Discussion Problemy techniczne

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. .killer.

  .killer. Junior Expert

  Miałem kiedyś to samo, dokładnie to samo....w moim przypadku pomogło usunięcie całego DSO razem z plikami %temp%, zainstalowanie gry na systemowym dysku, ja mam zintegrowaną grafike, więc ustawiłem urochamianie na tej lepszej, zmieniłem serwery DNS i powiem ci pomogło. Duża role pełni tu też nie sama prędkość popierania internetu, a predkość wysyłania - to ona głównie odpowiada za wczytywanie map w grach online. Po przejściu na światłowód i automatycznym zwiększeniu wysyłania mapy nie ładują się 10sec, a 5sec.
  W planach mam zmiane lapka na stacjonarny i zmiane umowy z 300mb/s na 600mb/s, a może nawet na 1BG/s (zależy jak to będzie wyglądało przy 600)
  Możesz jeszcze ustawić piorytet DSO na karcie sieciowej i wyłączyć na próbę antywirusa oraz ustawić w nim DSO jako wyjątek w skanowaniu/kwarantannie
  Wybróbuj mój sposób mi pomogło :)
   
  TL_Tyche likes this.
 2. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Skoro problem występuje zarówno na mobilnym, jak i stacjonarnym, to wstępnie można by wykluczyć internet.
  Prócz tego co napisał @.killer. , zapoznaj się z moim postem wyżej. Zakładam oczywiście, że komputer jest zaktualizowany w całości (dotyczy to systemu, sterowników grafiki, Javy, .NET Frameworka). Jeżeli nie jest, to warto to poinstalować, gdyż też można mieć to wpływ na opisane zachowanie gry.
   
 3. Brofari

  Brofari Forum Greenhorn

  Dziękuję za tak obszerną odpowiedź, niestety nic nie pomogło :( Jedyne czego nie próbowałem to ustawienie priorytetu DSO na karcie sieciowej ponieważ nie mam pojęcia jak to zrobić. Ale nadal nie mogę pojąć dlaczego tak się dzieje, będę się upierał że to nie wina internetu lub komputera bo inne gry które mają większe wymagania czy to sprzętowe czy (na moją logikę) internetowe nie robią takich problemów. Według mnie problemem jest sama gra, tylko nie wiem jak sobie z tym poradzić.
  Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?
   
  merisen12345 likes this.
 4. .killer.

  .killer. Junior Expert

  Polecam ci tą Panią:
  Plus przeskanuj sobie kompa w poszukiwaniu wirusów i reklam.
  Odpalając DSO zobacz w menadżerze zadań w zakładce Wydajność co ci obciąża gra. Problem może też tkwić w Javie.
  DSO to specyficzna gra i obciąża kompa bardziej niż Elden Ring na wysokich xD
  Zobacz sobie poradniki na YT o podkręcaniu karty graficznej i ustawień sieci: wyłączanie energooszczędności ethernetu, maksymalna przepustowość łącza etc etc. Może coś w końcu Ci pomoże.
  Trzymam kciuki

  EDIT: Piorytet (przydzielenie zasobów na proces) ustawiasz po uruchomieniu klienta w menadżerze zadań w zakładce Szczegóły->szukasz dro_client64.exe i thinclient.exe klikasz prawym, szukasz Ustaw Piorytet i wybierasz Wysoki.
  To musisz niestety klikać po każdym uruchomieniu gry.....mi to daje o 2-3sec szybsze łądowanie mapek i ok 3pingu mniej.

  Piorytet czasu rzeczywistego-są zarezerwowane dla operacji, w których czas wykonania jest krytyczny
  Piorytet wysoki-wyższy poziom priorytetu, więcej zasobów przydzielonych na proces.
   
  Last edited: Sep 12, 2022
  BA_Yahiko likes this.
 5. Maciejos22012004

  Maciejos22012004 Forum Greenhorn

 6. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Maciejos22012004 - Twój post został przeniesiony do bardziej pasującego tematu.

  Z wrzuconego linka wynika, iż wystąpił problem, którego przyczyną jest niestabilne połączenie z internetem. Przez to u Ciebie wystąpił kłopot z pobraniem jednego z plików gry.
  Spróbuj po prostu zrestartować grę, może też sam router, którego używasz. Gdy stabilność łącza się u Ciebie poprawi, to takie błędy nie będą się pojawiać.
   
  Last edited: Oct 21, 2022
 7. SpokojnyMarcin

  SpokojnyMarcin Forum Greenhorn

  Mam dokładnie to samo już od dłuższego czasu , nie udaje mi się tego wyeliminować niestety. Czyściłem temp już 2 razy. Chyba powoli tracę chęci i cierpliwość.
   
 8. merisen12345

  merisen12345 Forum Apprentice

  Siema chyba trafiłem na odpowiedni dział :) Opisuje tu problem kolegi z Niemiec od godz 18-20 zaczynają się problemy z grą ping skacze nawet do 800ms i nie jest w stanie wogule grać i dzieje sie to tylko od tych godzin 18-20 , w godzinach wcześniejszych tak to śmiga i jest 25ms . Nie są to problemy z routerem , ani z dostawca internetu co zostało potwierdzone :) inne gry w tych samych godzinach mają ping 20ms i chodza stabilnie pomimo że są to gry o dużo większych wymaganiach niż sam Drakensang .Najśmieśniejsze jest to że gdy ten ping szaleje speed test pokazuje że jest wszystko w porzadku i inne gry chodza normalnie ping jest stabilny . Mało tego sytuacja była zgłaszana bo zaczeło się to Od eventu Czarnych Krasnolódów i wiem że dużo osób z regionu Niemiec ma ten sam problem , pomimo zgłaszania do pomocy technicznej która twierdzi że temat jest znany do tej pory a mamy 14.12.2022 nikt niepoczynił żadnych kroków bo problem nadal istnieje.Czy ktoś zamierza coś z tym zrobić?
   
 9. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Cóż innego można Ci napisać? Oczywiście, że temat jest znany i wiemy, że sporo osób na to narzeka od pewnego czasu. Niestety, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy i musimy po prostu czekać, ponieważ problem związany z serwerami jest bardziej skomplikowany, przez co jego czas naprawy również się wydłuża.
  Z drugiej strony, skoki pingu w grze są u Twojego kolegi w godzinach, gdzie występuje największe obciążenie serwerów i jest największy ruch w internecie. Patrząc na to, można wysnuć sugestię, że nie do końca w pełni musi być to wina serwerów, a częściowo może być to wina chociażby różnych godzin "szczytu" aktywności użytkowników dla testowanych przez kolegę gier, czy też obciążeń łącza internetowego.
   
 10. merisen12345

  merisen12345 Forum Apprentice

  Panie Modzie :) to jakim cudem w tych godzinach szczytu inne gry takie jak LOL Destiny 2 ( co ma dosyć spore wymagania ) chodzą bez zarzutu i maja ping 20ms i gra chodzi mega płynnie , to jak może być obciążone łącze internetowe ? Prubowane były czyszczenie %temp% wszystko co było możliwe i po tym wszystkim widać że ewidentna wina stoi po stronie gry , uważam że odkąd wpadł event Czarnych Krasnolódów gdzie bp dało pelerynke na kości , pisał nie raz komunikat że serwer jest obciążony, więc uważam ze prawdopodobnie przez ten event coś sie popaliło . Problem z serwerami jest skomplikowany to znaczy? w czym jest problem jesli można wiedzieć ?
  Pozdrawiam
   
  Valkirn likes this.
 11. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  merisen12345 - wczytaj się jeszcze raz w to, co napisał Yahiko. Owszem, problem jest z serwerami, ale nie tylko z nimi. Same łącza także mogą być przeciążone. I proszę też nie porównywać gier między sobą, bo raczej korzystają one z różnych łącz. Idąc dalej tym tokiem myślenia, różne osoby z Polski, korzystające z usług różnych operatorów będą miały w tym samym czasie różny ping i różnie będą określać czas ładowania map. Internet to sieć, duża sieć, a co za tym idzie, do danego serwera pakiety dostają się różną drogą. Gra online (jakakolwiek) to nie tylko komputer gracza i serwer. Po drodze jest mnóstwo urządzeń i kilometry kabli. Wszystko to, w każdej chwili może ulec awarii lub być przeciążone.
  Wszystko to co opisałem wyżej, nakłada się na siebie i może powodować problemy, które opisałeś w swoim pierwszym poście. I po raz kolejny wracając do tego, co napisał Yahiko. Problem z serwerami jest znany, są prowadzone prace, nie wiemy kiedy sytuacja ulegnie poprawie. Póki nie dostaniemy na ten temat nowych danych, będzie powtarzać dokładnie to samo. Wam, jako graczom dotkniętym tymi problemami, poza zgłaszaniem pozostaje tylko czekać. Rozumiem, nawet bardzo, jak frustrujące jest to, że nie można sobie pograć w dogodnych godzinach. Niestety jednak pewnych przeszkód po prostu nie da się przeskoczyć.
  Proszę więc o zakończenie dyskusji na temat stanu serwerów itp, gdyż nic nowego ona nie przyniesie. Pytanie zostało zadane, odpowiedź udzielona - koniec.

  Valkirn - mając na uwadze Twoją kartotekę tu na forum, radzę przystopować z tego typu insynuacjami. Jeżeli to miał być żart, to mało śmieszny. Na razie tylko posty usunąłem. Kolejny Twoje wymysły mogą skończyć się blokadą konta.
   
  TL_Tyche and BA_Yahiko like this.
 12. merisen12345

  merisen12345 Forum Apprentice

  Dobrze dziekuję za ,,rzetelną odpowiedź" rozumiem że 2 miesiące to mały okres czasu żeby coś zmienić. :)
  Pozdrawiam
   
 13. PatrykWalencik

  PatrykWalencik Forum Apprentice

  Mam pytanie dotyczące podłączenia. Od końca letniego eventu mam problem z utrzymaniem stałego połączenia przez wifi, mam jakieś 20 minut grania zanim wszystko się zepsuje. Ping jest stabilny, a po dokładnie 20 minutach się psuje. Nie wiem, czy to wina Drakensanga, czy może mojego komputera. Czy ktoś ma podobny problem, dodam że wcześniej wszystko działało bez zarzutu?
   
  merisen12345 likes this.
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  PatrykWalencik - Twój post przeniosłem do bardziej odpowiedniego tematu.
  No cóż, tak jak było to wspominane wyżej. Na ten problem może składać się wiele rzeczy. Może to być wina Twojego internetu, może to być wina wchodzenia na grę w momentach największego obciążenia serwerów, czy też wina obciążenia Twojego połączenia internetowego. Mogę powiedzieć Ci, że temat jest znany i nawet niemała część graczy zwraca uwagę na problem, kierując jego winę na nasze serwery. Na tą chwilę jesteśmy świadomi problemu i oczywiście trwają prace nad poprawą działalności serwerów, jednak kwestia ta jest bardziej skomplikowana, przez co i prace naprawcze również się wydłużają.
   
 15. Augmar

  Augmar Forum Greenhorn

  Mam problem z wyświetlaniem "duchów", tych fioletowych np. z Katakumb. Nie widzę ich i zabić mogę tylko z łańcuchowego pioruna bo widzę skąd strzelają. Wybaczcie za łopatologię ale nie pamiętam już nazw przeciwników, wróciłem po 4latach do gry...
   
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Jest to błąd znany, zgłaszany i wielokrotnie opisywany przez nas oraz innych użytkowników na forum. Nie jesteśmy jednak w stanie określić, kiedy zostanie to naprawione.
   
 17. Aikid

  Aikid Forum Apprentice

  Od jakiegoś czasu gra chodzi jak żółw mapy wczytują się strasznie długo. Czy tylko ja to mam czy może niem jestem jedynym graczem.
   
  BKGREG likes this.
 18. BKGREG

  BKGREG Forum Apprentice

  Tez to mam i jest coraz gorzej ale zauwazylem rowniez, ze nie tylko mapy ale juz sam klient dlugo sie uruchamia, zanim sie wpisze haslo trzeba czekac okolo 15 sek bo jak sie chce wczesniej to sie wiesza i jest bialy ekran. I uprzedze, ze nic nie daje czyszczenie temp
   
 19. Knopers

  Knopers Forum Apprentice

  Dzień Dobry. Pisałem wielokrotnie do supportu ale oni chyba sobie ze mnie żartują więc proszę przekazać tam wyżej, że sklep w grze jest totalnie zepsuty... Płatność czymkolwiek jest niemożliwa. Niech przyjrzą się tej sprawie i naprawią płatność kartą kredytową, paysafecard oraz przez telefonem bo z tego co wiem są 3 najczęściej używane sposoby płatności.
  Ja np. korzystam często z karty lub płatności przez telefon a teraz jest to niemożliwe, co prawda można wejść na stronę ale traktuje to jako tymczasowe rozwiązanie...wolałbym kupować w grze bo jest szybciej i wygodniej.
   
 20. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Knopers - Twój post został przeniesiony do bardziej pasującego według mnie tematu.