Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Na tą chwilę nie jestem niestety w stanie Ci odpowiedzieć na to pytanie, dziewczyny od nas z sekcji również nie byłyby w stanie na to odpowiedzieć. Póki co trzeba to traktować jako coś, co nie zostało wprowadzone. U mnie też to się wyświetla na Steamie, mimo iż sam z gry pobranej przez Steama nie korzystam, tylko ze zwykłego klienta.

    Mógłbyś dokładniej określić, gdzie to dokładnie widzisz? Mam pewne podejrzenie, ale chciałbym mieć pewność.
     
  2. BlackBlond

    BlackBlond Junior Expert

    witam
    pojawiająca się po prawej stronie przepustka-polowania na potwory-wejście uruchamia się samoczynnie
    następuje zawieszenie się okna nagród- jedynym sposobem pozbycie się tego okna to reset gry
    cogodzinne lagi ,zawieszanie się gry, brak możliwości sprzedania łupów zebranych z mapy i wiele innych "udogodnień" zwłaszcza na saragonie ,można wytłuc cała mapę i nie dostanie się wejścia na bosa
    czy ktoś nad tym panuje i ewentualnie usuwa błędy?
    po kilku latach chyba by pasowało coś naprawić?
    na siłę są dokładanie towarzysze.wierzchowce,ozdoby elementy nic nie wnoszące do gry - czyli jak pies cię goni to daj mu kość to przestanie cie gonić
     
  3. piątunio44

    piątunio44 Active Author

    a letniego eventu to nie będzie?
     
  4. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Chyba jest przewidziany na sierpień.
    Przepustka nie uruchamia się samoczynnie, a wyświetla się tylko cały czas na lewej stronie ekranu. Nikt nie nakazuje Ci jej klikania + okno nagród się nie zawiesza z moich informacji.
     
  5. czasknieji

    czasknieji Forum Apprentice

    Przepustka jest obok klucza kuchennego a medal zwycięstwa jest w sakwie
     
  6. kri100f

    kri100f Forum Apprentice

    Z tego co słyszałem to przepustka na wyzwanie Endless Trial, na którym te medale będą do zdobycia. Skoro to waluta to pewnie coś ciekawego będzie można za to kupić.

    W piątek transmisja na Twitchu po długiej przerwie więc podejrzewam że z niej dowiemy się więcej na ten temat.
     
  7. tarcza3

    tarcza3 Forum Apprentice

    Witam. Wykonałem wszystkie zadania. Mam 48 poziom postaci, niestety brak jest zadań. Coś źle zrobiłem?
     
  8. Szkolos

    Szkolos Forum Apprentice

    Witam

    Ja w temacie https://www.twitch.tv/drakensang

    W moim przypadku sprzęt za kilka tysiecy, łacze 1GB, a jednak...
    A jednak trzy razy próba wejścia na własnie rozpoczęte spotkanie i za każdym razem ZONK, laptop się wyłącza.
    Czy to z odpalonym klientem gry czy też nie, samo spotkanie.
    Gdzie przyczyna takiego stanu?
    Licze że informacje podawane na spotkaniu zostaną zrecenzowane i podane na naszym Polskim 4um
    na ten przykład te bajecznie wyczekiwane super kody.

    Pozdrawiam
     
  9. Szkolos

    Szkolos Forum Apprentice


    edit

    Jestem po rozmowach z Osobami które miały w zasadzie ten sam problem z wejściem i uczestniczeniem w spotkaniu.
    W trzech przypadkach kompy PC typowo gamingowe (wypasy), dwa to lapki też mocne.

    BA_Yahiko czy można liczyć na kwestie które opisałem ?

    Pozdrawiam
     
  10. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Nie do końca rozumiem, w czym problem. Nie działała Ci transmisja na twitchu?
    Może to nawet nie być do końca kwestia sprzętu, a np. przeglądarki, jakiej używałeś do jego oglądania.
    Też warto to sobie potestować w przypadku innych streamerów na Twitchu. Być może w grę wchodziłyby też ustawienia z tej platformy.
    Według mnie warto też przeczyścić cookies ze strony Twitcha.

    Prawdopodobnie nic źle nie zrobiłeś, tylko już wykonałeś wszystkie zadania, które były dostępne na tym poziomie. Po prostu musisz dobić wyższego poziomu, a wtedy te zadania powinny Ci się pojawić. Możesz to zrobić np. poprzez zadania powtarzalne, czy też po prostu farmiąc różne mapki.
     
  11. tarcza3

    tarcza3 Forum Apprentice

    Dziękuje bardzo. Milego dnia.
     
  12. AMONUM

    AMONUM Someday Author

    BA_Yahiko - Jak działają te pożywki podróżne na inferno rozróżniamy na te wejścia samemu i w grupie. Mamy wejścia na inferno - 6 bossów, strażnicy oraz pojedyncze bosy. Natomiast tutaj są schodki po jakiego grzyba są wejścia na pojedyncze bosy skoro tam nie dropi ani Jewel ani Set jedynie postęp? Kolejna rzecz czemu mapki solo typu strażnicy nie dropi z nich nic tak samo tylko postęp dziwne to? Jedynie jewel i set w grupie tylko dropi na kamień i set te wejściówki strażnicy albo 6 bossów sam set. Czyli jak wykorzystałem 3 razy wejścia grupowe na strażników już więcej nie mogę kupić i Jewela nie mam możliwości drop?. Skraftować też tylko można 1 rodzaj na 6 bossów grupa po sam set czy się da inne wejściówki? Zostaje zakupić pakiet tak? Aha i zimowy worek na prezenty rzekomo działa na te bossy po set zarówno płaszcz jak i ring i kamień - nie było to doprecyzowane?
    Proszę popraw mnie jeśli źle to napisałem i pojmuje ;)


    Chciałem jeszcze zgłosić 2 błędy, na 1 pasku skilli nie da rady podmienić umiejętności ani wyrzucić żeby był wolny slot bo na 2/3 itp działa normalnie
    I drugie to jest błąd w tłumaczeniu kluczy męstwa w dużym ognistym zestawie klucze męstwa nazywają się kluczami mądrości trochę to wprowadza w błąd graczy :)
     
    Last edited: Jul 22, 2024
  13. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Jeśli chodzi o błąd w tłumaczeniu, to on jest znany, ale dopiero po ewentualnym hotfixie będzie możliwe naprawienie go (chociaż nie wiem, czy to zostanie zmienione jeszcze w trakcie obecnej edycji)
    Nie rozumiem problemu związanego z podmianką umiejętności. U mnie to działa normalnie, więc może to jest problem tylko u Ciebie? Może warto przeczyścić pliki DSOClient w folderze %temp%?

    Jeśli chodzi o kwestię pożywek podróżnych do Płonącego Inferno, to masz 9 rodzajów:
    a) Heredura
    b) Sargona
    c) Herolda
    d) Nefertari
    e) Balora
    f) Mortisa
    g) 6 bossów wspomnianych wyżej na 1 portalu (główna wejściówka, do latania w grupie 1-5 osobowej)
    h) strażnicy (jest to wersja solo, czyli grupa 1-osobowa)
    i) strażnicy - grupa (czyli grupa 1-5 osobowa)

    Przy każdej wejściówce masz napisane, jak dużo osób może wejść na daną wersję Płonącego Inferno. Tylko te pogrubione są pożywkami, na które można wejść w większej grupie. Na resztę wchodzi się samotnie.
    Odnośnie przedmiotów, które są dostępne do wydropienia:
    a) Klejnot zaciętości (daje 1-3 dodatkowe klucze męstwa do wydropionego stosu) dropi tylko na mapie grupowej ze strażnikami
    b) Pierścień dawnej chwały - dropi ze skrzynki końcowej map grupowych Płonącego Inferno
    c) Dawna chwała (płaszcz) - dropi z bossów oraz strażników map grupowych Płonącego Inferno.

    Reszta map jest głównie nastawiona pod postęp bądź testowanie umiejętności pod grupowe bieganie. Pamiętajmy, że buff Bogactwo Myśliwego, który powiększa z każdym ubiciem postęp z danego bossa/strażnika, działa tylko 15 minut (z płaszczem 22,5 min), a ponadto przeciwnicy z obu map dają większą liczbę postępu niż zwykłe bossy, które bijesz w codziennych wersjach.
     
  14. Muruburu

    Muruburu Forum Apprentice

    Powitac, kolejne pytanko mam bo cos nie ogarniam :confused: jak tworzyc/kupic/zdobyc eski lodowe?
     
  15. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Ze strażnika z niebieskiej wersji Kii Krisal dropią kule lodu, które służą do tworzenia esencji pod lód na stole warsztatowym. Oczywiście trzeba dołożyć do tego esencję wigoru
     
    Muruburu likes this.
  16. Muruburu

    Muruburu Forum Apprentice

    Witam i dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi dobrzy ludzie.
    Kolejne pytanie dotyczy labiryntu plomieni, polatalem tam kilkadziesiat razy na rozlewie (tylko 1sza mapa) i zauwazylem ze nie leca tam mroczne monety. To jakis bug czy tam tak jest?
     
  17. AMONUM

    AMONUM Someday Author

    BA_Yahiko - Od czego to zależy że nieraz gdy gram w grupie i tankuje jakiegoś bosa grając wojownikiem to ładnie przy mnie się trzyma, a nieraz lata po wszystkich innych i po całej mapie? Używam skili które przyciągają go lecz to chyba nie działa, a zarazem mam runę od Iskry która na 2sec robi petryfikacje ale nie wiem czy na bosa to wpływa. Mówię dziwne to bo raz jest okej, a nieraz wcale nie..

    A co do DSOClient w folderze %temp% robiłem to, czyściłem. Sprawdź jeszcze raz i proszę zgłoś ten problem na 1 zakładce nie da się podmienić umiejętności w klawiszach od 1 do 5 ani wyrzucić żeby puste okienko było. Ale tylko te od 1do5 w 1 zakładce. Bo te pod myszką się da w zakładce 1. A te z 2 i kolejne zakładki już wszystko działa jak należy.
    Ja tak cały czas mam i nie działa na to nic żeby to zmienić...
     
  18. Ciemny6PL9

    Ciemny6PL9 Someday Author

    A czy to przypadkiem nie działa tak, że te efekty prowokacji nie działają na bossa oraz, że focusuje on osobę, która mu najwięcej obrażeń zadaje?
     
  19. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Petryfikacja chyba nie działa na bossy. Jest to zamienianie przeciwnika w kamień.
    Natomiast co do efektów prowokacji, o których mówicie, to wydaje mi się, że ogólnie przeciwnika będzie ciągnęło zawsze do osoby będącej najbliżej/zadającej największe obrażenia, natomiast rycerz będący tankiem ma kilka tych umiejętności, które mogą sprowokować bossa, ale trzeba też umieć je umiejętnie użyć, aby ten boss nie próbował od Ciebie uciekać.
    Warto tutaj poczytać trochę o umiejętnościach rycerza, aby się przekonać, jakie możliwości ma rycerz i na jak długo, jeśli chodzi o przytrzymanie go przy sobie.


    Raczej przypadek. Od zawsze jest tak, że na jednej mapie mroczne potrafią danego dnia lecieć bardziej, a innego dnia mniej.
     
  20. Wuja2612

    Wuja2612 Forum Apprentice

    Witam serdecznie. Jak to możliwe, że podczas zmiany kamieni między przedmiotami, a po chwili przełożeniu ich w pierwotne miejsce szkody na karcie spadły o 1. Niby nic, ale ciekawi mnie skąd takie coś. Dziękuję za odpowiedź