Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. janus160121typek1

    janus160121typek1 Someday Author

    Zauważyłem (przynajmniej na swoich postaciach), że postać, która ma wysoki lvl wiedzy dostaje często wiedzę.
    Za to postać z niskim lvlem wiedzy dostaje ją rzadziej.

    Żeby nie było, że słaba postać "wolno farmi", byłem z kimś kto szybko zabija moby. Podczas gdy on wyniósł z jednej mapy z 7 dropów wiedzy, ja wyniosłem tylko 2.
    I to się powtarzało zawsze, on więcej, ja mniej.

    Na swojej starszej postaci na początku miałem to samo, im wyższy lvl tym częściej wiedzę dostaje.

    Czy to tylko u mnie są takie spostrzeżenia? Czy u was również?

    Drugie pytanie, które nurtuje mnie od zawsze... Dlaczego kiedy błąd jest na korzyść gracza jest szybko usuwany i zmywany, a kiedy błąd działa na niekorzyść gracza, to twórcy tej gry potrafią przez lata mieć to gdzieś.
    Pytanie kieruje bezpośrednio do moderatorów, którzy mogą jako jedyni o to zapytać i szybciej dostać odpowiedź.
    Choć zapewne nie zapytają jak o wiele innych niewygodnych rzeczy, bo by ich wylano :p
     
  2. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    No dobra, jeden wyniósł 7 stacków, a drugi 2 stacki. Pytanie brzmi, jaka była wielkość tych stacków? Ze zwykłych mobków wiedza może mieć wielkość stacku od 2 do nawet 20. O wiele bardziej czytelniejsze byłoby zapisywanie ile sumarycznie z mapy wynosisz Ty, a ile Twój towarzysz.
    Zakładając jednak, że taka rozbieżność istnieje, to byłaby ona całkowicie uzasadniona. Im wyższy poziom wiedzy, tym więcej punktów potrzeba, żeby awansować. Tak dla przykładu na 200 poziom potrzeba (z 199) nazbierać 19280, a z kolei z 99 na 100 trzeba już tylko 7115. Biorąc to pod uwagę, praktycznie wyrówna się to, że jedna osoba zbiera więcej, a druga mniej. Podkreślam, JEŚLI taka zależność w ogóle istnieje.
     
  3. AaronSzechter

    AaronSzechter Forum Apprentice

    Mam pytanie w sprawie rankingu PVP. Komu przysługuje 1 miejsce ogólne gdy gracz A ma 1miejsce solo i 2 grupowo a gracz B 2 miejsce solo i 1 grupowo? Na heredurze wśród łuków jest taka sytuacja dotycząca mojej skromnej postaci dodam nieskromnie:)
     
    -turok1999- likes this.
  4. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    -cymerianin- - Twój post usuwam jako OT. Niestety, ale PT działa zgodnie z odgórnymi procedurami, które nie mogą zostać pominięte.
     
  5. AaronSzechter

    AaronSzechter Forum Apprentice

    Ja przepraszam ale post mój na pewno został zauważony, mam nadzieje że niezignorowany. Proszę o jakąś odpowiedź, czasu jeszcze dużo, wiele się może zmienić ale jest to kwestia na pewno ważna i jak widać nie niemożliwa i bardzo możliwe krzywdząca jedną osobę. ,,Nie wiem'' również jest odpowiedzią jak coś :) ewentualnie gdzie można się dowiedzieć ponieważ ktoś te zasady ustalił a gracz nie wie co ma zrobić by wygrać czy już nic nie musi robić bo się nie da ponieważ...(może decyduje długość nicku?).
    Pozdrawiam:)
     
  6. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Definitywnie Twój post nie został zignorowany, nim jednak odpowiem "nie wiem" staram się wyczerpać wszystkie możliwe źródła informacji ;) i niestety, nie mam dobrych wieści, ponieważ testowaliśmy wszystkie możliwości na które udało się wpaść i żadna nie jest poprawna :(
     
  7. AaronSzechter

    AaronSzechter Forum Apprentice

    Szkoda, trudno, dziękuję :)
     
  8. janus160121typek1

    janus160121typek1 Someday Author

    To wciąż nie jest odpowiedź na moje pytanie.


    A pro po nowego eventu (piszę tutaj bo nie ma gdzie o tym pisać)...
    Czemu na bolesnym mając 80% szans na kryta oraz ponad 40k obrażeń, zadaję tym maszynom robiącym te bomby 800-1200 obrażeń.
    Czuję się osobiście zażenowany.

    W naszym polskim FAQ nie ma nic o tym, że maszynom zadajemy sporo mniej obrażeń.

    To bierze pod uwagę tylko podstawę w broni czy jak?

    Niech ktoś mnie oświeci.
     
  9. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Temat już się pojawił, także zapraszam do odpowiedniego wątku ;)
     
  10. Sandofdesert

    Sandofdesert Advanced

    Kącik geologa widziałem i mam zakiszony jeśli potrzebna mi konkretna ruda, ale jedno mnie zastanawia mianowicie 3 poziomy rudy
    najużyteczniejsza jest 2 i 3 ( zielona i niebieska ) a co z szarą dostępną na bolesnym i dręczącym jakie ma czy też może będzie mieć zastosowanie bo podjęte przeze mnie próby jakoś nie zdały rezultatu by coś z tego skleić
     
  11. Neliela

    Neliela Forum Greenhorn

    Ehh. proszę, czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie mogę połączyć kamieni szlachetnych (zwykłych) tylko mogę skruszyć na błyszczący pył? I co to jest ten pył? Miałam długą przerwę w grze i niestety, nie ogarniam teraz wszystkiego... mam lvl43
     
  12. BA_Oldman

    BA_Oldman Guest

    Aby w pełni wykorzystać możliwości stołu warsztatowego należy wykonać szereg misji. Pył w początkowej fazie rozgrywki raczej się nie przyda, wszystkie zdobyte kamienie należy łączyć i montować w przedmiotach :)
     
  13. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    Z tego co pamiętam to służy ona do tworzenia toników i eliksirów :rolleyes::D Nie żeby to coś zmieniało, ale można ją użyć :p
     
  14. Sandofdesert

    Sandofdesert Advanced

    MMMmmmmm tak do toników, leków itp tak tyle że nazwijmy to " roślinki " a ja mam na myśli rudę " kamień "
     
  15. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Jeszcze nie tak dawno temu galena i piryt nie były używane w żadnym przepisie, a teraz służą do srebrnego i złotego amuletu Helios ;) istnieje zatem możliwość, że szara ruda też będzie kiedyś do czegoś potrzebna.
     
  16. Kielich79

    Kielich79 Forum Apprentice

    Mam 2 pytania pierwsze czemu nie zalicza slawy do eventu pvp? w ciagu dnia wbijam 20k slawy a w rankingu pvp dostaje 2k. Drugie pytanie kiedy bp wezmie sie za clikery na arenie? technika dystansow ruch/strzal jednoczesny to chyba jakas plaga i zarazem podkreslenie jak nieudolne jest pvp w dso. Zaraz bedzie placz krasow i magow co tylko spamuja ta technika. Gra z kazda kolejna nowoscia staje sie wieksza porazka i gniotem w swiecie gier juz nawet nie mam zamiaru wypowiadac sie na temat obecnego eventu bo brak sil na komentowanie takiego gniota
     
    -turok1999- likes this.
  17. Neliela

    Neliela Forum Greenhorn

    Okay, kumam. Jak na ten moment mam u Petyax'a misję powtórną 1/2 "Kościana wyrocznia"?
     
  18. pieter28

    pieter28 Forum Greenhorn

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o przenoszeniu czarów na stole warsztatowy. Nie mogę znaleźć info o tym więc pytam tu.
    Czy na przedmiot do którego coś przeniosę mogę coś jeszcze dodać czy wcześniejsze bonusy zostaną skasowane?
     
  19. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    Wymieniasz po prostu zaklęcia i nic więcej. Unikatowe wartości, liczba slotów - o ile nie jest to stary unikat z 4 slotami, bo wtedy liczba slotów aktualizuje się do 5 - baza i co tam jeszcze jest się nie zmienia. Jak będziesz chciał wymienić zaklęcia kiedyś na unikacie to możesz ponownie przenieść, ale "wyjąć" zaklęcia możesz jedynie na inny, taki sam unikat przy pomocy rdzeni duszy.
     
    pieter28 likes this.
  20. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Trudno mi powiedzieć czy masz czy nie masz. :p Może i "kumasz", ale chyba nie zapoznałaś się z linkiem, który podał Ci BA_Oldman ;)

    Któż to wie? :rolleyes: Zgłaszane to było tyle razy, ile mam rzęs ;)

    Mam nadzieję, że szybciej niż mnie szlag trafi :p A jest to bliskie. Czyli: nie wiadomo. Podobnie jak z w/w rzęsami :p

    Milczenie jest złotem, ale kulturalny feedback nadal bardzo pożądany :p Jeśli chcesz możesz go umieścić bezpośrednio na oficjalnym discordzie lub w wątku eventowej dyskusji: po zebraniu komentarzy przekażemy je do Producenta.
     
    -turok1999- likes this.