Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. Szkolos

    Szkolos Forum Apprentice


    Witam

    Mam porobione zadania od Agentów 001,002,003,004. Biegam na modzie dręczący, postać jakoś cztery miesiące, wyżej "nie podskocze"
    Na grupowego Dragana wchodzę na bolesnym. Pasek postępu I zrobiony (7890) Obecnie katuje pasek postępu II (7766 z 19698)
    Robię to powtarzalne dzienne (600/20, Dragan), a poza tym biegam na powtarzalne zadnie od Agenta 003 (szybka mapka) I na niej czasem pojawia się wejście do mapki z pajęczycą, lub mapka (zapomniałem nazwy) gdzie spadaja kule ognia. Na obu mam ubite na nich bosy).
    Proszę abyś Szanowny Modzie nieco jeszcze bardziej rozjaśnił to co zapisałeś. Gdzie się pojawia ten Cadon, a gdzie te pozostałe kreatury z jego świty?
    Na dzisiaj jeszcze zapału mi nie brakuje, ale jak patrze na baaardzo mizerne postępy na pasku II to pojawia się zwątpienie czy dam rade go zakończyć. Bo zaklęte perły żywiołem z mobków z amfor. a zapas klucz się kończy bo drakenów coraz mniej.
    Może jest jakaś ekipa na serwer Heredur gdzie podpowiedzą poinstruują a może i poprowadzą?
    A właśnie, na grupowym Draganie po ubiciu w dropie pojawiają się Krucze perły, oczywiście zbieram, tylko nic mi nie rusza pasek postępu III. Się one gdzieś zbierają i kumulują?
    Na plac boju czarnych rycków raz wszedłem, dwa mrugnięcia oczami i leże :/


    BTW: Podziękowanie za zaległe kody. Co prawda pośladków nie urywają, lecz liczy się fakt.

    Pozdrawiam Serdecznie
     
  2. Muruburu

    Muruburu Forum Apprentice

    Cadoc z moich obserwacji pojawia sie losowo, czyli wbijasz na mapke i albo bedzie albo nie ;)
    Jego rycerze sa blisko niego, wiec jak bijesz Cadoca to i jego rycerzy prawdopodobnie tez.
    3 pasek zaczniesz dopiero jak skonczysz 2.

    Jaki masz nick w grze, napisze do Ciebie, to cos mozna razem polatac, jesli nie problem ze jakis mega mocny nie jestem.
     
  3. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Cadoc może pojawić się na jednej z czterech map pobocznych, do których wchodzi się z Zamku Kruczykrzyk - czyli Mroczne Pastwiska, Siarkowe Pustkowie, Nocny Lodowy Las i Stanowisko Wykopalisk Dragana. Cadoc na mini-mapie będzie oznaczony czerwoną czaszką, ale pokaże Ci się na niej dopiero w momencie, gdy będziesz w jego pobliżu. Ma kilka miejsc na każdej z tych map, gdzie może on się pojawić, natomiast jego świta jest zlokalizowana w jego pobliżu (to są Ci więksi rycerze z dłuższymi mieczami, zwykle jest ich bodajże do czterech przy Cadocu).
    Po ubiciu Cadoca i jego rycerzy pojawi się wejście na jedną z trzech dodatkowych map - może to być Mystras nocą, Nocny Dziki Las lub Trupioblady Grób. Na każdej z tych trzech map będzie można zdobywać postęp do wyzwania Dragana, które wejdzie do gry w sobotę. Oczywiście na tych trzech mapach można również farmić postęp do drugiego paska głównego wydarzenia, a na Trupiobladym Grobie dodatkowo masz bossa - Czarną Wdowę, która dropi postęp do ostatniego paska głównej akcji + masz z niej zagwarantowany drop jednego unikatu z setu defensywnego Dragana.
    Też proszę mieć na uwadze, że krucze perły są do ostatniego paska postępu, a żeby zacząć go nabijać, trzeba mieć skończone dwa wcześniejsze paski.

    Osobiście, jeśli nie radzisz sobie na wyższym modzie niż dręczący, to polecałbym po prostu próbować złapać jakąś grupę, która będzie mogła "podciągnąć Cię" na trochę wyższe mody, gdzie i więcej postępu można dostać. Osobiście nie polecam otwierania amfor na tak niskim modzie.
     
    Muruburu likes this.
  4. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    ta to bolączka graczy z niskim stażem brakuje właściwego opisu eventu a w zasadzie każdego ,informacje na wiki już są mocno zakurzone
    event prosty nawet dla gracza z małym doświadczeniem

    1 pasek masakrować si e na dziennym zadaniu w zamku ,jak ktoś ma draki kupić w sklepie eventowym 5 małych i 3 duże skrzynie brakującą resztą do postępu kupuje się za mm u Janka na zamku lub robi dziennne z który dostaje się perły na 1 pasek

    2 pasek

    mapki pobodzczne wg mnie min bezlitosny na rozlewie od 1,4 do 2 k postępu jak dojdzie mapka Mystra lub Las ok 1 k dodatkowo

    ja preferuje rozlew
    jak jest zgrana grupa to mystra jest permanentnie wiec postęp leci szybko


    jak się odda zwój lisowi to dodatkowo zbiera sie znaki na nową sale dragana (1,5 k rozlew)

    bieganie po draganie nowym do zagłady daje tylko drop i postęp
    bieganie po placu boju do zagłady tylko drop
    fragmenty do setu lecą od bezlitosnego

    no i postęp leci tez na wyzwaniu

    jak będziesz latał szepnij do Teletubiś848 ( dawniej Seksmisja ale jakiś boot uznał ,że tytuł filmu Juliusza Machulskiego jest obsceniczny coś bym dodał co o tym myślę :) )
     
  5. Szkolos

    Szkolos Forum Apprentice


    Witam

    Czyli ja trafiam tego Cadoc i jego świtę cały czas ofc na dręczącym. Dzisiaj wszedłem na modzie śmiertelny. W zasadzie też daje radę na samym zamku. Z tych czterech bosików to jedynie ten przed wejściem na mapkę mroczne pastwiska trudniejszy do ubicia, a chyba maja tyle samo hp. Natomiast po wejściu na mapkę stanowisko wykopalisk Dragana z drobnicą też daje radę, lecz Cadoc już znacznie trudniejszy. Gdy złapie jakiegoś z jego świty na kontrolę mysli, a jemu dam osobliwośc oraz falę mrozu to juz prawie prawie (mam niestety stokowe czasy na odnowienie skili). Co do kielichów i amfor to pawie to samo spada.

    Pytanie takie: jak zdobyć tajemniczy zwój dla Janusza Lisa? U grupowwego Dragana mi nie chce wypaść, a eventu Rakieciarzy niestety nie ukonczyłem.
    Czy sala Dragana solo otwiera sie po dostarczeniu tego zwoju ?

    BTW: czy jest jakiś kontakt z Toba Modzie Nasz Kochany na tak zwanym PM DM czy inny osobisty?
    Bo mam temat w temacie ktorego na obecnym etapie bym nie chciał pisać publicznie na Forum.

    Witam

    Cenne uwagi, lecz dla mnie nowego Grającego na dzisiaj jakby jeszcze niedostęne. Jak zapał nie ostygnie to może w przyszłym roku już i na rozlewie się zabawie.
    Gram na serwer Heredur i nick Twój Szanowny Kolego niedostępny.
     
  6. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Zwój można otrzymać np. z amfor za 1 lub 5 kluczy, czy też z przeklętej amfory. Można też go zdobyć u Dragana w jego Azylu, a także jest możliwość kupna go za bodajże 20000 drakenów u Grimy.
    Odnośnie kontaktu na tzw. privie, niestety nie jest on możliwy (mimo tego, iż grywam na tym samym serwerze), ale jeśli jest jakiś temat, który chciałbyś poruszyć poza forum, to zawsze możesz napisać do nas do Pomocy Technicznej, gdzie udzielimy Ci odpowiedzi na Twoje pytanie. Jeśli pytanie ma być skierowane do konkretnej osoby będącej w polskiej ekipie, to oczywiście prosimy wtedy o tym wspomnieć w treści zgłoszenia.
    Też przy składaniu zgłoszenia do Pomocy Technicznej, radzilibyśmy pisać je z zalogowanego konta na stronie gry, nie na kliencie.
     
  7. AMONUM

    AMONUM Someday Author

    Skąd lub gdzie mogę pozyskać fajne skórki na broń np. 2h z efektem wizualnym oraz pozostałe części wyposażenia? Często widuje kogoś w mieście w Kingshill z ciekawą skórką lecz ja nie mam jej dostępnej w swojej palecie dostosowania u Kowala, oraz nawet za mroczne monety nie mogę kupić odblokować? Chyba że w każdym mieście są inne?

    I chciałem jeszcze dopytać o koronę zwycięzcy dawno dawno temu ją posiadałem kiedy nie było jeszcze sakwy kolekcjonera i z braku miejsca w inwentarzu ją wyrzuciłem. Teraz już nie mogę zrobić ponownie Qesta w PVP na nią czy istnieje jakiś inny sposób pozyskania jej?
     
    Last edited: Mar 13, 2024
  8. piątunio44

    piątunio44 Active Author

    mam problemy z wejściem na grę po aktualizacjii
    pokazuje mi że mam uruchomić Steam żeby otworzyć grę
    ale przecież ja przez Steam próbuje wejść, xD
     
  9. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    witam
    taki problem przerwa konserwacyjna z dnia 14,03,2024 naprawiła kilka błędów np:

    korzyści z logowania-esencja duchowa wyświetla się już poprawnie
    w plecaku posiadam za to esencje duchową dla maga choć gram postacią rycerz
    moje pytania:
    1-czy zostanie to naprawione czy esencja jest do wywalenia
    2- podczas realizowania zadań na lokacjach np mini event, pustynna esencja następuje zawieszenie się gry- grając w grupie nagle widać ze pozostali gracze zniknęli po ok 3-5 min są na miejscu

    proszę o zgłoszenie tych błędów

    pewnie są jeszcze inne ale takie zauważyłem pewnie inni gracze je wskażą

    pozdrawiam
     
  10. Muruburu

    Muruburu Forum Apprentice

    Witam, dodam jeszcze jeden problem.
    Czasami w zamku dragana te lasery krecace sie przy ziemi sa niewidoczne, ale nadal zadaja obrazenia.
    Po wyjsciu z zamku i ponownym wejsciu juz je widac.
     
  11. piątunio44

    piątunio44 Active Author

    jest szansa ,że będzie można grać przez Steam?
    ciągle wyskakuje NEBULA3
    chciałabym ukończyć event i wyzwanie Dragana

    albo może ktoś ma pomysł jak sie pozbyć: Nebula 3 Application Error
    będę wdzięczna
     
    Last edited by moderator: Mar 16, 2024
  12. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    witaj
    masz racje Teletubis848 serwer Gimmag wiec raczej nie da rady a szkoda

    poprzednio podałem ś ma końcu
     
  13. AMONUM

    AMONUM Someday Author

    Jak sam w końcu na to wpadłem na te efekty tych skórek są osiągnięcia w dostosowaniach. Używając w walce danej broni po zabiciu 999 mistrzów, bossów itp. otrzymamy efekt danej skórki. Lecz dlaczego są takie bronie gram rycerzem takie wymienie jak np. broń Destruktora, wiele broni 1h w tym od Arachny, Powiernik czy Karambosy i inne nie widnieją jako podstawowa skórka u Kowala w "dostosowaniach". Pozostałe, typu Szalony miecz Dragana itp. jest skórka u Kowala można założyć taką albo po zrobieniu osiągnięcia otrzymujemy efekt i wszystko ładnie w ten sposób jest przedstawione. A tam tych wymienionych wyżej właśnie tam ich nie ma u Kowala, jedynie trzeba szukać w osiągnięciach że można mieć do takiej broni efekt, i wygląda to tak że do innej jakiejś 1h podstawowego efektu tych których nie ma u kowala nie da się założyć, jedynie tylko z efektem specjalnym oczywiście po uprzednim zrobieniu..?

    Kolejna rzecz interesuje mnie broń 2H Tiamat, mam odblokowaną na nią skórkę bez efektu, ale nie posiadam ją wgl w inwentarzu i już nie mam opisu gdzie ona dropiła - ktoś podpowie?

    Co do serwera Grim działa on normalnie przez Steam i Clienta żadnych Nebuli nie ma. Więc coś u was jest nie halo.

    Aha i dla ciekawskich co do dzisiejszej nowej oferty Lucky Bag 2024 :) Znajomy zakupił tą ofertę za 250zł czyli 50x sakiewek. Co otrzymał? Śmiech na sali - w 99% były to same monety społecznościowe, 2 razy dostał fragi drogi zagłady, 3 razy były to rdzenie parowe oraz raz mroczne monety i tyle!! :) Żadnej skrzynki klejnotów, klejnotu, wierzchowca jakiejś Premki sam tylko badziew!!
    Szkoda kasy nie polecam i uprzedzam, albo coś jest nie halo skoro za tyle pieniędzy lecą same monety społecznościowe... Śmieszne
     
  14. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced


    Tiamat dropi z Gorgi a wchodzisz do niej przez Dzielnice Świątyń w Atlantydzie .
     
  15. Ennika

    Ennika Advanced

    Tiamat leci z Gorgi w upadłym Sanktuarium - opis jest przy skórce, podczas przeglądania u kowala.

    Skórki podstawowe odblokowujesz zdobywając bronie, zbroje itd. podczas normalnej gry. Niektóre można kupić za mroczne lub fragmenty materii u różnych kowali w różnych miastach. Gdy odkrywasz nową skórkę to pojawia się informacja, że odkryto nową skórkę. Można je przeglądać właśnie podczas dostosowywania u kowala. Są opisy gdzie i z jakiego bossa można ją zdobyć. Gdy masz skórkę zdobytą to wtedy można ją założyć, bez zdobycia lub kupienia - nie.
    PS. Najszybciej robić skórkę efektu w Labiryncie Płomieni - dużo mistrzów itd.
     
  16. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced


    Możesz też Tiamata wytworzyć na stole ze składników od Gorgi .
     
  17. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Może chodzi o włączony status online na Steamie?
    Możesz spróbować zrestartować całego Steama oraz pozamykać wszelkie procesy związane z grą oraz samym Steamem.


    Odnośnie pierwszego punktu - raczej nie przewidujemy rekompensat w postaci przypisania esencji dla właściwej klasy. Jeśli otrzymałeś esencję nie swojej klasy, to raczej radziłbym ją sprzedać, jeśli jest to możliwe.
    Odnośnie drugiego punktu, to rozumiem, że podczas gry nie wywala z mapki, jedynie tyle, że przestali być widoczni na mini-mapie? Tutaj bardziej sugerowałbym spadki prędkości łącza internetowego, aniżeli błędy gry. Możesz spróbować też przeczyścić pliki DSOClient w folderze %temp%, aby dane powczytywały się ponownie.



    To samo, co w przypadku Pana powyżej. Proszę o przeczyszczenie plików.

    piątunio44 - połączyłem Twoje dwa posty. Pamiętaj proszę, iż nie piszemy posta pod postem, a używamy opcji edycji wcześniejszego posta.
     
  18. Punk77

    Punk77 Forum Apprentice

    Witajcie. Miałem zapytać o kilka szczegółów z eventem Dragana, ale widzę, że w miarę dużo wyjaśniliście powyżej. Robię obecnie 2 pasek na "klątwie czarnych rycerzy", ale idzie to jak krew z nosa. Przy okazji robię "wgląd w przeszłość" jeśli oczywiście jedna z 3 lokalizacji pojawi mi się na mapce. Też idzie jak krew z nosa zbieranie "przeklętych dusz". Największy problem mam z tym , że te 3 lokalizacje na zbieranie "przeklętych dusz" pojawiają mi się bardzo rzadko.Wiem że musi pojawić się boss, po ubiciu którego pojawią się drzwi. Czy w którymś z czterech miejsc w zamku : " Mroczne pastwiska" " Siarkowe Pustkowie" "Nocny lodowy las" "Stanowisko wykopalisk" bossowie pojawiają się częściej czy zawsze jest to losowo? Bo czasem muszę wejść ze cztery razy żeby uzyskać dostęp do lokalizacji po "przeklęte dusze". Trochę mnie to irytuje, bo w takim tempie nie skończę żadnego eventu:/ Gram na dręczącym/śmiertelnym bo niestety nie mam jakiegoś wypasu na sobie
    Druga sprawa. Wyleciała mi dwa razy jakaś duchowa esencja czarodzieja. Zadaje obrażenia pieczęci czarodzieja na skrzyni Nui ego. Co to za skrzynia?
    Mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
     
  19. Ennika

    Ennika Advanced

    Na mapach Siarkowe Pustkowie, Nocny Lodowy las itd. pojawiają się te skrzynie ale tylko gdy grasz w grupie, najlepiej gdy są przedstawiciele każdej klasy. Są kolorowe i każdy może bić/otworzyć swoją ale to co wypadnie, zbiera każdy :) Są grupy, które farmią skrzynie.

    A mam pytanie, czy kiedykolwiek z sześcianu wyleciał komuś Fenek?
     
  20. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced


    Faktycznie że na dręczącym daleko nie zajedziesz jeśli chcesz żeby ci dużo szybciej leciał postęp to latać trzeba w grupie co najmniej na bezlitosnym najlepiej lub rozlewie wtedy różnica w postępie 2 paska będzie bardzo duża . Jakąś grupkje sobie skombinuj i lataj .




    Z sześcianu on chyba nie leci ja Fenka mam ale go chyba kupiłem od Emilli za MM nie z sześcianów .