Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. Patroxy

  Patroxy Forum Greenhorn

  Witam. Mam pytanie odnosnie koncowych misji, a nie znalazlem odpowiedzi na forum. Obecnie ukonczylem serie misji Impreza sushi (3/3) ale w ogolnym rozrachunku w zakladce miedzyswiat (miasto w ruinach) pokazuje mi ze mam ukonczonych 31/33 misji. Gdzie moge pozyskac 2 pozostale misje do wykonania?
   
 2. Knopers

  Knopers Forum Apprentice


  Poszukałem i znalazłem.
  - https://board-en.drakensang.com/threads/aktualizacja-250.83843/

  Proszę zerknąć na ten post, proszę zejść sobie na praktycznie sam dół... tam jest opisany "NOWY EVENT".
   
 3. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Witam mam pytanie czy mozna gdzies znaleźć informacje jak wykonac ukryte osiagniecia?
  Może ktoś ma wykonane i może je opisać?
   
 4. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Bardzo możliwe, że brakuje ci misji związanych z tzw. starą wersją Mortisa z czasów sprzed rozszerzenia treści z 2020 roku, rozszerzającego Cardhun do całego regionu. Misje związane z Morzem Kości w Międzyświecie, czy z Halami Śmierci w Międzyświecie, nie są już dostępne z racji braku dostępu do nich. Łatwo jest policzyć, iż obecnie masz 9 rodzajów międzyświatów, każdy zawiera po 3 misje, do tego dochodzi ci misja z odblokowaniem dostępu do Cardhun przez Komnatę Panoltiaco, a pozostałe 5 misji jest powiązanych z szóstym rodzajem międzyświata, już niedostępnego do wejścia.
  Takich osiągnięć jest dużo i ciężko mi jest je konkretnie wymieniać, co potrzeba zrobić do wykonania danego osiągnięcia. Większość jest powiązanych z zadaniami i odblokuje się w momencie wykonania misji fabularnych, a czasem też i pobocznych. Niektóre osiągnięcia są zawarte w dziale Dziedzictwa, które jest swego rodzaju archiwum dla osiągnięć i nie da się ich już wykonać, aczkolwiek jeśli masz jakieś konkretne ukryte osiągnięcia z danego działu/poddziału na myśli, to prosiłbym po prostu o podaniu tych szczegółów.

  To byłby dobry argument, jeśli chodzi o naszą dyskusję, gdyby nie fakt, iż kilka miesięcy później doszło do wymiany części ekipy, która była za to odpowiedzialna. Wraz ze zmianami personalnymi wśród Twórców, zmieniła się również koncepcja tego wydarzenia, gdyż nowe osoby miały na dalszą przyszłość gry trochę inne plany, przez co realizacja zapowiedzianego przez poprzednią ekipę kontentu związanego z piratami, została przełożona w czasie, aż w końcu do niej doszło ponad rok później w innej formie niż pierwotnie było planowane przez byłą już część ekipy.
   
 5. BlackBlond

  BlackBlond Junior Expert

  kod błędu 36, znikające pożywki podróżne ( zamiast na bosa wracam do miasta lub mapa na chybił trafił, zawieszanie się gry już nie co 1 godz ale co 15-20 min ,przy wejściu na inna lokację. przy zmianie postaci itd nie ma takiego wora który by pomieścił te błędy- w związku z tym mam pytania- mam pecha czy to może już standard w tej grze kiedy zostaną oddane utracone pożywki podróżne-
  kiedy będziemy się cieszyć zabawą a nie wściekać i coś tam coś tam sami wiecie co - nie oczekuje odpowiedzi w stylu problem jest znajomy i pracują na tym takich andronów nie chce jeżeli nie macie wiedzy na ten temat odważnie napisać nie wiem ( powiedzenie prawdy nie jest szkodliwe) -
  liczy się konkret , liczy się pomoc a nie niepotrzebna dyskusja

  oczekuje odpowiedzi prawdopodobnie nie tylko ja
   
 6. RafalinhoCK

  RafalinhoCK Advanced

  Nie tylko tobie ten błąd 36 wyskakuje mi tak samo a nawet nie moglem sie zalogować do gry a nawet nie moglem zacząc grac także może wieczorem będzie lepiej .
   
 7. Knopers

  Knopers Forum Apprentice


  Tak się dzieje z powodu dużego obciążenia serwerów. Zaczął się event, dużo osób się zalogowała, serwery nie były na to gotowe i dlatego tak potężne lagi. W końcu pewnie się ustabilizuje.
   
 8. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Czemu nie zalicza mi osiągniec w walce, dotyczace wygrania po jeden raz kązdej z rywalizacji czyli pojedynek, choragiew, szturm itd i brałem udział w tych rywalizacjach wygrywalismy a nie mam zaliczonych??
   
 9. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Błąd został już zgłoszony.
   
 10. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  Prawda na forach DSO (obecnym jak i starym) była i jest dozwolona pod warunkiem, że ..... jest zgodna z oficjalną linią BP.(tu masz świeży tego przykład: https://board-en.drakensang.com/threads/explain-this-mods.86484/ ).
  Argument , że powodem błędów jest obciążenie serwerów związane z eventami jest od wielu lat stosowany przez BP i ..... poniekąd jest zgodny z prawdą ale tylko częściowo. BP od dawna nie robi nic by poprawić sytuację z rzekomo obciążonymi serwerami.
  Inna sprawa to to czym one są niby obciążone jak graczy jest 10-100x mniej niż 10 lat temu a ci co zostali latają po 2 mapach na krzyż? :D
  Gra umarła a developer tylko udaje Greka. Popatrzcie ilu macie graczy w miastach . Pustki. Popatrzcie na nowości w grze ... są jakieś?
  Popatrzcie na aktywność ekipy na forum lub Discordzie - nie ma żadnej praktycznie. Wszelkie próby wprowadzenia jakieś drobnej zmiany w kodzie gry kończą się wygenerowaniem 10 innych błędów z nie zaliczaniem tego czy tamtego lub jeszcze innych.

  Wracając do serwerów.... skoro problem błędów wynika z obciążenia i jest znany od lat (wystarczy prześledzić tłumaczenia ekipy z kilku ostatnich lat na tym forum) to dlaczego nie dokonano upgrade=u sprzętu przez ten czas ? Oczywiście to pytanie retoryczne a odpowiedź jest znana. Developer nie planuje inwestowania w ta grę od dawna i ciągnie ją na siłę póki się da jeszcze coś zarobić.
  Odpowiedziom Moderatorów się nie dziwcie. Często piszą w odpowiedziach to co muszą i niekoniecznie jest to zgodę z tym co naprawdę myślą na dany temat. Zwyczajnie nie których odpowiedzi nie mogą odpisać zgodnie z prawdą a jeszcze częściej ...nie znają odpowiedzi na dane pytanie bo ...Developer ma ich gdzieś i zwyczajnie na ich pytania nie odpowiada lub .... udaje Greka i wciska kit;)
  Taka to jest szara rzeczywistość DSO po 13 czy 14 latach.
   
  BKGREG likes this.
 11. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Przykład słaby, zwłaszcza że nie znasz przeszłych postów tego użytkownika. To nie jest sytuacja dotycząca naszej sekcji, ale ogólnie jeśli jego posty nie są zgodne z regulaminem, nie są powiązane z tematem, to naszą powinnością jako moderatorów - obojętnie, której sekcji to dotyczy, jest ich cenzurowanie, bądź usuwanie, jeśli jest on zbyteczny w dyskusji i łamiący regulamin, a wspomniany użytkownik takich postów - jak widzę - miał dość sporo, bądź były nietreściwe. I to tyczy się również wszystkich naszych forumowiczów piszących w naszej polskiej sekcji. Zarzucanie, że którykolwiek z moderatorów blokuje opinie krytyczne w stosunku do gry, czy chociażby działań Twórców, jest zwykłym oszczerstwem. Krytyka jest jak najbardziej wskazana, oczywiście o ile nie przekracza się w niej pewnej granicy, która krytykę przeinacza w hejt, a na hejtowanie tu miejsca nie ma i nie będzie. Oczywiście takie posty nie powinny też łamać naszego regulaminu, który jest zamieszczany pod każdym postem napisanym przez osobę moderującą.
  Nie jest tajemnicą, iż w ostatnich miesiącach aktualizacje, bądź hotfixy nie wychodzą tak poprawnie, jak jest to oczekiwane przez graczy. Obecnie gra ma sporo problemów, jeśli chodzi o kwestie typowo techniczne. Do tego dochodzi podział ekipy Twórców ze względu na ich lokalizacje (część Teamu pracuje w Niemczech, a część w Chinach). Wszystkie te zmienne się na siebie nakładają, ale Twórcy pracują nad tym, aby te problemy naprawić. Niestety, przez ich złożoność przedłużają się prace nad nimi i nam, jako graczom, pozostaje tylko czekać, aż przynajmniej te poważniejsze problemy ustaną. Jak długo one jeszcze potrwają? Ciężko na ten moment powiedzieć, ale Twórcy jakiś tam plan na ich rekonstruowanie mają i w przyszłości miejmy nadzieję, że większość tych błędów ustanie.
  Jeśli chodzi o nowości w grze - wbrew temu, co sądzisz, one się pojawiają, tylko że żeby je zauważyć, nie trzeba patrzeć na sam produkt tylko pod tym negatywnym kątem. Też miejmy na uwadze, iż ta gra ma już ponad 10 lat. Przez ten czas pojawiło się dużo konkurencyjnych gier o podobnym typie i one, tak samo jak kilka powyższych zmiennych, mają wpływ na obecną liczebność graczy. Czy jest ich mało? Nie powiedziałbym. Ale czy jest ich mniej niż było wcześniej? Niestety tak, nad czym ubolewam.
  Na tą chwilę po prostu proszę jeszcze o trochę cierpliwości, a nuż w następnych miesiącach Twórcy mogą nas pozytywnie zaskoczyć :)

  Jednocześnie informuję, iż jeśli chcecie podyskutować na ten temat, to prosiłbym po prostu o założenie nowego tematu i przenosiny tam. Tutaj tą dyskusję, która prowadziłaby do nikąd, ucinam. Wszelkie odpowiedzi będą kasowane. Też nie traktujcie tego jako cenzury, po prostu nie chcę, abyście za bardzo się rozpędzili w swoich osądach, a sam ten kanał nie jest odpowiednim miejscem na tego typu dyskusje.
   
 12. Jarullo

  Jarullo Forum Apprentice

  Dzien dobry, server sie zawiesił ze wzgledu na zbyt duże obciążenie .. Ze żarło 3 portale +30 odłamka sfery kto mi to odda . Kurde nie można skończyć sargona. Jakie obciążenia jak miasta świeco pustkami..
  Oddajcie moją kase bo w ten szmelc nie da sie juz grać
   
 13. RafalinhoCK

  RafalinhoCK Advanced

  Mi zabrało 3 wejsciówki i to przed samym bossem 3 razy . I miałem pozniej problemy w ogóle się zalogować . Ale na szczęście doszedłem do ostatniego paska i przestałem już latać nie zależy mi już na tym pasku.Ważne że wszystkie wcześniejsze paski zaliczyłęm .
   
 14. nunspi

  nunspi Forum Apprentice

  weźcie zrestartujcie serwery albo przenieście na bardziej wydajniejsze. Graczy w tych czasach garstka gra a serwery padają z przepełnienia.
  nie zapomnijcie o rekompensacie za stracone wejścia i drogi zagłady na Sargona. tragedia co robią z tą grą
   
 15. Aty2022

  Aty2022 Forum Greenhorn

  Chciałbym się zapytać za co ja płacę bo gra od dwóch dni jest nie grywalna przycinki lagi wywalanie z serwera i cuda na kiju :p Chyba ktoś nie panuje nad sytuacją a jeśli tak to czarno to widzę bo żaden gracz nie wytrzyma tyle frustracji i nerwów podczas grania :/
   
  kerad19711 likes this.
 16. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  Tak z czystej ciekawości, czemu są 2 identyczne eventy "chciwość przemytnika"? jeśli to zamierzone, to jak zdobyć postęp w tym pierwszym?

  i druga sprawa, pominę już fakt, że na 5 prób udało mi się wejść tylko raz, bo komunikat że serwery przeciążone. Na szczęście wejściówki nie przepadają, pytanie tylko jak mam je rozróżnić??? nie ma informacji, która ile mm gwarantuje.
   
 17. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Własnie, mnie też zastanai jak zrobić ten event przemytników z paskiem za 8500mm bo jak czytam w opisie powinny one dropic z tej kryjóki po pokonaniu bosa byłem 9 razy i 0 postępu?? to ktoś wyjaśni nam o co kaman?

  Druga sprawa czy jest gdzies mozliwośc sprawdzenia ile ludzi gra w ta gre? jakies informacje ile osób jest on line w danym momencie na sewerze? Naprawde jestem ciekaw ile ta gra jeszcze pociagnie po tym co sie działo na sargonie, ile ludzie jeszcze wytrzymają
   
 18. .killer.

  .killer. Junior Expert

  Event przemytnika raczej się im zduplikował...w tym mniejszym nie nalicza się postęp, ale za to są dwie dodatkowe pożywki więc 500 na plus xD

  @Mod_Yahiko zawszę czytam twoje wypowiedzi i powiem Ci szczerze, że masz gadane, pełna profeska. Gratulację
  Jakby BP podchodziło do DSO tak jak Ty do forumowiczów ta gra wyglądała by inaczej.

  A tak abstrahując to gram codziennie po 2-3 w różnych godzinach, zależy jak z roboty wrócę i jakoś żadnym problemów technicznych nie mam. Wszystko się normalnie ładuję, żadnych nebuli, błędów, prócz standardowej ścinki o godzinie XX:59.
   
  Last edited: Mar 29, 2023
 19. Aty2022

  Aty2022 Forum Greenhorn

  Od godziny 16-tej już zaczyna wywalać z serwera kod błędu 36 czyli można pograć jedynie rano lub bardzo późnym wieczorem .Mój wolny czas na grę zaczyna się o godzinie 16-tej ale że wtedy gra jest nie grywalna moje wykupione konto premium traci całkowicie sens:p dlatego moja prośba lub nawet sugestia : Nie włączajcie serwera jeśli są tak duże problemy z grą bo czy na przykład Kino wyświetliło by film bez dźwięku? Ludzie są wyrozumiali ale do czasu;)
   
  _mrak11_ likes this.
 20. jaymz84

  jaymz84 Forum Apprentice

  Takie pytanko - jestem w trakcie zadań z Elizjum - czy będzie jeszcze później jeszcze jakieś "genialne" zadanie, które da się wykonać tylko podczas eventu Sargona czy śmiało mogę na razie olać i wrócić do eventu ?