Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. KulawyMao

    KulawyMao Exceptional Talent

    na ta chwile jedyne Twoje wyjscie na q powinno prowadzic do:
    1 wbicia 55lvl
    2 odblokowaniu wszystkich q
    3 zbieraniu materii
    4 ciulaniu ranq chociaz na 1 q do zlota, aby dostac nagrody, w tym, w Twoim przypadku przedewszystkim okularow na materie i rdzeni

    tak pozatym to:
    1 zrob misje na stol warsztatowy wszystkie = dostaniesz jakies ~400 rdzeni = starczy na 1 itemek = bron, ale to pozniej
    2 zbieraj golda ile wlezie
    3 jak uzbierasz z 10-20k golda idz do king kup sobie tonic i lekarstwo na hp, potem kup za golda(nie wiem, czy jeszcze jest dostepny, dawno tam nie zagladalem) peta na krytyka i ulepsz go jaknajbardziej mozesz
    4 z takim zestawem idz na wielka pustynie kamikaze power na inf3(albo jak masz popros znajomych) i zbieraj itemki ALE CONAJMNIEJ t6 i je klej w randomowy sposob
    5 jezeli sie zastosujesz do pkt 4 w pare dni powinienes zlapac ,przyzwoite' legendy
    6 na tym mozesz biegac fatal/inf1 w grupie = ranq i rdzenie stoja otworem
    7 mozesz zbierac unikaty i je kleic z wyjatkiem tych na drakenowych rdzeniach, no chyba, ze jestes w 200% pewien, ze bd je uzywal dluzej niz pare tygodni

    co do broni
    rdzenie materii sa latwo dostepne, wiec to bez znaczenia, czy zaczniesz ja podnosic z t3(fatal), czy z t1(bolesny) bo to 250? rdzeni roznicy, jak i tak bd z 2k rdzeni potrzebowac
    aby byla dobra(najlepiej zlota podstawa 98-100% :p)
    do tego pamietaj, ze teraz 'udoskonalacze' leca z mobow, wiec nawet szrot zostawiaj i probuj przerabiac ;p zawsze jakas szansa na ,lepsiejsza' jest
     
  2. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert

    1)Mam jeszcze pytanie dotyczące Pierścienia "Uchwyt Łez" od Gnoba, bo kupujemy go na T0. Więc jaki jest koszt podniesienia go do poziomu T8 za pomocą (rdzeni wzrostu i drakenowych, łącznie ile trzeba mieć) Wie ktoś?

    2)I jeszcze jedno, orientuje się ktoś jak rozdzielać rzeczy z 1 jednego slotu na dwa sloty..? Np. Zakładając mamy 50x cyjanitów surowych i chciałbym 20x rozdzielić na 2 slot jak to zrobić?. Wiem że się tak da, a jeśli ktoś powie że nie, poszukam odpowiednie filmy na YT i wstawię linka, bo widziałem to już u kilku osób...

    3)Dlaczego czasami na 5v5 nosząc flagę jako Rycerz (i tu moje domysły, spostrzeżenia, gdy czasami tak następowało) --> po zabiciu przeciwnika, albo po użyciu skillu "Gniewny okrzyk bojowy" --> wbiegając w flagę i zabierając ją, postać potrafi z flagą znacznie szybciej z nią biec przez kilka sekund!, zanim nastąpi normalne spowolnienie i odpowiednie tempo? Zauważył to ktoś może też, albo lepiej wie czym to jest spowodowane?
     
    Last edited: Mar 31, 2020
  3. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    1. Potrzebne jest w sumie po 2200 rdzeni drakenowych i wzrostu.
    2. Wciskasz 'Ctrl' i LPM przesuwasz stos na wolne miejsce w inwentarzu. Pojawi się okienko w którym ustalasz liczbę kamieni jaka powędruje do drugiego stosu.
    3. Przyspieszenie po pokonaniu przeciwnika wynika ze skilla PvP, a przyspieszenie po użyciu Gniewnego okrzyku z samego skilla rycerza. W pierwszym przypadku jest to 20% na 6s, w drugim 40% na 5s.
     
    Kornelwsk likes this.
  4. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert


    "Przyspieszenie po pokonaniu przeciwnika wynika ze skilla PvP" --jeśli chodzi Ci o Instynkt bojowy ja nie mam ustawiony, natomiast co do Gniewnego okrzyku no tak, tylko nie można zabrać flagi będąc pod wpływem tego skilla. A pomimo tego i tak czasami postać biegnie szybciej z flagą ((moje spostrzeżenia >> po wcześniejszym zaaplikowaniu tej umki czy pokonaniu przeciwnika))...
     
  5. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    Mao ci b. ładnie napisał co i jak. Kamikadze na pustyni to pozycja obowiązkowa jeśli chcesz powercreepa. Jedna z najtrudniejszych, ale i najciekawszych części zabawy w DSO. Ode mnie parę uwag jeszcze:
    1. Myślę, że lepiej byłoby ci mieć tonik do crita z Jarlshofn niż do hp.
    2. Możesz zacząć od inf II jeśli będzie za ciężko i po szybkim, lekkim ulepszeniu dopiero się przerzucić na inf III.
    3. Koniecznie zbierz wytrychy w większej ilości przed i otwieraj wszystkie niebieskie i różowe - aczkolwiek tu od liczby wytrychów - skrzynki.
    4. Zanim do tego przystąpisz postaraj się o wydmowy set z efektem redukcji pancerza - mocno pomaga. Tier bez znaczenia, bo i tak po grindzie zapewne przetopisz.
    5. Golda, jeśli masz premkę, najłatwiej nabijać na Asarze.
    6. Nie spocznij za szybko na laurach - bij przynajmniej dopóki nie wydasz całego złota na stole i nie znajdziesz satysfakcjonującej broni.
    7. Koniecznie zainwestuj w premkę gdy będziesz to robił. Interesuje cię również pierek, ozdoba i w mniejszym stopniu amulet Lehaine'a.
    8. Używaj kolorowej eski - czerwonej oczywiście szkoda, ale nie bój się palić niższej.

    No i powodzenia ;):p
     
  6. Sheneros

    Sheneros Forum Greenhorn

    Dziękuję wam za pomoc.Mam premkę, ponieważ miałem kuszącą przecenę premium na miesiąc za 20zł :)
     
  7. bardzomozliwe

    bardzomozliwe Forum Greenhorn

    Czy ktoś może podrzucić tabelę ile pkt potrzeba na wbicie brązu/srebra/golda w międzyświatach solo i w grupie?
     
  8. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    A na google to bana dostałeś ? 20 sekund googlowania...

    https://board-en.drakensang.com/threads/leaderboards.72742/

    Naucz się korzystać z własnej przeglądarki...
     
  9. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert

    Ile trzeba rdzeni wzrostu (i tych drugich) do podniesienia płaszcza Herolda z T0 na T8?
    I co oznacza szary kolor nicku mojego przyjaciela, wczoraj był normalny, dziś zauważyłem że ma szary - na liście znajomych?
     
    Last edited: Mar 31, 2020
  10. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    Wie ktoś może jak jeszcze mozna obnizyc grafike gry? Kupiłem nowego laptopa z windowsem 10, wczesniej uzytkowalem takiego samego tylko ze z windowsem 7, gra chodzila bardzo plynnie bo mialem w ustawieniach wszystko wylaczone. Teraz tez mam powylaczane a mimo to gra nadal wyglada jakbym mial wszystko na wysokich ustawieniach, robilem juz reset laptopa, wylaczalem gre i wlaczalem kilka razy i mimo to dalej mi strasznie sie zacina i grafika wyglada jak na wysokich... Jest jakis jeszcze sposob by ta grafike obnizyc? Może w laptopie jakis program mozna jeszcze wylaczyc czy cos?
     
  11. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Jak możesz mieć wszystko wyłączone i nadal mieć wszystko na wysokich ? Masz cienie w grze ? Widzisz cienie postaci,obiektów itp ? Jeżeli tak to znaczy że nie masz wszystkiego na minimum.Możesz w ustawieniach karty wymusić globalne ustawienia dla danego programu.Dla programu thinclient.exe wyłącz wszystko i ustaw na wydajność a nie na jakość.Dodatkowo zmień rozdzielczość np na 1600x900.
    Tak na marginesie to się upewnij ze masz w ogóle sterowniki karty zainstalowane do tego laptopa lol.
     
  12. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Rdzeni wzrostu potrzeba łącznie 220, a "tego drugiego", czyli złotej przędzy, 110.
    Co do szarego nicku, to dany gracz skasował postać.
     
    michalog and Kornelwsk like this.
  13. azok00

    azok00 Forum Greenhorn

    Dobra od ponad 3 miesiecy ciagle ten sam bład powiedzmy od rel.214. co zmianie mapy wywala mi internet ZAZNACZAM tylko w dso przy ZMIANIE MAP i teraz najwazenejsz gdzie jest problem router kupiony jest nowy lapek na którym pykam nie jest jakis adobry ale wczesniej nie miałem takich problemów czysciłem pliki dso itp.itp nic nie pomaga . GRac pomiedzy 17-23 sie nie da poprzez wywalnie a akurat w tych porach dnia mam okazje grywac. CO robic siec mam w PLAY to coś zmienia ? Mozliwe ze to u nich jest błąd poprzez duza ilosc ludzi na prividerze np maks. jest 1.5 a próbuje wejsc około 2 tys. uzytkownków na linie ? Nie wiem totalnie moze jakies ustawienia w komputerze pomoga ,prosze o szybką odp. ew jakies tipy
    Pozdrawiam i zycze miłego wieczoru.
     
  14. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert

    Dziękuje za informacje, aczkolwiek dziwne że tak bez pożegnania, ani słowa by usunął konto, a czy ban też się składa na szary nick?
     
  15. michalog

    michalog Forum Apprentice

    Witam serdecznie,

    Męczy mnie od kilkuuuuu miesięcy problem z włączaniem DSO odkąd przerzuciłem się na nowego laptopa.
    Nie mam pojęcia co w nowym komputerze może powodować, że po włączeniu gry za pierwszym razem FULL ekran to 1/4 mojego ekranu, a dopiero po zmniejszeniu do okna aplikacji i zwiększeniu na nowo na full ekran gra ma 'normalne' wymiary. Jakkolwiek mało logicznie i śmiesznie to brzmi, to jednak czasem denerwuje jak wchodzi się do gry kilka razy bo a to nebulla, a to błąd, a to po AFKu wywaliło.

    Moja skromna persona będzie wdzięczna za podrzucenie pomysłu gdzie może leżeć problem ;)
    Warto dodać, że to mój jedyny błąd/problem z grą, wszystko inne działa szybko, płynnie i tak jak powinno.

    Pozdrawiam
     
  16. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Obawiam się, że to faktycznie wina Play - z doświadczenia wiem, że nie należy do najbardziej stabilnych, jeżeli chodzi o jakość połączenia. Należy do tego jeszcze dołożyć wzmożony ruch na sieci (spowodowany obecną sytuacją), w szczególności w wymienionych przez Ciebie godzinach.

    Może stół go zdenerwował i usunął w złości, może znalazł swoje powołanie w wypasaniu lam w Bieszczadach... Nie wiadomo ;) w przypadku blokady na koncie, nick nie jest szary.

    Winą "dziwnego" rozmiaru okna są źle dobrane parametry rozmiaru aplikacji. Podejrzewam, że skoro to nowy laptop, to raczej Full HD (rozdzielczość 1920 x 1080) - w takim przypadku zalecane (i przy okazji domyślne) skalowane wynosi 125%, stąd problemy z rozmiarem okna. Zmień proszę na 100% (przy wyłączonej grze) i powinno być ok :)
     
    Kornelwsk and michalog like this.
  17. Asooka1988

    Asooka1988 Forum Greenhorn

    Witam mam taki problem zaraz po zalogowaniu/teleportacji do miasta gra jakby sie zawieszala jest mozliwosc tylko zobaczenia chatu probowalem juz z usuwaniem danych z folderu client dso i reinstalacja gry
     
  18. michalog

    michalog Forum Apprentice

    Rzeczywiście problem leży w skalowaniu, aczkolwiek systemowe zmniejszenie skalowania do 100% zmniejsza mi wszystkie ikony i tekst do wybitnie małych rozmiarów, gdzie trzeba się wszystkiemu przyglądać pod lupą :p byłbym zatem niezmiernie wdzięczny za podpowiedź, gdzie można zmienić skalowanie samej aplikacji DSO. Szukałem ale się nie doszukałem :oops:
    Pozdrawiam :D

    Edit:
    https://answers.microsoft.com/pl-pl...roblem-z/fd0c3cab-d757-4973-805b-8e73d2696a22
    tutaj ktoś miał problemy podobne i ogólnosystemowa zmiana skalowania powodowała zmniejszenie wszystkiego
     
    Last edited: Apr 1, 2020
  19. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert



    Możliwe że tak ;) Z czystej ciekawości jaki jest kolor Nicku podczas blokady konta :) ?
     
  20. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Ich kolor nie jest zmieniany.
     
    Kornelwsk likes this.