Discussion Problemy techniczne

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Przyczyn może być wiele ... Głównie wina leży po stronie sprzętu (w tym nieaktualnych sterowników) i połączenia internetowego. Na początek więc upewnij się, że sprzęt z nawiązką spełnia wymagania, zaktualizuj sterowniki, sprawdź też, czy połączenie internetowe jest stabilne.

    Fajnie by było, jakbyś wrzuciła tu zrzut ekrany z tym błędem. Na ten moment nie wiem, z jakim błędem mamy tu do czynienia. Na razie mogę jedynie poradzić, by jeszcze raz wyczyścić pliki tymczasowe (instrukcja).

    Wasze posty przeniosłem też do bardziej odpowiedniego wątku.
     
  2. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    dobrze to rozumiem --bez dopisku w ikonie drakensang -własciwości - jak nie dopisze 64 to klient pozostaje 32 bity ? -czsami się tracę z tym ? ( tak poza nawiasem u mnie nie ma sensu wgrywać 64bity ,bo mam ram 3 ,czytałem co nie co na necie ,od 4 ram dopiero 64 bity)


    kurcze ludzie help w czym jest problem ,osobsiscie uwazam że to wina słaby sprzęt .ale zdanie prawdziwegogo inforamatyka bardzo sie dla mnbie liczy , on wie co i jak i nie gada bzdur rybki albo coś tam
     
  3. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Skoro, jak sam stwierdziłeś, masz słaby sprzęt, to my Ci tu nie pomożemy. Najlepiej by było, jakbyś napisał jakie podzespoły masz w komputerze, z jakiego łącza internetowego korzystasz, jak komputer jest podłączony do routera oraz system i sterowniki są aktualne.
     
  4. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Valkirn - Twój wylew miłości oczywiście kasuję. W nagrodę dostaniesz ode mnie 11 punktów ostrzeżenia, co wiąże się z blokadą konta na 1 dzień.
     
  5. slaveks

    slaveks Forum Apprentice

    Pytania do moderatorów, tylko poproszę o potwierdzone informacje.
    1) W ostatnim czasie znacząco wzrosła ilość zawieszeń gry z komunikatem NEBULA...
    2) Mapy się jakoś dziwnie ładują... najpierw na serwerze dopiero klient. W efekcie moja postać na starcie:
    -nie żyje
    -ma duży procent na minus życia
    -ma duży procent na minus koncentracji
    3) Podobny problem na arence... pojawia się mapa z martwą moją postacią. Zmiany jakie mają być z systemem PVP na pewno nie obejmą tego problemu, który dyskwalifikuje na obecną chwile tę grę.

    Proszę nie pisać bzdur o tym że temat znany i rzekomo nad nim pracują.
    Jest to nieprawda, tak już jest 8 lat co najmniej.
    P.S.
    Lepiej nic nie odpowiadać na ten post...
     
  6. Geraldinio

    Geraldinio Advanced


    Masz słaby internet.
    Gdy miałem LTE, też był ten sam problem, ze światłowodem wszystko śmiga idealnie. i nie chodzi tu tylko o jego szybkość, ale sam ping, który powinien być jak najniższy.
     
  7. slaveks

    slaveks Forum Apprentice

    Mam połączenie światłowodowe 200 Mbps synchroniczne (tzn. pobieranie i przesyłanie takie samo), ping 2ms.
    Tylko i wyłącznie oprócz serwera Drakena, jest rzędu 20ms.
    Wymagania sprzętowe znacznie przewyższam o zalecanych.
    Baterii w myszce nie mam (na usb jest), geniusze z pomocy technicznej nawet takie pomysły mają.
    Prosiłem nie pisać o tak trywialnych rzeczach....
     
  8. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    slaveks - skoro nie mamy pisać o rzeczach trywialnych, to napiszę tylko co może być przyczyną dłuższego ładowania się map. Wybierz sobie, co może u Ciebie być. Skoro już wydałeś wyrok, to nie oczekuję jednak, że z tego skorzystasz.

    1. Słabe połączenie internetowe (łącza komórkowe, radiowe, niestabilny ping)
    2. Połączenie router-komputer (Wi-Fi może płatać figle i serwować krótkotrwałe skoki pingu)
    3. Nieskonfigurowany komputer (nieaktualne sterowniki, system, przeglądarki, działające w tle probramy antywirusowe) i niekonserwowany system
    4. Korzystanie z karty graficznej zintegrowanej (dotyczy głównie laptopów, gdzie dodatkowo trzeba ustawić korzystanie przez DSO z procesora wysokiej wydajności grafiki)
    5. Problemy u dostawcy internetu (połączenie to nie tylko Twój komputer i serwer DSO, po drodze jest mnóstwo innego sprzętu i oprogramowania, które może po prostu zawieść)
    6. Ogólnie obciążenie sieci domowej
    7. Ogólne obciążenie sieci światowej
    8. Problemy z obciążeniem serwerów (wbrew pozorom, te zdarzają się względnie rzadko i najczęściej w okolicach dużych eventów i w godzinach wieczornych)

    U siebie doświadczyłem wszystkich punktów, dosłownie. Nie w ostatnim czasie, ale w ogóle.
    1. Miałem niestabilne połączenie internetowe, które potrafiło co jakiś czas serwować skoki pingu. Na standardowych stronach tego nie zauważałem, ale w DSO już tak.
    2. Korzystałem przez jakiś czas z połączenia Wi-Fi. Przestałem, gdy okazało się, że mimo 4m i ściany, połączenie nie było dobre i powodowało niestabilny ping, w tym skoki z kilkuset ms przy średniej ok 40 ms. Połączenie kablowe daje stabilne ok. 25 ms.
    3. Przy nieskonfigurowanym sprzęcie wspomnę tylko o problemach jakie powodach jakieś 1,5 roku temu jeden ze sterowników kart graficznych NVidia. Samo posiadanie dobrego sprzętu nie musi oznaczać, że wszystko będzie działać całkowicie bezproblemowo. Sam system też należy konserwować i od czasu do czasu pousuwać pliki tymczasowe i inne tego typu.
    4. Granie na karcie zintegrowanej jest delikatnie mówiąc niekomfortowe. Dodatkowo, oprogramowanie karty nie zawsze poprawnie zidentyfikuję grę jako proces wymagający procesora wysokiej wydajności i trzeba to ustawiać ręcznie (to tyczy tylko laptopów, gdyż te korzystają naraz z dwóch kart, o ile mają kartę dedykowaną).
    5. Zdarzyło mi się, że przez 2-3 dni w określonych godzinach nie byłem w stanie w ogóle połączyć się z grą. Inn strony działały całkowicie poprawnie.
    6. Tu zależność jest od tego ile osób korzysta z sieci domowej i co robią.
    7. Początki pandemii i powszechnych lockdownów wpływały dość mocno na obciążenie całej sieci, na całym świecie. Teraz nadal sytuacja mogła jeszcze nie wrócić do czasów sprzed tego.
    8. Ostatni raz, kiedy winić by można było wprost serwery gry, to początek trwania eventu Pokonaj niezwyciężonego - dużo osób w jednym czasie nastawiło się na robienie eventu. Zdarzają się też wieczorne skoki obciążenia, ale nie jest to coś, co mogłoby całkowicie uniemożliwiać grę.

    Posty też przenoszę do tematu dotyczącego problemów technicznych. Lepiej tam będą pasować.
     
    TL_Tyche likes this.
  9. xX-Psychol-Xx

    xX-Psychol-Xx Forum Greenhorn

    siema, wywala mi gierke chce wlaczyc znowu i error wywala wiecie ocb?
     
  10. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Po pierwsze, post przeniosłem do wątku z problemami technicznymi - nie ma potrzeby tworzyć osobnego tematu.
    Po drugie, warto wrzucić tu jakiś zrzut ekranu.
    A po trzecie, zapoznaj się z kilkoma postaci wyżej, powinieneś trafić na właściwe rozwiązanie. Jeżeli jednak nie, to po tym jak wrzucisz zrzut, zastanowimy się jak rozwiązać Twój problem.
     
  11. marys01

    marys01 Forum Greenhorn

  12. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Post przesunęłam do odpowiedniego tematu.

    Proszę wykonaj standardowe czyszczenie, instrukcja dostępna jest pod tym linkiem.
     
  13. ___CCC___

    ___CCC___ Forum Greenhorn

    Witam ,
    Może w sekcji polskiej ....., dzisiaj 14.04 nie mam możliwości pobrania gry , czy ktoś ma podobny problem , po uruchomieniu klienta mam komunikat - failed to verify the signature of downloaded file, ticket wysłąny , pomocy zero , może ktoś coś ....
     
  14. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Jaki posiadasz system operacyjny? Jeśli jest starszy niż Windows 10, to jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna pojawiania się tego błędu. Możesz wykonać porady zawarte tutaj, ale nie ma pewności, że pomogą - komunikaty różnią się od siebie dość znacznie.

    Post przeniosłem też do wątku z problemami technicznymi.
     
  15. Przyjaciel

    Przyjaciel Someday Author

    Prosze, blagam wrecz.. zoptymalizujcie serwery gry, lub dodajcie ten jeden, bo z powodu przeludnienia serwery nie wyrabiaja.. mapy laduje strasznie dluuuugo.. i nie, nie jest to wina sprzetu, bo sprzet mam z kosmosu ;)

    Pozdrawiam i mam nadzieje, ze sprawa pojdzie w dobre rece.
     
  16. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    Chcialbym cos kupic ale mam problem bo gdy wybieram dany przedmiot i klikam "kup" wyskakuje mi okno logowania takie jak sie odpala gre z pulpitu, loguje sie wybieram serwer po czym wraca mi spowrotem do wyboru serwera i tak w kolo macieja. Jak to naprawic?
     
  17. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Afkaserious - Twój post przeniosłem do odpowiedniego tematu.
    Spróbuj dokonać zakupu przez stronę. Wtedy powinno ci zadziałać.
     
  18. Brofari

    Brofari Forum Greenhorn

    Witam.
    Mam taki nietypowy problem, otóż podczas zmiany mapy (ładowanie się mapy) DSO tak obciąża mi internet że się zawiesza/przestaje na chwile działać. Po wyłączeniu gry za pomocą alt+f4 (inaczej się nie da) internet nagle wraca do normy. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ponieważ podczas grania w inne gry, pobierania czegoś czy innych czynności które w moim mniemaniu bardziej obciążają łącze takich problemów nie mam, więc nie uważam żeby ten problem dotyczył samego łącza.
    Liczę na pomoc bo jest to strasznie uciążliwe.
     
  19. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Zacznijmy może o najbardziej podstawowego pytania - jaki internet posiadasz? Czy jest to połączenie kablowe czy mobile/radiowe? Jakie są jego parametry?
     
  20. Brofari

    Brofari Forum Greenhorn

    Próbowałem i na takim i na takim, problem występuje na obu. Według speedtestu prędkość internetu to 80/30, ale wiadomo, że speedtest aż tak wiarygodny nie jest , ale nie sądzę żeby DSO potrzebowało internetu z NASA aby działało bez problemów.
     
    merisen12345 likes this.