Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. .killer.

  .killer. Junior Expert

  Objawione Strachy można robić raz dziennie, czy respi się po jakimś czasie ? :)
   
 2. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  można raz dziennie na każdym poziomie - od zwykłego do rozlewu..
   
 3. Knopers

  Knopers Forum Apprentice

  Dlaczego znowu zostałem oszukany i zamiast 50% doświadczenia wydarzenie specjalne daje tylko 25%?
  Dwa poprzednie wydarzenia związane z tym wydarzeniem też miały mieć 50% a miały 25%. Proszę o zgłoszenie tego wyżej i by zwracali na to uwagę.
   
 4. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Uzupełniając wypowiedź RafalinhoCK - klucze męstwa można otrzymać ze strażników map, jacy pojawiają się po ich całkowitym wyczyszczeniu. Kolega tutaj podał przykład Khepre, dlatego, iż jest jedynym strażnikiem, który nie pojawia się po wybiciu mapy, tylko po bodajże 3,5 minuty od jego wcześniejszego pokonania. W rzadkich przypadkach klucze męstwa można uzyskać z niektórych przeciwników z niektórych akcji specjalnych.

  Objawione Strachy są osiągnięciem, które można robić cały czas. W nim chodzi o przywoływanie ich kolekcjonerami strachu za odłamki niepokoju no i można przywołać tylko jednego na mapie. Z racji tego, iż Przedmieścia Cardhun są mapą typu puszcza, gdzie można spotkać innych graczy spoza grupy, to może się okazać po dobiegnięciu tam, że ten Strach był już przywoływany. Wtedy po prostu polecam wchodzić na inne mody i sprawdzać. Na pewno jest też pewien czas, który należy odczekać, aby w przypadku, gdy na mapie nikogo nie ma, a tam już kolekcjonery były klikane, je zresetować, by można było ich użyć ponownie.

  Prawdopodobnie omyłkowo została uruchomiona wersja z 25% dodatkowych punktów doświadczenia. Zostało to przeze mnie zgłoszone, aczkolwiek wątpię w to, iż ten procent zostanie zwiększony, gdy do końca trwania tego bonusu zostało 1,5 dnia. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.
   
 5. Ciemny6PL9

  Ciemny6PL9 Someday Author

  Za jakiś czas będzie event Pełnia księżyca i mam pytanie - lepiej wymieniać 2000 esencji srebra na pergamin 5 min czy bardziej opłacalne (na dłużej wystarcza) jest używanie tych 2000 esencji srebra
   
 6. Ennika

  Ennika Advanced

  Oprócz tego co już zostało napisane: klucze są też jako nagroda za dzienne logowania - ikonka skrzyneczki w prawym górnym rogu ekranu.


  Poniżej jest link do dyskusji o tym evencie - trochę dawne czasy ale questy są te same. Można dowiedzieć się wielu rzeczy jeśli będziesz wykonywał ten event pierwszy raz.
  Możesz nawet teraz iść na mapę i bijąc zwykłą eska nafarmić eskę na event. Mapa Varholm i kopalnia srebra jest dostępna i poza eventem, czyli za dnia :)

  https://board-en.drakensang.com/threads/dyskusja-event-nowa-pelnia-ksiezyca.78211/
   
  Last edited: Jun 3, 2023
 7. Ciemny6PL9

  Ciemny6PL9 Someday Author

  Przeczytałem i nadal się nie dowiedziałem czy lepiej jest tą esencję wymienić na pergamin czy bić z esencji a co do farmienia to mam jej z 5k i jeden pergamin i wątpię abym potrzebował więcej skoro ten event trzeba zrobić na dwa razy (podczas eventu i po aby odblokować kolejną mapę)
   
 8. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Zależy od gustu. Mając pergamin, jednocześnie zwalniasz sobie miejsce na używanie zwykłej esencji, która może ci podwyższyć szkody. Myślę, że w 5 minut 2000 esencji światła bym nie wymarnował, więc raczej nie bawię się w takie rzeczy, ale jeśli ktoś chce sobie w ten sposób powiększyć obrażenia (esencja światła nie dodaje szkód, a sam pergamin nie będzie działać na drugiej mapie), to oczywiście może to zrobić i nic sie nie stanie :) Esencję światła jest dość łatwo zebrać w kopalni.
   
  Ciemny6PL9 likes this.
 9. .killer.

  .killer. Junior Expert

  Kojarzy ktoś co kryje się pod ,,Ukrytym Osiągnięciem" w sekcji Ogólne? :D
   
 10. piterpl20

  piterpl20 Forum Greenhorn

  na 98% będzie to "drakanijski pomocnik"
   
 11. .killer.

  .killer. Junior Expert

  To ten pakiet co można było kupić kiedyś za PLN-krąg alchemiczny i pelerynka? To wgl da się zdobyć jeszcze ? xD
   
 12. piterpl20

  piterpl20 Forum Greenhorn

  od roku go nie spotkałem w ofercie a szkoda bo przydał by się na nowej postaci
   
 13. Magiczny

  Magiczny Forum Apprentice

  kiedy bedzie rekompensata za blad 36 ?
  juz ponad miesiac mina i dalej nic
   
 14. Ciemny6PL9

  Ciemny6PL9 Someday Author

  Macie jakieś porady co do Rycerza zakonu smoka (jak nim grać, jakie umiejętności, itp.)? Zacząłem nim grać od wczoraj i już mnie powoli ku**ica bierze od tej postaci bo jest tak słaba, że nawet jest mi ciężko zrobić lochy na dręczącym i czy w ogóle jest sens grania nim pod tanka a nie pod jakiegoś berserka z bronią dwuręczną i punktami wiedzy pod full dmg. Jak coś to czytałem sekcje związaną z tą postacią i szczerze to nic wartościowego stamtąd nie wyciągnąłem. Na koniec mogę dodać, że gram z znajomym który gra magiem (piszę to ponieważ może się to okazać ważne co do buildu czy coś)
   
 15. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  hucpa - Twój post został usunięty w związku z napisaniem go również w innym temacie.
   
 16. Geraldinio

  Geraldinio Advanced


  Grasz ryckiem od wczoraj i narzekasz, że na dręczącym nie ogarniasz? :D
  Jak po wprowadzeniu 100lvl, gdy go osiągnąłem, to ledwie na bolesnym dawałem radę, a gram od 2011 roku. Rycek to największe wyzwanie, kwintesencja Drakensanga, trzeba mieć do tej postaci dużą cierpliwość. Ja poszedłem drogą zrównoważoną, każdy skill jest istotny, czyli nie pakować wszystkiego w obrażenia i kryta, ale rozłożyć na HP, szybkość ataku, zbroję, odporność itp. Oczywiście dwa pierwsze najważniejsze, ale nie za wszelką cenę. Jak mam do wyboru poprawić obrażenia o 500, albo HP o 20k to wybiorę to drugie.

  Jedyne co zbagatelizowałem to blok, mam niewiele ponad 10%, ale kombinuję jak go podnieść, bo ten klejnot skrywanej mocy mnie kusi ;)


  edit:
  Granie ryckiem jako tank wg mnie nie ma kompletnie sensu. Co z tego, że ustoisz z najsilniejszym bossem, jak będziesz go bił wieczność i zmarnujesz kosmiczne ilości eski. Trzeba wyczuć przeciwnika, np gdy rzuca jakiś mocniejszy atak to zawsze jest krótka animacja, można mu odskoczyć. Można rzucić lawę i krąg, i biegać wokół niego aż się HP nie zregeneruje, jest mnóstwo sposobów.
   
  Last edited: Jun 7, 2023
 17. Ciemny6PL9

  Ciemny6PL9 Someday Author

  Ten woj to powinien reworka dostać bo to taka tragedia jest, że szkoda gadać. Dopiero na 38 lvl będę miał jakiekolwiek nadzieję wobec niego ze względu na to, że można skrócić cooldown z 30s na 20s więc na 10s jest się wyłączonym z walki bo nie wyobrażam sobie walki bez skóry i gniewu bo ta postać się tylko na tych 2 skillach opiera bo bez tego jest niczym, w ogóle to też pomyłką jest to, że woj na zwykłym ataku nie ma life steala tylko co te 30s i to jeszcze 40% (na max poziomie skilla) pod względem zadanych obrażeń a żartem jest to, że DOPIERO na 50 poziomie masz 2% hp za każdego trafionego moba krwawą rzezią i to jeszcze sobie wydaj 10 skill pointów czy ile to tam jest
   
  Last edited: Jun 7, 2023
 18. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Ciemny6PL9 - proszę o używanie mniej wulgarnych określeń. Te użyte w poście wyżej musiałem ukryć z wiadomego powodu.
   
  Ciemny6PL9 likes this.
 19. kasadin85

  kasadin85 Someday Author

  Jestem ciekaw czy twórcy maja w ogóle jakis pomysł na rozwój tej gry??
  Ja osobiście powoli przestaje grac , skończył mi się delux i nie odnawiam, uwazam że nie jest wart swojej ceny, płacic 80 zł za tyle błedów w tej grze , ciagle maja kłopoty z poprawnym działaniem gry.
  Jedyne czego brakuje to drugiego paska umiejetności , aczykolwiek uważam że takie cos to powinien miec każdy gracz dostepne. Delux i premka powinny byc zmienione, ogólnie za mało daja w stosunku do ceny zwłaszcza jak powtarzam delux, że dla przykładu powinny sie automatycznie sześciany zbierac.
  Teraz wiadomo wyszła gra na która sporo osób czekało i czuje, że gono osób tak jak ja przeniesie sie na d4.
  Szkoda, że wydawca nie dba o ta gre
   
 20. Geraldinio

  Geraldinio Advanced


  Generalnie nie do końca zrozumiałem co napisałeś, bo pewnie dzieli nas dobre 30 lat różnicy wieku :D ale dobij szybko do 100lvl, wtedy zaczyna się zabawa. No i to nie jest gra na kilka miesięcy, nastaw się na lata, żeby coś solidnego osiągnąć.