Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Proszę nie wprowadzać zamętu i nie siać kłamliwych plotek.

    Odpowiedź otrzymałeś na wszystkie wiadomości. A blokada konta została nałożona za zupełnie inną rzecz, o czym zostałeś WYRAŹNIE poinformowany. I nie ma nic wspólnego z klejnotami.

    W przyszłości radzę przestrzegać OWH, gdyż ta tymczasowa blokada jest ostatnią. Kolejna będzie permanentna.
     
    Mikimałs likes this.
  2. Lalek1963

    Lalek1963 Forum Apprentice

    bigoss89 czy możesz powiedzieć co zrobiłeś, jestem ciekaw i nie chce skończyć jak ty :)
     
  3. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Jeśli jest mowa o okresie, w którym przerwałeś grę, gdzie były już 100 poziomy, to z nowych map/regionów doszły chyba tylko dwie nowości, do których odsyłamy TU oraz TU. W przypadku tego pierwszego rozszerzenia treści wystarczy pójść do Ellonidos i tam powinno być wejście do mapy Labiryntu Płomieni (Maze of Blaze), natomiast w przypadku naszego najnowszego rozszerzenia treści, pierwsza misja jest do odebrania u Króla Harolda w Kingshillu, aczkolwiek nadal nie otrzymaliśmy od Producenta wymagań dotyczących pojawienia się owej misji u graczy. Możliwe, iż trzeba po prostu ukończyć całą ścieżkę fabularną, bądź kilka z aktów fabularnych i mieć jakiś bliżej określony poziom doświadczenia, ale to są tylko moje przypuszczenia.

    Póki przestrzegasz naszego OWH, to jesteś bezpieczny ;)
     
    Mikimałs and Lalek1963 like this.
  4. Lalek1963

    Lalek1963 Forum Apprentice

    ok, ale czasem robię złe rzeczy :)
     
  5. Mikimałs

    Mikimałs Forum Greenhorn

    Póki przestrzegasz naszego OWH, to jesteś bezpieczny ;)[/QUOTE]
    Narobil juz tu takiego bigosu ze za klejnoty bana dostal , ze teraz jestesmy ciekawi co zrobil :)
     
    Last edited: Aug 3, 2023
    Lalek1963 likes this.
  6. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Jeżeli zachowujesz się tak jak w/w użytkownik to szczerze współczuję osobom, które muszą mieć styczność z Tobą :(

    Forum to nie średniowieczny plac rozrywki z pręgieżem na środku. Nie publikujemy takich informacji - to sprawa między BP a użytkownikiem.

    Przekroczył normy współżycia w społeczeństwie oraz złamał nie raz i nie dwa OWH. Tym razem po raz ostatni.
     
    Mikimałs likes this.
  7. Lalek1963

    Lalek1963 Forum Apprentice

    ja nie wiem do tej pory co zrobił, nie kradnę i nie oszukuje, nie robię nic złego innym :) ale np czasem kłamię. A co do tego współczucia to każdy może sobie wybrać czy chce mieć styczność ze mną czy nie. Nikomu karabinu do głowy nie przystawiam, że ktoś to musi robić.
     
  8. Ciemny6PL9

    Ciemny6PL9 Someday Author

    Po tym co napisała Bastet stwierdzam, że po prostu mógł być chamem wobec innych graczy i takie tam podobne temu rzeczy robił
     
    BA_Bastet likes this.
  9. Michu26

    Michu26 Forum Apprentice

    Cześć wszystkim przychodzę z pewną sprawą ponieważ gram sobie ze znajomym w dragensanga pewnego razu zadałem mu pytanie ile ma podstawy dmg bez wiedzy/run/klejontów/kamieni/wyposażenia lvl oczywiście 100 bez dosłownie wszystkiego na swoim koncie również tak zrobiłem okazało się że kolega ma podstawy 100k dmg a ja raptem +/-75k gram już pare lat w dragensang online wiem jak to wszystko działa ale tego nie rozumiem proszę o pomoc ponieważ może czegoś nie wiem.
     
  10. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Różnica wynika po prostu z klasy postaci. Każda klasa ma różną wartość bazowych szkód podstawowych, a także bazowych punktów życia. O ile dobrze pamiętam, w przypadku szkód masz kolejność: czarodziej kręgu - parowy mechanikus - strażnik lasu - rycerz zakonu smoka, w przypadku punktów życia jest na odwrót.
     
  11. Przyjaciel

    Przyjaciel Someday Author

    Siemanko. Ja osobiscie tez jestem tym dosc zniesmaczony, bo jako gracz z wieloletnim stazem, uwazam, ze nie ma kompletnie w tej grze balansu miedzy klasami postaci.. przyklad- mag zrobiony na fulla tip top nie bedzie mial zadnych szans w walce z tankiem zrobionym na tip top.. tutaj odnioslem sie nie do oficjalnej areny PVP, a do np. otwartych map, tam gdzie przebywaja gracze, aby moc sie sprawdzic. Tank moim skromnym zdaniem ma za duze wartosci bazowe (hp), nie wiem jak reszta statystyk.. ale tak, uwazam ze to jest problem.
     
  12. Michu26

    Michu26 Forum Apprentice

    Oczywiście tak lecz nie wspomniałem że obie postacie to mag także jeżeli była by szansa chciałbym się dowiedzieć jakie są podstawy maga na 100lvl bez kompletnie niczego
     
  13. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    odp. mi na jedno pytanie kto obecnie gra pvp , może 1% graczy ,ja kiedyś go grałem nom stop ,ale odkąd go zniszczyli ,to nie byłem na arenie i nie będę,


    PYTANIE do modów kiedy zostanie naprawiony błąd z nowymi runami aby można wsadzić obydwie w ozdobę ?
     
    Last edited: Aug 4, 2023
  14. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    bigoss89 - niestety, ale nie masz racji. Dostaliśmy łącznie od Ciebie 2 zgłoszenia, w każdym chodziło o to samo, na każdy udzieliliśmy Ci odpowiedzi, która powinna przyjść Ci na maila, na który owe konto jest założone. Ba, owy mail zawsze wyświetla Ci się, gdy piszesz do nas zgłoszenie - dokładniej w miejscu, które Ci pokazuję na zdjęciu poniżej.

    [​IMG]
    Nie mamy absolutnie żadnego powodu, aby okłamywać kogokolwiek w tej kwestii. Czasem może się zdarzyć, iż na odpowiedź trzeba poczekać, bo np. sprawa jest bardziej skomplikowana, potrzebna jest dodatkowa weryfikacja, czy nawet dlatego, gdyż po prostu nie mamy zbyt dużej ilości czasu w ciągu dnia, aczkolwiek staramy się odpisywać na zgłoszenia w ciągu 24-48 godzin.

    W tym wypadku jednak, odpowiedzi zostały udzielone, w dodatku 2 razy. Obie przyszły na ten sam mail, także polecam po prostu sprawdzić folder spamu, a nie siać zamieszanie na forum i jeszcze sugerować, że dopuszczamy się kłamstwa. Oczywiście z uwagi na chociażby RODO, czy ogólnie o samą prywatność, nie możemy podać na forum prywatnych informacji na Twój temat.
    Na Twoim miejscu polecałbym jeszcze raz zastanowić się nad tym, jakich czynności dopuszczałeś się w grze w ostatnim czasie, a nie wręcz wyżywać się na nas, bo to Ty dopuściłeś się złamania zasad, a nie my.

    Z racji tego, iż podważasz naszą decyzję, sugerujesz, iż nasza ekipa kłamie, a także obrażasz innego gracza, podając jego nick, jednocześnie nieprzestrzegając jakichkolwiek zasad moralnych,
    Twój post zostaje usunięty, a karę otrzymujesz również na forum w postaci 51 punktów, co skutkuje zablokowaniem konta na okres 30 dni.
    Postępuj tak dalej zarówno w grze, jak i na forum, to i kara z czasowej może zmienić się na permanentną. Proszę to traktować jako nasze ostatnie ostrzeżenie.

    Nie zamierzamy tolerować takich zachowań, dlatego dalsza dyskusja na ten temat będzie po prostu usuwana, gdyż zaśmieca temat.

     
    BA_Bastet likes this.
  15. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Niestety, nie wiemy nawet, czy to jest błędem, czy celowym działaniem. Nie otrzymaliśmy informacji od Producenta na ten temat, nad czym bardzo ubolewamy z powodu wydłużania się oczekiwania na nią..
    Czarodziej Kręgu na 100 poziomie ma 50400 głównych obrażeń, które oczywiście są powiększone o modyfikator absolutny i zależny.
    Modyfikator absolutny, to są wszystkie rzeczy, które dają surowe wartości dla danej statystyki - w tym wypadku szkód. Do tego można wliczyć np. bonus z rubinów, bonusy z drzewka wiedzy, czy z wartości podstawowych przedmiotów; Zaklęcia, które są tworzone/przenoszone do danego przedmiotu również wliczają się w poczet modyfikatora absolutnego - z racji, iż one wpływają na wartości podstawowe + włożone w nie kamienie szlachetne (WAŻNE: Zaklęcia nie wpływają na np. bonusy ilościowe do szkód z danego setu.);
    Modyfikator zależny, to są wszystkie bonusy procentowe, np. z run, klejnotów, czy też z bonusów z danych unikatów/setów, pod warunkiem iż jest to wartość procentowa ogólna.
    Wzór na wyliczenie wartości szkód, która pokazuje się na oknie ze statystykami, to:

    (główne obrażenia + modyfikator absolutny) * (modyfikator zależny + 100%)

    Dla przykładu, mamy taką sytuację:
    [​IMG]
    Wyliczenie tego będzie wyglądało tak: (50400 + 181242)*(156%+100%) = 231642*256% = 593003.52 (liczba w grze jest zaokrąglana)

    Podobnie będzie się liczyć każdą inną statystykę, np. wartość krytycznego ciosu, czy punkty życia. W praktyce, przez wzgląd na zaokrąglenia w modyfikatorach do jedności, a podawanie niektórych wartości jako liczby z 2-3 miejscami po przecinku, nie jest możliwe zastosowanie tego wyliczenia w przypadku prędkości ataku, biegu, czy też regeneracji hp/zasobu.

    Jak wspomniałem kilka postów wyżej, każda klasa ma różną wartość głównych obrażeń oraz punktów życia. Wynika to przede wszystkim ze sposobu walki - mag jest klasą, która zadaje ataki głównie dystansowe i nie jest narażony na obrywanie od przeciwników, podczas gdy na przeciwnym biegunie mamy rycerza, który żeby zadać te obrażenia, musi stać tuż obok przeciwników, co oznacza, iż szansa na otrzymanie przez niego obrażeń jest prawie że gwarantowana. Dlatego też on ma niższą wartość głównych obrażeń, ale za to ma dużo większą liczbę podstawowych punktów życia. Czarodziej kręgu ma 150000 hp jako podstawową wartość, natomiast rycerz zakonu smoka ma 450000 punktów życia. Jeśli chodzi o obrażenia, czarodziej ma 50400 szkód, a rycerz ma tylko 16800, czyli rycerz z czarodziejem mają obie te statystyki ustawione w proporcji 3:1.
    Gdybyśmy zastosowali to do wycinka powyżej, to rycerz, posiadając te same rubiny, wartości podstawowe do szkód i inne bonusy, które nie są procentowe, miałby ok. 100000 szkód mniej od czarodzieja. To jest dużo, także nie wiem, czy ten balans między nimi jest aż tak słaby.


    BKGREG - Twój post usuwam, aczkolwiek dzięki za wypatrzenie :) Moje czujne oko niestety to ominęło ^^
    Ciemny6PL9 - Z Twojego posta musiałem ukryć pewne słówko. Na przyszłość prosimy o bardziej łagodniejsze określenia...
     
    Last edited: Aug 4, 2023
  16. Michu26

    Michu26 Forum Apprentice

    Dzięki wielkie za pomoc problem rozwiązany i wiem co i jak.
     
    Last edited by moderator: Aug 5, 2023
  17. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    szkoda aby twoje słowa się sprawdziły bo jaki sens farmić obydwie runy i tracić zasoby fragów , myślę że odpowiedz ze strony firmy nastąpi w nowym tygodniu , ludzie chcą wiedzieć , gadam z nimi i każdy się flustruje tym
     
    Last edited by moderator: Aug 5, 2023
  18. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Według mnie nadal jest sens farmić obie te runy, bo każda z nich jest bardzo mocna. Zawsze runy możesz sobie przekładać w zależności od tego, na co idziesz i jaka jest potrzeba...

    Michu26, -kiler5- - musiałem wasze wypowiedzi przenieść poza cytowaną wiadomość. Proszę pamiętać o tym, iż swoją wypowiedź - jeśli coś cytujemy - zapisujemy już po fragmencie z "/QUOTE"
     
  19. Przyjaciel

    Przyjaciel Someday Author

    Jest ktos w stanie wyslac ss tych nowych run z nowego bossa? Z gory dziekuje ;)
     
  20. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Mówisz - masz...
    [​IMG] [​IMG]
     
    BA_Bastet likes this.