Discussion Pytania początkujących graczy

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  -kiler5-, KulawyMao - Wasze posty usunąłem jako OT.

  -kiler5- - kolejny także usuwam jako OT.


  -kiler5- - kolejny post także usuwam, także jako OT. Tym razem jednak otrzymujesz ode mnie także 33 punkty na 1 dzień. Wiąże się to z blokadą konta na forum na okres 14 dni.
   
  Last edited: Oct 22, 2021
 2. Afkaserious

  Afkaserious Junior Expert

  Mam pytanie odnośnie wykupu slotów w runicznych ozdobach. Standardowo jest to 7 slotów, żeby wykupić 8 slot trzeba wydać 1500 mrocznych, czy ta kwota jest taka sama w przypadku kupna 9 i 10 slota czy zwiększa sie?
   
 3. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Kwota zwiększa się. Całościowo przedstawia się to tak:
  SlotCena
  15
  210
  325
  450
  5100
  6300
  7700
  81500
  92000
  103000
   
 4. hanelore

  hanelore Forum Greenhorn

  Misja trudna widownia, nie mam na mapie Ireny, obeszłam mapę 3x i nic-to błąd czy spotkanie jej wymaga specjalnego zachowania na mapie? Heredur
   
 5. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Misja Trudna widownia to misja poboczna i wymaga przejścia części misji głównych. Niestety, nie jestem w stanie powiedzieć jaką konkretnie misję trzeba wykonać. Prawdopodobnie będzie to ta, która zmieni wygląd mapy Tetaconetl. Rób misje główne, a tę poboczną dokończysz w tzw. międzyczasie, gdy Irena pojawi się na mapie.
  Jeżeli miałbym doszukiwać się tu błędu, to w tylko w całej logice misji. W dodatku Mroczne dziedzictwo, wszystkie misji mają wymagany poziom 55, a co za tym idzie, można byłoby je wykonać "od razu". Jednakże są także warunki dodatkowe, niewidoczne, które to uniemożliwiają.
   
 6. hanelore

  hanelore Forum Greenhorn

  dzięki, no to zioła demona może znajdę...gdzieś, :D
   
 7. Ennika

  Ennika Someday Author

  Ziele demona pojawia się w Zaułku Canol, po wybiciu wszystkich stworów. Jest chyba 8 krzaczków za każdym razem.
   
  BA_Bastet likes this.
 8. magiersonkox

  magiersonkox Forum Greenhorn

  Hej, pytanie moje brzmi czy da się grać na normalnym poziomie i czerpać fun z gierki bez wydawania kasy ? Albo czy jest coś co serio opłaca się zakupić już na początku ?
   
 9. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  1. Oczywiście, że da się grać bez wydawania pieniędzy. Trzeba się jednak nastawić na to, że na pewno elementy gry trzeba będzie poświęcić nieco więcej czasu.
  2. Na początku, kluczowe wydaje się miejsce w inwentarzu i z tego powodu poleciłbym zakup konta Premium (dodatkowa strona, 28 miejsc) lub mrocznych monet i za nie zakupić dodatkowe miejsca. Konto Premium Deluxe dodatkowo zawiera 20 miejsc w skrytce kobolda.
  Warto też mieć na uwadze, że dodatkowe miejsca można zdobyć z niektórych eventów (np. Awans bohatera).
   
 10. -kiler5-

  -kiler5- Active Author

  nie zgodze się z tobą panie modzie ja grałem 99% bez niczego ,nawet gildy nie miałem i dałem rady ,doradze ci jedne znajdz gilde lataj skrzynki i bedziesz mieć all
   
  BKGREG likes this.
 11. WIELKAxKNAGA

  WIELKAxKNAGA Forum Greenhorn

  Cześć. Zaczałem grać czarodziejem (43lvl) na serwerze Grimmag, mam kilka pytań.
  1. Czy robić wszystkie poboczne zadania? (Póki co mam zrobione wszystkie ale szczerze to chętnie bym je pominął - przydadzą się do czegoś w przyszłości? Lub dają dużego kopa?
  2. 43lvl, czarodziej. Na czym się skupić? Główne misje (+poboczne?) i odwiedzanie co raz to dalszej krainy czy może farmienie jakichś bossów w celu lepszego eq? Póki co nie narzekam na dmg i wszędzie sobie daje radę.
  3. Międzyświat - wytłumaczy ktoś co i jak? Kiedy się tam dostane? Z tego co wyczytałem tu na forum to ponoć od 55 poziomu zmienia się całkowicie gra.
  4. Tryby każdej mapy, bolesny itp. jeśli mam jakąś misje robić ją na zwykłej czy na jakimś wyzszym poziomie na ktorym sobie poradze?
  5. Cały ekwipunek mam dobrany pod szkody, dobrze czy zmienic?

  Licze na odpowiedzi i z gory przepraszam za dla nie których tak proste pytania, niestety google ani forum nie jest dość przyjazne dla mnie w tych tematach, można znalezc odpowiedzi co robic jak juz sie jest na endgame ale w moim wypadku... ;)
   
  Last edited: Nov 25, 2021
 12. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Post przeniosłem do wątku z pytaniami początkujących, gdyż lepiej tu pasuje.

  1. Nie są one wymagane do pchnięcia fabuły, ale jednak warto je zrobić. Czasem można dostać coś użytecznego (np. przepis) albo wartościowego (np. mroczne monety, doświadczenie).
  2. Skup się na robieniu misji, ale nadto się z tym nie spiesz. Szybkie zrobienie zadań powoduje, że zacznie Ci brakować expa do "odblokowania" kolejnych zadań. Poza tym, im więcej przeciwników ubijesz tym większą masz szansę na otrzymanie wiedzy i kamieni. Wiedza daje dużego kopa do statystyk, więc warto o nią zadbać już od wczesnych etapów gry (fakt, później też się da szybko farmić, ale na start będziesz nieco w plecy ze statystykami).
  3. Obecnie do międzyświata dostaniesz się po wykonaniu misji Słyszę głosy, którą to otrzymujesz automatycznie na 50 poziomie (jej głównym punktem jest solowe ubicie bossa na poziomie zagłada). Jednakże trzeba mieć na uwadze, że międzyświat jest regionem dla graczy na początkowym etapie endgamu (ze względu choćby na to, że minimalny poziom map to Zagłada w międzyświecie, +25 do poziomu przeciwników). Najlepiej zacząć tam zabawę w momencie jak się będzie miało 100 poziom oraz w miarę ogarnięty ekwipunek, wiedzę i kamienie.
  4. Jeżeli jest możliwość zrobienia misji na wyższym poziomie oraz dajesz radę, to nie widzę przeszkód. Nie jestem tu pewien, czy do Qaizah włącznie da się misję robić na poziomie innym niż normalny. Na pewno w Świecie mroku się da. Świat mroku to ostatni duży region, dodany wraz z ostatnim rozszerzeniem treści.
  5. Raczej zostaw, gdyż na tym etapie gry zbyt szybko awansujesz w poziomach, żeby przykładać wagę do ekwipunku. Jeżeli dajesz radę z przeciwnikami, to zostaw taki jaki masz. Zmieniaj dopiero jak okaże się niewystarczający.

  Oczywiście, jeżeli będzie miał jakieś wątpliwości bądź pytania zapraszam do zadawania kolejnych pytań :)
   
  TL_Tyche likes this.
 13. scorpico

  scorpico Forum Greenhorn

  witam , w jaki sposób szybko zrobić misje "wewnętrzny strach 2/2" ??
   
 14. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Chodzić po mapach Świata mroku w grupie z aktywnymi odpowiednimi talentami i runami. W ten sposób nazbierasz zwykłych odłamków, z których już szybko posklejasz te wyższe. Do map Świata mroku zaliczane są też 2 mapy eventu Sargona - też można na nich zbierać odłamki.
   
 15. scorpico

  scorpico Forum Greenhorn

  dzięki za odpowiedź
   
 16. Lucyvis

  Lucyvis Forum Greenhorn

  Witam
  Jestem nowym graczem i chciałabym wiedzieć o co chodzi z ofertą dnia, bo nie do końca to rozumiem. Szukałam dużo w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji.
  Gdy korzystam z oferty dnia i wybieram np. wierzchowca, towarzysza czy np. wytrychy... po prostu tego nie dostaję :c i nie wiem dlaczego, bo nigdzie nie ma informacji czy tak powinno być czy gdzie np tego szukać
  Nie wiem czy to błąd czy tak to działa, prosiłabym o wytłumaczenie dlaczego nic nie dostaję jeżeli ktoś wie
   
 17. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  W gruncie rzeczy, system oferty dnia, to dodatkowe nagrodzenie gracza za wydanie określonej liczby mrocznych monet.
  Aby otrzymać wybrane nagrody trzeba wydać odpowiednią liczbę monet. Na drugim i trzecim poziomie nagród, wydane mroczne muszą być sumą wartości danego i poprzednich poziomów. Samą wartość nagród można zobaczyć po najechaniu na nią kursorem. Sumaryczną wartość i wydane mroczne można zobaczyć na "pasku" postępu po lewej stronie - by zobaczyć wartości, trzeba najechać kursorem.
   
 18. .Bersërkr.

  .Bersërkr. Forum Greenhorn

  Witam
  Po kilku miesiącach przerwy wróciłam do Drakensang, jednak nie mogę uruchomić gry, bo po wyborze sererwa HEREDUR i kliknięciu ZAGRAJ TERAZ bezustannie pojawia się okno z opcja wyboru serwera. Wcześniej nie było takich problemów. Czy ktoś zna przyczynę i rozwiązanie problemu ?
   
 19. [Wo]Dz[U]352

  [Wo]Dz[U]352 Forum Apprentice

  Pytanie do misji Nieumarły obłęd 4/4. Mam pokropić w Stonekeep zamknięte groby a nie mam wody święconej - skąd ją wziąć ?
   
 20. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Skoro misja nic nie wspomina o zdobyciu lub wyprodukowaniu, to powinieneś je dostać od NPCa w chwili brania misji. Wywalić się tego nie da. Sprawdziłeś, czy przypadkowo nie przełożyłeś do skrzynki depozytowej?
   

Share This Page