Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. bedek76

    bedek76 Forum Greenhorn

    [​IMG]https://ibb.co/80nRvpk[​IMG] wywala nebule3 na magu ,ktos wie jak to naprawic? kumpel na moim kompie na swoim koncie gra wojem na luzie.
     
    Last edited: Sep 13, 2023
  2. michal722

    michal722 Forum Apprentice

    Jakie są maksymalne statystyki peta deserowy goblin?
     
  3. MrBark

    MrBark Someday Author

    [​IMG]
     
  4. Magiczny

    Magiczny Forum Apprentice

    pytanie
    kiedy zostanie naprawiony blad 36 ?
     
  5. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    Co sie z tymi misjami dzieje eventowymi czemu to zniklo? Musze od nowa 50 bosów bic, w ogóle znikł mi cały event przez jakis czas jakby go wcale nie było.
     
  6. noepol

    noepol Forum Greenhorn

    Potwierdzam i również zgłaszam problem z misjami. Odebrałem misję "Wyzwanie kryształ prawdy" (miałem do realizacji 133/999), Jubileusz Drakanii (zebrałem 20 skorupek i miałem do realizacji 3/3), a najgorsze to misja Znak męstwa (zrealizowałem: zebrałem znaki męstwa 50/50 i odebrałem 1500mm). U Phestosa zdążyłem dokupić "naładowane znaki męstwa": 20x za kryształy prawdy oraz 20x za złoto. W sumie mam 53 szt (12 z poprzedniego roku i 1 z zdanka "Jubileusz Drakanii"). Nie kupiłem 20 szt za mroczne monety. Miałem to zrobić później.

    Potem zacząłem latać po mapkach w celu zrealizowania osiągnięcia 7 złotych piniat oraz zwykłych piniat. Zrealizowałem osiągnięcia i na koniec wszedłem na Rozszczepione Cardhun po ostatnią złotą piniatę. Zdziwiło mnie, że w Cardhun jest do odebrania pierwsze zadanie eventowe. Wróciłem do Kinshill i okazało się, że wszystkie zadania są zresetowane do stanu początkowego. U Phetosa nie mogę już kupić "naładowane znaki męstwa" za mroczne monety, bo ich nie ma.

    Dodatkowo: u Emilki kupiłem wszystkie żetony i skrzynki. Po resecie jest wszystko dostępne za golda. Tak samo u Grima: szlachetny klejnot ulepszenia, esencje itp za drakeny. Nie kupuje ponownie.

    Wydaje mi się, że przejście do Cardhun zresetowało zadania eventowe do początku.
    - Co mam robić?
    - Czy mam ponownie robić zadania?
    - Czy mam czekać na usunięcie problemu i przywrócenie stanu przed resetem zadań? Ile to potrwa?
     
    Last edited: Sep 14, 2023
  7. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    Na pewno bo ja mialem to samo, raptem jakos pusto sie w miescie zrobiło, poznikały te wszystkie ozdoby patrze eventy a tam jubileuszu brak. Lece do Kingshill zobaczyc i wszystko było łacznie z misjami od nowa.
     
  8. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    czy ktoś mi wytłumaczy co jest nie tak z nowym hotfixem --

    • Dodana została nowa mechanika gotowania tortu urodzinowego w Kingshillu
    • .Dodano nowy kostium Anioła Stróża oraz przepis do jego utworzenia
    • Dodano nowe Niebiańskie Skrzydła Serafina, możliwe do zdobycia z jednej ze Złotych Piniat;

    nie wiem o co w tym biega otwarłem wszystkie piniaty złote i 0 gdzie szukać przepisów itd . za mało informacji jest ,dotyczacych tego hotfixa np Niebiańskie Skrzydła Serafina-to los czy 100% drop ,ale otworzyłem wszystko to chyba los , lub kolejne błędy naszych fachowców
     
  9. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Dobrze, to może po kolei...
    Nie musicie kupować żadnych przepisów. One znajdują się na stole warsztatowym, a dokładniej w pierwszej zakładce stołu w Przedmiotach misji. Tam macie przepis na kostium oraz na tort urodzinowy.
    Jeśli chodzi o tort urodzinowy, który znajduje się w Kingshill, to niestety, ucięło nam treść tego okna w naszym języku, aczkolwiek jest to opisane w języku angielskim. Jest to wyzwanie społecznościowe, jedno z takich, które odbywały się kilka lat temu, gdy wyznaczano różne progi do osiągnięcia, aby społeczność mogła otrzymać dodatkowe nagrody.

    [​IMG] [​IMG]
    W tym wypadku wyzwanie polega na wytworzeniu jak największej liczby tortów urodzinowych, aż do końca eventu. Każdy serwer ma osobny licznik. Progi wyznaczono dokładnie na liczbach 1000, 3000 oraz 5000 wytworzonych tortów. Do ich złożenia potrzebne są składniki: 3x mąka, 2x jajka oraz 1x gęsty krem. Według poradnika (który w najbliższych dniach będzie podrzucony na forum w języku polskim, obecnie jest tylko w języku angielskim), składniki do tortu można uzyskać z przeciwników znajdujących się na wszystkich arenach regionalnych. Warto podkreślić, iż nie dropią one zbyt często, dlatego też wyznaczono takie liczby na cały serwer.

    [​IMG]

    Idąc dalej, mamy do czynienia z kostiumem Anioła Stróża, który jest do uzyskania również tylko na stole warsztatowym.
    [​IMG]
    W jego przypadku do zebrania są boskie harfy oraz złote pióra. Piórka mogą wypaść z każdej skrzyni z aren jubileuszowych, będących regionalnymi, natomiast harfy są do zdobycia tylko ze złotej skrzyni z Drakanijskiej areny wyzwań.

    Jeśli chodzi o Niebiańskie Skrzydła Serafina, to trzeba tutaj nadmienić, iż one zostały dodane jako możliwy do otrzymania jackpot ze Złotej Piniaty, jednakże Złotych Piniat macie siedem, a jackpotów obecnie jest już osiem, co stwarza możliwość nieotrzymania jednego z jackpotów, mimo otwarcia wszystkich złotych piniat. Jeśli ktoś ich nie zyskał po otwarciu wszystkich, to niestety, z nimi będzie musiał poczekać na kolejną edycję.


    Raczej zalecamy robić zadania od nowa. Błędem już się zajmujemy, niestety nie zostanie on naprawiony razem z właśnie wchodzącym hotfixem. Jest on efektem kolejnych ataków podejmowanych przez obce osoby na nasze serwery i nie jesteśmy w stanie określić, kiedy ten błąd zostanie opanowany.

    Prawdopodobnie owy problem zostanie rozwiązany wspomnianym dzisiejszym hotfixem.

    Możliwe, że jesteś tego świadomy, ale wiesz... mamy też swoje życia, swoją pracę, która nie jest związana z grą i dzięki której możemy wyżywić rodzinę. To, że opis hotfixa został umieszczony trochę później, to nie jest coś, o co można się przyczepić. Na tym samym forum możecie również znaleźć ich opisy w języku angielskim, podobnie jest na discordzie DSO, do którego polecamy też co jakiś czas zaglądać :) Z mojej strony mogę tylko powiedzieć, iż wstawiamy opisy hotfixa najszybciej, jak to tylko możliwe, ale też proszę pamiętać, iż nagle nie rzucimy swoich obowiązków służbowych, ponieważ 2 minuty wcześniej ktoś wstawił informację o planowanym hotfixie. A też nie możemy publikować jego opisu, dopóki nie zostanie ogłoszony oficjalnie.
     
    Last edited by moderator: Sep 15, 2023
  10. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    tego nie ma ---Nie musicie kupywać żadnych przepisów. One znajdują się na stole warsztatowym, a dokładniej w pierwszej zakładce stołu w Przedmiotach misji. Tam macie przepis na kostium oraz na tort urodzinowy.
     
  11. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Podesłałem Ci nawet screena. Proszę lepiej szukać.
     
  12. Przyjaciel

    Przyjaciel Someday Author

    Dlaczego wciaz laguje serwer? mapy zaladowuja sie po 3 minutach, albo wcale i wywala jakis blad.. nie da sie grac, no po prostu sie nie da..
     
  13. szyszak2222

    szyszak2222 Forum Apprentice

    i znowu 36 daje czadu nic dodać nic ująć :(:mad::(:mad::eek:
     
  14. Przyjaciel

    Przyjaciel Someday Author

    Wiem ze nie tutaj powinienem zamiescic tego posta, ale chce poinformowac o prawdopodobnym bugu.. nie wiem czy tak ma byc, ale moim zdaniem piniata z kamieniami daje zbyt dobre kamienie... przesylam link do yt jako dowod:
     
  15. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced


    Mi tak samo bardzo dobre kamyki wyleciały i to bardzo dużo z piniaty obok jubilera.Ale raczej to nie jest bug tylko rzeczywistość.W opisie fixa pisze ze z tej piniaty lecą kamyki od oszlifowanych w górę więc to raczej prawda z tymi kamykami.Ale ja na razie ich nie topie poczekamy zobaczymy.
     
  16. Ennika

    Ennika Advanced

    Na pocztę email (newsletter) został wysłany kod. W opisie między innymi są 20x pałki do Złotych piniat. Pałki są do zwykłych :(
     
  17. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    zgoda panie modzie miałeś rację i zwracam ci honor ,ale coś jest nie tak tym dropem niby zwiększyli coś do tortu a gram arene jubilleuszową nom stop i 0 wypadło ,a tyle skrzynek otworzyłem ---dziwne to
     
  18. janooooo12

    janooooo12 Forum Apprentice

    Ja też zgłaszam buga, broń rocznicowa za często leci na 10 wejść już 6 wypadło, Powinni zmniejszyć szanse do jednej na tydzien, w takim tępię cały serwer będzie w nią wyposażony, sprawdźcie czy to zamierzone bo nie wiem czy je podnosic bezpiecznie, jeszcze bana dostanę i nie będę mógł czytać narzekań graczy
     
  19. noepol

    noepol Forum Greenhorn

    Miałem ponad 300 pałek do piniaty zwykłej i wypadło mi max 10 imperiali, ok 20 trapezow (ols, udo i zwykle), a także królewskich, świętych, doskonałych, blyszczących oraz oszlifowanych. Nie pamiętam dokładnie i przetopiłem wszystko. Nie miałem tyle szczęścia co ty przy takiej ilości pałek.

    Jeśli chodzi o broń to na 30 wejść na rozlewie międzyświaty nie wypadła mi broń. Dodam, że mam broń z eventu w 2022 r. (wypadła mi 1 raz na około 120 wejść).
     
    Last edited: Sep 15, 2023
  20. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    Możliwe ,że jesteście tego świadomi błąd 36 króluje był jest i będzie po zapracowaniu na rodzinę mam chwile dla siebie- niestety nie ma możliwości wejścia na arenę błąd 36 po raz kolejny ,wiec wnioskuje że hotfix nie zadziałał dostaliśmy tylko informację i to po czasie ze takowy będzie . Korzystam z forum angielskiego bo nie mam wyjścia tam info o hotfixie było o 10,13 rano u nas o 16,31 popołudniu
    wolałbym informacje zdobywać na polskim forum po polsku a nie angielskim czy suahili
    czy jest jakaś informacja czy planowane jest naprawienie tego błędu który nas gnębi od początku tej edycji jubileuszu

    ps.
    nie zamierzam prowadzić dyskusji z moderatorem chcę tylko solidnej informacji (w miarę możliwości)