Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. batman1013

  batman1013 Forum Greenhorn

  Witam, mam kłopot z przepisem, który mam w ekwipunku, otóż jest to przepis, który moja postać już miała i nie mogę go ani sprzedać ani wyrzucić, gdyż dostaję informację, że 'ten przedmiot nie może zostać zniszczony' więc mi tak sterczy w plecaku, pisałam do pomocy technicznej ale zero odzewu... ktoś pomoże?
   
 2. Rampage

  Rampage Forum Greenhorn

  Cześć,

  Czy mogę prosić o info gdzie mogę szukać aktualnych poradników? Np. dotyczących:
  - do jakich buildów dążyć w PvP/PvE,
  - pomoc dot. craftingu / przenoszenia bonów z itemków,
  - wskazówek dotyczących międzyświatów,
  - informacji o kamieniach / runach / klejnotach

  Niestety na forum czy też wiki znalazłem już nieaktualne informacje...

  Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

  PS: Gram ryckiem.
   
  Last edited: May 26, 2024
 3. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Pomoc Techniczna już to ogarnęła ;)
   
 4. AMONUM

  AMONUM Someday Author

  Cześć w których miastach znajdę wszystkich NPC do Qestów zadań bitewnych PVP? Kingshill i Jarlshofn wiem tam się zdobywa Cerbera i Konia jak dobrze pamiętam, zaczynam przygodę z PVP i w miarę możliwości chce wykonywać zadania na wygrane walki.
   
 5. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Jeszcze masz Ellonidos (flagi) i Andrakasch (twierdza)
   
 6. AMONUM

  AMONUM Someday Author

  A jest jeszcze Qest na koronę zwycięzcy PVP gdzie on się znajduje na kilka set walk wygranych..?
   
 7. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  On jest u tych samych NPC, u których brałeś misje PvP w Kingshillu.
   
 8. agrescik123

  agrescik123 Forum Apprentice

  [​IMG]Jak zdobyć osiagniecie Nakram głodnego piaskobiegacza?

  A drugie pytanie o co biega z tym recyklingiem jak nic nie idzie zmielić na monety ?
   
  Last edited by moderator: Jun 2, 2024
 9. agrescik123

  agrescik123 Forum Apprentice

  Jak to jest że Grecy i Rosjanie ***** lataja event pve na botach i pkt nabijaja nikt tego nie sprawdza to jakim cudem mamy dropnać klejnot wiecznego gniewu jak on ze skrzynki jest *****
   
  Last edited by moderator: Jun 2, 2024
  Wyrwiflaka and tozagol like this.
 10. ogmiosan

  ogmiosan Forum Apprentice

  Witam na postaci mam 10 mil pyły z kamieni i już nie mogę pylić kamieni ,czy to jest limit i teraz bezsensu kamienie będą zapychać inwentarz ?
   
  tozagol likes this.
 11. BlackKlover

  BlackKlover Forum Greenhorn

  właśnie mnie zastanawiają te boty i bierność teamu wobec tego procederu... :eek:
  mam wrażenie, że Europejczycy są dyskryminowani, bo "nas" się karze za każde wykorzystanie bugów gry itd. :oops:
  A banda Rosyjska robi co chce :confused:

  pytanie do kogoś, kto się zna - czy zgłoszenie np. samego nicku lub screena nicku do pomocy technicznej sprawi, że jakoś zweryfikują takie konto i je zablokują?
   
 12. RafalinhoCK

  RafalinhoCK Advanced


  Tak limit to jest 10 milionów pyłu więcej nie da rady .
   
 13. BlackKlover

  BlackKlover Forum Greenhorn

  Czy ktoś się orientuje kiedy teraz będzie event rozwoju postaci? Chodzi o event kiedy dostajemy te nagrody za zdobywanie nowych poziomów.
   
  Wyrwiflaka likes this.
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Obecnie to chyba tylko Discord byłby takim miejscem, gdzie można podpytać innych graczy o tego typu rzeczy. Tutaj oczywiście również można o to pytać, ale po prostu jest mniejszy ruch tutaj i tam po prostu szybciej idzie znaleźć pomoc w takich kwestiach. Sam mógłbym Ci podoradzać odnośnie niektórych podstawowych rzeczy, ale z takimi pod rycerza akurat mógłby być problem, gdyż po prostu nie grywam nimi.
  Polecam też spróbować dołączyć do jakiegoś bractwa i tam na pewno będziesz miał ludzi, którzy będą bardziej pomocni w rozwiązywaniu kwestii, które Cię trapią.


  Obecnie jest to niemożliwe, trzeba czekać aż do startu Pustynii Esencji.

  Przy recyklingu możesz przerabiać dania na monety. W opisie hotfixa #11 do aktualizacji 259, do którego odsyłam Cię TUTAJ, masz dokładnie wypisane, co jest uznawane za danie, a co nie i co można przerobić na kuchenne monety, a co nie.

  agrescik123 - Twoją wypowiedź musiałem tutaj trochę przykrócić - przy następnym razie niestety, będę musiał udzielić punkcików.

  1) To, że takie boty istnieją, nie oznacza, że nagle Ci obniżają szanse dropu klejnotu.
  2) Skąd przypuszczenie, że nikt tego nie sprawdza? Rankingi zaczęły się wczoraj, a sam proces karania botów nie trwa jeden dzień, nie trwa dwa dni, tym bardziej w weekend. To trwa co najmniej kilka dni, bo, po pierwsze, trzeba mieć na takie rzeczy ewidentne dowody, po drugie, musi być w to zaangażowane więcej osób i pojedynczy moderator nie może od tak sobie zbanować konta, co do którego ma tylko podejrzenia, a po trzecie, to takie sytuacje najlepiej jest zgłaszać do Pomocy Technicznej. Jeśli macie dowody na jakiegoś gracza, że korzysta z nielegalnego oprogramowania, to wystarczy to zgłosić, podesłać dowody, a osoby odpowiedzialne za to, po prostu się tym zajmą.

  To zależy... Na pewno możesz napisać zgłoszenie do Pomocy Technicznej, że podejrzewasz, że gracz taki i taki łamie OWH, korzystając z jakiś nielegalnych oprogramowań. My oczywiście takie zgłoszenie musimy rozpatrzeć, aczkolwiek od Nas prawdopodobnie nie uzyskasz odpowiedzi w nim, czy rzeczywiście ten gracz korzystał z bota i że został ukarany. To nie jest w interesie osób trzecich, żeby się dowiadywać o ewentualnych karach innego gracza. Na pewno też warto podesłać jakieś screeny pokazujące chociaż, jaki to jest gracz i w jaki sposób stwierdziłeś, że on korzysta z tych botów. Może być również tak, że będzie więcej osób wskazujących na danego gracza.

  Na tą chwilę nie mamy informacji o pojawieniu się tego wydarzenia.
   
  BlackKlover likes this.
 15. Muruburu

  Muruburu Forum Apprentice

  Witam, do czego jest oraz gdzie/kiedy moge uzyc mapy zaginionych swiatow ?
   
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie do końca wiem, o jaki przedmiot chodzi. Jedynie, co mi się kojarzy, to taka mapka, która kiedyś kierowała do Cardhun, by móc odblokować międzyświaty, z tym że ona już nie jest w użyciu w grze. Obecnie inaczej odblokowuje się międzyświaty.
   
 17. Szkolos

  Szkolos Forum Apprentice

  Witam

  Chyba wczoraj (niedziela) a może w sobotę była jakaś aktualizacja bo mi się klient ponownie wgrywał.
  Generalnie pytanko co zostało dodane, a co zabrane z oferty gry.
  A pytam bo byłem "zakupowiczem" pakietu co się zwie "sakwa loterii-niespodzianki" dzisiaj chciałem dokonać zakupu i ... ZONK.
  Już nie widzę w ofercie tego pakietu. Został całkowicie wyeliminowany czy może okazjonalnie?


  Pozdrawiam
   
 18. agrescik123

  agrescik123 Forum Apprentice  Odnosnie pkt 1 jak nie obnizaja szansa na drop klejnotu to trzeba kupic pelerynke to po 1 po 2 tak jak napisalem z rankingu odpada dzieki bota .
  Odnosnie pkt 2 prosze cię nie rob z ludzi baranów rok temu było to samo jakim cudem jest sprawdzane a osoby które ewidentnie na botach latają dalej bana nie maja( było zgłaszane przez członków bractwa ) tak samo bylo z eventem Święto Letniego Przesilenia bugowal sie klejnot to jedni postapili uczciwie i zostali 1 a inni zmieli na pyl po 200 klejnotów i zero konsekwencji wiec jak tam zlaliście sprawę to tutaj tym bardziej jak rok temu napisałeś nie sam proces karania botow nie trwa od wczoraj racja i do tej pory nic tym nie zostalo zrobione :)[/QUOTE]
   
  Last edited by moderator: Jun 15, 2024
 19. Wyrwiflaka

  Wyrwiflaka Exceptional Talent

  Hmm, tam nie ma takiej informacji, ktore to sa dania, i ktore podlegaja recyklingowi na monety. Jest tylko podane, ze pojawila sie taka opcja u npca oraz lista przepisow co z czego sie robi... Tak jak kolega napisal, nie wiadomo co mozna zamienic na monety... Poza tym nie bardzo rozumiem czemu kazdy przepis, kazde danie nie jest takim daniem... Moze warto dodac opisy w tooltipach u tego npca i przy daniach, ze te mozna?
   
  BKGREG likes this.
 20. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Jest tam taka informacja, proszę się lepiej wczytać. Ona jest zawarta tylko przy przepisach, w których da się to zrobić.

  Drop klejnotu, a uzyskanie go za top 10 to jednak jest różnica. Tam prawie że nie ma gwarantowanego klejnotu, chyba tylko dla najlepszego z solowych rankingów jest.
  Odnośnie tego, co piszesz w 2 punkcie, to nie, nikt nie robi z ludzi baranów, konta z podejrzeniem botowania rzeczywiście były zgłaszane przez nas do bana i są zgłaszane nadal. To, że ty nie widzisz tych działań, nie oznacza, że takich nie ma, ale ogólnie żeby kogoś ukarać za stosowanie bota, trzeba mieć na to jednoznaczne dowody, a podejrzenia graczy nimi nie są, chyba że są w stanie udokumentować stosowanie ich u jakiegoś użytkownika.


  To nie była aktualizacja, a raczej taka szybka naprawa, gdyż wtedy mogły występować jakieś problemy techniczne. Gdyby to był jakiś hotfix, który coś by wprowadzał, to mielibyśmy o tym informację i byłaby ona zamieszczona w ogłoszeniach.
   
  Last edited: Jun 15, 2024