Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję na to...
  Czasami tak się niestety dzieje i to nie jest kwestia, która jest nowa... ona już jest od bardzo długiego czasu i niestety, raz na jakiś czas po prostu cofa do ekranu logowania, ale w większości przypadków wystarczy zalogować się od nowa i możesz się pojawić wtedy właśnie na mapie, do której chciałeś wejść.

  Tutaj raczej sugeruję, że za szybko klikasz wybór modu i albo sam omyłkowo klikasz normalny poziom trudności i podczas szybkiego klikania wejścia i wyjścia na mapę zauważysz to dopiero po fakcie, ewentualnie suwak z poziomem trudności czasem może się cofnąć do poziomu normalnego zamiast bezlitosnego, czego również nie dostrzeżesz, także tutaj sugerowałbym po prostu bardziej skupiać uwagę na tym, jaki poziom trudności został wybrany na mapie.
  Co to znaczy, że postać się zatrzymuje? Znaczy, że ścina Ci się gra na pewien moment, czy że klikasz miejsce , do którego chcesz iść, a postać zatrzymuje Ci się w połowie? Proszę to bardziej sprecyzować :)

  Praktycznie wszystko, co nam podałeś, to są problemy znane i będące dłuższy czas w grze, poza tym ostatnim, który nie został do końca określony.
   
 2. Punk77

  Punk77 Forum Apprentice

  Cześć wszystkim. Mam dużą prośbę. Mógłby ktoś przyjąć do grupy i pomóc w dokończeniu postaci? Mam krasnala na 100 poziomie, ale dopiero 5 itemów docelowych. Niestety jak łatwo się domyślić sam nie jestem w stanie polatać na rozlewie czy bezlitosnym. Max na jaki mnie stać to śmiertelny, a tam nie znajdę tego co potrzebuję. Nie jestem w stanie nawet szybko rozwalać destructora na bolesnym żeby zdobyć 100 szmatek na amulet. Będę potrzebował masę kamieni, złota i gifów, a latanie samemu na niskich poziomach mija się z celem. Jeśli ktoś chciałby pomóc to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
   
 3. BlackBlond

  BlackBlond Junior Expert

  wg odpowiedzi :
  1 zgadza się po ponownym zalogowaniu jestem na właściwej mapie

  2 nie dotykam suwaka zmiany modu ,prawdopodobnie jak chce zatwierdzić wyjście z mapy najeżdżam kursorem na znacznik suwaka i sam się przestawia
  (to zauważyłem przy ubijaniu Destruktora po ubiciu wychodzę do stalgardu i wracam na Destruktora bez zmiany poziomy trudności)

  możliwe ze na innych bosach gdzie istnieje możliwość wyjścia na najbliższą mapkę i powrót na bosa występuje taki błąd- za duża czułość suwaka .
  3 postać zatrzymuje się na jakieś 2-3 sek kiedyś występowało to w miastach szczególnie przy próbie dojścia do stołu warsztatowego
  obecnie pojawiło się również na mapkach po 2-4 zatrzymaniach problem zanika.
  nie jest to problem tylko mojej postaci ,taki sam występuje u moich znajomych

  zatrzymanie gry dotyczy również protokołu przy wyborze zadań dziennych a nawet nie pojawia się ikona nagrody tylko czarne tło


  pozdrawiam

  pozdrawiam
   
 4. Ciemny6PL9

  Ciemny6PL9 Someday Author

  @BA_Yahiko kiedy Drakensang 2.0 i jakieś nowe klasy typu paladyn albo jakiś nekromanta?
   
 5. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  Wie ktoś co to jest ta błyszcząca koniczynka w Szczęśliwej sakwie 2024 za PLN? Jakiś błąd w tłumaczeniu i chodzi o pozłacaną, czy zupełnie coś nowego, czego nie było wcześniej w grze?
   
 6. Ennika

  Ennika Advanced

  Chyba chodzi o taką:


  *****

  Ta z sakwy walutowej, pozłacana, po angielsku to "gilded clover".
   
  Last edited by moderator: Apr 24, 2024
  AMONUM likes this.
 7. AMONUM

  AMONUM Someday Author


  A natomiast klejnot mrocznej mocy co to ciekawego jest?
   
  Last edited by moderator: Apr 24, 2024
 8. Ennika

  Ennika Advanced

  W tym filmiku są omówione wszystkie klejnoty w grze :)


  A za dwa dni DtU, może się uda zdobyć te dwa grupowe :)
   
 9. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Ennika - zawartość tej koniczyny nie była nigdzie ani oficjalnie ani nieoficjalnie publikowana przez kogokolwiek z ekipy. Proszę na przyszłość nie wstawiać tutaj żadnych informacji ze stron, które bazują na nielegalnie zdobytych informacjach, a tym bardziej załączać z nich zrzutów ekranu.

  Odnośnie tej koniczyny, nawet nie mam jak potwierdzić tej zawartości pakietu, gdyż osobiście nie słyszałem jeszcze o przypadku zdobycia tej koniczyny z pakietu. Szansa na nią na pewno jest bardzo niska, stąd też - jeśli oczywiście ona zawiera tego typu nagrody - są rzeczy tak cenne w jej środku.


  Te grupowe lecą ze skrzynek za 80 kluczy Niezwyciężonych na poziomie Zagłady oraz bezlitosnym. Jeśli ktokolwiek chce je zdobyć, musiałby otwierać skrzynki właśnie na tych poziomach trudności. W teorii przy Złotych Skrzynkach za 160 kluczy Niezwyciężonych, można zdobyć jeden losowy klejnot i tam również może być to jeden z tych dwóch, to jednak, aby mieć 100% pewność ich otrzymania, potrzebujesz otworzyć wszystkie 4 skrzynki za 80 kluczy.

  Brak informacji na ten temat.
   
 10. Drzanga1Gliwice

  Drzanga1Gliwice Forum Greenhorn

  Znowu jakiś problem z wczytywaniem map po aktualizacji mam że nie mogę walczyć i nie wchodzą wszystkie opcje gry np. wierzchowiec czy umiejętności postaci, ktoś jeszcze tak ma ? Wiadomo coś co się znowu ***** ?

  Na jednej postaci mi się tak dzieje parowy mechanikus lvl 34 czy go trzeba jakoś zresetować ??
   
  Last edited by moderator: Apr 23, 2024
 11. AMONUM

  AMONUM Someday Author

  Cześć, chciałem dopytać pewne kwestie dotyczące DTU, wypunktuje je tak myślę będzie prościej dla wszystkich:
  1) Opłaca się otwierać skrzynie za 1klucz/10kluczy (co ewentualnie może jeszcze wydropić z tej za 10 prócz Draków, ta skórka nowego towarzysza i tyle?) tz. jakieś klejnoty typu klejnot zwycięzcy, ozdoba oraz składniki do lalek za 1 klucz wylatują

  2) Jak tam moderator wspomniał żeby zdobyć te 2 runy grupowe trzeba otworzyć skrzynie za klucze nieustraszonych na niższym modzie? Dlaczego skoro z paska postępu wystarczy na wszystkie 4 po 160 skrzynia 1 kluczy?

  3) Zasadnicze pytanie farmiąc ten event kamienie korzystniej jest biegać Bezlitosny dla zasobów niż Blood? Różnica nie jakaś powalająca w dropie kamyków i tak bardzo dobra, a wejścia natomiast swoje kosztują fragi drogi zagłady oraz odłamki no chyba ze ktoś się z tym nie liczy jak starzy wyjadacze?

  4) Klucz kuchenny jak pozyskać tylko za MM?
   
  Last edited: Apr 23, 2024
 12. archimondis

  archimondis Forum Greenhorn

 13. magdachm

  magdachm Forum Greenhorn

  Biorąc pod uwagę swoje 11-letnie bodajże doświadczenie w tej grze odpowiem ci krótko: szkoda twojego pisania ;) BP i tak to ma w nosie.
   
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Drzanga1Gliwice - połączyłem Twoje posty, a także schowałem jedno wyrażenie, które nie powinno znaleźć się w poście.
  Odpowiadając na Twoje pytanie, zalecałbym Ci tradycyjne wyczyszczenie plików DSOClient. (opcja Wyszukaj na pasku zadań, wpisz tam %temp% i wejdź w ten folder, znajdź tam folder nazywający się DSOClient i usuń go całego, a następnie odpal grę od nowa). Dane w grze wczytają się wtedy ponownie i co prawda przy pierwszym wejściu na daną mapę będzie trochę cięło z racji wczytywania tekstur, tak potem powinno być już lepiej.


  Ad. 1 - to zależy, czy chcesz więcej dropu, czy większą jego jakość. Odsyłam tutaj do poradnika sprzed 3 lat O TU, z racji tego, iż drop z tych skrzyń się nie zmienił. Co prawda poradnik jest po angielsku, ale są tam wypisane różnice w dropie pomiędzy tymi dwiema skrzyniami - ze skrzyni za 10 kluczy zwycięzcy masz m.in. szansę na drop klejnotu zwycięzcy, skórek do stworzenia Płaszcza Niepokonanych, drop Serca nowego życia służącego do wytworzenia jednej z dziesięciu już lalek, czy innych przedmiotów.

  Ad. 2 - Klejnot otuchy i klejnot zasługi należą do jackpotów skrzyń za 80 kluczy Niezwyciężonych, które są do otwarcia na Zagładzie i bezlitosnym poziomie trudności. Jeśli otworzysz wszystkie skrzynki za 80 kluczy, to masz 100% szansy na uzyskanie obu. Oczywiście możesz też otwierać skrzynki za 160 kluczy Niezwyciężonych, ale tam dropi tylko z jednej skrzynki jeden losowy klejnot - i to wcale nie musi być żaden z tych powiązanych z eventem. Osobiście powiem Ci tak: czasem warto jedną edycję poświęcić na samo ich zdobycie. Jeśli jesteś graczem, który ma największe paski postępu, to po skończeniu akcji specjalnej pozwala Ci to na otworzenie 4 skrzyń za 80 kluczy i 2 skrzyń za 160 kluczy. Jeśli nie chcesz otwierać tych słabszych skrzyń, to otwierasz 4 skrzynie za 160 kluczy. Warto sobie to rozważyć, zwłaszcza że tego typu event będzie też odbywać się w przyszłości, więc to jest taka jednorazowa sytuacja do rozważenia.

  Ad. 3 - myślę, że gracze latają głównie rozlew krwi, ewentualnie bezlitosny jeśli nie są już w stanie zdobyć fragmentów Drogi Zagłady, ewentualnie sobie to przeplatają farmą jakiegoś międzyświata, w którym te fragmenty są w stanie dość szybko dofarmić. Zawsze na rozlewie masz trochę wyższy przedział, jeśli chodzi o rzadkość dropienia klejnotów.

  Ad. 4 - Można go pozyskać za mroczne monety, kuchenne monety i bodajże z dziennych wyzwań.  Jeśli jesteś graczem Grimmaga, to chciałbym rzucić informacją, że zespół jest świadom problemów tam występujących i bardzo za ich występowanie - zarówno oni, jak i my jako polska moderacja - przepraszamy.
  Na tą chwilę niestety nie wiemy, kiedy zostaną przeprowadzone prace naprawcze na głównych serwerach.
   
 15. agrescik123

  agrescik123 Forum Apprentice

  Gdzie można zdobyć klucze nieustraszonego nie liczac paska postepu i sklepu ?
   
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Tylko z pasków postępu, ewentualnie dochodzą inne różne oferty za mroczne monety lub gotówkę. W inny sposób nie da się ich zdobyć.
   
 17. Wuja2612

  Wuja2612 Forum Apprentice

  Witam mam problem z włączeniem gry. Dzisiaj od rana wyskakuje komunikat Download error=https//heredur.drakensang.com/applet... itp.
  nawet przy wejściu na forum wyskoczył błąd zegara... zmieniłem godzinę i datę i udało się wejść. Ściągnąłem dwa certyfikaty o których była mowa parę lat temu i nic to nie pomogłoło... windows 11. Help
   
 18. Gatitoo

  Gatitoo Forum Greenhorn

  Hej, czy jakis towarzysz oprocz pieska podnosi szesciany ?
   
 19. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Czy problem nadal występuje? Dostawaliśmy informację, że jeszcze tego samego dnia problem był naprawiany.

  Nie, tylko piesek Hachi.
   
 20. Neptunka

  Neptunka Forum Greenhorn

  Witam
  Chciałabym poruszyć temat odnośnie run i klejnotów,fajnie ,że dodajecie nowe :) ale miejsca na nie brak:(.Przydałoby się pomysleć o dodatkowych gniazdach ,bo mieć i nie móc włożyć w ozdoby to trochę bez sensu.Pozdrawiam
   
  BKGREG likes this.