Feedback Wątek zbiorczy problemów z Nebula Error oraz problemów z połączeniem

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 21, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. jumamaster

  jumamaster Someday Author

  Opisuję ten problem już kolejny raz, ponieważ wydaje mi się iż ktoś czuwający nad poprawnością działania pdanych kont użytkowników na serwerze zaspał i śpi już tak prawie 4 miesiące. Chodzi o połączenie z serwerami, nie jest to jego brak połączenia, a wczytywanie połączenia na nowo. Zasięgając opinii bardziej wykwalifikowanych głów mających styczność z prowadzeniem własnych serwerów uznali iż część danych konta może znajdować się na uszkodzonych sektorach dysku i mimo iż logowanie może odbywać się z oryginału, to gdy wystąpi błąd w danym sektorze to zostaje uruchomiony proces wczytywania z kopii zapasowej co powołuje problem z nawiązywaniem połączenia ( jest to najprawdopodobniej w procesie nadpisywania danych do konta, aby zachować wszystkie dane i wpisy co do całości konta) . Od razu uprzedzam pytanie i mówię iż nie mam problemu przy połączeniach z innymi srwisami czy grami potrzebującymi stałego dostępu do sieci. Komputer bezpośrednio podpięty jest kablem więc wszystkie podejrzenia co do wifi odpadają .
  Wszystkie sposoby proponowane przez forum jak czyszczenie klienta odinstalowywanie i zainstalowywanie nie dają pożądanego rezultatu. Tak przedstawiona sytuacja wskazuje iż gracze z takim problemem nie są w stanie korzystać z pełnej funkcjonalności jaką powinna zapewnić firma. Wiem iż kilka osób właśnie z powodu ciągłego wczytywania się gry i odczuwania dejavu stracili chęć do gry i już się nie pojawiają w grze. Wydaje mi się iż warto przyjrzeć się temu problemowi i faktycznie zbadać, czy dyski znajdujące się w serwerze nie posiadają błędów . I nawet nie mówię już o rekompensatach bo takich i tak już raczej firma nie dała by rady zagwarantować, ale może wnikliwie podejdą do sprawy i sprawdzą opisany problem.
   
  rynkmarx likes this.
 2. Totentamten

  Totentamten Someday Author

  Sprawdź jeszcze, czy:
  1) na tym samym łączu/komputerze, nowo utworzone konto zachowuje się tak samo.
  2) Twoje konto zachowuje się tak samo na innym łączu internetowym.

  Chociaż nie wątpię, że to co piszesz jest prawdą.
   
 3. $tan

  $tan Forum Greenhorn

  Witam, mam taki oto problem z Nebulą. Mam klienta 64Bit i dzisiaj tj 5.05.2020 była aktualizacja i przestój od 9 do niby około 15, jest już zaraz 16 i nie wiem czy to kwestie przestoju czy coś jest nie tak. Pobrał mi sie oczywiście nowy klient i wyskakuje takie coś przy wchodzeniu na serwer (Grimmag)

  [​IMG]
   
 4. SMOD_WhiciaQ

  SMOD_WhiciaQ S-Moderator Team Drakensang Online

  Witaj, proszę zrobić standardowe czyszczenie oraz sprawdzić sterowniki karty graficznej.
   
 5. Jezus112

  Jezus112 Forum Apprentice

  Od juz kilku tygodni mojej gry spieram się z crashami, wyskakują błędy tj.: Nebula 3, Failed to download file, albo całkowicie gierka się wiesza.. To jest strasznie uciążliwe już nie raz nie mogłem skończyć Jakiejs mapki z wejsciówką typu varholm, blakborg albo circus z powodu crashy w każdej chwili :( strasznie szybko tracę andersy na wskrzeszanie albo realm fragmenty na mapki a gram od niedawna :(
  Edit: Wcześniej przez pierwszy tydzien gry problemów nie było
   
 6. AmigoKuka

  AmigoKuka Forum Greenhorn

  Witam, mam taki problem a mianowicie, kolega chciał zacząć grę od nowa po ok 5 latach , jednak po odpaleniu klienta jakieś 10sek wyskakuje błąd:
  DRO Client
  Failed to verify the signature of a downloaded file.
  Wszystkie podstawowe czynności nie pomogły np: aktualizacja sterowników, reinstall dro, javy, czyszczenie kompa.
  Ma ktoś jakieś pomysły?
   
 7. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Zaktualizujcie proszę sterowniki Javy oraz NET.Framework do najnowszych - powinno pomóc. Używacie win7?
   
 8. AmigoKuka

  AmigoKuka Forum Greenhorn

  Tak win7, dzięki za szybką odpowiedź, sprawdzę w wolnym czasie.
   
  BA_Bastet likes this.
 9. Jezus112

  Jezus112 Forum Apprentice

  mam win 10 dzisiaj nie widzialem problemu jak gralem :)
  Edit: Wykrakałem zaraz po napisaniu nebula 3 XDDD
   
 10. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  A co zaktualizowałeś?
   
 11. Jezus112

  Jezus112 Forum Apprentice

  Zaktualizowane mam wszystko :/
   
 12. michal722

  michal722 Forum Greenhorn

  Mam wersje 64 bity i usunąłem końcówkę adresu żeby zrobić wersję 32 bitową, zrobiłem to dobrze a od tego czasu mam błedy. \nie wiem czy są z tym związane ale oto jeden z nich

  Memory::Alloc() Out Of Memory (heap='Stream Data Heap',
  size=1584953', runtime='503 sec)
   
 13. wojtekwjk

  wojtekwjk Advanced

  Błąd związany z pamięcią RAM, funckja Alloc() służy do przydzielania pamięci aplikacjom.
   
  michal722 likes this.
 14. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Overlooker

  Właśnie po to powstała wersja 64-bitowa, żeby tych crashów nie było. Nie wszyscy to mają na 32 bitach, ale można się tego niestety od czasu do czasu spodziewać.
  Jeśli masz problemy z wydajnością na wersji 64-bitowej, spróbuj powiększyć pliki stronicowania, zdefragmentować dysk (jeśli masz HDD), zwolnić miejsce na dysku (jeśli po defragmentacji nadal pokazuje np. 10% pofragmentowane, czyli nie zadziałało) - może pomóc dla wersji 32-bitowej działać stabilniej.
   
 15. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Z tego co wspominałeś w innym temacie, zmiana na wersję 32-bit wynikała z utraty płynności gry na wersji 64-bit. Jeżeli to laptop, to najczęściej jest to związane z użyciem nieprawidłowej karty graficznej - czy sprawdziłeś ustawienia w panelu zarządzania kartą graficzną? Ja musiałam ręcznie wskazać która karta ma być używana dla DSO, mimo iż w ustawieniach globalnych mam ustawioną NVIDIĘ jako preferowaną kartę.
   
 16. Charon

  Charon Someday Author

  Witam, mam taki problem że co kilkadzisiąt minut, najczęściej jak oddaje Qu albo zabijam super moba to gra mi się zacina na około 10 sekund
   
 17. -kiler5-

  -kiler5- Forum Apprentice

  bp prosze zróbcie coś z tymi nebulami ,to nie jest gra ,straciłem 400x fragów inf 7 przez to ,ta mapa wyga długiej gry i dłużej grasz tym nebula jest 100% ,i to nie jest tylko moja opinia a wielu graczy ---nebull jest teraz tyle co zakażenień corona virusem
   
 18. henruk

  henruk Forum Apprentice

  witam mam to samo klient przestał odpowiadac porażka
   
 19. Soulshade2

  Soulshade2 Forum Apprentice

  Ja tak miałem przed aktualizacją 242 Nebula co 5 7 minut ja nie wiem co oni mają za informatyków chyba po podstawówce.
   
 20. SMOD_WhiciaQ

  SMOD_WhiciaQ S-Moderator Team Drakensang Online

  Witam, Wasze posty przeniosłam do odpowiedniego wątku. Jeśli macie problem z grą to wypada podać konkrety - chociażby screen nebuli. Sama ogólnikowa informacja, że występuje problem - niewiele daje. Proszę o szczegóły a w międzyczasie polecam standardowe czyszczenie.
   

Share This Page