Discussion DYSKUSJA: Wielka Aktualizacja "Mroczne Dziedzictwo"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Dec 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. rynkmarx

    rynkmarx Forum Apprentice

    Mam pytanie odnośnie płaszcza z herolda, posiadam skórke płaszcza ale nie moge go utworzyc na stole, czy to bład czy istnieje inna opcja?
     
  2. Norbert250

    Norbert250 Forum Greenhorn

    Kolejna zbagowana misja ? Odbicie 6/6 nie moge zabic Mardolla Mrocznego ponieważ nie pokazuje się na mapie po każdym restarcie mapy.
     
    szlam2 likes this.
  3. gsokol

    gsokol Forum Apprentice

    Hmmm.... sześciany miały być takie same a mi własnie wypadł zielony??? ....... Czy to tylko starych dotyczyło? teraz tez będą "lepsze" im większy poziom mapy??
     
  4. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Prawdopodobnie jest to błąd. Innej opcji tworzenia nie widziałem.

    Stare sześciany zostały takie same, nie zmienione. Nowe sześciany mają stopnie rzadkości podobne do przedmiotów. Szare wypadają na poziomach normalnym i bolesnym, zielone na dręczącym i fatalu, niebieskie na zagładzie, fioletowe na bezlistosnym, a pomarańczowe na rozlewie krwi. Lista możliwego dropu z nich jest w przewodniku.

    Usuń misję i pobierz ją na nowo - powinno pomóc.
     
    gsokol likes this.
  5. Manfi86

    Manfi86 Advanced

    Przygodę z DSO zacząłem w 2013 roku, gdy funkcjonowały jeszcze Kryształy Prawdy, którymi identyfikowało się legendy. Zmiany jakie zaszły w najnowszej aktualizacji wywracają całą mechanikę do góry nogami. Połapanie się o co chodzi zajmie trochę czasu, ale naprawianie błędów będzie chyba trwało dłużej. Np.:
    1. Dolny interfejs (belka).
    - zbyt mały bez możliwości zmiany
    - nieczytelny
    - paski zasobów słabo informują o ich stanie
    - graficzne niedopracowanie miejsca na esencję
    - brak standardowej ilości slotów powoduje mylenie się w odpalanych skillach
    (wystarczyło dać 7 slotów a pewne z nich zablokować, tak aby nadal ustawić swój stary układ umiejętności)
    2. Zaznaczanie przedmiotów do przetopienia jest prawie niewidoczne. Można przecież dać jakiś znaczek, czy wyraźniejszy kolor.
    Pomijam też brak opcji (Sprzedaj wszystko z zakładki albo Przetop wszystko z zakładki)
    3. Przerabianie kamieni /run też mogłoby się odbywać sprawniej niż wchodzenie w kilka zakładek warsztatu.
    Dodatkowo sloty na runy zostały ograniczone i nie da się włożyć tego co się miało w itemkach. Przez to trzeba iść na kompromis.
    Widza lub EXP lub Szybkość ruchu itp.- wybierz sobie.
    4. Ogromne zapotrzebowanie na złoto sprawia, że ciągle jest go mało. Rozumiem, że przedmioty są teraz droższe, ale mimo wszystko wyciąganie run z gniazda + cena za upgrade, to czasem kosmiczne kwoty. Hmm, to co SMSy na zakup golda ?
    5. Na mapach przy odpaleniu kilku skilli na raz .. Tworzy się taki zamęt, że ciężko zlokalizować siebie a nie mówię już o potworach czy np. kwasie pod nogami. Wszystko zasłaniają jaskrawe kolory skilli. Jak ktoś grał z 2-3 ryckami na mapie którzy spamują wybuchy to wie o czym mówię.
    6. Kamienie z odporkami na żywioły - tutaj kompletnie nie rozumiem ich powstania, więc się nie wypowiem. Pod konkretnego Bossa ok ale to się wiąże z ciągłymi przekładkami, które kosztują.
    7. Zabranie bonusa z setów np. speed z Herolda i brak skilli z kradzieżą życia. To co teraz tylko potki ? Bo ten nowy skill z tarczą to szkoda komentować.
    8. Niebotyczne wartości procentowe. O ile wcześniej procenty był na poziomie 200-300% do czegoś to ok, ale teraz ?
    Np. 10800% do obrażeń .. serio ?
    9. Szybkość ruchu - przed aktualką nie byłem szybki, ale teraz to czuje się jak ślimak..

    10... Mógłbym tak dłlugo wymieniać, ale nie wiem czy jest sens. Gra z H & S i grindu zmieniła się w "Never Ending Story MMORPG"

    Czekam na łatki, bo bez nich to szkoda gadać.
     
    tozagol likes this.
  6. Artur7771

    Artur7771 Forum Greenhorn

    Ktoś mógłby podpowiedzieć, jak ruszyć z zadaniem: Zbierz 1 hołd przeklętej ziemi w Fyeborough, nie mogę się dostać na tą mapę.
     
  7. Spide

    Spide Active Author

    To ja mam pytanie inne, przed aktualizacją nie robiłem Złotego amuletu Helios bo zostawiłem go sobie specjalnie na później gdyż mało co grałem, po aktualizacji okazało się że nie mogę go użyć. Czyli mam rozumieć że teraz owy amulet nadaje się jedynie do przetopu? Trochę bez sensu jeśli tak jest bo ten amulet nie jest czymś częstym i nie zdobywa się go od tak...
    [​IMG]

    #EDIT#
    Błąd w tłumaczeniu, a raczej jego brak :p
    [​IMG]
     
  8. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Zadanie jest bardzo proste - idziesz na Fyeborough i zbierzasz ziemię (jest oznaczona na minimapie). Zwróć też uwagę, że w Dracani są dwie mapy o tej nazwie. Prócz tej w Świecie Mroku, jest też Fyeborough, którego wejście znajduje się w Tegansruh.

    Rozumiem, że tego srebrnego amuletu nie da się wrzucić na stół w celu stworzenia złotego? Jeżeli to miałeś na myśli, to nic z tym nie zrobisz.

    Manfi86, Spide - wasze posty usuwam jako OT.
    Ściśle dla moderacji zarezerwowane są tylko kolory z drugiej kolumny (odcienie czerwonego). Użytkownicy, jak i moderacja, mogą dowolnie używać pozostałych.
     
    Spide and Manfi86 like this.
  9. Spide

    Spide Active Author

    Otóż to, wyskakuje informacja że nie można go tam umieścić. No nic, trzeba będzie przy okazji postarać się o drugi :p
     
  10. disaffect

    disaffect Forum Apprentice

    WygenMiLinka94 likes this.
  11. WygenMiLinka94

    WygenMiLinka94 Forum Apprentice

    Udało mi się zalogować.
     
  12. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Informacja o możliwości używania przedmiotów wyjątkowych po CE była zamieszczona na forum - o tutaj. Ubolewam, że nie udało Ci się na nią natrafić :(
     
  13. wiktorass

    wiktorass Forum Greenhorn

    Jak to się stało że przedmioty które zostały zakupione za drakeny zostały przetopione a w nagrodę otrzymaliśmy kilka glifow. BIGPOINT wydymał każdego gracza, zabierając ciężko farmione przedmioty z wartościami platynowymi zastępując o wiele gorszymi, a ta grafika to w paincie rysowana? Czy oni w ogóle to testowali przed wgraniem na serwery komercyjne? Może i chcieli zrobic wiele ulepszeń niestety wyszło inaczej. Przynajmniej teraz będzie można zakończyć przygodę w dso z uśmiechem
     
    tozagol and Oleandryna like this.
  14. MordercaNaTelefon

    MordercaNaTelefon Forum Greenhorn

    Grałem od ok pół roku, nie doszedłem do super op kozak pro poziomu, ale gra sprawiała mi przyjemność, mino, że moja czarodzijka była dość słaba. Ale do rzeczy,graficznie katastrofa, jeśli chodzi o wygląd itemów, wszystko się zlewa, dawniej, jak miałem unikat w eq to widziałem ten item z drugiego pokoju, teraz unikatu trzeba szukać bo nie jest unikalnie oznaczony.
    Po co mieszali w skillach i miejscem na nie( było 7+ 2 z myszy i 1 wymienny,teraz jest 5+ reszt j.w.) miałem swoją wyuczoną, skuteczną kombinację skilli i grało mi się płynnie, teraz koszty many powodują, że muszę czekac 2,3 sekundy by odpalić kolejną umiejętność. Srpawiło to, że gra jest nieprzyjemna, niegrywalna. Jest jeszcze mnóstwo innych defektów, o których już przedmówcy wspomnieli. Ja odinstalowałem grę, bo wiadomo, że nie wrócą do stanu sprzed DL, a w obecnej wersji nie da się grać słabszym graczom. Pozdrawiam, a dłonie moje transportują tą grę do śmietnika, a było już tak miło..
     
    tozagol and Oleandryna like this.
  15. tajo1

    tajo1 Forum Apprentice

    Czy ktoś wie może do czego te torby runiczne? Do noszenia w ekwipunku czy jskoś do powiększenia slotów tych z postaci? Jeśli tak to jak to się robi?
     
    Oleandryna likes this.
  16. sebek030189

    sebek030189 Someday Author

    ciekawe sa liczby z eventem 175 postepu na fatalu,ja ide cala mapke z bosem 15min zeby skonczyc event musialbym poswiecic 750 godzin cały event trwa 650 :D nawet gdybym nie spal 27 dni i gral cały czas i tak bym nie zrobil miska hehe
     
  17. banan866554

    banan866554 Forum Greenhorn

    Poznikały kamienie i runy z ekwipunku.(nie wszystkie), po hotfiksie.
     
  18. Uran235

    Uran235 Forum Apprentice

    tajo1
    jak otwierasz postac to po lewej u góry masz 3 działy i chyba środkowy to runy, tam wymieniasz torby na wiekrze

    Moja ocena gry:
    minusy
    -gra jest brzydka
    -interfejs jest nie czytelny i wygląda jak z max 2010r
    -potki do życia bezużyteczne ze wzgledu na czas, tylko regeneracja z wiedzy ma znaczenie


    plusy
    -nie kupiłem deluxa a strasznie mnie korciło ale wytrzymałem do aktualizacji i wiem już że nie kupie :p
     
    tozagol and Oleandryna like this.
  19. tajo1

    tajo1 Forum Apprentice

    Dzięki za odpowiedz, optymistycznie zakładam że skoro teraz na postaci mam torby po 5 slotów a jest miejsce na 10 to takie też się kiedyś znajdzie.
     
  20. Spide

    Spide Active Author

    To ja mam kolejne pytanko, czy wraz ze zmianą drzewka umiejętności jak i samych umiejętności każdej z klasy czy progi prędkości każdej z umiejętności także uległy zmianie czy są identyczne jak przed CE?
     
Thread Status:
Not open for further replies.