Announcement Wiadomość od CM Belli odnośnie ankiety + kod bonusowy

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Yahiko, Jun 18, 2024.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Bohaterowie Dracanii,
  w ostatnich dniach otrzymaliśmy dwie wiadomości od naszej nowej CM Belli, które są informacją zwrotną dotyczącą odpowiedzi, które zamieściliście w ankiecie, o której Wam wspomniała przy okazji przywitania się ze społecznością Drakensanga.

  Poniżej publikujemy obie wiadomości od naszej Community Manager: (ze starszą czekaliśmy do momentu osiągnięcia progu 2000 wypełnionych ankiet, wkleiliśmy ją tuż pod koniec wiadomości opublikowanej dzisiaj, aby zapewnić ciągłość tych wiadomości od Niej + oznaczyliśmy daty publikacji tych wiadomości).  18/06/2024
  "Hejka, Bohaterowie Dracanii,

  Dziś chciałabym zająć się najczęściej poruszanymi w ankiecie problemami i błędami. To będzie długi post, więc zacznijmy od początku:

  Oto kod bonusowy: ILOVEDSOJUN
  (zawiera 100x fragmentów Drogi Zagłady)
  Kod jest ważny do 18 lipca 2024.

  Tak, osiągnęliśmy 2 tys. odpowiedzi. Dziękuję wszystkim za udział w ankiecie.  Ustaliliśmy, iż istnieją 3 kategorie problemów: niestabilność serwera, problemy z grą i społeczność.  a) Niestabilność serwera
  • Opóźnienie i opóźnienie: Wysoki ping i gumowanie postaci
  • Czasy ładowania: długie ekrany ładowania i prześladujące kody błędów (36, 37, 42)
  • Awarie i utrata połączenia: Częste awarie, szczególnie podczas akcji specjalnych
  Z racji tego, iż nasze zespoły deweloperskie i IT znajdują się obecnie w Azji, liczymy na Twoją pomoc w zgłaszaniu błędów związanych z serwerami, zwłaszcza, że występują one głównie w krajach zachodnich. Im więcej szczegółów nam zgłosisz, tym szybciej będziemy mogli rozwiązać te problemy.

  Prosimy Cię o wypełnienie formularza: https://forms.office.com/e/0J1Y5yGCqu


  Błędy 36 i 37 są związane z procesorem serwera, nad którym optymalizacją pracuje nasz zespół IT. Błąd 42 wynika z samego kodowania gry i tutaj zespół programistów potrzebuje więcej czasu na przyjrzenie się temu kodowaniu.


  b) Problemy z grą

  Problemy z mapami, nawigacyjne oraz hitboxowe: Niewidzialne ściany w regionach Labiryntu Płomieni i Krainy Nieśmiertelnych. Niekonsekwencja nawigacyjna oraz dziwne występowanie hitboxów.

  Te mapy zdecydowanie wymagają przeróbki, deweloper przyjrzy się temu po zakończeniu prac nad nadchodzącą zawartością.


  Rework PvP: 36% graczy uważa, że klasy są niezrównoważone!! Wielu z Was prosi o tryb PvP bez uwzględniania zawartosci ekwipunku..

  Problemy z balansem PvP są na naszym radarze – chcemy uczciwych walk dla wszystkich! Po rozwiązaniu problemu z serwerem planujemy przeprowadzić kolejną ankietę dotyczącą PvP i klas. Głównym problemem zrównoważenia klas jest to, iż bardzo czasochłonnym jest proces dokonywania pomiarów, jak zmiana może wpłynąć na całe środowisko gry;


  Powrót starych map i zestawów/setów: tęsknicie za starymi mapami, takimi jak oryginalne Grimmag, Darbmoor, Morze Kości etc. i chcecie powrotu starych zestawów Q1, Q6 i Q7.

  Zespół deweloperów opracowuje nową zawartość, przedmioty i sprzęt. Obecnie nie planują w najbliższym czasie przywracać starych map/zestawów.

  Ulepszenie funkcji społecznościowych: więcej treści związanych z rozgrywką grupową, działaniami bractw, połączenie serwerów.

  Rozważymy dodanie zawartości związanej z rozgrywką grupową, jednak połączenie serwerów będzie miało ogromny wpływ na strukturę gry, a konsekwencje nie będą wymierne. Może moglibyśmy popracować nad przeniesieniem kont z serwera A na serwer B.

  Losowość dropu i wypadających przedmiotów: Niektórzy z Was zastanawiają się, dlaczego nigdy nie można zdobyć klejnotów...

  Twórca rozważa wprowadzenie dodatkowego nagradzania graczy, którzy poświęcili dużo czasu w grze, ale nadal nie otrzymali pożądanych nagród za "staż" w grze.


  Nowe przedmioty i wyposażenie: Wielu z Was prosi o „przydatne” nowe przedmioty, które podniosą poziom Waszych postaci.

  Zespół deweloperski już nad tym pracuje. Niestety, wymaga to czasu, ponieważ musi być to wszystko przetestowane i zmierzone pod kątem tego, jak wprowadzenie nowych przedmiotów wpłynie na rynek. Nie chcemy niczego, co popsuje grę i jej balans.

  Handel między graczami: niektórzy z Was prosili o system transakcyjny

  Gra została zaprojektowana z myślą o tym, by gracze nie mieli możliwości handlu/wymiany przedmiotami, więc nie będzie to brane pod uwagę.


  Zarządzanie dobrami: Przechowuj farbki w specjalnej torbie i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby dodać kamienie/klejnoty/runy do przetapiarek/przepylarek u kowali. Układaj esencje w stosy do wyższych limitów lub zapewniaj dla nich specjalny ekwipunek.

  Będziemy pracować nad lepszym zarządzaniem zapasami. Możemy zwiększyć dla Ciebie maksymalne limity posiadania esencji w jednym miejscu.


  Ulepszenia graficzne i estetyczne: Ulepszenia grafiki do poziomu odpowiadającego nowoczesnym standardom uwolnionego od usterek.


  Zespół deweloperów tworzy nowe mapy i przedmioty. Tak naprawdę już niedługo zobaczycie zupełnie nowe wierzchowce.  c) Społeczność

  Brak komunikacji między społecznością a deweloperem

  OK, teraz czas na Bellę, aby zacząć robić swoją robotę! :) Ona dba o to, by informacje o aktualizacjach, a także comiesięczny kalendarz akcji specjalnych były na czas. Każdego tygodnia dzieli się także Twoją opinią z zespołem deweloperskim. Mamy nadzieję, że zespół DSO będzie mógł w najbliższej przyszłości udostępnić tzw. roadmap na najbliższy czas. Dziękuję za cierpliwość i zrozumienie!


  Czy możesz przywrócić streamy na Twitchu z DSO? Gdzie jest kod bonusowy?

  Pracujemy nad wznowieniem transmisji na Twitchu w nadchodzących miesiącach i planujemy również więcej wydarzeń, które będą angażować społeczność (również z kodami bonusowymi)!
  [...]"  14/06/2024

  [...]
  "A teraz bez zbędnych ceregieli, oto 10 najbardziej pożądanych wydarzeń, wybranych przez WAS, graczy:


  10 najbardziej pożądanych wydarzeń:

  Wielkie Łowy (Big Game Hunt) – NAJBARDZIEJ POŻĄDANA AKCJA SPECJALNA

  Klątwa Czarnych Rycerzy (Dragan)
  – Czeka Cię mroczne wyzwanie...

  Igrzyska Helioskie (PvP) – Sprawdź swoje umiejętności przeciwko godnym przeciwnikom

  Pokonaj niezwyciężonych (Defeat The Undefeatable) – czy potrafisz pokonać niepokonanego?

  Napad na Mroczne Krasnoludy – Gotowy na podstępne napady i epickie łupy?

  Pełnia księżyca – uważaj na niesamowity blask pełni księżyca…

  Inwazja na Kingshill – Broń naszego ukochanego miasta!

  Złoto Gwiazd – gdy w całej Dracanii pojawiają się złote potwory...

  Awans bohatera – Stań na wysokości zadania, bohaterowie!

  Atak na Schronienie Weriana – Chroń schronisko za wszelką cenę!


  Wasz entuzjazm i odzew w ankietach dały nam jasny obraz dotyczący ulubionych wydarzeń społeczności. Ciężko pracujemy, aby ożywić te epickie wydarzenia i nie możemy się doczekać, aż wszyscy ich doświadczycie.

  Słyszymy cię!

  Słyszeliśmy, że wszyscy chcecie jak najszybciej odzyskać BGH (Wielkie Łowy). Jednakże zespół deweloperów musi upewnić się, że ta akcja specjalna jest w 100% wolna od błędów przed jej uruchomieniem na serwerach, więc potrzebuje on więcej czasu, zanim zostanie potwierdzona faktyczna data. Dziękuję za cierpliwość i zrozumienie!

  Co dalej?

  Pracujemy nad podsumowaniem wszystkich cennych opinii, w tym problemów, błędów i wszystkich sugestii dotyczących ulepszenia gry. Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej aktualizacji harmonogramów wydarzeń i innych ekscytujących wiadomości. Jak zawsze, Twoja opinia jest naszą gwiazdą przewodnią. Kontynuuj przygodę i dziękujemy, że jesteś tak niesamowitą społecznością! [...]"


  [...]
  "Dziękuję za przeczytanie! Zespół DSO jest wdzięczny za Twoją opinię, bezpośrednio stawiamy czoła tym wyzwaniom.

  Pozostań świetny i dalej przeżywaj przygody,

  Bella."


  Z pozdrowieniami,
  Wasza Ekipa DSO.

   
  Ennika likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.