Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan

    Nie piszę, ponieważ nic takiego nie ma aktualnie miejsca.
    To że tobie gorzej leci nie oznacza, że innym też
     
  2. Athlanthos

    Athlanthos Forum Apprentice

    Pytanko do Moderacji,posiadacie może wiedzę czy uniemożliwienie nam "normalnej" farmy Beracha za klucze było celowym czy też przypadkowym działaniem? a jeśli to był błąd czy są jakieś palny na naprawę tego.
    (Błąd polega na tym,że po wyjściu z bossa wywala nas na początek gaju)
     
    MrBark likes this.
  3. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    W żadnym innym przypadku nie wywala na początek mapy, więc stanowczo wykluczam tu celowe działanie. Błąd zgłosimy.
     
    MrBark and Athlanthos like this.
  4. Invicta

    Invicta Forum Apprentice

    mam pytanie odnośnie amuletu czarnego rycerza - czy będzie naprawiony błąd z jego lvl-em? ,czy to zamierzone przez twórców że dropi na 100 lvl tylko?
     
  5. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Ale mowa o dropie z mapy czy chodzi o amulet z osiągnięć?
     
  6. Gargamella

    Gargamella Someday Author

    W codziennych wyzwaniach mam "Pokonaj tego wroga na dowolnym poziomie trudności: Kali" Pokonałam na normalnym i nie zaliczyło. Mam bić dalej na wyższych poziomach trudności, żeby zaliczyło? :mad: Ale to by było bez sensu, poziom dowolny to normalny też.
     
  7. Mii

    Mii Forum Apprentice

    Hej.
    Niestety ale musi to być przynajmniej poziom bolesny
     
  8. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Boss musi być "godny", czyli maksymalnie 5 poziomów w dół oraz 45 w górę.
     
  9. Invicta

    Invicta Forum Apprentice

    nie wiem czy z mapy czy z osiągnięć , wszedłem na plac boju na zagładzie i dostałem na 100 lvl , kolega był na bezlitosnym i tez na 100 lvl dostał
     
  10. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Podejrzewam, że to raczej z osiągnięć - w tym przypadku 100 poziom amuletu jest zamierzony.
     
  11. ŚwiętyzBostonuu

    ŚwiętyzBostonuu Forum Greenhorn

    Oprocz skrzyn na rozlewie jaki jest dobry sposob na farmienie gemow dla nie wymaksowanych postaci? Niestety na rozlewie nie daje rady farmic
     
  12. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Sposoby są dwa:
    1. Znalezienie grupy, która za Ciebie oczyści mapę i odblokuje skrzynki na Rozlewie krwii.
    2. Farma solo na poziomie takim, który jest zbalansowany pod względem czasu bicia i przeżywalności.
     
  13. robin93

    robin93 Forum Greenhorn

    Czy ktoś z modów mógłby się dopytać czy planowany jest jakiś event w najbliższym czasie w którym będzie do zdobycia "klejnot furii" lub czy kiedykolwiek jeszcze będzie do zdobycia.
     
    Last edited: Mar 31, 2021
  14. KaadyS

    KaadyS Forum Apprentice

    Po prawie dwóch miesiącach przerwy wróciłem do DS. Widziałem, że ostatnia aktualizacja wprowadziła jakieś zmiany co do dropu i częstotliwości wypadania wiedzy. Chwilę pograłem i mam pytanie;
    Gdzie teraz na 55 najlepiej dropić wiedzę i na jakim poziomie trudności?
    Od ilu do ilu (stos) teraz dropi wiedzy na danym poziomie (np bolesnym, śmiertelnym)?

    I pytanie o event dragana;
    Czy szansa dropnięcia perły zaklętej żywiołem wzrasta wraz z wyższym poziomem trudności?
    Ubiłem raz dragana i 2 razy tą pajęczą królową z dodatkowej mapki. Lootły mi krucze perły, ale nie zostały one dodane do paska postępu. Stąd pytanie; czy muszę mieć wpierw odblokowany poprzedni pasek z "perłą zaklętą żywiołem"? A jeżeli tak to czy jak odblokuje ten pasek to tamte krucze perły, które mi wypadły dodadzą się do paska postępu?
    Jaki jest % szans wypadnięcia wzmocnionej czarnej perły? Bo na razie to oblatałem te dodatkowe mapki kilkadziesiąt razy, a dropły mi może trzy ze skrzynek.

    Z góry dzięki za odpowiedź :)
     
  15. makaron125

    makaron125 Forum Apprentice

    Spróbuj podpinać się "na krzywy ryj" pod grupy latające na rozlewie po pustyni - masowe wysyłanie wniosków i w końcu jakaś grupa Cię przyjmie. Płacisz raz wejściówkę i latasz z grupą dookoła bijąc mini bosów, zbierając kamienie oraz klucze z bossa, może też wypadnie Ci pistolet z pustyni z prędkością ok 0,4 - ważne dla latania na 1h, jeśli nie masz wymaksowanej postaci i platynowych zaklęć na 100% to szukasz przy okazji wysokich zaklęć w itemkach. Jak już będziesz miał klucze możesz spróbować podpinać się pod grupy latające na bezlitosnym na Sigrisa - najłatwiejszy boss w normalnym świecie.

    Wiedzę jak i wszystko inne najlepiej farmić w grupie ze względu na bonusy grupowe z wiedzy grupowej. Gdzie leci najwięcej nie zwróciłem uwagi, ogólnie z bossów dość często wypada

    Szansa na wypadnięcie nie wzrasta z poziomem trudności ale wraz z wzrostem poziomu trudności wzrasta ilość pereł w pozostawionym stosie
    By naliczał się postęp do 3 paska musisz skończyć pasek 2 - ogólnie kolejny pasek odblokowuje się po ukończeniu obecnego. Te krucze perły, które zebrałeś nie naliczą się do przodu - postęp na pasku zaczyna naliczać się dopiero jak go odblokowujesz
    Szanse na drop wzmocnionej przeklętej perły są bardzo małe. Jeśli jesteś w stanie ubić skrzynkę grupową na bocznych mapach to najlepiej dołączyć na stanowisku wykopaliskach dragana do grupy w której znajduje się każda klasa - każdy bije swoją skrzynkę, szybko czyścicie mapę - są szanse, że przeklęta perła wypadnie z skrzynki grupowej, bossa koncowego, skrzynki pojawiającej się przy wyjściu z mapy oraz z skrzynki za zadanie powtarzalne, ale ogólnie drop jest mały tyle że tu masz więcej szans że perła wypadnie. Przy okazji nazbierasz z skrzynek grupowych normalnych pereł, kamieni dusz oraz kluczy do amfor. Są też osoby, które by zdobyć wzmocnione perły robią misję powtarzalną z ubiciem czarnych giermków, czarnych rycerzy oraz dragana. Jeśli masz premkę i chce Ci się długo losować to na środkowych misjach dziennych na złotej misji można wylosować ubicie dragana za co dostajesz wzmocnioną perłę - płacisz za wejściówkę na dragana a za ubicie go dostajesz spowrotem perłę którą wydałeś (no chyba że latasz w grupie i ktos inny odpalił wejscie na dragana).
     
    Last edited by moderator: Mar 31, 2021
  16. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    makaron125 - Twoje posty połączyłem. Przypominam o istnieniu opcji Edit.
     
  17. 69fenix69

    69fenix69 Someday Author

    Czy bp planuje cos z tp na bossy na q zrobic ? bo to jakis zart ze rzuca na srodek mapy i sie traci tp... bp mialo to naprawic i nadal nie dziala jak powinno
     
  18. sothish

    sothish Forum Greenhorn

    Eehh tu miałem napisac jak sie to ma o czym mówia modowie ze wina twoja do tego ze gram w siewtne tytuly gdzie graczy kilkadziesiat tysiecy gry warza okolo 80 giga i gry smigaja az milo a taki maluszek drakensang zacina az milo?
     
  19. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Co ma rozmiar gry do jej pracy ? Chyba nie myślisz że jak gra waży 80 GB to ci te 80 GB leci po kablach w czasie rzeczywistym. Sprecyzuj bardziej swój problem to ludzie trochę bardziej ogarnięci spróbują ci pomóc. Poza tym oczy krwawią od twojej interpunkcji i ortografii.
     
  20. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    sothish, wojtekwjk - Wasze posty przeniosłem do tego tematu, żeby był porządek.

    Z informacji jaki pojawiły się na streamie i innych źródłach można wnioskować, że jest w planach poprawa sytuacji technicznej w grze. Jednak na ten moment nie ma jeszcze konkretnego planu i ciężko mówić o jakichkolwiek szczegółach.

    W przypadku żadnego problemu nie da się jednoznacznie i z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jest to wina gry lub gracza. DSO ma swoje problemy, zwłaszcza jeśli chodzi o stabilność i jakość połączenia klient-serwer. Gram sporo, sprzęt na którym to robię ma już ponad 2 lata (nie jest więc najnowszy, ale i do staroci się nie zalicza), a jednak sporej części problemów, które opisują gracze tu na forum oraz w supporcie nigdy nie doświadczyłem. Owszem, zdarza się, że gra się zatnie, czasem też są problemy z ładowaniem map, ale nie trwają one bardzo długo i gra wraca do "stanu średniego". Na podstawie tego nie mogę stwierdzić, że to tylko wina gry. Jeżeli by to była wyłącznie wina gry, to identyczny problem mieliby wszyscy gracze.
    Jeżeli już chcesz szukać porównań z innymi tytułami, to zwróć uwagę na fakt jak wygląda i jak od strony technicznej wygląda klient w innych tytułach, a jak wygląda "klient" DSO. W DSO klientem jest bardzo prosta przeglądarka internetowa (uruchamianie się dwóch procesów, przechowywanie plików w folderze Temp). W innych gra jest już to pełnoprawny klient, który dane przechowuje we wskazanym folderze i nie potrzebuje uruchamiać kolejnych procesów. Można jeszcze takich porównań mnożyć, a porównanie gier tylko i wyłącznie na podstawie jej rozmiaru wydaje się nie na miejscu.
     
    Sayaa likes this.