Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. MRDarak31

  MRDarak31 Advanced

  Pytanie do moderacji. Czy producent zdaje sobie sprawę z problemem jaki stanowią dla gry najnowsze sterowniki do kart i czy zostały rozpoczęte w tej kwestii jakieś pracę?
   
 2. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Producent gry zdaje sobie z tego sprawę, ale prac naprawczych nie rozpoczął, gdyż problem leży w największym stopniu na linii Microsoft - NVidia.
   
  MRDarak31 likes this.
 3. sloik17

  sloik17 Forum Apprentice

  Nie wiem czy dobry wątek ale;
  Bijac przeciwnika który znajduje się bardzo blisko mojej postaci to albo go nie bije albo nie bije ale dostaje 2 ladowania many ale nie zadaje żadnych obrażeń i musze się od moba oddalić i moje pytanie czy spotkaliście się z tym oraz czy będzie to naprawiane?
   
 4. Serpeno00

  Serpeno00 Forum Greenhorn

  Jestem starym graczem, który planuje wrócić. Jaka klasa jest teraz najlepsza po aktualizacji na farmę solo (poza Krasnalem)? Tank solo uciągnie najtrudniejsze poziomy?
   
 5. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Błąd jest dość "stary" i znany - brak informacji na temat tego, czy i kiedy zostanie naprawiony.

  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda klasa ma swoje plusy i minusy. Większość graczy będzie raczej wskazywać na klasę, którą gra najwięcej (i ma ją najbardziej opanowaną).
   
  sloik17 likes this.
 6. brodacz7

  brodacz7 Forum Greenhorn

  Najlepszy wybór to mag lub łucznik, krasia i woja nie polecam, sam przez wiele lat grałem wojem (przed zmianami dosyć mocnego) ale do solowego grania na wyższych modach się nie nadaje, dlatego przerzuciłem się na maga i gra się bardzo dobrze, mimo że na magu mam tylko 130 wiedzy a na tanku ponad 200. Oczywiście jak masz kolegów, którzy pomogą w zdobyciu itemów na wyższych modach to każda klasa będzie dobra ^^. Pozdrawiam
   
 7. KulawyMao

  KulawyMao Forum Expert

  czyli zasadniczo nie tylko ja mam taki problem?

  na takich lagach grac sie nie da
   
  Last edited: Feb 14, 2021
 8. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Zasadniczo problem ten ma każdy, kto korzysta z najnowszych wersji systemu Windows 10 oraz najnowszych wersji sterownika NVidii. Tymczasowo można go rozwiązać poprzez instalację starszej wersji sterownika graficznego. Ostatnia, niesprawiająca problemów wersja sterownika ma numer 457.51.
   
 9. Serpeno00

  Serpeno00 Forum Greenhorn

  To się pozmieniało. Gdy grałem, głównie na 45 lvl to łuka do farmy nikt nie chciał brać, najlepszy był tank i mag, później doszedł krasnal.
   
 10. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  obecna gra mało w czym przypomina tą, która była ledwo 3 miesiące temu przy max. 55 lvlach, a ty z 45 porównujesz ... PS: 3 miechy temu najlepszy był krasnal i mag, a najgorszy ryc, bo magowie potrafili na najwyższych modach potankować i jednocześnie zadawać spory dmg...
  Obecnie mag zadaje największe obrażenia ze wszystkich klas, łucznik to głównie z powodu jego dwóch skilli - wybuchowej oraz wilków, rycek też jest spoko, ale ich obecnie jest bardzo mało no i bez wiedzy ciężko byłoby ci cokolwiek nim zrobić, a krasnal ... miotacz ognia ma dobry, ale musi stać blisko przeciwnika.
  Twórcy ogólnie mają taką taktykę, że zamiast wzmacniać i wyrównywać szansę danym postaciom, to jedynie nerfi te lepsze skille
   
 11. MRDarak31

  MRDarak31 Advanced

  Czyli chyba czas przejść na stronę czerwonych albo nabyć gorszą karte, bo coś mi się nie widzi że będą "ulepszać" dobrze działający sterownik by działał pod te gierkę lub inne undergroundowe tytuły
   
 12. KaadyS

  KaadyS Forum Greenhorn

  Witam.
  Wróciłem do grania w DS po długiej przerwie. Gram aktualnie coś koło 2 tygodni. Niestety moją główną postać gdzieś wsiąknęło, ale to tam mniejsza, był jeszcze na koncie mag z 28 poziomiem to stwierdziłem, że fajnie będzie nim pograć "od początku". Aktualnie posiadam lvl 49, robię sobie wszystkie misje, gram na spokojnie, nie bije lvl jak szalony bo wszystko sobie ogarniam. I teraz mam kilka pytań;
  -czy twórcy zamierzają zrobić coś z dropem wiedzy? To jakiś totalny żart. Pomijając fakt, że boss jest teraz bardziej wymagający niż kiedyś, to jeszcze nie ma z niego gwarantowanej wiedzy, w dodatku stos wiedzy z mobów wypada mi raz na 10-20 min w przedziale od 2-20 gdzie aktualnie na poziom potrzeba ok 1000 wiedzy. Gram prawie 2 tygodnie a poziom wiedzy skoczył mi ledwo z 9-13, a im wyższy lvl wiedzy tym więcej jej potrzeba. W dodatku, stos upuszczanej wiedzy przez moby nie wzrasta wraz z lvl. Rozumiem jak by na 30 lvl postaci dropiło po 2-20 wiedzy z mobów, ale żeby na 50 czy na 100 poziomie wypadało też tyle samo!? XD Żart!
  -codzienne wyzwania; czy twórcy zamierzają zrobić coś sensownego z nagrodami? Nie ma z nich gwarantowanej wiedzy, BA! jak mam być szczery to przez ok 2 tyg dzięki tym wyzwaniom zgromadziłem 800-1000 wiedzy, czyli jeden śmieszny lvl. Poza tym, są nagrody typu "wór surowych kamieni szlachetnych" albo "skrzynia z zielonym wyposażeniem" xD Na co mi surowe kamienie szlachetne, które wypadają z co trzeciego moba albo itemy na 49 poziom zielone jak primo, są warte tyle co nic, secundo, gra jest teraz stworzona po to, żeby pisać po wysokich lvl, żeby przyjęli do grupy, bo z eq na 49-60 poziom to co najwyżej mógł bym ubić muchę w kiblu.
  -co z zadaniami, które można powtarzać dzień w dzień? O ile mnie pamięć nie myli, kiedyś niektóre zadania oferowały coś ciekawego, teraz? Oferują 25 srebra XD Albo 1300 doświadczenia gdzie na lvl potrzeba 7 milionów expa XD Siedzę przed tym co napisałem, czytam to drugi raz i śmiać mi się chce z zażenowania.
  Ja rozumiem, że twórcy wprowadzili aktualizacje, żeby było ciężej, ale co to jest za balans i jaki to ma sens, jak chłop, który rok temu grał w tą grę, spokojnie wbił sobie szybko wysoki poziom wiedzy, wrócił do gry po roku i teraz jest totalnym kozakiem, bo ludzie, którzy niedawno zaczęli grać mają trudność z wbiciem wiedzy, a za jego czasów ta wiedza wchodziła szybko. I runy, które dodawały % do upuszczanego dropu wiedzy dało się kupować za golda z kontem deluxe/premium, a teraz nawet tego nie ma, pomijając fakt, że runy też wypadają rzadko na poziomie +zagłada.
  Z tym lvl co mam jest jeszcze szansa coś wygrać na arence, choć też rzadkość, bo jak wbije 55 i chłop z wiedzą na poziomie 60-200 we mnie wparuje, to z z pięści mnie zabije.
  I kończąc, to jako puentę, mogę napisać tylko tyle, że ludzie, którzy zaczynają teraz grę to po prostu mięso armatnie dla tych, którzy w tą grę grali kiedyś.
   
 13. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Jakbyś poczytał troszczkę wcześniejszych komentarzy to bys wiedział że taki stan rzeczy jest znany i przeszkadza wszystkim a twórcy podobno coś tam już 2 miesiąc gmerają żeby było lepiej ale wygmerać nie mogą i średnio panują nad tym co w drakensangu się dzieje. Inaczej im wyszło na papierku, inaczej zaprogramowali, a jeszcze inaczej to wlazło na serwery. Obecnie 2/3 gry jest zepsute, praktycznie każdy jej aspekt. Od misji, po drop, moby, sety, kamienie po umiejętności czy skille. Wszystkie waluty prócz błyszczącego pyłu w są na chwilę obecną bezwartościowe. Dodatkowo ceny za sprzedaż itemów spowodowały taką inflację że niedługo za duperele u NPCków to będziemy w setkach miliardów golda płacić. Naprawa tego wszystkiego zajmie długo, wybalansowanie jeszcze dłużej. W ciągu ostatnich 2 miesięcy z gry odeszło więcej osób niż w ciągu całego ostatniego roku. Moja rada, daj sobie spokój z tą grą przynajmniej na kilka miesięcy do momentu jak "może" coś z tym zrobią.

  Nic bardziej mylnego. Starzy gracze zostali "wyzerowani" po CE i praktycznie zrównani ze świeżymi postaciami. Jedyną przewagą jest 200 lvl wiedzy.
   
 14. Manfi86

  Manfi86 Advanced

  Jedyną, ale tak ogromną, że reszta nie jest w stanie tego dogonić.
  Drop wiedzy został tak skręcony, że jest to wręcz niewykonalne teraz.
  Nawet z max runkami.
   
 15. KaadyS

  KaadyS Forum Greenhorn

  Poprawka; Gigantyczną przewagą jest 200 lvl wiedzy.
  Przesada, że starzy gracze zostali zrównani ze świeżymi graczami.
  Nowa aktualizacja, niby każdy jest wyzerowany i zaczyna od początku, a jak przychodzi co do czego, to osoba, która grała rok/dwa lata temu i wraca dopiero do gry mając 55lvl i 150-200lvl wiedzy, po tygodniu autoattakiem zabija każdego na arenie, bo poprosi jakiś 100 poziom, żeby go podexpił, przy czym podropi sobie jakieś itemy na 100 poziom.
  A teraz przy dobrych wiatrach na 55 poziomie masz 20 lvl wiedzy.
   
 16. KulawyMao

  KulawyMao Forum Expert

  Męczysz (*****) o tą wiedzę.
  Kamienie...ludzie zbierali latami kamienie, żeby mieć królewskie, potem miesiącami latali za składnikami, żeby ulepszyć je na niebiesko, a teraz to masz po paru dniach.
  Eq, ludzie miesiącami latali za platynkami, farmili godzinami, żeby je pokleic, a teraz je robisz w parę dni
  Żeby przenieść platynki do unikatu potrzebowałeś drakenowych rdzeni, dostępnych z eventów i ludzie je miesiącami zbierali, a teraz dostali za to rekompensatę, którą mogą sobie wsadzić tam, gdzie słońce nie dochodzi.
  I wiele innych, więc nie płacz o tą wiedzę, bo starzy gracze stracili wielokrotnie więcej i bp ma to gdzieś=gracze też mają i dlatego masz puste serwery
   
  Last edited by moderator: Feb 18, 2021
 17. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  KulawyMao - kolejny raz z Twojego postu usuwam wulgarne słowo. Przypominam, że na forum obowiązują zasady dotyczące treści postów, a Tobie już któryś raz zdarza się, do tych zasad nie stosować. Potraktuj to jako ostrzeżenie, które w przyszłości może zaowocować nawet blokadą konta na forum.
   
 18. Kryni0

  Kryni0 Forum Greenhorn

  Czy można przywrócić skasowane postacie?? :(
   
 19. KaadyS

  KaadyS Forum Greenhorn

  To nie rozumiem, jeżeli teraz tak łatwo jest wszystko zdobyć i można mieć kamienie królewskie, platyny itp po paru dniach to w czym rzecz? Wystarczy, że sobie to wyfarmisz jak to powiedziałeś "w kilka dni" i wrócisz na szczyt.
  I wcale żaden nowy gracz Ciebie nie dogoni, bo nie wiem w jaki sposób ma progresować z wiedzą po miesiącu na poziomie 20 gdzie Ty takową możesz posiadać na 200 lvl bo grałeś wcześniej.
  Weszła totalnie inna gra przez tą aktualizację, wolał bym się cieszyć, że zostawili mi coś, niż płakać, że pousuwali wszystkie konta i trzeba zaczynać od zera, tak jak ma to miejsce w innych grach gdzie 2 lata spędzasz na grze, zdobywasz wszystko po czym wchodzi nowy sezon gry i musisz zaczynać od totalnego 0.
  Ten kto się dostosował do nowych warunków pewnie wrócił w miarę do tego stanu sprzed aktualizacji, z taką różnicą, że ma (i jeszcze raz powtórzę) 200lvl wiedzy i takich graczy, którzy założyli konto miesiąc przed aktualizacją to w tym momencie zjada na śniadanie.
   
 20. KulawyMao

  KulawyMao Forum Expert

  tylko jaki jest sens grac w gre, ktora nie sprawia przyjemnosci?
  jaki jest sens grania w gre, w ktorej 90% rzeczy nie dziala?
  jaki jest sens grac w gre 'free to play' jak sa postawione, takie paywalle, ze f2p bd w kilka lat nadrabiac to co p2w moga sobie w 5min kupic
  jaki jest sens grac w umierajaca gre?
  jaki jest sens grac w gre, w ktorej developer jawnie okrada graczy z ich zasobow?
  jaki jest sens grania w gre mmorpg(czytaj dlugoterminowa), w ktorej developer srednio co 2 lata wywraca wszystko do gory nogami i zeruje postep graczy?
  jaki jest sens grania w gre, w ktorej byle mob ma cie na 2 hity, chociazbys mial najlepsze eq w grze?
  jaki jest sens grania w gre, w ktorej developer celowo rzuca klody pod nogi, zebys nie mogl farmic tam gdzie chcesz, tylko najpierw musisz 2 dni farmic, zeby isc 1 kurs tam, gdzie chcesz?
  jaki jest sens grania w gre, w ktorej developer ma tak wywalone, ze nawet nie chce mu sie zmienic nagrod w eventach i daje nagrody, ktore chwile wczesniej 'wycofal' z gry podajac byle jaki powod
  jaki jest sens grania w gre, w ktorej, zeby cokolwiek zrobic musisz siedziec po kilkanascie h dziennie
  jaki sens jest grac w gre, w ktorej zarowno developer, jak i kazdy czlonek zalogi na kazdym szczeblu ma wywalone na graczy?
  mam wymieniac dalej? juz mi sie nie chce wiiec nq ;p
  na ta chwile granie w 'to cos' jest pozbawione sensu, a jedynie mozna wpasc raz na kiedys pobawic sie jakimis pierdolami, albo pogadac ze znajomymi, o ile jeszcze jacys sie tu zostali
  ps. wiedza leci po patchu lepiej, niz przed nim, a zapewne nie wiesz co sie dzieje na tym 200lvlu wiedzy, gdzie wbilem z 55lvla na 100lvl, a wiedzy uroslo mi 'pol' paska, czyli na oko 1/10lvla wiedzy
   
  BKGREG likes this.

Share This Page