Discussion Pytania początkujących graczy

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  MarC01971 - Twój post został przeniesiony do bardziej pasującego tematu.

  Jeśli chodzi o tą promocję, to ona wyskakuje tylko na grze i jest ona dostępna tylko dla osób, które nigdy nie zakupywały pakietów Premium/Deluxe. To jest taka zachęta na kupno Premium pierwszy raz i wypróbowanie go mniejszym nakładem pieniężnym. Obniżka jest traktowana jako specjalna oferta, więc na stronie Ci ona nie wyskoczy.
   
 2. MarC01971

  MarC01971 Forum Greenhorn

  siemka, wróciłem do gry po kilku latach i widzę zmiany, ale to dobrze, będzie ciekawiej :)
  potrzebuję pomocy odnośnie kamieni szlachetnych, czy istnieje jakikolwiek poradnik? które kamienie do jakich przedmiotów osadzać, jak zdobyć przepisy na wyższe poziomy kamieni?
  będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam

  ps. nie mogę znaleźć sekretnych kryjówek, jest jakiś sposób? ;-)

  dziękuję :)
   
  Last edited by moderator: Sep 10, 2022
 3. TigerRIP

  TigerRIP Forum Greenhorn

  Mogę podesłać Ci swój film. Jest on co prawda nagrany końcem listopada 2020 r., ale omówiłem w nim system gemów porównując go do tego co było przed CE.  A co do kryjówek to pojawiają się one dopiero po pokonaniu bossa; np.na każdym z Q
   
  Lilithia likes this.
 4. MarC01971

  MarC01971 Forum Greenhorn

  dziękuję
   
  TigerRIP likes this.
 5. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  MarC01971 - Twoje posty zostały połączone w jeden. Pamiętaj na przyszłość, aby nie pisać dwóch postów oddzielnie.


  1) Zacznijmy może od przepisów - w osiągnięciach w zakładce "Produkcja - Kamienie szlachetne i runy" masz kilka osiągnięć, które musisz wykonać, aby uzyskać przepisy na ulepszanie kamieni na lepszy poziom. Podobnie masz, jeśli chodzi o ulepszanie run, czy klejnotów.

  Dla przykładu: na samym początku masz tylko przepis od surowego do zwykłego, który uzyskujesz w momencie wykonania misji (w Kingshillu, NPC Petyax) oznaczonej kolorem ciemnozielonym: Bezużyteczne rupiecie (3/3) (ważna uwaga! - po wykonaniu tej misji dostaje się również schemat łączenia 4 zielonych przedmiotów w niebieski, które są później potrzebne do odblokowywania metod craftingowych).
  Po uzyskaniu przepisu, musisz wtedy ulepszyć 15 surowych w kruszone i 25 kruszonych w zwykłe, żeby odblokować dalsze przepisy. Podobnie wygląda odblokowanie ulepszania kamieni o wyższym stopniu rzadkości.

  [​IMG]
  2) Odnośnie rodzajów kamieni szlachetnych, to w tej chwili masz aż 13 ich rodzajów, z czego w większości przypadków do noszenia ich używa się 5 rodzajów: rubinów (szkody), ametystów (hp - punkty życia), cyrkonów (prędkość ataku), onyksów (wartość krytycznego ciosu) i rodolitów (prędkość ruchu). Resztę najczęściej przerabia się po prostu na błyszczący pył, aby mieć czym ulepszać noszone przez siebie kamienie.
  3a) Jeśli chodzi o to, jaki rodzaj kamieni powinno się wrzucać do danego przedmiotu, to tutaj kwestia jest zależna od tego, jakiego rodzaju podstawy ten przedmiot posiada oraz od tzw. craftingu. Żeby mieć dokładny widok, jak się prezentują wartości podstawy danej rzeczy, polecam w ustawieniach znaleźć taką opcję jak ta przedstawiona na obrazku poniżej i ustawić tam opcję zaawansowaną.


  [​IMG]
  Gdy już mamy tą opcję włączoną, przechodzimy do danej rzeczy, patrzymy na jej rodzaje podstaw. Dla przykładu zastosuję widok z Pasu Roshany. W wartościach podstawowych mamy w nim szkody, punkty życia i blokadę, dlatego dobrze by było ustawić go pod jedną z tych trzech wartości. Załóżmy, że pasek ma lepszą wartość podstawową do punktów życia i chcielibyśmy zrobić go pod hp. Wtedy wstawiamy tam same ametysty. Też ważnym aspektem jest crafting, który będzie Nam wpływał na efektywność tych połączonych wartości tzw. "podstawki" oraz ametystów.
  [​IMG]
  3b) Pierwsze kroki w tzw. odblokowywaniu craftingu, wykonujesz również wraz z misją Bezużyteczne rupiecie (3/3), gdzie uzyskujesz również wspomniany wcześniej schemat ulepszania 4 zielonych przedmiotów w 1 niebieski. W osiągnięciach w zakładce Produkcja masz takie osiągnięcie jak Istota magii. Żeby odblokować crafting, musisz wykonać 3 osiągnięcia, jedno po drugim z tej serii. Polegają na łączeniu 10 razy zielonych przedmiotów w niebieski, potem 20 razy niebieskich przedmiotów w fioletowe, a na końcu na łączeniu 30 fioletowych przedmiotów w pomarańczowe. Do łączenia tych rzeczy, jak również i do craftowania rzeczy, będziesz potrzebować Glifów Potęgi, które uzyskuje się, przetapiając dane rzeczy (od zielonych do unikatów) u jednego z kowali, co jednocześnie powoduje trwałą utratę tych rzeczy.

  W obecnej formie, sam crafting polega na przenoszeniu zaklęcia (lub zaklęć) z jednej rzeczy na drugą. Zaklęcia w każdym przedmiocie są opisane niebieską czcionką tuż pod miejscem na kamienie.
  Wracając do przykładu z Pasem Roshany. Jeśli chcemy zwiększyć efektywność wartości ametystów oraz podstawowych wartości punktów życia w tym przedmiocie, starasz się poprzenosić na ten pas zaklęcia z innych przedmiotów tak, aby na danym przedmiocie znalazły się 4 zaklęcia tego samego rodzaju - w tym przypadku chodzi o te z punktami życia. Im wyższe wartości procentowe będą miały zaklęcia pod hp, tym więcej ogólnych punktów życia ci przybędzie dzięki temu przedmiotowi.

  4. Pytanie też było o sekretne kryjówki - one pojawiają się po pokonaniu większości przeciwników o randze bossa.
   
  abrakadabraqwer likes this.
 6. kunia1

  kunia1 Forum Greenhorn

  Witam , mam taki problem jak chce atakować jakiegoś potwora to wogole nie mogę
   
 7. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  kunia1 - Twój post został przeniesiony w bardziej pasujący temat.

  Powodów tego może być kilka:
  1) Nie masz przełożonych skilli z "drzewka" do paska umiejętności, który znajduje się na środku dolnej części ekranu. Wtedy wystarczy po prostu je przeciągnąć do paska umiejętności, żeby móc je używać.

  [​IMG]
  2) Mogłeś niechcący kliknąć zmianę paska umiejętności, przez co włączył ci się pasek, na którym nie masz wstawionych żadnych umiejętności. Sprawdź, czy czasem ci się to nie przestawiło, klikając małą strzałkę, która zmieni ci numer paska umiejętności.
  [​IMG]
  [​IMG]
  3) Może to być również kwestia niestabilnego internetu, który powoduje, że skille z paska umiejętności po prostu przestają być widoczne w pasku umiejętności. Oczywiście wydarza się to bardzo rzadko, ale zdarzają się takie pojedyncze przypadki. Polecam wtedy spróbować zrestartować grę i ewentualnie wrzucić swoje skille od nowa na pasek umiejętności.
  4) Oczywiście warto też założyć mniej prawdopodobne rzeczy np. otrzymanie od przeciwnika blokady używania swoich umiejętności w danym miejscu, czy użycie esencji mrocznej mocy przez członka grupy, która może spowodować niewrażliwość przeciwnika na ataki innego typu od mrocznej mocy.
  Wymieniłem ci najbardziej prawdopodobne możliwości. Oczywiście może być to też kwestia mechaniczna, np. zepsuty przycisk od myszki, czy klawiatury.
  Jeśli jednak żadna z tych opcji nie pomogła, to prosiłbym, abyś opisał swój problem bardziej dokładniej, to wtedy będziemy mogli jeszcze pomyśleć nad innymi rozwiązaniami.
   
 8. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Witam mam pytanie, czemu czasami itemki które musiałem dropnąc do jakiejś misji np jakies drzwi do stalgardu mi nie znikaja z eq tylko zajmuja mi miejsce mimo ukończonej misji, a nie można tego sprzedać ani wyrzucić więc jak mam sie tego pozbyc??
   
 9. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie można wyrzucić ręcznie itemów, które dotyczą zadań aktualnie posiadanych, czy też będą przydatne w dalszej fabule. Na przykładzie tych drzwi do Stalgardu, one powinny ci zniknąć w późniejszym czasie, jak już wejdziesz pierwszy raz do Stalgardu.
   
 10. Zbedeusz

  Zbedeusz Forum Greenhorn

  Witam dlaczego na stole warsztatowym nie mogę połączyć 4 takich samych rzeczy np. 4x ulepszone rękawice?, jedyne co mogę zrobić to
  połączyć 4 różne ulepszone przedmioty. Jestem na 25 poziomie
   
 11. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Po prostu te przedmioty muszą być co najmniej dwu-typowe. Możesz wrzucić np. 3 paski i 1 rękawice, albo 2 płaszcze, 1 pas i 1 zbroję, ale co najmniej jeden z tych przedmiotów po prostu musi być inny od reszty.
   
 12. Zbedeusz

  Zbedeusz Forum Greenhorn

  To dlaczego w darkensang online wiki pisze że można łączyć 4 te same przedmioty, dzięki czemu ich statystyki się łączą. https://drakensangonline.fandom.com/pl/wiki/Crafting_-_wprowadzenie
   
 13. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Przede wszystkim - strona, do której link wrzuciłeś w swoim poście, nie jest w żaden sposób powiązana z oficjalnymi stronami udostępnianymi przez Twórców gry. Takie projekty, jak np. wikie, są tzw. fanowskimi, czyli najczęściej są autorstwa jednego, bądź wielu graczy. Dlatego też duża część twierdzeń, jakie tam się pojawiają, jest oparta na informacjach z oficjalnych źródeł gry. Trzeba jednak pamiętać, że mamy do czynienia z ludźmi, a każdy człowiek popełnia błędy :)
  Ta informacja jest oczywiście błędna, a jakbyś chciał ją zweryfikować, to w praktyce: jakbyś spróbował wrzucić chociaż 3 przedmioty o tym samym rodzaju i stopniu rzadkości, to wyskoczy ci napis w opisie stołu, który mówi o tym, iż co najmniej jeden z czterech przedmiotów musi być innego rodzaju niż reszta.
  Żebyś również źle nie zrozumiał - my doceniamy takie inicjatywy, jakie są podejmowane przez członków polskiej społeczności (z innych krajów również); super, że takie rzeczy się pojawiają, ale jest różnica między posiadaniem oficjalnej informacji, a domysłem autora. Dlatego też czasem polecam samemu sprawdzać, czy takie informacje znajdują pokrycie w rzeczywistości, jeśli pochodzą z nieoficjalnego źródła.
   
 14. Zbedeusz

  Zbedeusz Forum Greenhorn

  Witam
  Mam pytanie do zaawansowanych graczy. Jestem na 28 poziomie strażnika lasu, jak wchodzę do katakumb to wybieram poziom bolesny
  mimo że jest dostępny poziom dręczący, tam jednak od razu mnie rozwalają. Pozostaje mi jedynie kupić esencje wigoru za mroczne monety i dzięki temu zwiększyć swoje obrażenia fizyczne, czy istnieje jakiś inny sposób żeby to przejść, nie wydając mrocznych monet?
   
 15. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nikt nie każe ci wydawać mrocznych monet na zakup esencji wigoru. Każda z tych esencji dropi z przeciwników podczas farmy, z tym że im lepsza esencja, tym rzadziej dropi. Można również kupować esencję wigoru w sklepie, ale np. biała esencja jest możliwa do kupienia za golda. Będąc na 28 poziomie, ciężko jest się wzmocnić tak, żeby samemu sobie radzić z trudniejszymi modami. Tak naprawdę, jedyne, co możesz teraz zrobić, to poszukać ekwipunku, który będzie na jak najwyższym poziomie. Obecnie możesz zakładać rzeczy, które są max. 45 poziomów wyższe od Twojego poziomu postaci - z tym, że do ich wydropienia będziesz potrzebować czyjejś pomocy.
  Nie doradzam wchodzić samemu na wyższe mody, jeśli sobie z nimi nie radzisz solo.
   
 16. skalt1991

  skalt1991 Forum Greenhorn

  Pytanie mam czy da się zrestartować punkty umiejętności bo nie wiem czy czasem nie muszę zacząć od nowa proszę o pomoc
   
 17. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Oczywiście, że się da. W oknie umiejętności masz taką zębatkę do kliknięcia. Klikasz nią i ci się całe drzewko resetuje. Oczywiście, żeby to zrobić, musisz posiadać trochę złota. Jeśli jednak nie stać Cię obecnie na reset umiejętności, to możesz spróbować tam przełączyć na inną zakładkę, o ile tam nic ustawionego nie masz.
   
 18. MacMofyn

  MacMofyn Forum Greenhorn

  Witam, wróciłem do gry po długich latach i gra obecnie na nowym koncie na serwerze Harold. Mam pytanie dotyczące eventu Herose Assemble po zdobyciu 56lvl zorientowałem się że już go nie ma. To jest jakiś błąd, wyłączyli go czy mam już za duży lvl?
   
 19. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Niestety, ale event ten jest prawdopodobnie tylko dla graczy o poziomie 55 i niższym.
   
 20. MacMofyn

  MacMofyn Forum Greenhorn

  Musisz mieć racje punkty dalej lecą z bossów ale nagród się nie dostaje. Wielka szkoda że to tak zrobili no ale cóż nie ma co płać. Lecz z chęcią przygarnął te 10 pięknych worków z runami ale był by DMG boost :O