Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. MOD_Orion

MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

Jak najbardziej można. Najpierw zapoznaj się z tym tematem, a następnie napisz do Pomocy technicznej (pamiętaj, aby być zalogowanym).

2. Uire

Uire Forum Greenhorn

Pytanie w kwestii technicznej - czy błąd polegający na tym, że podniesione z mapy przedmioty eventowe typu ziarnka kawy, nie pojawiają się w inv jest znany, czy jestem wyjątkową szczęściarą?

Problem pojawia się na różnych eventach - to samo jest z np. chrustem wróżek i obejmuje też itemy z kodu bonusowego - po użyciu kodu nadal, przy próbie wejścia do Zatoki Cichej Wody nocą mam 0 ziaren.

(tak, reinstalowałam klienta i czyściłam pliki tymczasowe)

3. MOD_Orion

Przedmioty takie jaki ziarna kawy czy chrust wróżek nie składują się w inwentarzu, tylko w specjalnej sakwie, w zakładce z kluczami.
    Co do niemożliwości wejścia na Zatokę Cichej Wody, to proszę o screena z okna wejściowego oraz screena zakładki z kluczami (tej z ziarnami kawy).

4. krzy40

krzy40 Someday Author

Dlaczego nie mam żadnych misji eventowych ? Jak mam zacząć event skoro u Sunliara w Kingshill nie ma Zadnych misji. Mam cztery części portalu z którymi nie mam co zrobić. Mag 54lvl serwer Grimmag. Rozumiem że to kolejny bug ? Dzięki BP :( Coraz mniej mam chęci do grania i robienia ze mnie i innych graczy durni

Last edited: Feb 20, 2021
  5. MOD_Orion

Z niezrozumiałych do końca przyczyn, zostało ustawione tak, by misje eventowe można rozpocząć dopiero mając poziom 55. Nie jest to błąd.

Jednocześnie, w celu dalszej dyskusji o tym evencie, zapraszam do nowego tematu: DYSKUSJA: Straszliwe cienie - Nowa era

6. miras09

miras09 Someday Author

mam pytanie czy runy do regeneracji działają tylko na regeneracje za punkty wiedzy?

bo wypadła mi PIECZEC ZDRADY I TAM JEST 13800 REGENERAJI i nie podnosi nic z tych 13800 do gory

a w regeneracji za punkty gdzie mam 9900 podnosi 4500 punktów na 14500 z amuletem mam 28k z hakiem

a wydaje się z opisu ze powinno podnieść i to grubo ponad 30k :)

ps nie mam lepszego naszyjnika ale komfort gry na bezlitosnym i rzezi się podniósł jak solo lecę;)

na truciźnie i poparzeniu wyraźnie widać

7. MOD_Orion

Nie udało mi się rozpracować tego, w jaki dokładnie sposób działają te runy. Możliwe, że gdzieś jeszcze po drodze jest błąd, który powoduje, że regeneracja pokazana w statystykach nie odzwierciedla tej rzeczywistej.
    Patrząc poprzez analogię do innych statystyk, powinno to działać tak, że najpierw zlicza wartości absolutne regeneracji ze wszystkich miejsc (przedmioty, bonusy setowe, wartości unikatów, wiedza itp.), a następnie przemnaża to przez sumaryczną wartość run. Do wartości absolutnej powinna być jeszcze dodana wartość bazowa regeneracji, różna dla każdej klasy. Jednak przeliczając to w ten sposób na swojej postaci, wychodziły mi skrajnie różne wartości.

8. Dominico

Dominico Forum Baron

Pytania do misji: Demony – złodziejaszki (1/2) i Konserwacja maszyn (4/4):
    czy ktoś widział na własne oczy odpowiednio przedmioty misji: Towary Leofrica (ulepszone) i Drewno gromowego buku?

9. modrzejkuz

modrzejkuz Junior Expert

Towarów Leofrica nie uświadczyłem nigdzie na żadnej mapie nawet w liczbie sztuk 1 (misja jest (*****) zepsuta) . Natomiast Drewno Gromowego buku leci z minibosów w Pokręconym Lesie (takie trochę inne choinki - drzewka znaczy). Drop nie jest szałowy (na około 50 buków spadło raz), ale nie jest też zbugowana ta misja.

Last edited by moderator: Feb 21, 2021
  10. Dominico

Dominico Forum Baron

Gwoli uściślenia, wiem z czego leci, chodziło mi raczej o szansę. :p
    Towary lecą słabo, ale zwykłe.
    Ulepszonych nie widziałem w życiu, nawet nie słyszałem, żeby ktoś je dostał. ;)

Last edited: Feb 21, 2021
  11. MOD_Orion

modrzejkuz - z Twojego postu usunąłem wulgaryzm (jeśli to nie miał być wulgaryzm, to po co go cenzurować?).

Zwykłe towary lecą, choć z małą szansą (na Kinzie średnio 1 sztuka na 2-3 wejścia). Towary ulepszone są popsute, gdyż nawet na fatalu lecą zwykłe. Do zbierania drewna jeszcze się nie doczłapałem.

krzy40 - Twój post usunąłem jako OT.

12. modrzejkuz

modrzejkuz Junior Expert

Odpowiedź odnośnie szansy była udzielona w poście - 1 drewno na 50 Drzewcy (Buków).

13. kerad19711

kerad19711 Forum Greenhorn

zrobilem zad brak wejscia na mortisa inni maja oco tu chodzi zrestartowalem zrobilem od nowa i zas nie mozna wejsc

14. miras09

miras09 Someday Author

leca dobrze ale tylko z tych po otwarciu nacisnieciu pniaka z grzybami wtedy sie pojawiaja dodatkowe dzewce

4 mapki zajelo zebranie 50 sztuk

tam jest bodaj 5 mapek do polany to na 2 ostatnich z potworkami z q4 juz nie leca i trzeba wrócić do wioski i od nowa

15. modrzejkuz

modrzejkuz Junior Expert

Komu lecą dobrze to lecą. Proszę nie uogólniać. Pisałem w swojej odpowiedzi powyżej jaki u mnie był drop - 1 drewno z 50 Drzewcy. Jak widać nie każdemu leci 50 na 5 mapek.

Update: Specjalnie poszedłem dziś jeszcze raz sprawdzić tą Twoją teorię o wpływie "grzybowego pniaka" na drop ..
    Efekt: wpływu nie ma żadnego :D. 11 map z "klikniętym" grzybowym pniakiem, 48 ubitych drzewców.....0 dropu drewna .

Teoria nie ma pokrycia w faktach, Być może miałeś fart, lub należysz do grupy kont z wysokim drop rate :D.

16. MOD_Orion

modrzejkuz - Twój post usuwam jako OT.

Co do cenzurowanych wulgaryzmów, to owszem, można to uznać jako nadinterpretację. Jednak patrząc z drugiej strony, jeśli to miało być "zwykłe" słowo, to jaki był cel w jego cenzurze? Jeżeli chcesz uniknąć takich sytuacji, to następnym razem użyj pełnego, nieukrytego w żaden sposób, wyrażenia.

17. Toten

Toten Forum Greenhorn

Hej,

Mam pytanie. Obecnie zblokowałem się na misji podstępny monarcha 4/6. Misję mam w kompendium zaliczoną, ale nic dalej mi się nie pojawia (tzn. nie mam nigdzie żółtego wykrzyknika nad żadnym npc, od którego mógłbym przyjąć następne zadanie). Czy ktoś mógłby mi napisać co teraz zrobić, tzn. skąd wziąć następną część misji fabularnej?

18. Eradan111

Eradan111 Junior Expert

Czy błąd powodujący nebulę dla każdej osoby w grupie po założeniu pieska przez 1 osobę jest znany? Występuje bo wyczyszczeniu mapy. Błąd jest dość stary, ale mimo zgłaszania go do pomocy technicznej nie dostałem odpowiedzi, możliwe, że zgłoszenie utonęło gdzieś w spamie, więc nagłaśniam je tutaj, bo nie widziałem ani razu, żeby była jakaś informacja, że błąd jest znany i planowana jest naprawda.
    I na pewno nie jest to coś niespotykanego bo tylko mi zdarzył się on już z 10 razy, zawsze jak zakładałem pieska.

19. MOD_Orion

Podejdź i porozmawiaj ponownie z Hyattem Sunlairem w starej sali treningowej.

1. Który piesek?
    2. Jaki jest jego stopień rzadkości?
    3. Dzieje się to wszystkich mapach czy tylko na jakiejś konkretnej?
    4. Błąd występuje dokładnie za każdy razem, czy jest w jakimś stopniu losowy?
    5. Proszę też zamieścić zrzut ekranu przedstawiający ten błąd (konieczny!).

20. Toten

Toten Forum Greenhorn

Dziękuję bardzo, udało mi się wszystko pokończyć. Mam jeszcze jedno pytanie, skąd można dostać misję 'Powrót Okropieństw'? Mam tylko 3 paski eventowe, a z tego co czytałem po jej ukończeniu odblokują się dodatkowe.

Share This Page