Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. wojtekwjk

  wojtekwjk Padavan

  - Content expansion jest wpisany na ten rok w road mapie
  - Jesse już bodajże w lutym potwierdział że 60 lvl stał się już faktem i trwają intensywne prace nad nim
  - Na streamach pokazywane są nowe skille postaci, dostępne na 60 lvl
  - W plikach gry można znaleźć, masę przedmiotów i informacji o 60 lvl
  - W plikach gry można znaleźć informację o nowych amonach, a także tekstury z rozbudowanym Cardhun
  - W evencie jubileuszowym będzie skrzynka dostępna na 56lvl, z itemami pomagającymi we wbijaniu nowych lvl
   
 2. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Mam wrażenie, że trochę nadinterpretujecie wszystko to, co jest związane z CE. Owszem, będzie w nim masa nowości (skille, przedmioty, mapy, questy, itp), ale nie ma 100% pewności, że wraz z nimi wejdzie zwiększenie maksymalnego poziomu. Równie dobrze, może to być przesunięte na okres późniejszy. Oczywiście, cieszyłbym się, gdyby weszło od razu z CE, gdyż łatwiej by było dostosować się do zmian. Co do skrzyni z eventu jubileuszowego - nie musi być ona od razu do otwarcia. Zwróćcie proszę uwagę, ile trzeba było czekać na wykorzystanie zwoju, który był do zdobycia w evencie noworocznym.
  @wojtekwjk byłbym wdzięczny, gdyś znalazł mi fragment streama na którym Jesse wprost i jednoznacznie powiedział, że CE=60 lvl.
   
 3. wojtekwjk

  wojtekwjk Padavan

  No wybacz, ale nie będę przekopywał wszystkich streamów od lutego (bo mniej więcej wtedy temat CE i 60lvl się pojawił) w poszukiwaniu jednego zdania. Czy kiedykolwiek dodana została treść do gry (Atlantyda, LorTac, Qaizah) bez zwiększania lvl ? Nie przypominam sobie.
   
 4. Kornelwsk

  Kornelwsk Junior Expert

  Bardzo dziękuje i jeszcze jedno pytanie gdzie najszybciej nabijać punkty, na oficjalnej arenie czy na Łąkach Swerfield?
   
 5. Spide

  Spide Active Author

  Z tym roadmap to bym nie przesadzał, jest on pomocny i nakreśla jakąś tam drogę rozwoju gry ale był okres gdzie część rzeczy była przekładana na później, druga sprawa że w roadmap masz napisane R236+ więc równie dobrze może to być aktualizacja R250 która wyjdzie np w grudniu. Nie ma jako takich ram czasowych a to że jest podane że ma być w 2020 nie definiuje tego definitywnie.


  Nie trzeba być geniuszem by połączyć kilka faktów. Zwróć uwagę że każde rozszerzenie gry o nowe treści w postaci map przedmiotów itp itd wiązało się ze zwiększeniem maksymalnego poziomu, przykłady Lor'Tac czy chociażby Qaizah a na miarę właśnie takich aktualizacji będzie kolejne rozszerzenie. Dla mnie nie miałoby sensu wprowadzanie tak dużej zmiany bez kolejnego zwiększenia poziomu bo nie zmieniło by to kompletnie nic, tyle że dostalibyśmy parę nowych wyglądów i setów które i tak wątpię by zastąpiły obecne a tak wprowadzając większy poziom zmuszają każdego do zmiany ekwipunku, do jego ulepszenia, do zdobywania na wyższy poziom co wiąże się chociaż z czasowym zainteresowaniem graczy do robienia czegokolwiek.

  Co do ram czasowych nie ma określonych konkretnych dat, grudzień to również obecny rok ale miejmy nadzieję że wprowadzą to nieco szybciej ale osobiście wolę by zrobili to dobrze nawet jak mamy czekać miesiąc dłużej.

  Co do skrzyni to nigdzie nie ma napisane że będzie ona od razu do otwarcia. Jest wspomniane tylko że będzie możliwa do otwarcia przez pierwsze dwa tygodnie i tu słowo klucz OD wprowadzenia tych nowości więc równie dobrze może to być październik czy listopad. Może też być tak że wraz z aktualizacją poziom potrzebny na otwarcie tej skrzyni ulegnie zmianie na np 55.
   
  BA_Tyche likes this.
 6. ggfree

  ggfree Forum Greenhorn

  mam pytanie techniczne - witam po pierwsze ,czy jest jakiś akceptowalny program przez BP ,żeby zwiększyć wielkość kursora ? dzięki
   
 7. wojtekwjk

  wojtekwjk Padavan

  A kimże jest ten BP że będzie ci mówił jakich programów możesz używać na swoim komputerze ?
  Program do zmiany kursora myszki to choćby YoloMouse. Wiele osób z którymi gram go używa.
   
 8. ggfree

  ggfree Forum Greenhorn

  dzięki za info , makr też ponoć nie można używać i też nie rozumiem jakie to jest naruszenie regulaminu ,niedługo dojdzie do tego że jak masz światłowód to też jest niedozwolone bo masz przewagę w grze :)
   
 9. wojtekwjk

  wojtekwjk Padavan

  Grałem swego czasu z kolegą który miał niedowład lewej ręki i całą grę obsługiwał za pomocą myszki. Miał szereg makr, klikerów, wszystkie skille, potki, buffy miał ustawione pod myszkę. I co ? I taki człowiek ma dostać bana za to że jest niepełnosprawny ? Ma przesyłać do twórców jakieś papiery, potwierdzające jego niepełnosprawność żeby mu bana nie dali ? Bzdura straszna, już pomijam że taka rzecz jest i tak nie do wykrycia po stronie serwera :)
   
 10. ggfree

  ggfree Forum Greenhorn

  to jest z tego co widziałem płatny program ? czy może orientujesz się czy jest jakiś trial żeby sprawdzić jak to działa , bo ja osobiście nie znalazłem - dzięki z góry za podpowiedź . pozdrawiam
   
 11. Spide

  Spide Active Author

  Otóż co do używania programów na komputerze BP nie ma nic do gadania ale jeśli te programy ingerują w twoją grę to już jest powód do ich interwencji. Masz jasno w OWH napisane, cytuje
  "1.2.8 Stosowanie programów, które powodują nadmierne obciążenie serwera, jest niedozwolone, jak również stosowanie każdego oprogramowania, które miałoby wpływ na rozgrywkę, w szczególności oprogramowania do systematycznego lub automatycznego sterowania Grami lub poszczególnymi funkcjami Gier (boty, makra itp.). " Tym akapitem w regulaminie twórcy załatwiają sobie wolną rękę do reagowania w takich sytuacjach bo każdy gracz rejestrując się akceptuje ten regulamin i warunki w nim panujące więc wszelakie dyskusje na ten temat w tym momencie są ucinane.

  W internecie nic nie jest anonimowe i jak ktoś się uprze to zawsze znajdzie sposób by coś wykryć. Zwłaszcza w obecnej dobie kiedy to temat wszelakich makr został dość mocno nagłośniony i podejrzewam że prędzej czy później możemy spodziewać się jakiegoś ruchu ze strony twórców.
  Link do OWH jakby ktoś chciał sobie poczytać:
  https://legal.bigpoint.com/PL/terms-and-conditions/pl  Nie chce tu nikogo bronić ale chce tylko nakreślić sytuacje. Makro jest jak najbardziej do wykrycia przez serwer, może nie wszystkie ale w większości tak. Każda czynność w grze to wysłanie pakietu(informacji) do serwera co zrobił dany gracz co pozwala zaktualizować informacje zawarte na serwerze. Są to dziesiątki jak nie setki informacji wysyłanych w danej chwili, każda gra na tym bazuje. Tu się mylisz że jest to nie do wykrycia przez serwer, otóż jest, trzeba tylko do tego przysiąść i prześwietlić tak zwane logi gry. Chociażby patrząc na filmy na YT ludzie używali/używają tego do zbierania dropu, sprzedawania czy chociażby otwierania sześcianów. I wybacz ale nie uwierzę by jakikolwiek człowiek zrobił tyle kliknięć na sekundę co program. To wiąże się z tym że zamiast 10 pakietów na sekundę gra wysyła ich 30 czy nawet więcej (liczby są podane poglądowo) i jest to bardzo prosty sposób do wykrycia tego czy ktoś robi to ręcznie czy używa jakiegoś programu. A co z tym zrobią twórcy to już leży w ich dobrej woli.

   
 12. wojtekwjk

  wojtekwjk Padavan

  Heh, kończyłem studia elektroniczno-informatyczne i pisałem masę, masę programów opartych na pracy klient - serwer więc serio nie musisz mi tłumaczyć co to jest pakiet, log, czy jak działa serwer :p Ale jak sam przyznałeś, każda akcja zostawia ślad, tylko że to, że ktoś (lub coś) kliknęło 30 razy na sekundę, a człowiek nie byłby w stanie to nie jest żaden dowód, tylko poszlaka. A na podstawie poszlak nikt nikogo nie zbanuje. Jak grałem w inną grę Bigpointa, to masa ludzi latała na botach. Ale póki nie było dowodów, tylko poszlaki (dziwny movement) nikt bana nie dostał. Jak sami twórcy pisali - to że ktoś dziwnie się porusza, i zachowuje nie znaczy że używa bota. Może być zwyczajnie zmęczony (wielekrotnie zdarzało mi się dosłownie zasypiać podczas grania w nocy), czy pod wpływem np alkoholu (to też mi się zdarzało :p)

  Koniec końców, ja wiem swoje na temat makr, clickerów, ty wiesz swoje. Mam z wielu źródeł informacje i własne doświadczenie że za ich używanie konsekwencji nie było i nie będzie, a olewcze stanowisko BP w tej kwesti tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Ale po co ciągnąć temat dalej, przecież nikt z nas ich nie używa, prawda ? :)
   
  Spide likes this.
 13. Spide

  Spide Active Author


  Witam kolegę po fachu :p No niestety BP często reaguje dopiero gdy coś ma bardzo duży i znaczący wpływ na rozgrywkę, chociażby bug z dziennymi nagrodami czy już wpisane w kanon tej gry bugowanie piniat. Ostatnio temat makr został mocno nagłośniony przez ludzi i z tego co wiem to sami twórcy nie mają obecnie oficjalnego zdania odnośnie tego i zapewne tak zostanie. No ale musimy pamiętać że to BP i w historii tej gry mnie już nic nie zdziwi :D
   
 14. WhiciaQ

  WhiciaQ User

  Witaj, w naszej sekcji jest nawet opisane jak to zrobić klik.
  Spide
  wojtekwjk
  A Panów proszę już o zakończenie dyskusji bo się spam zrobi - pozdrawiam.
   
  Spide likes this.
 15. ggfree

  ggfree Forum Greenhorn

  bardzo dziękuje za info dotyczącego kursora , tylko taki mały problem nie działa , chyba trzeba wykupić wersję płatną poprzez Steam
   
 16. smiechunhs

  smiechunhs Someday Author

  to po co by tą głupią skrzynke dawali i to na ostatnią nagrode ? zeby sobie leżała ? po coś dali tą skrzynkę na 56lvl takźe jak nie wprowadzą 60 lvl do końca roku to bedzie dziwne ;]a skile na 55 nie maja sensu bo brakuje punktów do rozdania w sumie z 60 i tak bedzie brakować
   
 17. Dемои

  Dемои Forum Inhabitant

  Aha to Ty chcesz mieć w każdym skillu max pkty? Po to jest system punktowania skilli żebyś wybierał, które są Ci niezbędne a które wspierające z których możesz rezygnować. Gra byłaby bez sensu jeśli miałbyś każdy skill na pasku na maxa
   
 18. smiechunhs

  smiechunhs Someday Author

  nie o to mi chodzi tylko że jak bedziesz miał nowe skile to musisz zrezygnować z tych które masz teraz jesli nie podniosą lvl takze jest to bez sensu

  no własnie nie rozumiesz nie bedzie jednej umiejetnosci tylko kilka dla postaci i brak nowych punktów kaze ci rezygnować z starych na rzecz nowych a jak by był 60 to mozna to i to....
   
  Last edited by moderator: Jul 21, 2020
 19. Spide

  Spide Active Author

  O to chodzi żeby pomyśleć i rozdać to z głową. A teraz jak jest? Części umiejętności się praktycznie w ogóle nie używa bo są nieopłacalne więc tak może być i teraz że nowe umiejętności okażą się lepsze niż obecne i je po prostu zastąpią. Obecnie żadna klasa nie używa wszystkich swoich umiejętności na raz bo jest to bez sensu. Nawet jakby dodali i 3-4 nowe umiejętności dla każdej klasy to i tak to nic nie zmieni bo nikt nie będzie korzystać ze wszystkich umiejętności na raz, jest to na tyle zbalansowane że każdy w zależności od rozgrywki może to sobie indywidualnie rozdać i wybrać te umiejętności które są dla niego najlepsze i najważniejsze.
   
  Dемои likes this.
 20. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Thisis12 - post kasuję jako OT.

  smiechunhs - nie piszemy postu pod postem, używaj proszę opcji Edytuj.
   

Share This Page