Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. ΣMiwel

    ΣMiwel Forum Ambassador

    Jeśli grasz magiem i bijesz bossa fireballami, to może mieć sens... ale bicie fireballem ma sens tylko na sigim, więc raczej gryzacz jest lepszy.

    A tak poza tym, tak jak Tyche napisała, właśnie Karabossa może się przydać o ile bijesz głównie lodem.
     
    BA_Bastet likes this.
  2. piątunio44

    piątunio44 Active Author

    Hehehe ale fajnie! BP dało mi kodziki na fajoskie prezenty, szkoda tylko że do wykozystania na serwerach gdzie nie gram.
    Super dowcip, naprawdę udało im sie:(:mad:
    Najpierw sie podekscytowałam jak je zobaczyłam , a potem doczytałam tekst poniżej i poczułam się jakby mi ktoś dał kopniaka w tyłek, bardzo niefajne.:(:(:(
     
  3. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Pozwól, że zacytuję samą siebie:
     
    BA_Oldman likes this.
  4. Vavara

    Vavara Forum Apprentice

    Hej, przeszukałam forum i nie znalazłam żadnych podpowiedzi dotyczących sekretnych kryjówek. Weszłam do jednej, dotarłam do gościa, który zagradza dalszą drogę i tu już token Dar Ofiarny - Sekretne Kryjówki nie działa. Nie ma też drzwi, żeby wrócić tą samą drogą. Podpowiecie, czy da się pójść dalej i w jaki sposób? Czy już tylko teleportacja do miasta wchodzi w grę?
     
  5. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    TP do miasta. Kryjówki mają 1 mapę, ale różną ilość platform w zależności od miejsca gdzie wchodzisz. Q ma 12, eventowe 8, ze skalowanych map 6. Jeśli zagradzał ci drogę strażnik ze złotą barierą to znaczy, że weszłaś do kryjówki poza międzyświatem i stąd ograniczenie liczby platform.
     
    Vavara likes this.
  6. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Tak i nie - obawiam się, że to trochę nieprecyzyjna informacja.

    Jak wiadomo, wejście do sekretnej kryjówki wymaga pokonania bossa, a ci są dostępni zarówno na lochach Dracanii, Międzyświatów, jak i mapach eventowych. Platform na mapie jest albo 6, albo 12, z kolei liczba
    dostępnych platform zależy nie tylko od wybranego bossa, ale również od poziomu trudności:
    • Poziom zwykły (bossy Dracanii, czyli np. Arachna, Kali, Balor, Destruktor itp.) – 4 platformy (6 platform w sumie, 2 są blokowane przez strażnika)
    • Poziom bolesny w górę (bossy Dracanii) – 6 platform (6 platform w sumie, wszystkie dostępne)
    • Eventy (np. Karabossa, Magotina, Krwawy Czarodziej, Kranparus itp.)– 8 platform (12 platform w sumie, 4 blokowane przez strażnika)
    • Międzyświaty – 12 platform (12 platform w sumie, wszystkie dostępne)
     
    Last edited: Nov 13, 2019
    BA_Bastet and BA_Oldman like this.
  7. BA_Oldman

    BA_Oldman Guest

    Drogi Graczu, Twój post przeniosłem do pytań ogólnych. Twoje pytanie nie wywoła długiej, burzliwej dyskusji więc nie ma sensu tworzyć osobnego tematu.
    Odpowiedź brzmi: nie wiemy. Zauważ iż zawsze mamy taki sam scenariusz. Najpierw aktualizacja pojawia się na serwerze testowym, tam po kilku poprawkach/zmianach zostaje zaakceptowana. Dostajemy informację o gotowości do wdrożenia na serwery komercyjne, zazwyczaj dzień przed aktualizacją. Wtedy najczęściej pojawia się oficjalna informacja na forum i stosowny temat do dyskusji.
    Uprzedzając kolejne pytanie, w grudniu pewnie się ona nie ukaże. Jest to okres w roku kiedy programiści lubią odpocząć, nabrać sił na kolejny rok (lata poprzednie nas tego nauczyły). Zapewne w styczniu poznamy R226.
     
  8. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    Na TS wczoraj po południu została wgrana aktualizacja r226. Jej głównym tematem będzie nowy event - Bunt Rakieciarzy (Rocketmen Riot). Sam event jednak nie został uruchomiony.
    Bedę trochę przekorny i zaryzykuje stwierdzenie, że r226 na komercyjne serwery zostanie wgrana jeszcze w grudniu :D
     
  9. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Szanowny Graczu,

    Już raz zostałeś skierowany do działy testowego, pytając wcześniej o informacje związane z przyszłymi wersjami gry - radzę Ci się udać tam ponownie.
     
  10. BA_Oldman

    BA_Oldman Guest

    Tak, to prawda. Z pkt. widzenia postaci o małym lvl może wydawać się niemożliwe lecz dla postaci ze stażem 6 lat nie jest to jakiś wielki wyczyn (i niekoniecznie dla krasnala). Są bossy które bije się szybciej a są takie z którymi trzeba się namęczyć trochę dłużej.
     
  11. Sandofdesert

    Sandofdesert Advanced

    Nawiązując do tematu pytań ogólnych moje zapytanie brzmi czy komuś coś wiadomo na temat Premium Day - czy zaszły zmiany w możliwościach zakupów np. tego co wiki dalej podaje czyli zwiększenie / zmniejszenie cen w mrocznych oraz złocie. Miło było by się dowiedzieć na jakie sumy czas się nastawić.
     
  12. Akatriel

    Akatriel Padavan

    Z tego co mi się o uszy obiło to dni premium mają być w okolicach czarnego piątku, czyli ok 29 listopada. Odnośnie cen to wiewiórki w lesie powiadają, że posiadacze deluxe za pas zapału na t8 zapłacą 38k mm, a za nowy pierścień na t8 25k mm. Natomiast za 1k mm gracze z deluxe zapłacą 1200 złota. Tak, czy inaczej warto odkładać jak najwięcej mm i złota. :)
     
    Sandofdesert likes this.
  13. Sandofdesert

    Sandofdesert Advanced

    niezłe informacje mają te twoje wiewióry :D dzięki bardzo i powodzenia wszystkim chomikującym teraz orzeszki na zimę :D
     
  14. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    Właściwie pre r. 220 to wszyscy tak latali. Już na 30k dmg luzem solowałeś sobie bossy inf IV i wtedy to było standardem. Teraz jest znacznie gorzej i choć wielu graczy z długim stażem mogłoby solować inf IV to jednak jest to czasochłonne i żmudne więc solo wybierają trochę niższe infernale. Różnica między inf II a inf IV z perspektywy czasu i tempa jest gigantyczna, a w dropie - poza unikatami - nie taka znów znacząca. Nawet jeśli gracze farmią itemy t.8 czyli inv V to zazwyczaj zbijają tylko moby, bo zwyczajnie skórka nie warta wyprawki, z kolei farma mobów na inf IV nie sprawia żadnej trudności.
    Jednym słowem można z użyciem kolorowych esek, ale jeśli nie chcesz unikatu to nie ma to żadnego sensu :p No i szybko solować inf IV od wbicia lvl nie będziesz, nie musisz się tym przejmować :D;)
     
  15. BA_Oldman

    BA_Oldman Guest

  16. BA_Oldman

    BA_Oldman Guest

    Wszystko jest pojęciem względnym. W grze przez te lata pojawiło się wiele ułatwień (buffy, eski, pety, itd), teraz jest łatwiej niż kiedyś (z mojego pkt. widzenia). Sześc lat było w odniesieniu do mojej osoby (1-2godz dziennie w trybie rekreacyjnym). Rok czasu to dużo, zależy ile się gra, jeden gra mnij a drugi wincyj, ale jest to okres czasu gdzie można naprawdę bardzo dobrą postać zrobić (z pomocą bractwa łatwiejsze początki).
    Powodzenia.
     
    BA_Bastet likes this.
  17. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    6 lat to zdecydowana przesada, tak jak Oldman napisał teraz jest trochę łatwiej niż kiedyś, ale po r. 220 summa summarum uważam, że niewiele. Mamy bardzo dużo ułatwień, których dawnymi czasy nie było, ale staty mobów i bossów zostały podniesione więc to się w dużym stopniu niweluje. Myślę, że jeśli przed r. 220 obiektywnie szło dojść do czyszczenia inf IV w 7-9 miesięcy tak teraz trzeba się liczyć z planem minimum półtorarocznym, może trochę dłuższym w zależności od farta, czasu i stylu gry, ale na pewno nie z 6-letnim:p. Oczywiście zakładając, że nie jesteś płatnikiem, bo tym wiadomo, że jest łatwiej. Z tym, że rzeczy mogą się zawsze zmieniać, nie jest to hermetyczne założenie.
    W rok zrobić mocną postać jest bardzo ciężko, aczkolwiek jest to wykonalne.
     
  18. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Jasne, tylko jakim kosztem czasu i zdrowia? :p
     
    KingsGambit likes this.
  19. Akatriel

    Akatriel Padavan

    Da się, da i wcale nie trzeba mieć do tego 70k dmg-u. Należy jedynie pamiętać, że kolorowe eski w tej grze są po to żeby ich używać. Tutaj specjalnie założyłem set z tanka. Przy odpowiednim dobraniu ekwipunku nawet mając 40k dmg-u można robić zagładę IV. Osobiście czekam na dni premium żeby kupić pas i pierścień. Później zrobię set z Czarnej wdowy pod blok i szkody. Postać zawsze należy budować z głową, a można nią wtedy sporo zdziałać. Niżej wrzucam filmek żeby to pokazać.

     
    Last edited: Nov 20, 2019
  20. bigdealPL

    bigdealPL Someday Author


    Oczywiście, że da się i nie potrzeba na to aż sześciu lat pod warunkiem że odróżnisz czas

    a) w sensie absolutnym

    od

    b) czasu gracza

    a ten jest względny i to jeszcze gdy ten czas spędzony w grze
    będzie czasem efektywnym, bo są gracze którzy tygodniowo grają
    np. 40-50 godzin ale są gracze którzy tyle godzin nabijają w ciągu miesiąca czy dwóch a takich
    graczy jest dużo i są chyba w większości

    a pogorszysz swoją efektywność np.

    - starając się jednocześnie robić cztery postacie (zdecydowanieją pogorszysz)
    - grając solo (sam gram tylko solo i wiem co mówię)
    - tracąc czas na nieefektywne eventy a takich dużo (marny drop/marne nagrody
    i przede wszystkim są czasochłonne)
    - grając za free

    gdy skupisz się na jak

    -najszybszym wbiciu 55 lv
    -darujesz sobie marne eventy
    - w miarę możliwości jak najszybciej otworzysz sobie całe międzyświaty (dostęp do broni/gearu),
    - i ganiasz za glifami po pustyni (w pierwszej kolejności
    glifujesz broń i ozdobę) szukasz złotych bonów
    i oczywiście podnosisz tiery a klucze z żuka pozwolą ci męczyć
    Asara który jest dobrym i szybkim żródłem rdzeni,

    wiem że to może wyglądać na żmudną orkę ale to pozwoli ci
    na solowanie wysokich poziomów w czasie zdecydowanie krótszym
    niż wspomniane 6 lat i nigdy nie będziesz na
    pozycji (sparafrazuję) "Poszukiwacza Straconego Czasu).

    powodzenia

    ps. nie polecam woja jako pierwszą postać a dlaczego wypowiedziałem się na forum
    dotyczącym rycka.
     
    KingsGambit likes this.