Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan

    Nie przedostaniesz, przynajmniej nie z tej lokacji.

    Nie traktuj tego strażnika jako czegoś w rodzaju drzwi, które można otworzyć, tylko jako teksturę ściany.

    Dlaczego tak się dzieje? Kryjówek jest po trzy rodzaje; eventowe, dracanii i te z międzyświatów.
    Dwie z nich są przez nich zblokowane, a te w międzyścieże są dostępne dla nas w całości
     
    Last edited: Mar 21, 2020
    BA_Bastet likes this.
  2. Darick_Surion

    Darick_Surion Forum Greenhorn

    jak nie przedostanie się dalej ?? wystarczy że wejdzie na wyższy poziom i będzie mógł minąć strażnika, skąd ci sie wzięło że sie nie da ??
     
  3. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan

    Racja. Sprawdziłem dopiero teraz wchodząc przez Sigriego.

    Mapy w międzyświecie niezależnie od modu i poziomu są zawsze otwarte.

    W dracanii i eventach są poblokowane jeśli nie gramy na i3-4. Jednak nadal są krótsze, niż te w międzyświecie
     
  4. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    wojtekwjk, AaronSzechter - Waszą dyskusję usuwam, jako że poszliście w kierunku prywatnych wycieczek.

    Nie wszystkie działania podjęte przez twórców gry widać na pierwszy rzut oka - nazywanie tego "propagowaniem kombinatorstwa i oszustwa" jest mocno krzywdzące, jako że problem jest znany i absolutnie nie jest ignorowany. Co do pytania o legalność zewnętrznych programów, przytoczę fragment OWH:
     
    BA_Bastet likes this.
  5. Dominico

    Dominico Forum Baron

    Zastanawia mnie, czy udoskonalony unikatowy przedmiot do nowszej wersji nie powinien mieć 5 slotów na kamienie i runy. o_O
    Właśnie udoskonaliłem zakurzoną Pieczęć Śmierci (40lv) i ma tylko 4. :(
     
  6. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Hej wodzu!
    Powinieneś otrzymać 5 slotowy przedmiot. Coś poszło nie tak. Proszę o ticket, dane i zrzucik <3
     
    Last edited: Mar 22, 2020
  7. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    Chciałbym spytać o kilka rzeczy:
    1.Czy ilośc zajętego miejsca na dysku ma wpływ na płynność gry? Aktualnie mam zajęte około 80% dysku i mam ogromny ping siegajacy 900 przez co grać się praktycznie nie da i nawet eventu nie mogę zacząć.
    2. Chciałbym przenieść bony z ringu 4x kryt na mój ring dragana, czy musze wyjac kamienie i runy z ringu dragana czy nie? Wchodze w stół biore przenoszenie za pomocą rdzenia dusz i nie mogę położyć tych dwóch, jak to przenieść?
    3. Czy mogę kilka razy przekladac bony do tego samego przedmiotu? Np. mam bron 3x szkody dla i 1 zwykle czy jak je przełoże i po jakims czasie bym miał 4x szkody dla przedmiotu to mogę je zamienic z tymi 3x i 1x na 4x? Czy od nowa musze farmic/robic dany przedmiot?
    4. Jaka mape polecacie do farmienia kluczy? Chodze na pustynie mod 2/3 i średnio leci 5 kluczy na 3-4godziny wiec slabo a chodzenie na kryształowe na koniec mapy tez trochę problematyczne dla mnie jest bo klucze slabo leca a po drodze trzeba pol mapy ubic.
     
  8. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    1. Płynność gry a ping, to dwie różne rzeczy, choć są powiązane. Duża ilość danych może wpłynąć na płynność działania gry, ale raczej nie wpłynie na ping. Pamiętaj, że większość danych gra trzyma w folderze Temp na dysku C. Ping jest zależy głównie od połączenia sieciowego. Zarówno po stronie klienta (połączenie komputer-router), jak i operatora. Warto też wspomnieć, że w okresach aktywnych mini wyzwać ping może być większy, ze względu na większe obciążenie serwerów.
    2. Oczywiście, że trzeba wyjąć. Jednakże, w Twoim przypadku problemem może być jeszcze brak odpowiedniego przepisu. Ten jest do kupienia u Matrony w Kingshill.
    3. Do przedmiotu zaklęcia można przenosić dowolną ilość razy. Ogranicza Cię jedynie złoto i rdzenie.
    4. Jedni polecają TLI, bo krótka (ja jej nie lubię, bo jest ciasna i ciężko przeciwników ominąć). Inni polecają Góry kryształowe i Kolszczastą dolinę. Osobiście farmiłem na Górach kryształowych ze względu na kobalt.
    Przy farmieniu kluczy nie ze szczurów, a ze zwykłych przeciwników weź pod uwagę, że liczba kluczy w stosie jest skalowana przez poziom trudności (na fatalu - 4, na inf3 - 7). Wielkość stosu kluczy ze szczura zawsze wynosi jeden. Ciekawe tylko, czy to błąd, czy działanie zamierzone.
     
  9. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert

    Dlaczego pomimo odblokowanej skórki broni, nie mam odblokowanej do niej jej efektu wizualnego? Wcześniej odblokowywało się efekt za pomocą łez, a teraz jak mogę włączyć ten efekt?
    I drugie pytanie nauczy mnie ktoś taktyki PVP "Moonwalk", niby piszą że nie używają żadnego programu i nie jest to Makro, a zwykła kombinacja klawiszy? Jak to używać bo jednak podczas rozgrywki 1v1 dużo to daje, a widzę bez wyjątku wszyscy to używają co drugą osobę spotkam czy to kraś/mag/łuk/rycerz... Na yt są jakieś poradniki, ale i tak nie potrafię tego wykonać, moja klasa to Rycerz..
     
  10. ΣMiwel

    ΣMiwel Forum Ambassador

    W kategorii dostosowanie są osiągnięcia, po jednym dla każdej broni, która ma taki efekt. Osiągnięcie polega na zabiciu 999 jakichkolwiek godnych ciebie minibossów i bossów. Potem możesz skórkę z efektem zastosować u kowala.

    To tak średnio jest "taktyka". Chodzi o to, że raz atakujesz a raz robisz unik. Celujesz na przeciwnika, atak, celujesz w inną stronę, klik żeby przejść... itd. Oczywiście musisz wycelować w inną stronę zanim animacja ataku się skończy, czyli w ułamku sekundy. Oznacza to, że raczej nie możliwe jest zupełnie nie popełniać błędów. Kiedy człowiek próbuje robić coś takiego, zazwyczaj jakaś część ataków będzie skierowana nie tam gdzie potrzeba. W związku z tym, gdy ktoś jest bezbłędny, uważamy, że ma makro.

    *****
     
    Last edited by moderator: Mar 23, 2020
  11. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert


    Echh, to dziwne bo pomimo że w dostosowaniu nie mam zabitych tych 1k potworów toporkiem zimnego pająka ani powiernikiem życia, a u kowala i tak one jako jedyne mają odblokowany efekt wizualny.. ;) I te przeciwniki naliczają się że muszą zginąć z ręki danej broni (chodzi mi o to że nie mogę np. nałożyć sobie skórki broni jadowitej zemsty arachny na toporek zimnego pająka i dla broni jadowitej zemsty arachny wbijać te 1k przeciwników :) ?? No i grupa mi nie pomoże jak w dziennych pokonać potwory dla tych efektów wizualnych - muszę to zrobić indywidualnie?


    A co do tej areny tak wiem, ale trzeba jeszcze jakoś odpowiednio skille ustawić pod przycisk myszki czy coś takiego?
    W praktyce cytując:

    "Chodzi o to, że raz atakujesz a raz robisz unik. Celujesz na przeciwnika, atak, celujesz w inną stronę, klik żeby przejść... itd. Oczywiście musisz wycelować w inną stronę zanim animacja ataku się skończy, czyli w ułamku sekundy."

    Wogóle mi to nie wychodzi ten moonwalk, dlatego pytałem postać robi mi ścinki, blokuje się - możliwe że źle to wykonuje, chyba to nie jest taka prosta sztuka gry, bo z tego co wiem na pve też tak niektórzy grają tym sposobem ponieważ jest o wiele szybciej przemieszczając się i jednocześnie bić, dla postaci dystansowych myślę że opanowanie tego to bomba bardzo ułatwi rozgrywkę :)
     
    Last edited by moderator: Mar 23, 2020
  12. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    Jeżeli efekt wizualny był odblokowany wcześniej, przed wejściem odpowiedniej aktualizacji, to się ten stan nie zmieniał. Z tego powodu masz efekty odblokowane na broni pająka i powierniku. Odblokowany skin z efektem to osobny skin, można go ustawić na dowolnej broni (musi się zgadzać jedynie slot - skinów 1h nie da się ustawić na broni 2h i odwrotnie). Co do przeciwników, to nie muszą ginąć z Twojej ręki - przeciwnik zabity z ręki członka grupy zostanie zaliczony również na poczet Twojego osiągnięcia.
     
  13. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    EDIT skasowany jako OT, już nie mówiąc o tym, że to była swego rodzaju forma "poszukaj sobie sam", a po co i na co to komu :p Jeżeli uważasz, że gracz stojący naprzeciw Ciebie w pojedynku nie do końca gra uczciwie, istnieje miejsce do zgłaszania takich gagatków - Pomoc Techniczna :)
     
  14. szczecinek1998

    szczecinek1998 Forum Greenhorn

    Siemka wszystkim :) Mam pytanie dotyczące osiągnięcia z Lor'Tac : Czy jak bije potworów mistrzów (toltaki, mumie, orbaksy, smokonietoperzy, skorpiony) na poziomie bolesnym lub wyższym to one mi się wliczają do osiągnięcia czy też nie ? Czy mam je bić na zwykłym poziomie żeby mi wliczyło do osiągnięcia je ?
     
  15. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Zaliczani są elitarni przeciwnicy z poziomu zwykłego.
     
  16. Kamil24sz

    Kamil24sz Forum Greenhorn

    Cześć
    Mam pytanie: czy istnieje jakaś możliwość aby przenieść zaklęcia na unikat z legendy jeśli przedmiot legendarny jest ulepszony za glify?
    Bo wyrzuca mi błąd że nie można połączyć przedmiotu ponieważ jest on ulepszony.
    Mam rozumieć że jak coś się ulepszy to jest spalone na przenoszenie zaklęć?
     
  17. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced

    Oczywiście że jest możliwość przeniesienia zaklęć z legendy na unikat innej możliwości nie ma ale musisz zawsze wyjąć glify , przedmiot ma być goły bez żadnych run,kamieni i glifów to wtedy normalnie przenosisz .
    To samo zaklęcie co przeniosłeś na unikat możesz póżniej przenieść na ten sam drugi unikat tylko jak będziesz miał statystyki lepsze to wtedy za pomocą rdzeni duszy przenosisz .
     
    Last edited: Mar 24, 2020
  18. Kamil24sz

    Kamil24sz Forum Greenhorn

    Okej to moje pytanie nr 2: jak wyciągnąć glify z przedmiotu?
     
  19. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced

    Glify wyciągasz u dowolnego kowala/płatnerza w mieście np. w Kingshill a runy i kamienie szlachetne u jubilerki też np. w Kingshill .
     
    BA_Oldman likes this.
  20. Kamil24sz

    Kamil24sz Forum Greenhorn

    Super, udało się
    Bardzo dziękuje :)