Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. Afkaserious

  Afkaserious Someday Author

  Prawie 80k postępu w 2-3h? Co to za czary?
  Pytanie mam co do eventu wiosny, interesuja mnie tylko wierzchowce do kolekcji, z tego co sie dowiedziałem lecą one tez z darana na kryjówkach. Czy majac 100lvl i ubijając Asara na normalu, w kryjówce po nim moby są na 50lvl, daran również. Czy z takiego moba o 50lvl mniejszego może poleciec też wierzchowiec? Wie ktoś? Poszło mi już 30 wejściówek i ani jednego. Zastanawiam sie czy jest sens dalej marnować wejściówki.
   
 2. MRDarak31

  MRDarak31 Active Author

  Napisz specyfikacje kompa i pokaż pomiary z menażera zadań. Gra działa na 14 letnim silniku i jakby nie działała, to by nie działała wszystkim, a nie tylko tobie

  Ja event robiłem na bezlitosnym, (chyba) 8k progresu za zrobienie jednej kryjówki.
  Nie wiem czy jajka lecą z przeciwników "niegodnych", ale zawsze można iść na te kryjówki chociaż na bolesnym
   
 3. onlynow93

  onlynow93 Forum Apprentice

  Czy jest dostępny jakaś nakładka która automatycznie podnosi rzeczy z ziemi lub czy ewentualnie można przypisać coś takiego pod jakiś klawisz?
   
 4. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Z tego co wiem, sytuacja ta jest głównie efektem zmian, jakie zastosował u siebie Facabook. W tym momencie, jedyną radą jest rozłączenie konta gry z kontem FB.

  Prócz tego co napisał MRDarak31, dodam byś zapoznał się z treścią drugiej części tego posta. Wyjaśniłem tam pokrótce, dlaczego porównywanie DSO do innych, "normalnych" gier trochę mija się z celem.

  Nawet jeżeli jest taka "nakładka", to używanie jakiegokolwiek systemu automatyzującego jest zabronione.
  Jedyne auto-podnoszenie znajdziek działa na części przedmiotów (esencje, klucze, itp) dla użytkowników premium/deluxe.
   
 5. KaadyS

  KaadyS Forum Greenhorn

  Witam, mam pytanie; zabiłem w grupie dragana na poziomie "zagłada" i nie odblokowało mi się osiągnięcie "pokrzyżuj plany" za które jest nagroda w postaci lalki dragana.
  A drugie pytanie; czy da się w inny sposób otrzymać "zieloną" lalkę dragana? W sensie czy leci z dragana czy z mobów?
   
 6. Afkaserious

  Afkaserious Someday Author

  Musisz ubić dragana na wielkiej sali samemu, bo nie da sie wejść w grupie, a żeby sale odblokować musisz porobić misje u tego lisa w zamku.
   
 7. Szenlonggz

  Szenlonggz Forum Greenhorn

  z niegodnych mobow w zasadzie nic nie leci glównie srebro
   
 8. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  onlynow93 - nie dubluj proszę postów. Już zadałeś identyczne pytanie, we właściwym temacie - oczekuj w nim na odpowiedź.
   
 9. MRDarak31

  MRDarak31 Active Author

  Nigdzie nie mogę odnaleźć osiągnięć za efekty dla naramienników bestii i mortisa. Ktoś pracował nad ich odblokowaniem?
   
 10. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Taki osiągnięć nie ma. Efekty wizualne do wspomnianych naramienników można otrzymać odpowiednio: jako drop ze złotej piniaty i jako drop z Mortisa.
   
  MRDarak31 likes this.
 11. Xorrth

  Xorrth Forum Apprentice

  Mam pytanie. Zawsze na danym poziomie postaci są po min dwa rodzaje każdego elementu ekwipunku. Mam na myśli ekwipunek podstawowy lecący z potworów. Na przykład na lvl 100 dla krasnala są dwie bronie 2h: ciężka strzelba i strzelba dwulufowa. Czy one poza wyglądem/nazwa czymś się różnią? Chodzi mi o to czy np wartość szkód podstawowych będzie dla obu przedmiotów losowana z tego samego przedziału czy np już po wyglądzie wiadomo, że jedna z nich zawsze będzie miała losowane staty z wyższych przedziałów?
   
 12. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Trudno mi wypowiadać się na temat mechanikusa, gdyż nie grałem nim nigdy na tyle dużo, by odkrywać takie niuanse. Przedstawię pokrótce, jak to wygląda u rycerza.
  Zacznę od broni, bo tutaj jest to najlepiej widoczne. Rycerz posiada 3 ich podtypy: młot, topór i miecz. Młot posiada w podstawie szkody i prędkość ataku, miecz posiada szkody i prędkość ataku, a topór posiada 3 statystyki (szkody, krytyk i prędkość). Różnice polegają na wartościach maksymalnych. Młot będzie miał duże szkody, ale prędkość małą. Miecze dokładnie odwrotnie - duża prędkość, małe szkody. Natomiast topór te wartości będzie miał mniej więcej pośrednie. Oczywiście, trzeba też mieć na uwadze, że unikaty i przedmioty setowe mogą zaprzeczać tym zasadom (np. młot od Emilii ma w podstawie tylko szkody), ale nie muszą (np. miecz Gorgi ma w podstawie prędkość i szkody).
  Wygląd (w sensie skórki) nigdy nie będzie wyznacznikiem statystyk. Do tego trzeba brać pod uwagę tylko podtyp broni. Jednak, jak już wcześniej zaznaczyłem, nie jestem w stanie potwierdzić, czy mechanik posiada równie ładnie widoczne różnice. To musisz sobie sam sprawdzić - nie jest to trudne.
  Wcześniej pisałem o broni, to teraz kilka słów o innych przedmiotach. W ich przypadku nie jest już tak różowo. Raczej nie zauważyłem, żeby miały więcej niż jeden podtyp. Rodzaje statystyk są losowane z pewnej ogólnej puli, ale być może z pewnymi ograniczeniami. Tutaj w temat zbytnio się nie wgłębiałem. Również w tym wypadku unikaty i przedmioty setowe przeczą temu, gdyż posiadają one zawsze ten sam układ statystyk podstawowych.
   
 13. hacker09897

  hacker09897 Forum Apprentice

  Czy przez to że jest event ,są zbugowane portale na brigaviku czy jak ?
  Z 70 wejść uzyskałem tylko 2 x portale ,a drop już nie wspomne że jest tragiczny ,jeśli chodzi o zdobycie unikata z portali.
  Potwierdzając powyższy tekst zrobiłem mały rekonesans.
  Wczoraj byłem samemu poszukać portale gdzieś tak z 30x z czego wyszły 2x portale
  Dzisiaj szedłem również samemu to wyszło 0 null portali .
  Postanowiłem że sprobuję szcześcia w grp, ale wyszło też na to że nawet z grupą nie uzyskaliśmy ani jednego portalu.
  Sprawdzałem czy to u mnie jest zbugowana mapa czy jak bo trafialiśmy praktycznie te same.( nie było żadnych przeszkód)
  Wniosek : Albo drop portali jest zaniżony, albo zaburzony z powodu eventa.
  (Osobiście pasowałoby zaznaczyć że jeżeli drop portali jest zaniżony to powinien być podwyższony drop unikatów bądź na odwrót)
  choć wolałbym tą drugą opcje.
  Dodam tyle, że też nawet gracze się pytali czy drop jest zbugowany.
   
  Last edited: Apr 9, 2021 at 1:42 PM
 14. rzeka

  rzeka Forum Greenhorn

  Witam. Takie klejnoty jak zwycięzcy, furii, lodowego serca, wzmocnionego leczenia, zasługi (biały) i otuchy (czarny). Czy te klejnoty działają ?Mam je w ozdobie klejnotów ale wskazuje mi zero (jakby nie działały).
   
 15. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Pomijając klejnot zwycięzcy (gdyż go nie używam), to wszystkie wymienione działają u mnie bez zarzutu. Co rozumiesz poprzez stwierdzenie "mam je w ozdobie klejnotów ale wskazuje mi zero"?
   
 16. hwann

  hwann Forum Greenhorn

  Siemka mam pytanie gdzie znajdę nerine ?
   
 17. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Z wykonaniem tego zadania musisz poczekać do rozpoczęcia eventu Sargona. Jeżeli dobrze pamiętam, to opis precyzuje, że należy jej szukać w Cieniowej Twierdzy Sargona.
   
 18. hwann

  hwann Forum Greenhorn

  Mam jej szukać w pokręconym lesie ale nie mogę jej znaleść
   
 19. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Pytania należy zadawać precyzyjnie. W tym wypadku, należało dopisać, że chodzi o misję Zagubieni w lesie.
  Nerina znajduje się na mapie Polana (nie mylić z Polaną Artayi - to dwie różne mapy). Znajdziesz ją (mapę) poprzez podążanie "drogą grzybkową" do Polany Artayi, następnie po wyjściu z niej i kliknięciu na jedyny pniak, pokaże się wejście na Polanę.
   
 20. 69fenix69

  69fenix69 Forum Apprentice

  Czy bp widzi aktualny stan gry? w sumie jak niewidzieli na 55 ze gra byla slaba to w sumie o co ja sie pytam xD ale ok czy beda jakies poprawki w dropie kamieni lub cos ktos wie? bo grajac 2 godz dziennie nie jestem w stanie nawet troche postaci ulepszyc bo grup sie szuka 1 godzine i 1 godzine farmi czyli dostaje 2k pylu gdzie tego pylu trzeba bardzoooooo duzo to samo tyczy sie run. Czat w grze uzywany przez 5 osob max widac ze nikt juz w to nie gra chyba i mi sie w sumie tez nie chce tak samo jak na 55 bo gra na 50 lvl juz upadla tak naprawde. Drop kamieni i run jest slaby w porownaniu do tego ile trzeba pylu i skad ja mam to wziac jak nawet grup nie ma? solo nie zrobie bo nie mam postaci end gameowej. Jak juz ktos o portalach na brigavik wspominal i dropie unikatow na tych mapach to tez jest zbyt slaby drop tego. Ja rozumiem trudna gre ale dso nie jest trudne a polega na siedzieniu calymi dniami i nocami by postac zrobic a ja nie mam takiej mozliwosci i raczej wiele osob tez. O pvp nawet niewspominam bo od 50 lvl tego juz nie ma.
   

Share This Page