Discussion Pytania początkujących graczy

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam,
  po:
  1. pogodzenie się z faktem, w jakim miejscu jesteś :D czyli w ciemnym miejscu, jak nie czarnym na 5 liter oraz z tym, że wszystkie itemy w praktyce oprócz szeroko pojętej biżuterii to śmieci.
  2. Jak najszybciej wbić level 100. Fabuła, pustynia jakieś bossy itp.
  3. Przejść na 1H ja zrobiłem to późno .. za późno wątek klasy tam masz moją historię.
  4. Nie dziurkuj nic za MM do czasu wysokiego grywalnego itemu bo szkoda MM, nie przenosił bym tez zaklęć. Ale to już indywidualna sprawa. Bo itemami będziesz żonglował często i gęsto. Jak zdobędziesz już odpowiednie grywalne itemy dopiero bym się zaczął w to bawić. Do tego czasu podnosił bym tylko kamienie i używaną biżuterię. Ja zacząłem od prędkości ataku, ale dlatego, że miałem takie preferencje i myślałem, że to remedium na 2H. A prawda okazała się taka, że remedium było 1H.
  5. Poziom 100 jest kluczowy do poważnego zbierania itemów, bo wcześniej nie ma sensu się przejmować. Jak masz jakąś brygadę RR szybko zdobędziesz itemy po 100lev.
  6. Skile i szukane itemki masz na moim przykładzie w wątku klasy. I naprawdę się sprawdza.

  Ja z wyboru i układu gwiazd gram sam nie jest to tragedia :D ale zawsze jakieś plecy od brygady RR pomagają.

  Pozdrawiam i powodzenia. A przede wszystkim wytrwałości.

  *brygada RR to ze starej bajki o wiewiórkach - "Brygada RR do dzieła" - tylko skojarzenie a nie nazwa jakieś konkretnej grupy :D

  Edit
  tu masz linka do wątku o czarodzieju https://board-en.drakensang.com/threads/pytania-dotyczace-czarodzieja-kregu.78177/page-13
   
  Last edited: Jun 4, 2022
 2. Zmora92x

  Zmora92x Forum Greenhorn

  Cześć ;)

  Mam nietypowe, choć sensowne! pytanie :p

  Od jakiej mniej-więcej daty czytać forum, żeby porady tam opisane były aktualne? W sensie adekwatne do aktualnego stanu gry? Przede wszystkim chodzi mi o klasy, bonusy, kamienie, eq itd itp.
  Ostatnio grałam aktywnie pare lat temu, więc wiem, że gra się wywróciła do góry nogami i nic co wiem już mi się nie przyda :p
   
 3. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam,
  koniec 2020 początek 2021 tak mniej więcej :D w tedy nastąpiła era Dark Legacy. Więc chyba od tego czasu.
  Pozdrawiam
   
 4. jaxom1

  jaxom1 Forum Apprentice

  Witam pytanko mam . Jak pokonać lub czym Bossa w Międzyswiat ,Wyspa Stonekeep pierwsza lokacja ,bije go ale nie zadaje obrażeń ,czy mam użyć odpowiedniej eski . Dziękuje.
   
 5. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie potrzebna jest do niego esencja, wystarczy tylko zrobić pierwsze zadanie związane z Q3, które robi się właśnie na Wyspie Stonekeep w Międzyświecie. Dopiero, gdy je wykonasz, dostajesz misję powtarzalną (pojawia się w Twoich zadaniach za każdym razem, jak wejdziesz na pierwszą mapę danego Q). W wersji z Q3, trzeba zebrać 10 kości z przeciwników z pierwszej mapki, po ich zebraniu kliknąć na młyn i po kliknięciu młynu dostajesz buffa, który umożliwia Ci pokonanie tego strażnika i przejście na następną mapę.
   
 6. jaxom1

  jaxom1 Forum Apprentice

  Witam ponownie ,mam jeszcze jeden problem ,mianowicie chodzi o wejście na bossa Asar strażmik Kinizy ,jako że to pierwsze wejście muszę mieć (Odtworzony kamień ) czy jakoś tak ,ale jak lub gdzie go dostane
   
 7. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Takie rzeczy jak wejściówkę, która pozwoli ci pierwszy raz wejść do danego bossa, zwykle otrzymuje się podczas wykonywania podstawowych fabularnych zadań (tych żółtych). Wystarczy tylko nadrobić parę zadań związanych z fabułą (Według kompendium, misja związana z wejściem do Asara znajduje się w zadaniu "Zapisane w kamieniu 7/7". Wcześniejsze misje będące w regionie Qaizah zakładają odwiedziny w Wielkiej Pustynii, Oazie Wiecznej Zieleni, Świątynii Agonii oraz Hirai, którą polecam odwiedzić, żeby sprawdzić, czy nie masz tam czasem jakiś niezrobionych zadań.
   
 8. jaxom1

  jaxom1 Forum Apprentice

  Kolejny problem ,mam zadanie ,,Sąd Umarłych ,, Mam pokonać Mortisa w jego sali sadu .Dwa razy pokonałem Mortisa a zadanie wciąż nie zaliczone .Czy mam to zadanie wykonać na konkretnym poziomie trudności aby zaliczyło ?
   
 9. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Niestety, ale nie uda Ci się zrobić tego zadania. Ono dotyczy Mortisa, który kiedyś był jako boss z Q6, a teraz z racji tego, że Mortis został zmieniony w bossa fabularnego, który stosuje inny rodzaj walki niż wcześniej, a także sama jego lokacja jest już inna (teraz przesiaduje w "Wygnańcu Mortisa"), no to niestety nie ma prawa ci tego zaliczyć.
  Błąd jest już znany i zgłoszony twórcom.
   
 10. jaxom1

  jaxom1 Forum Apprentice

  Pytanko mam Obejrzałem kilka filmików z gry i zauważyłem że każdy gracz z chwilą ataku nabija nawet do trzech rzędów buffów .Co sprawia że tak sie dzieje ,ja pomimo że nie mam słabej postaci nabijam góra 4-5 buffów ?
   
 11. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  W większości jest to kwestia klejnotów, jakie aktualnie nosi dany gracz. W mniejszości jest to bonus powiązany np. z drzewkiem grupowym, drzewkiem umiejętności (zależne od odpowiedniego przydzielenia punktów oraz od klasy postaci, którą się gra), wiedzy (np. druga szansa) czy też z unikatami, które posiadają bonusy (czasem też z setu) nabijające się po zaatakowaniu/zabiciu przeciwnika (np. unikaty zapału). Można w to wliczyć też efekty uzyskane przez zużycie toników, czy lekarstw, a także buffa, który się nabija po osiągnięciu prędkości 4,0+.

  Podsumowując - z czasem Tobie również zacznie tyle buffów nabijać i to jest normalne, że podczas rozwijania się twojej postaci, ich liczba się powiększy :)
   
 12. silviopolo

  silviopolo Forum Greenhorn

  Witam. Co to są kody bonusowe?
  Kto,jak,skąd przychodzą?
  Nigdy nie miałem i nie jarzę o co chodzi.
   
  Last edited by moderator: Jul 8, 2022
 13. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  silviopolo - przerzuciłem treść Twojego postu, aby znajdowała się poza ramką cytowanej wiadomości.

  Kody bonusowe to są takie specjalne hasła, po których wpisaniu w przeznaczonym do tego miejscu, czasami można dostać jakieś dodatkowe rzeczy do konta. Zwykle mają jakiś termin ważności. Niestety, obecnie nie ma żadnego kodu bonusowego, który byłby aktywny, ale jeśli takowy się pojawi, to prawdopodobnie znajdzie się również na forum w kanale dotyczącym wspominanych wcześniej kodów bonusowych albo w ogłoszeniach. Kody wpisuje się w Sklepie w zakładce "Kupony".

  [​IMG]
   
 14. Adamustin

  Adamustin Forum Greenhorn

  Jak ustawić skille na parowym?
   
 15. silviopolo

  silviopolo Forum Greenhorn

  O.k Dzięki
   
  Last edited by moderator: Jul 11, 2022
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Ustawienie skilli jest różne, w zależności od tego, jaki ekwipunek nosisz, jak stoisz ogólnie ze statystykami postaci i czy grasz pod 1h, czy 2h. Każdy gracz gra też trochę inaczej, przez co ustawia sobie skille, jak mu wygodnie. Ustawienie będzie się też różnić w zależności od tego, pod jaki żywioł grasz. Tutaj wrzucam przykładowe własne ustawienie pod pioruny, ale ile graczy, tyle sposobów ustawień.

  [​IMG]

  silviopolo - drugi raz przerzuciłem treść Twojego postu, aby znajdowała się poza ramką cytowanej wiadomości. Proszę, pamiętaj następnym razem, że jak coś piszesz, jednocześnie cytując wiadomość innego użytkownika, to treść Twojej wypowiedzi musi znajdować się za nawiasem cytującym [/QUOTE], aby Twoja wypowiedź znajdowała się poza cytatem.
   
 17. KiCii

  KiCii Forum Apprentice

  Ostatnia próba 2/2

  Hale śmierci . Pokonaj Mortisa na jego wygnaniu.

  Mam pytanie , kiedy mogę zrobić tę misje, podobno na jakimś evencie ale nw co dalej.
   
 18. Ennika

  Ennika Advanced

  By wejść do Mortisa musisz posiadać "znamię mortisa", można go zdobyć podczas eventu Sargona- straszliwe cienie. Jest nagrodą z paska nagród.
   
  Last edited: Aug 16, 2022
 19. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  KiCii, Ennika - Wasze posty zostały przeniesione do bardziej odpowiedniego tematu.
   
 20. MarC01971

  MarC01971 Forum Greenhorn

  w sklepie klienta jest -50% na premium i kiedy klikam pokazuje mi normalną kwotę bez rabatu... a w sklepie przeglądarki w ogóle nie ma rabatów
  pozdr