Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  No dobrze może zbyt abstrakcyjnie i za dużo.
  to tak prosto by zrozumieć absurd (wg. mnie) tej gry w tej formie, mamy event jubileuszowy, wymyśliłem że chcę robić arenę tematycznie czyli duria, kraj północy itd. Pod uwagę biorę dwie opcje: zapłać i wygraj (P2W) oraz graj za darmo (F2P).
  1. Płatna - nie mam sferek albo szczątkowe ilości, zakładam że ilość wejść za kasę wystarczy na zrealizowanie lokacji przy kupnie płaszcza za około 110 i wejściówek po kolei ... wszystko za kasę, wychodzi około 950 zł, prawie jeden tysiak za byle event !!!!
  2. Nie płacę nie mam zamiaru chcę siedzieć tłuc jak mosiek, nolife tylko grać w komputer ok 405 tyle kosztuje 1 seria wejściówek na kolejne lokacje .. działam na Z3 - 210 dostaję postępu z lokacji no nie chce być inaczej do każdej muszę zajrzeć 29x czyli 29x405=11745 sferek, nie mam płaszcza nojlajfie gram za darmo :D

  Tak wiem że można inaczej ten event zrobić to jest tylko przykład absurdu sytuacji w jakiej znalazła się gra.
  Horrendalnego P2W lub nierealnego F2P przy takim droprate sferek. Ja nie widzę tu jasnego przesłania i modelu gry, ludzkiego środka. Zachęcającego balansu do rozrywki wielogodzinnej ale nie 24/dobę mikro opłat dających realny wpływ na grę, a nie kosztów pod 1 tysiąc za event.
  Nie wiem czy tylko ja tak mam być może ja przegapiłem coś i umknęło mi coś znaczącego co zmieniło ogląd ogółu. Dla tego pytam czy warto?
  Pozdrawiam
   
 2. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Grając taką formę eventu (tylko areny szczegółowe), sam sobie narzucasz wersję płatną w jakiejkolwiek formie (realnej gotówki lub odłamków sfery). Wystarczy się chwilę zastanowić, trochę policzyć i można dojść do wniosku, że event da się zrobić całkowicie "za darmo" - nie płacąc ani odłamkami, ani gotówką. I nie wydaje się to jakoś szczególnie wyczerpujące, zważywszy głównie na to, że event trwa 30 dni. Czy nagrody są warte tego zachodu, to już musisz sobie sam odpowiedzieć.
  Gdyby drop czipów szczegółowych był dużo lepszy, to Twoją wersję (tylko areny szczegółowe) też by się dało zrobić za darmo. Wymagałoby to jednak nieco więcej nakładu czasowego w grę.
   
 3. KulawyMao

  KulawyMao Forum Connoisseur

  Ach te teorie
  Zacznijmy od tego, że to jest grą free to play, z opcjonalnymi płatnościami, nie wiem w ile takich gier grałeś, ale ja Ci to mogę powiedzieć...to free to play jest na wyrost, bo niemal każda gra tego typu jest nastawiona na regularne płatności małych sum.

  Odnośnie eventy to ten jubileusz nie jest wcale taki zły, po 1 trwa miesiąc, a to bardzo długo, a po 2 wcale nie musisz go robić za sferki, a wręcz przeciwnie: robienie tego eventu za sferki nie ma sensu.
  Cisniesz arene ogólna aż bd miał wszystkiego po 130 a dalej samo się robi
   
 4. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Jest przykład tylko. I skoro jest przykładem to nie może być teorią :D A do tego przykładem na absurd gry i jej formy w szkle powiększającym. I tak należy na to traktować nie podawać możliwość realizacji eventu.
  wiem wiem :D tylko tu lekko skala płatności się zmienia już w kwoty znaczące, a do tego nie wiele wnoszące. Gdzieś nastąpiło odwrócenie skali duża kasa w niewiele wnoszące rzeczy. Ja nie chcę nikogo obrażać ...ale tylko takie niecenzuralne mi się nasuwają. Ja nie marudzę, że gra zła tylko bo mi się bardzo podoba. Ale jak widzę takie próby ... takie prymitywne akcje, takie śliskie zagrywki. I to jak rozmawiam z znajomymi co nie piszą na forum, to mają takie same zdanie, że coś nie teges jest w formie gry i nie koniecznie w dobrą stronę idzie.
  Pozdrawiam i dziękuje za udział, mam życie i nie będę już pisał. Mody odetchnęły z ulgą :D
   
 5. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Jak moderatorce (bo mamy same dziewczyny, to przykre, że nie zauważyłeś ;) ) nie "pasuje" to usuwa.
  Gdyż:
  - wątek służy do zadawania pytań odnośnie gry a nie rozprawek filozoficznych. Pomagamy tu graczom, a nie dywagujemy o wszystkim.
  - post zawiera sugestię, że błąd jest celowy i służy wyłudzeniu - ergo: Producent wyłudza pieniądze, oszukuje. Bez dowodów takie oskarżenia usuwam, a Ciebie nagradzam punktami.
  - "moderatory" to niepoprawna forma, oświecę Cię - moderatorzy lub moderatorki. Można też "nasze kochane modki" :)
  - Forum i gra nie podlegają prawu polskiemu, a Ty akceptując regulamin gry powinieneś to wiedzieć (OWH, do którego lubisz się odwoływać). Przemyślenia, rozprawki i dywagacje offtopowe nie podlegają ochronie prawnej jako "własność intelektualna". Litości.
  - Zgoda na używanie software'u myszy była wielokrotnie wałkowana - sugestie, że doradzamy coś niezgodnego z OWH i myślą przewodnią Producenta jest.. cóż.. mylna.

  W związku z powyższym, za formę rozprawki dostajesz 3+ a za treść (trollowanie i offtop) otrzymujesz 11+5 pkt co daje
  blokadę konta na 1 dzień. Niegrzeczny ton tym razem daruję.

  wojtekwjk - niestety, Twój post usuwam, gdyż jest odpowiedzią na skasowaną treść.
   
  BA_Tyche and WhiciaQ like this.
 6. Geraldinio

  Geraldinio Someday Author


  Gram w tę grę od niemal samych jej początków i zawsze tak było. Przez kupę lat robiłem eventy po trochu, bardzo rzadko zdarzało mi się kończyć je w całości. Dopiero kolejne edycje dawały przewagę, gdy uzbierałem w poprzednich różne składniki. Np teraz wykorzystałem skrzynki, które w poprzedniej edycji uzbierałem nadprogramowo i na starcie już miałem 4 pasek zrobiony, w tej grze potrzeba cierpliwości, nie da się wszystkiego na raz.
   
 7. wojtekwjk

  wojtekwjk Padavan

  Nie rozumiem czemy aż tak uczepiłeś sie tego eventu, gdyż jest on naprawdę przyjemny i łatwy w robieniu a nagrody, zwłaszcza z ostatnich pasków są bardzo cenne. Event robi się dość szybko, jeżeli grałbyś godzinę, może półtorej dziennie samą arenkę jubileuszową, od początku trwania eventu, czyli równy tydzień, to w zasadzie już byś event kończył a może nawet skończył (wiadomo, drop jest różny). A na event masz cały miesiąc. Ten event można zrobić całkowicie za darmo, bez wydawania choćby jednego odłamka sfery czy mrocznej monety i to wcale bez katowania się po 6h na mapach. Zużyte żetony zwracają się praktycznie w stoskunku 1:1 bo dostajesz 14 otwieraczy za arenke na INF3,a to oznacza że możesz na arenke wchodzić cały czas, a jak żetony się skończą, lecisz na stonekeep,pootwierać jajka i masz żetony spowrotem (a dodatkowo dostajesz je z pasków postępu). Serio nie bardzo rozumiem nad czym tu narzekać, są eventy które wołają o pomste do nieba, jak naprzykład Kanały, których nie tknąłem od 2 edycji, czy DTU które zaczyna być chyba testem, ile godzin dziennie szary człowiek jest w stanie przesiedzieć na jednej mapie i nie powiesić się na kablu od komputera. Ale event jubileuszowy ? Miły i fajny evencik z dobrymi, naprawdę dobrymi nagrodami.
   
 8. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Vey_ - rzeknę klasykiem - post kasuję jako OT. Wszelakie zastrzeżenia co do pracy teamu proszę kierować do Pomocy Technicznej.
   
  BA_Bastet likes this.
 9. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Chciałbym byś zauważył, że ludzie są wypłukani teraz z odłamków z powodu cyrku, natomiast event wyglądał dokładnie tak samo rok temu, 2 lata temu chyba też było to samo (pomijając małe dodatki w postaci nowego ringa czy Darana na mapce). Oba te eventy szło bardzo wygodnie zrobić. 20 minut farmy na stonekeep i masz z 20-25 żetonów. Gdybyś chciał sobie rozłożyć robienie eventu na cały okres jego trwania, to dziennie musiałbyś robić ok. 70 skrzyneczek. To 10 przejść na inf3, czy 17-18 na fatalu...
  Tak naprawdę event jest do zrobienia nawet mając tylko godzinkę lub dwie dziennie na to. Właśnie takie eventy ludzie chcą oglądać - takie, które nie nakazują graczom odbębnienia większej ilości czasu gry tygodniowo niż pracy, której na pewno trochę mają, jeśli chcą zarabiać pieniądze i ewentualnie wydawać na grę... Dla mnie ten event nawet jest przyjemniejszy niż Dragan, a sami wiemy, jak każdy się nim zachwyca. Urodzinowy event w tym roku jest bardzo udany, chociaż bug w Yaltepetl ukazuje, że coś tam jednak można jeszcze poprawić :) Zamiast się czepiać tego urodzinowego eventu, lepiej uczepić się pozostałych eventów, gdyż w tym roku większość eventów została zmodernizowana w taki sposób, że tylko płacąc pieniądze (które trzeba skądś zarobić) lub poświęcając nawet więcej czasu wolnego niż się go posiada... Gram w to od momentu wejścia Atlantydy do gry i w tym roku pierwszy raz większość była dla mnie do odpuszczenia... Wolę pojeździć na rowerku, poflirtować z dziewczyną czy pójść do kina niż przesiedzieć 8-10 godzin dziennie na fotelu z myszką w ręce i potem narzekać, że mnie nogi bolą przy ich prostowaniu :p
  Dlatego też tego eventu nie ma się co czepiać, a sposobów powinno się szukać jak najłatwiejszych, bo inaczej utracisz przyjemność z gry, zwłaszcza że idzie ją w końcu odczuć na tym urodzinowym :D

  Żeby nie było, że się tylko rozpisuję i wgl, to mam pytanie do "naszych kochanych modek" , jak to ładnie określiła moderatorka z opiekunką ogniska domowego w nazwie :D lub do innych użytkowników, bo nigdzie o tym nie mogłem znaleźć infa.

  Jakie są w tej chwili dokładne progi punktowe, jeśli chodzi o pucharki w rankingach PvP - zarówno solowym, jak i grupowym - i czemu one są aż takie wysokie, że prawie nikt ich nie osiąga?
  Pozdrawiam
   
  Last edited by moderator: Aug 13, 2020
 10. WhiciaQ

  WhiciaQ User

  Twój post edytowałam i zmieniłam kolor czerwony, który zarezerwowany jest dla Ekipy. Chwilowo nie posiadam odpowiedzi na Twoje pytanie. Jak coś się dowiem - dam znać.
   
 11. gsokol

  gsokol Forum Apprentice

  Gra przestała działać przez przeglądarkę???????? Bo od kilkunastu dni na testowy wejść nie mogę, a dziś od zmian nawet na normalne serwery????????
   
 12. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Nie przestała. Sprawdziłem dosłownie przed momentem i gra włączyła się bez problemów - zarówno serwer testowy, jak i normalny.
   
 13. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Overlooker

  A jaki masz system? Bo wygląda na to, że działa, ale tylko na Win10.
   
 14. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  No Win10 mam. Ale przeglądarka to IE11, która działa też na Win7 i 8. Niestety nie mam jak sprawdzić, czy na innych systemach gra będzie działać. A nawet jeśli nie będzie, to nikt nic z tym nie zrobi, bo te systemy są już "stare".
   
 15. modrzejkuz

  modrzejkuz Someday Author

  Przeglądarka IE11 działa na Win 7 i 8 owszem, ale możliwości gry po dzisiejszej migracji z poziomu IE na systemach innych niż Win10 nie ma (oby tylko chwilowo).

  Przy okazji...: Stare nie znaczy gorsze..
   
  Last edited: Aug 13, 2020
  ΣMiwel likes this.
 16. Geraldinio

  Geraldinio Someday Author


  w IE wyczyść tempa cookies itp. u mnie to zawsze działa, no i oczywiście aktualną Javę
   
 17. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam,
  Mam wrażenie, że kiedyś kasa dawała realna przewagę teraz tego już nie ma, jest dokręcanie śrubeczki i dawanie przynęty za PLN to nie chodzi o event ten czy inny tylko o model przyjęty przez developera, a właściwie jego brak ... tylko .... no wiecie skok na PLN, by się nie wyrażać :D
  Ale też nie oszukujmy się ja nie żyję tą grą i być może mam błędną ocenę, ale jak tak sobie czasem zajrzę to tak mi wychodzi.
  Widzisz to jest przykład .... w takim szkle powiększającym, czyli mrówka jest w nimi ogromna i wielka... tylko do tego miał posłużyć. Do poparcia kontekstu zawartego w treści. Dość skrupulancie ocenionej przez Panie M. moim zdaniem nie pomogło to wątkowi, ale nie mnie o tym decydować. Tak wiem, że jest możliwość inaczej robienia tego eventu łatwiej niż podany sposób. Tylko tu też dochodzimy do modelu gry, że będąc w połowie drogi do bycia koksem lepiej i ekonomiczniej jest robić event na bolesnym niż na wyższych poziomach. Bo inwestycja zasobów jest bardziej opłacalna w stosunku do postępu z paska. Przeliczając wejście na ilość postępu. I naprawdę to wg. mnie nie jest normalne, że mogę spokojnie robić to na Z2 czy 3, ale robię pierdyliard wejść na śmiertelny ( czy bolesny bo nie pamiętam) bo tak jest bardziej opłacalne.
  Ja się nie czepiam patrz wyżej to przykład do kontekstu, którego nie ma. Co do reszty pełna zgoda.

  Dziękuję za zainteresowanie, powodzonka dla mnie zmieniło się tylko na gorsze, a na forum.... Czy warto grać nie mam pojęcia. Ale za to dowiedziałem się, czegoś innego serdecznie dziękuję Paniom Moderatorkom ... "...litość" :D
  Pozdrawiam i miłego. M.
   
 18. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Overlooker

  "Stary" to jest Windows XP i ogłosili jakiś czas temu, że go nie będą wspierać. To, że MS nie daje nowych aktualizacji do Win7 jeszcze nie oznacza, że BP też porzuciło wsparcie.

  Taak, świetnie, coś nie działa - wyczyść tempa :D Nawet nie zastanowisz się o co chodzi. Może tak: coś nie działa ci w kompie - trzepnij porządnie kompa :D może zacznie działać...

  Wybacz, ale jak ma niby wyczyszczenie plików tymczasowych aplikacji uruchamianej wtyczką na przeglądarce pomóc w załadowaniu strony internetowej? Nawet przy większości problemów z ową aplikacją czyszczenie tempa nie ma nic do rzeczy albo może tylko zaszkodzić. Jeśli masz przestarzałe wersje plików, które wchodzą w konflikt z nowymi - wtedy i tylko wtedy czyszczenie tempa może pomóc. Takie sytuacje są rzadkie, a jak w innych "pomaga" to czysty zbieg okoliczności. A tutaj - proszę bardzo:
  [​IMG]

  Strona używa oczywiście protokołu TLSv1.2. I tak, mam włączony ten protokół. I tak, próbowałem włączać/wyłączać wszystkie pozostałe, bo może potrzebuje jeszcze czegoś, a może nie chce się łączyć, bo mam włączony przestarzały protokół, i uważa, że mam za słabe zabezpieczenia. Otóż nie. Ale niech DEVy się w tym grzebią i sprawdzają...
   
  -Akashaa- likes this.
 19. -Akashaa-

  -Akashaa- Forum Greenhorn

  U mnie jest tak samo jak powyżej. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że nie da się nawet zalogować do Drakensang przez IE bo strona się nie wczytuje, natomiast na tym samym komputerze na innej przeglądarce się już da, tylko niestety nie da się w niej odpalić gry (wiadomo tak już jest od jakiegoś czasu). Dlatego uważam, że nie jest to wina samego w sobie systemu operacyjnego (ja mam win7). Zaraz ktoś mi napisze, że przecież w kliencie działa i po co, ale to nie o to chodzi, ja osobiście gram w tą grę praktycznie od samych jej początków i głownie dlatego, że istniała możliwość grania przez przeglądarkę. Myślę też, że nie jestem jedyny. Pytanie czy ktoś coś z tym zrobi i ewentualnie kiedy a może są już jakieś informacje o tym, że już trwają nad tym jakieś prace?
   
 20. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Overlooker

  Czy mógłbyś podać mi tą wartość z rejestru, skoro u ciebie działa?
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Cryptography\Configuration\Local\SSL\00010003\Functions
   

Share This Page