Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. nikoszt2

    nikoszt2 Forum Apprentice

    Kolejne logowanie następnego dnia wita pingiem 700 i więcej i dalej cisza i zero jakiejkolwiek reakcji
     
  2. Marioherster

    Marioherster Forum Apprentice

    Nie mozna grac na mapie eventowej juz drugi dzien
     
  3. Punk77

    Punk77 Forum Apprentice

    Kolejna próba wejścia na zimowy szczyt i nadal to samo. Ale 10 buraków zabrało. Super event... Brakło mi dwóch wejść do zaliczenia misji i kilku do skończenia eventu. Najważniejsze że stoi choinka do skubania mrocznych monet
     
  4. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Wczoraj był wprowadzany mały hotfix do tej sytuacji, jednakże, zamiast całkowicie zlikwidować problem lub zminimalizować jego dalsze wykorzystywanie, po prostu usunięto z listy możliwych nagród z ciasteczka, wytrychy; Nie publikowaliśmy informacji o nim, gdyż po prostu bez oficjalnego opisu nie możemy tego zrobić.

    Niestety, to, co oni wrzucają, nie jest zależne od nas. Możemy tylko powiedzieć, że próbowaliśmy kontaktować się z Twórcami, tym bardziej, iż sami wiemy, jak duże straty to przynosi dla samego Bigpointu. Łatwo możecie policzyć sobie, skoro istnieje wyzwanie społecznościowe, które na Heredurze i Grimmagu pokazuje już liczbę ponad 3 milionów! utworzonych ciastek, a macie 30% na 7 dni okresu Premium. Łatwo jest sobie policzyć, o jak dużych kwotach rozmawiamy. Oczywiście z naszej strony Tyche już spróbowała też trochę podziałać w kontekście bezpośredniego kontaktu z Twórcami odnośnie tego problemu, aczkolwiek no, obecnie nie nastawiałbym się na to, że to zostanie ogarnięte przed świętami lub w ich trakcie.


    Nie może być, gdyż sami nie mamy większych informacji na ten temat, innych od tego, o czym dyskutujemy z administracją innych sekcji, którzy obecnie, no, wiedzą tyle, co my. Możemy tu pisać swoje domysły na ten temat, ale nie powinniście traktować tego jako oficjalnej informacji.
    Oczywiście problemy z pingiem na kilku mapach, co zostało wychwycone chyba głównie na Heredurze, zostało już zgłoszone przez nas i inne sekcje. Pamiętajmy, że administracja to też gracze i takie błędy rzucające się mocno w oczy mają obowiązek od razu zgłaszać po ich zweryfikowaniu.
     
  5. Punk77

    Punk77 Forum Apprentice

    Napisałeś ,że nie nastawiałeś się na, że przed świętami lub których w trakcie problem pozostał rozwiązany. To super, bo impreza kończy się za 2 dni. Nie mam czasu gry od jutra iw tym czasie gry, zginął na marne. Nie dokończę eventu. A to było dla mnie najważniejsze. Rewelacja...
     
    Last edited: Dec 23, 2023
  6. agrescik123

    agrescik123 Forum Apprentice

    A ktoś mi powie do kiedy jest właśnie te drzewko nie lepiej je usunać jak najszybciej z serwerow ? 2 sprawa bardzo tnie gre tym bardziej w Kinship i miedzyswiecie lagi jak nw :(
     
  7. nikoszt2

    nikoszt2 Forum Apprentice

    wątpię żeby zostały podjęte jakiekolwiek kroki w celu poprawy stabilności ,raczej są podejmowane decyzje o maksymalnym okrojeniu eski którą ludzie naklikali na lata i wstawienie alternatywy ,kasa musi się zgadzać .To wszystko wiąże się z ogromna pracą na już niedomagającym silniku i serwerach ,nałożyły się dwie sprawy ogromne straty BP i ogromna inwestycje to w parze źle brzmi. Grając praktycznie od samego początku nie trudno się domyślać jaki będzie scenariusz ,kolejne "zatkajdziury" kilka kodów bonusowych na odwal się lub kolejna nie działająca lokacja, tylko że ludzka cierpliwość przekracza już granice i bardzo dużo ludzi traktuje już tą grę jako temat do śmiechu, masa ludzi odeszła a Ci nowi szybko się zniechęcają ponieważ w roku 2023 serwowanie gry która działa jak na kalkulatorze jest zwyczajnie śmieszna. Niemcy zdawali sobie sprawę że ten projekt się kończy i szybko to sprzedali ,jak czas pokazał mieli racje ,teraz inwestowanie w rozpadający się mechanizm nie opłaci się, będzie łatane póki nie padnie całkiem pod pretekstem ataków hakerskich,cała grę powinno się postawić na nowym silniku i i serwerach z dużym zapasem ,nie liczyłbym na to, wiec scenariusz jest na razie tylko jeden, powolny koniec tej kiedyś fajnej gry
     
  8. Dekso

    Dekso Someday Author

    Tylko czekać na info od twórców o zamknięciu serwerów, po tym rozdawnictwie.
     
  9. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    dają to ludzie bierą i to nie jest jakis tam bug lub cokolwiek ,,co dane nie będzie zabrane '' , powiem tak w tej firmie musi nastąpić wymiana władzy jak to zaszło w pl rządzie --BG DAJE CIAŁA NA CAŁEJ FALI DAJĄ COŚ A POTEM BĘDĄ SZANTARZOWAĆ GRACZY --NIECH PŁACA ZA SWOJE BŁEDY,spotkałem z wielama bugugami w tej grze np zbierczki , piniaty złoto ,nigdy w nich nie ustnieczyłem ale obecnie firma dała naprawdę miły prezenet pod choinkę bez grincha
     
    Last edited: Dec 23, 2023
  10. nikoszt2

    nikoszt2 Forum Apprentice

    Generalnie to by był najlepszy ruch ze strony BP, ja chciałbym usłyszeć komunikat o zamknięciu serwerów razem z przeprosinami i drugi komunikat o tym że jak wszystko naprawimy wracamy w nowej odsłonie. Jestem pewny że przerwa nawet kilkumiesięczna byłaby lepsza niż zwyczajne czarowanie ludzi ,którzy tych bajek już nie "łykają" ilość błędów, bugów... jest już tak duża że naprawdę za chwile trzeba bedzię naukowców z nasa żeby rozkminić daną lokacje czy event. Kwintesencją tej gry dla mnie osobiście jest błąd wczytywania na mapy i bosy w grupie, której nikt od lat nie potrafi naprawić, lub nie chce wydawać na to pieniędzy, no ludzie jesteśmy w grupie i wchodzimy jak kaczki po kolei do lokacji żeby kogoś nie wywaliło na środek mapy, przecież to jest jakiś absurd, lagi o pełnej godzinie to już powiem wam ze nie musze na zegarek patrzyć bo po lagu widzę że godzina mineła i takich żałosnych błędów są setki. Wydaje mi się że fajnym pomysłem byłoby utworzenie na forum zakładki o błędach razem z licznikiem, każdy użytkownik forum wstawia potwierdzony błąd w grze razem z uzasadnieniem ,powinno być to nagradzane bonusami za ilość znalezionych błędów, napewno byłoby zabawnie... :)
     
    Last edited: Dec 23, 2023
  11. Glogi

    Glogi Junior Expert


    Zgadzam się z tobą całkowicie zbliża się koniec gry. Do kiedy ? Ja myślę że do końca tego eventu czasowo dociągną i rakieciarzy już nie będzie. Dla czego? Przede wszystkim dla tego tak uważam że wprowadzili prezent (premium) który nie miałby prawa być tak szczodrze i powszechnie rozdawany. Dla czego ? Dla tego że całe finansowanie gry właśnie opiera się głownie na wykupywaniu przez graczy premium.
     
  12. nikoszt2

    nikoszt2 Forum Apprentice

    Nie jestem do końca przekonany o "fajności" tego prezentu ,co Ci po premce która zostanie najprawdopodobniej okrojona i będzie zmuszała do wykupienia alternatywy w postaci nowej oferty która może kosztować więcej niż obecna i co po "prezencie" jak na większości lokacji nie da się nawet poruszać... ja wolę stary system płatności i możliwość zabawy na stabilnej grze
     
  13. Glogi

    Glogi Junior Expert

    Najgorsze jest właśnie to że oni nawet nie straszą banowaniem, nie apelują o powstrzymywanie się, nawet nie mówią moderacji co nam ma przekazać, nie mówią też o okrojeniu. Po prostu nic nie mówią. Mija kolejny dzień chyba już trzeci od wprowadzenia tej choinki i nic się sensownego nie można dowiedzieć. Jak dla mnie to już krzyżyk postawili na tej grze i starają się nie wdawać w polemikę z graczami żeby przeczekać do zamknięcia i "sajonara"
     
  14. nikoszt2

    nikoszt2 Forum Apprentice

    Bardzo prawdopodobne, generalnie "olewanie" konsumentów w tej grze przekroczyło już szczyt absurdu i bezczelności
     
  15. Szkolos

    Szkolos Forum Apprentice

    Witam

    Dzisiaj sobota, wszędzie Ludziska sie skupiają na organizacji Święt. W mojej ocenie można zapomnieć aby naprawy/naprostowanie tego co się dzieje od dwóch czy trzech dni będzie mozliwe dopiero po Świętach. Pod warunkiem że Informatycy zbyt mocno nie będą %świętować%.
    Osobiście liczyłem że spędze nieco więcej czasu przy grze. Dzieci odchowane, wnuczków nie dałem sobie wcisnąć na Święta. a tu taki ZONK. Nie daje sie NIC robić z zadań dla postaci do 60lvl.
    Co do samej 'zabawy' we wypiekanie: trzeba miec dużo samozaparcia aby się dobić do miejsca, a co dopiero aby robić klik w odpowiednim momencie aby coś wpadło. Umęczyłem sie aby skompletować składniki na 10 ciastek. Czegoś mi zostało 295, innego250. Organizatorzy pomysleli i o tym fakcie. Można za real kase kupic pekieciki ze składnikami. Czytam że są i tacy co nazbierali pięciodniówek na kilka lat. W moim przypadku na 10 ciastek wpadło zero okresu promki. I dobrze mnie tak. No chyba że nie mam farta, a może .....
    Możliwym jest że co prawda z nagród wpadają te pięciodniowe okresy premium, lecz ile Ludzie wydadzą real kasy na pakiety ?
    Czytam że organizatorzy pewnie skasuja gre. A dajcie Ludzie spokój. Są chętni do grania to i gra będzie trwać, może do konca świata, a może i kilka dni dłużej.

    Zdrowych, Radosnych a zarazem Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
    Mniej okazji to stresu.

    Pozdrawiam

    Bogdan
     
  16. Punk77

    Punk77 Forum Apprentice

    Nadal nie działa i pewnie nie będzie działać. Szlag trafił moje skończenie eventu. A idioci płacą kasę za pakiety ze składnikami. Niech płacą. Grosza nie zapłacę za ten szajs. Szkoda nerwów na to gówno
     
  17. Glogi

    Glogi Junior Expert

    Bogdan chodzi o to że główny dochód gry twórcy dali masowo do dropu z ciasteczek. 30% szansa czyli teoretycznie co 3 ciasteczko daje tydzień premium. Jeżeli gra nie generowałaby kosztów twórcom w postaci utrzymania serwerów czy programistów i innych pracowników to oczywiście gra by mogła sobie trwać przestrzeni internetowej ale tak nie jest. Twórcy maja koszty i z reguły w tego typu grach chcą zarabiać w tym przypadku głównym dochodem są mikropłatności czyli przede wszystkim zakup konta premium. Oni to teraz masowo rozdają i włącza się wszystkim czerwona lampka o co tu chodzi bo dając zabierają sobie dochody a charytatywnie nie będą przecież ponosić kosztów utrzymania tej gry. W tym jest cały szkopuł.
     
  18. nikoszt2

    nikoszt2 Forum Apprentice

    Witam dziś potestowałem dostępne lokacje na heredurze, no i... miasta tango milonga nieustannie od 3 dni,na Q miasto da się poruszać ale już na mapie tragedia, można pobiegać kingshill w dawnej chwale, sama mapa działa ok ale żeby się dostać do wejścia trzeba tradycyjnie potańczyć ale to już może taka świąteczna tradycja od BP. Pingi dziś troszkę mniejsze nie przekraczaja 3k w sumie ma to małe znaczenie czy 3k czy 333k... ale dobra chciałem merytorycznie :)pod choinką dalej grupa "napalonych" drakensangowców trzepie premke z myślą o latach gry za darmo i najlepszym prezencie jaki dotąd dostali,ogólnie super!
     
  19. Lalek1963

    Lalek1963 Forum Apprentice

    Glogi ja to Cię w ogóle nie mogę zrozumieć, piszesz o oczywistych rzeczach a nie zauważasz jednego, że ekonomia od zawsze wypiera z rynku towar, na którego nie ma chętnych, jeżeli ta gra jest taka i ku temu zmierza (wg Ciebie) to co się użalasz, przyjmij stoickie podejście i zaakceptuj rzeczy, które nie możesz zmienić i nie zależą od Ciebie. Jeśli uważasz, ze właściciel gry rujnuje swój produkt to jego prawo, chyba nie chciałbyś, żeby Tobie ktoś mówił co masz robić ze swoimi rzeczami (w granicach prawa oczywiście). Spokoju i pogody ducha życzę graczom i administracji.
     
  20. Glogi

    Glogi Junior Expert

    Ja nie zaklinam rzeczywistości tylko wróżę z fusów bo nikt tu nic nie mówi wprost. Piszesz że nie ma zapotrzebowania to ciekawe z kąt się wzięła ta liczba 3 milionów o której pisze moderator Yahiko. Jestem w tej grze od samego początku i wiem że ludzie chcą dalej być w DSO i nie mogą przeżałować jak ta gra jest dewastowana. Od paru lat jest coraz gorzej a można byłoby zatrudnić specjalistów i pomnożyć jeszcze bardziej to zapotrzebowanie na ten towar a jest odwrotnie. Zgadza się że, jak BP będzie chciało usunąć grę to to zrobi, wkurzają mnie tylko te szopki które odstawiają na koniec zamiast uczciwie powiedzieć wprost graczom po kilkunastu latach gry "kończymy z tym, szukajcie sobie czegoś innego".