka staków klejnotów i dalej cieszą się grą więc coś chyba jest nie tak czy to ja jestem głupi? na to wychodzi, że trzeba robić wszystkiego screeny i wysyłać logi, sprzedawać ludzi bo bez tego nic w tej grze nie udowodnisz, no szkoda, że nie zrobiłem ss dropu klejnotów ale kto by pomyślał, że za uczciowść i nie przetopienie można dostać bana a id macie do mojego konta to wystarczy wejść sobie i sprawdzić czy mówię prawdę przecież macie dostęp do każdego konta w grze
     
    BKGREG likes this.
  19. Lalek1963

    Lalek1963 Forum Apprentice

    nie chciałbym by być z tobą w gildii, współczuje sąsiadom, a co do przetopienia dużej ilości jeweli, to trzeba już być mocnym graczem z dużą ilością golda więc raczej postać skończona albo już na końcówce. Żeby przetopić 10 jeweli potrzeba było około 200k, wiec zwykły gracz stopił może 30-50 jeweli i koniec. Ktoś kto stopił duże ilości jak piszesz to już pewnie miał 5 mln pyłu odłożonego i następne 2 mln nic u niego nie zmieniły. Poza tym gracze którzy topili jewele wiedzieli, że ryzykują ale już im nie zależało czy dostana bana, było im to obojętne ze względu ich obecną ocenę gry. Nie widzę tego zjawiska , że się ktoś wyśmiewa. Rozumiem , że jest sfrustrowany, że pt nie rozwiązuje twoich problemów :) tez już to miałem :)
     
  20. Ciemny6PL9

    Ciemny6PL9 Someday Author

    Zamiast pisać do pomocy technicznej 500 razy pod rząd bo się nie jest cierpliwym mógłbyś grzecznie zaczekać na odpowiedź bo ja też dostałem odpowiedź dopiero po dwóch dniach, wyobraź sobie, że oni też mają normalne życie i pracę bo nie wydaje mi się aby im płacili za odpowiadanie na zgłoszenia to jest wyłącznie robione charytatywnie przez nich ale co zrobisz skoro przyjdzie taki *****, nawyzywa całą administrację bo się bana dostało i dodam tylko tyle, że prędzej czy później twoich kolegów z gildii też spotka sprawiedliwość a i tak na marginesie to nie zauważyłem nigdzie żadnego naśmiewania się z innych więc skończ farmazonić człowieku
    Edit: I jeśli cię tak boli czekanie to załóż discorda, wejdź na serwer Drakensanga i napisz na pw do Tyche albo do kociary lub innego członka administracji (pod warunkiem, że umiesz angielski) w sprawie twojego ticketa
     
    Last edited by moderator: Aug 4, 2023