Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. MRDarak31

  MRDarak31 Active Author

  Używanie automatycznego klikania (programów) w interpretacji OWH jest sprzeczne z jego zasadami (patrz pkt. 1.2.8)

  Nikogo nie interesuje od strony formalnej w jaki sposób gracz je użytkuje: sprzedawanie, poruszanie, zbieranie itp.
  Punkt odnosi się do każdego programu ingerującego w rozgrywkę - czyli wszystkiego, co powoduje grę inną, niż gdybyście mieli włączyć ją na "sucho".

  Drugą sprawą jest kwestia myszki, która może posiadać sterownik, funkcję automatycznego klikania, ale niekoniecznie musi posiadać do niego ustawienia (skromniejsze modele).

  Takie myszki są produkowane przez wydawców największych tytułów hack'n'slash, są one pod kwestią ich polityki w 100% legalne;
  jednak nas dotyczą zupełnie inne realia.

  Myślę, że kompletną głupotą jest zbanowanie wtedy takiego gracza tylko za to, że drań nie kupił sobie zwykłej biurówki do grania w drakena.

  Producent powinien w końcu zauważyć to, że ich gra nie jest taka jak kilka lat temu i gracz musi sprzedawać i identyfikować tysiące przedmiotów dziennie. Brakuje tutaj mechanik, które towarzyszą innym tytułom od lat.

  Nie będę tutaj poruszać opcji caitowania na arenia, bo niektórzy robią to lepiej, inni gorzej, a jeszcze inni ślizgają się jak na łyżwach,
  ale nie mam zamiaru nikogo oskarżać w tym temacie, bo sam widziałem jak ludzie to robią świeżo po odpaleniu komputera na discordzie
  i może to po prostu my jesteśmy słabi w te klocki : p
   
  Przyjaciel and kryminal76 like this.
 2. kryminal76

  kryminal76 Someday Author

  Abstrakcyjny i bezzasadny z Twojego punktu widzenia jako osoby zdrowej z punktu widzenia osoby niepełnosprawnej jak najbardziej zasadny.
  Oczywiście "znajomy" posiada wszystkie dokumenty potwierdzające jego stan, dlatego padło proste pytanie w jaki sposób ma to potwierdzić ?
  Osoba z jedną ręką nie bardzo może radzić sobie z grą jak to z szyderstwem napisałaś "bez extra guziczków na myszce", dwu czy nawet więcej klik w tym przypadku jest niemożliwy, a autoklikera czy bota nie ma zamiaru używać.
  Jaka jest różnica w klikaniu tych extra przycisków na myszy jeżeli nie może klikać przycisków na klawiaturze ?
  Napisałaś że nie dziwisz się takim osobom i wątpisz by miały jakikolwiek problem z potwierdzeniem swej niepełnosprawności, teraz zaczynasz się powoli wycofywać z tego pisząc że tego nie usprawiedliwiasz i że nie jest to akceptowane.
  Na pytanie w jaki sposób mają to zrobić nie odpowiedziałaś.

  Wyobraź sobie że jednak są osoby łapiące się w Twój niewielki % mające ograniczoną jak to ująłeś " ruchliwość w rękach " (co już świadczy o Twojej arogancji i braku wiedzy o takich osobach) i chcących grać w tą gre.
  Pytanie dotyczy konkretnego, opisanego przypadku a nie służy usprawiedliwianiu używania niedozwolonych programów.
  Pisanie że ktoś z takim czy innym ograniczenie fizycznym czy psychicznym nie powinien brać się za to czy tamto jest niczym innym jak dyskryminowaniem tych osób.
  Pewnie lepiej gdyby siedzieli i gapili się w okno i nie sprawiali problemów pisząc takie a nie inne posty, ale oni też chcą odrobiny normalności choćby w tym wirtualnym świecie gdzie mogą oderwać się od swojej szarej rzeczywistości.
   
  Last edited: Sep 28, 2020
  Slaw445 likes this.
 3. Lijunia

  Lijunia Forum Greenhorn

  Witam. Co zrobić, żeby działał mi kamień podróżny w Kolebce Mrozu Fjalnira?
   
 4. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Musisz wykonać wszystkie podstawowe misje (żółte) w tej Kolebce, gdyż są dwie wersje mapy. Ta, która jest podczas tych zadań, jest tą pierwszą. Druga wersja to połączona mapa pierwszej wersji oraz świątynii Fjalnira. Tam masz ten teleport i jest ona odblokowywana wraz z ukończeniem 8 zadań z Kolebki

  Dyskryminacja? Raczej spokojna ocena sytuacji. Jeśli jest człowiek, który jest po zawale, to przecież nagle ci nie zacznie skakać ze spadochronu czy na bungee... Podobnie tutaj - jeśli człowiek ma problemy z ruchami rąk, to nie powinien się brać za zajęcia, które mogą nadciążyć owe ręce... czyt. podnosić rzeczy ciężkie czy wykonywać zbyt dużo ruchów nimi. Ta gra, jakbyś kolego nie zauważył, wymaga nie dość, że kilkugodzinnej aktywności w grze, to jeszcze ciągłej aktywności rąk. Clicker niby ma ułatwić takiej osobie działalność w grze, ale w teorii one są zakazane, więc powinno się tego przestrzegać, niezależnie od tego, czy ktoś ma potwierdzony stopień niepełnosprawności, czy nie.

  Nie wszystko, co znajdziesz w internecie, jest przeznaczone dla wszystkich.
  Co do tego "gapienia w okno" - nie twierdzę, że powinni tak robić, ale też zaznaczam, że są aktywności, które nie wymagają aż takiego wysiłku.
   
 5. kryminal76

  kryminal76 Someday Author

  Nigdzie nie pisałem o użyciu clicera czy innych botów.
  Opisałem konkretny przypadek gdzie osoba ma sparaliżowaną lewą rękę po wypadku a prawą całkowicie sprawną i chce używać myszki z dodatkowymi przyciskami.
  Podam przykład osoby która grała ze mną przez jakiś czas, miała na tyle postępujący zanik mięśni że żeby poradzić sobie z myszką musiała trzymać ją obiema dłońmi a z klawiaturą pomagała sobie ustami. Potrafiła tak grać po 2-3 godziny, potem godzina odpoczynku i znowu.
  Zaskakujące prawda ?
  A jednak miała i ma dużą radochę z tej gry i możliwości pogadania w tym czasie na komunikatorze.
  Jeżeli jest sprzęt ułatwiający grę takim osobą to czemu im odbierać tą satysfakcję ? Bo klika nie ten przycisk nie tym palcem ?
   
 6. Lijunia

  Lijunia Forum Greenhorn

  Dziękuję
   
 7. WhiciaQ

  WhiciaQ User

  Witam, temat clickera, który ciągnie się od kilku stron uważam za zakończony. Połowa z postów powinna zostać usunięta jako ot, ale uszanuję Waszą chęć wyrażenia swoich poglądów w tej sprawie i ich nie usunę. Nie mniej jednak - dalsze posty w tym zakresie będą usuwane. Przypominam, że wątek nie jest dyskusyjny - BA odniosła się do Waszych przemyśleń i w tym miejscu kończymy. Proszę o dostosowanie się do mojej prośby - pozdrawiam.
   
  Seni0rita and kryminal76 like this.
 8. Mii

  Mii Forum Greenhorn

  Hej,
  Windrunner's Legacy taki mały łuczek, którego notabene nie ma u kowala w dostosowaniach :(, pamięta ktoś polską nazwę ? z góry dziekuję.
   
 9. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Polska nazwa to Dziedzictwo wichrowych wędrowców - nie jest to jedyna dawna broń, której nie ma w Dostosowaniu ;) być może w przyszłości doczekamy się zaktualizowanej wersji wspomnianego łuku.
   
  Mii likes this.
 10. Yoshhher

  Yoshhher Forum Greenhorn

  Witam, dostałem informacje od BP że musze im podesłać kopie swojego dowodu osobistego (nie ważne dlaczego) i chciałbym się zapytać w jakiej formie ? Mam zrobić po prostu zdjęcie swojego dowodu i im wysłać ?
   
 11. WhiciaQ

  WhiciaQ User

  Witaj, możesz zakryć nr dokumentu - reszta musi być widoczna. Są to wytyczne Producenta do wewnętrznej weryfikacji i nie są one nikomu innemu udostępniane.
   
 12. katharzis

  katharzis Forum Greenhorn

  10 wejść do sekretnej kryjówki i wszytki polokowane przez obrońce.... co ze mną jest nie tak?
   
 13. Yoshhher

  Yoshhher Forum Greenhorn

  Ile się zwykle czeka na zmiane waluty, po wysłaniu pt kopii dowodu ?
   
  Last edited: Oct 3, 2020
 14. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Zadałeś już pytanie związane z blokadą platform w sekretnych kryjówkach i otrzymałeś odpowiedź. Najwidoczniej nie pofatygowałeś się, by odpowiedź tą przeczytać (dosłownie stronę wcześniej), a zatem zamieszczę ją raz jeszcze: Klik

  To zależy m.in. od tego, czy PT będzie miało do Ciebie jeszcze jakieś dodatkowe pytania.
   
 15. Yoshhher

  Yoshhher Forum Greenhorn

  BP odmówiło zmiany waluty, na taką która obowiązuje w moim kraju (oczywiście po wysłaniu im dowodu osobistego, jakby nie mogli wcześniej tego powiedzieć) czyli rozumiem, że nie będę mógł dokonywać zakupów w sklepie, bo za dokonywanie zakupów w walucie nie zgodnej w moim kraju, grozi ban, tak ?
   
 16. Shelleee

  Shelleee Forum Greenhorn

  Witam mam dość nietypowy problem z DSO.Na mojej głównej postaci gdy zmieniam mapy te ładują się wolno mimo że xxx byłem na nich już a czasami po zmianie mapy mam tysiące pingu i po kilku minutach czekania wyskakuje error failed to download a critical file...Na innych postaciach nie mam tych problemów gra działa normalnie... o co tutaj chodzi i jak to naprawić???Grę usuwałem i pobierałem 5-6 razy i nic to nie dało mi.
   
 17. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Yoshhher - Twój post kasuję jako niezgodny z Regulaminem Forum.

  Po pierwsze - PT działa zgodnie z odgórnymi wytycznymi i według narzuconych procedur. W przypadku zgłoszenia o konkretnej treści muszą reagować tak, a nie inaczej (tu - poprosili Cię o dowód). Nie wszystkie informacje są dla PT dostępne od ręki - w momencie weryfikacji konta może dojść do sytuacji, w której ostatecznie odmówią Ci pomocy.

  Po drugie - przypominam, że zgodnie z Regulaminem
  zabronione są wszelkie formy protestów, bojkotów itp. oraz nakłanianie do nich. Pomoc Techniczna nie wykrada danych osobowych, jest to zwykłe pomówienie. Tak jak zaznaczyłam wcześniej, podjęte działania wynikają z procedur przekazanych przez Producenta.

  Po trzecie - zabronione jest publikowanie i omawianie treści korespondencji z Pomocą Techniczną. Jeżeli nie zgadzasz się z ich decyzją lub chcesz zaskarżyć działanie polskiej ekipy, należy wysłać zgłoszenie wskazując, że ma ono trafić do osoby odpowiedzialnej za nadzór nad polskim zespołem.

  Z racji tego, iż wielokrotnie złamałeś Regulamin Forum, jestem zmuszona nałożyć na Twoje konto
  31 punktów ostrzeżenia, co wiąże się z 14 dniami odpoczynku od forum.
   
 18. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Gdzie można znaleźć wszystkie nowe skille? Na twitchu widziałem tylko parę w tym jedynie 1 dla tanka i 2 maga
   
 19. RafalinhoCK

  RafalinhoCK Active Author


  Te nowe skille to dopiero w listopadzie będą w dużej aktualizacji w okolicach 20-25 listopada jakoś tak .
   
 20. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  wiem, ale myślałem, że je już gdzieś zaprezentowali, bo kilka już było pokazanych
  PS: słyszałem coś o 28 listopada


  2. czy łącząc 200 przędzy z kamieniem ofensywnym może wyjść płaszcz, który podwaja liczbe fragów z misji? Bo zuzyłem już kilka przedzy i nie dostałem, wiec nwm czy dalej próbować

  EDIT: dostałem ten płaszcz za mordki jessiego (za 4 kupnem)
  niemniej jednak chciałbym wiedzieć czy jest chociaż mała szansa na zrobienie takiego płaszcza z przędzy
   
  Last edited: Oct 5, 2020

Share This Page