Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. robinator3

  robinator3 Forum Greenhorn

  Cześć,

  Właśnie zakupiłem przepis na przetapianie towarzysza, ale niestety po nauczeniu się zwoju przetapianie nie działa.
  Próbowałem na różnych towarzyszach, ale na stole warsztatowym nie pokazuje mi kosztu przetopienia - z kolei sam przycisk "połącz" jest jakby wyszarzony i po prostu nie mogę go kliknąć.
  Dołączam zrzut ekranu pod linkiem poniżej, proszę o pomoc.
  https://ibb.co/HgBzMDy
   
 2. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Czy towarzysze zostali dodani do sakwy? Ogólnie, czy kiedykolwiek dodawałeś otrzymane przedmioty (kostiumy, wierzchowce itp.) do sakwy? Widzę, że masz smoka w inwentarzu :) Sakwa dostępna jest domyślnie pod W, piąta ikona na górnym pasku, licząc od lewej. Jeżeli masz niedodane przedmioty, na liście po lewej stronie zobaczysz zielone plusy - po wejściu w odpowiednią zakładkę przy niedodanym przedmiocie również zobaczysz plusa. Klikając na niego dodasz przedmiot do sakwy. Tylko "duplikaty" towarzyszy można przetapiać.
   
 3. robinator3

  robinator3 Forum Greenhorn

  Jak narazie do sakwy dodałem tylko emotikonę, ale teraz dodam i towarzyszy skoro tylko duplikaty można przetapiać.
  Serdeczne dzięki za pomoc! :)
   
 4. Asooka1988

  Asooka1988 Forum Greenhorn

  przy logowaniu/teleporcie do kingshill gra zawiesza mi sie w takim momencie
  https://ibb.co/ZJMdCt7 i musze gre restartowac jakies rady
   
 5. arrow11

  arrow11 Forum Greenhorn

  Jezeli dostalem specjalny bonus na maila to on jest do postaci na serwerze czy do konta na serwerze?
   
 6. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Witam czemu gdy za kazdym razem jak wybije jakakolwiek cala mape pokazuje mi sie straznik ktory to po prostu znika po kilku sekundach z mapy zanim ja do niego dobiegne? Stalo mi sie to juz wiele razy, misja dalej widnieje by pokonac straznika mimo ze znikl i nie moge jej usunac.
   
 7. Uwa

  Uwa Forum Apprentice

  Jeżeli na mailu masz napisane do jakiego konta jest on przypisany, tzn. że możesz go przyjąć na dowolnej postaci z tego konta.
   
 8. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Rada to cierpliwość - gra nie jest zawieszona, tylko musi się poprawnie załadować. Wolniejsze ładowanie mapy jest szczególnie odczuwalne w trakcie mini-wyzwań z Kanałów.
  To raczej nie jest kilka sekund ;) czasami zamiast strażnika pojawia się goblin, który znika po pewnym czasie (kwestia kilku minut) jeżeli gracz go nie ubije. Jest on oznaczony specjalną ikoną, a zatem obserwuj mini-mapę.
   
 9. michalog

  michalog Forum Apprentice

  Odświeżę trochę mój problem :oops:
   
 10. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Ja jak widzę połączenie słów "mam nowy komputer" i "coś mi nie działa z rozdzielczością,obrazem" to od razu mam przed oczami słowo sterowniki.Instalowałeś je w ogóle ? Masz aktualne ? Komputer ma wgrane na start podstawowe sterowniki tak żeby była możliwa instalacja systemu itp i na pierwszy rzut oka może się wydawać że wszystko jest cacy,do momentu aż się chce pograć czy coś poważniejszego z grafiką podziałać.Wtedy wychodzi na jaw że sterowników tak naprawdę nie ma.

  Inna sprawa,100% skalowanie to najbardziej standardowe skalowanie systemu,więc nie wiem dlaczego jest dla ciebie za małe.Możesz spróbować jeszcze w ustawieniach aplikacji drakensanga pokombinować w sposobie jej uruchamiania się.Masz do wybory w normalnym oknie,zmaksymalizowane i zminimalizowane.Może to ustawienie wymusi poprawne działanie.
   
 11. Kornelwsk

  Kornelwsk Junior Expert

  Gdzie najszybciej, którą mapę się najlepiej opłaca biegać za Anacampseros ;) ?
   
 12. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Anacampseros znajduje się w każdym skalowanym lochu (poza Międzyświatem i Wielką Pustynią), zatem to Twój wybór gdzie chodzić :) z doświadczenia wiem, że rośliny zbiera się raczej przy okazji czyszczenia lochów pod klucze męstwa (np. TLI, Kawerny Loxley, Stonekeep) lub zbierania run do ulepszenia kamieni.
   
  michalog likes this.
 13. GeralT123pl0

  GeralT123pl0 Forum Greenhorn

  No więc tak: nie grałem w dso kilka miesięcy i nabrała mnie ochota aby znowu zagrać, rozpocząć wszystko od nowa.
  Instaluje draka, rejestruje się, loguję, wbijam do gry.
  1 mapa ukończona, miło jest wrócić.
  Przechodze do drugiej mapy i..
  Brak połączenia.
  Dziękuje, zamykam grę, odinstalowuje draka.
  Dowidzenia
   
 14. Jezus111

  Jezus111 Forum Greenhorn

  podpinam sie, mam ten sam problem na laptopie, wszystko poinstalowane jak powinno być
   
 15. michalog

  michalog Forum Apprentice

  Niestety wszystko zainstalowane, aczkolwiek problem jest. Uruchamianie drakensanga jest na domyślnym, mogę zmienić jedynie na zwykłe okno systemowe. Skalowanie u mnie standardowe i domyślne jest 125%, zatem 100% pomniejsza wszystko o 25% co wizualnie robi naprawdę dużą różnicę, która przyjemna nie jest, bo nie będę patrzeć na ikony i czas przez lupę... :oops:

  *****

  odpowiadając na twój post jeszcze wyżej, to problem jest po stronie twojej i twojego internetu, gra ma swoje niedociągnięcia, ale na pewno nie takie jakie jej przypisujesz. Polecam trochę się doszkolić w użytkowaniu komputera i nabrać trochę innego oglądu w stosunku do świata.

  Pozdrawiam :)
   
  Last edited by moderator: Apr 5, 2020
 16. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  GeralT123pl0, wojtekwjk - Wasze posty kasuję jako OT, z kolei u Ciebie michalog musiałam fragment usunąć, dokładnie z tego samego powodu. Przypominam, że do zgłaszania użytkowników służy przycisk "Report".
   
  michalog likes this.
 17. Jezus111

  Jezus111 Forum Greenhorn


  u siebie rozwiązałem ten problem tak:

  wchodzisz w właściwości drakensanga na pulpicie > Zgodność > zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników > Zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości DPI > I tutaj wybierasz zastąp zachowanie skalowania... etc i na rozsuwanym pasku przez aplikację.

  U mnie przeszło za pierwszym razem i nic nie musiałem przestawiać w skalowaniu bo też mam zalecane na 125% ;)
   
  michalog and totanus like this.
 18. Kornelwsk

  Kornelwsk Junior Expert

  Wie ktoś co to są za naramienniki jaka skórka z których wydobywa się można rzec efekt płomienia? Bo szukałem u Kowala w dostosowaniu i nie mogę takich znaleźć..?
   
 19. RafalinhoCK

  RafalinhoCK Advanced

  Nie ma i nie było nigdy efektów wizualnych na naramiennikach jedynie na broni a jesli chodzi o broń to ogień wizualnie jest w kilku broniach.
  A przepraszam pomyliłem są naramienniki z plomieniem jedne jedyne ale mozesz je uzyskać ze złotej piniaty pisze w opisie u kowala przy naramiennikach to są Naramienniki wściekłej bestii .
   
  Kornelwsk likes this.
 20. Jacuxu01

  Jacuxu01 Forum Greenhorn

  Więc sprawa wygląda tak, że nie dostałem księgi która umożliwia ulepszanie kamieni szlachetnych i zielonych itemów tej ( od zera do bohatera czy cos takiego )(mam 32 lvl)
  , nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji bardzo doceniłbym pomoc.