Feedback 249. Yama geri bildirimleri

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Apr 20, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sibano

sibano Padavan

çok boş bir yazı , ara dünya mapına giriş kapısında gördüğün tüm eşyalar artık minilerden elde edilebiliyor

2. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

https://board-en.drakensang.com/threads/please-give-my-materials-back.83624/#post-768647

ben sadece okuduğumu sana aktardım. bir ihtimal türkçeye çeviride bir hata olabilir ve bunca oyuncunun günahına girip emeklerini zayi bile etmiş olabilirler (türkçeye kim çeviriyorsa onu kastediyorum). çünkü yabancı forumda bununla alakalı büyüleri etkilediği yazmakta. oyunun dilini ingilizce yaparak girersen büyük ihtimalle büyüleri etkilediği yazmakta(ben bakmadım çünkü ilgilenmiyorum).
    ben tezgahta eşsiz üretmedim sadece okuduğumu aktardım. bununla alakalı teknik detayı modlar verebilir..

edit:

Last edited: Apr 24, 2021
  3. tuncy4141

tuncy4141 Forum Apprentice

bu yazıda yok bu item burdan düşmüyor ... yok şu item şurdan düşmüyor diye bişey yazmıyor ... burda yazan abartılacak bi drop oranı yok ....ve ayrıca aradünya mapında drobu en yüksek itemler sadece yüzükler bunu yazdım ...tamam biliyoruz bütün minibosslardan o bölgenin bütün itemlerini atıyor ... onu zaten artık herkes biliyor .... ama tekrar söylüyorum öyle çokda abartılacak bi drop oranı yok ..... eğer Kangölü falan kesersen droplar bi tık daha fzla oluyor.Cehennem modda kesince nerdeyse drop falan yok ve ayrıca şu BRİGAVİK olayı çok sıkmaya başladı artık ... haritaya giriyosun girdap çıkması ihtimal ... girdapdan Anı haritası açılması ihtimal ..... ve açılan mapdan item almak ayrı bi ihtimal

4. [kofin]

[kofin] Junior Expert

Yeni yamayı genel olarak beğendim. Cehennem geçitlerinin satılması yüzük ve eşsizlerin droplarının artırılması yokedici bugunun düzeltilmesi güzel şeyler.
    Gelelim olumsuz durumlara günlük 10 defa geçit alınması ile toplamda 100 geçit alıyoruz. Günlük görevler ile toplamda 150 geçit yapıyor. 5 tur kangölü map + boss ancak girebiliyoruz. Bu yetersiz. Bırakın doya doya oyunumuzu oynayalım. En azından satış miktarını artırında 10 tur falan girebilelim. Satış miktarı mutlaka artmalı.
    2. Bir konu ise düşen taş dropları. Droplar felaket. Acımasız modda neredeyse hiç bir şey düşmüyor hem taş hem geçit olarak. Dropları çok kısmıslar. Tekrar yazıyorum bırakın rahat rahat oyunu oynayalım. Oyunu geliştirici ekip düzeltmek istiyor farkındayız ama herşey çok yavaş ilerliyor. Dark legacy den beri 5 ay geçti insanında sabrı bir yere kadar.
    İyi çalışmalar

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  5. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

vaktinde küresini parti ile kasanlar kastı anladık da. 5 kişiden gelen + bonusu kaldırdınız olması gereken de buydu ona da eyvallah. ama ben herhangi bir ptde bulunduğum anda bu bonustan neden yararlanamıyorum? küp açıyorum partide iken. ama (bendeki var olan) bonustan neden faydalanamıyorum? tamam 5 kişiden gelmesin bonus da, ben puan vermişim bakın grup diyar becerisine ve diyar rünümü efsoya çekmişim yani bana partide iken gelecek her küreye +10 eklemesi lazımken, 2 3 4 küre atıyo bu ne saçmalıktır bu nasıl bi şeydir?

adama sormazlar mı e be merkez ekip, bu puanı ben neden verdim buraya? neden komple kapatıyorsun bu beceriyi?
    neden var bu beceri? kaldır komple beceremiyorsan ya da terket yaw şu CM koltuğunu..

ne sınıfların skillerini düzeltiyorsun ne grup becerilerini. anla artık sen beceremedin bu işi batırdın yaw. lütfen terket çünkü haketmiyorsun sen o CM koltuğunu aldığın maaşı haketmiyorsun

6. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba aBDuLHaMiTHaN,

Grup becerileri ve tezgah ile ilgili bahsettiğiniz durumları geliştirici ekibimiz ile paylaşacağız. Herhangi bir sorun bulunması durumunda bu gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Tezgahtaki çeviri metinlerini bizlerde inceleyeceğiz orijinal ile türkçe çeviride anlam açısından bir farklılık bulunması durumunda bunu da ayrıca bildireceğiz. Ayrıca buradan da bizimle benzer yazım yada çeviri hatalarını bildirebilirsiniz.

Son olarak bir konuya da açıklık getirmek gerekirse CM'ler doğrudan oyuna müdahil olmazlar çünkü burada oyuna getirilen her düzenleme farklı mühendislik ve geliştirme çalışmalarından geçer ayrıca online oyunlarda sorunların oluşması yapısı gereği olağan durumlardır önemli olan buradaki hataların ivedilik ile çözülmesinin sağlanmasıdır. Bütün DSO ailesi olarak bizlerde bunun için çabalamaktayız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İyi oyunlar dilerim.

7. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

tezgahta hata var demedim ki yukarıda edit diye belirttiğim kısmı attım ki çevirinin de doğru olduğu yönünde. yani açıklama doğru büyüleri etkiler diyor. ama arkadaşlar zannediyorlar ki temel değerlerde elde edilecek o bahsedilen %'sel değerler.

diğer bir mesele ise cm ler evet doğrudan müdahil olmazlar ama sonuçta müdür ne derse işçi onu yapar. herşey bu adamın kontrolünde.
    ne dediler bizlere? geri bildirimlerinize değer veriyoruz onları okuyoruz dediler.. r248 de belirttim burda resmen ben magelerin sözcüsü gibi oldum benden başka o kadar mage oynayan var bir tane hata geribildirimi görmedim. yaw arkadaşlar körü körüne oyun oynamayın. sizler de geri bildirim yapın.
    merkez dedi ki geri bildirimlerinizi okuyoruz ve önem veriyoruz r248 geçti r249 oldu şu magelerdeki skill hataları neden düzeltilmiyor? onu geçtim bir yeri düzeltelim derken diğer tarafı bozuyorlar ben grup diyar becerisine 5 tam puan vermişim + rünüm efso ama çalışmıyor.
    onu da geçtim dark legacy geldiğinden beri hp yenileme rünleri çalışmıyor. bir tek ben mi rahatsız oluyorum bundan?

neden kimse bahsetmiyor yaw. nasıl bilinçsiz oyun kitlesi var burda anlamış değilim. herkes yapsın geri bildirim yaw düzeltsinler hataları.
    demek ki herkes memnun hayatından .. iyi ne diyim artık bilemedim böyle takılın

8. Thunderbolt_TR

Thunderbolt_TR Active Author

2014 den beri oyundayım. Türk forumu ayrı durumda iken ne geri bildirimler yapıldı sonuç ne oldu? Sonuç çok basit hiç bir şey. Geri bildirimleri sadece okuyorlar ve okuyan da toplasan 3 hadi bilemedin 5 kişi okuyordur. Bu okuyanlarda daha üst birime zaten bildirmediği gün gibi ortada. Hadi bildirdiğini varsayalım sonuçta değişen ne var onca yıldır? Onun da cevabı koca bir hiç. Ben artık oyuna giriyorum. Ne kadar oynayabiliyorsam oynayıp çıkıyorum. Burada geri bildirim yapsam dahi değişen bir tane konu görmediğim için artık şu yazıya harcadığım enerji bile boşuna. Sen kendince haklısın bir sürü geri bildirim olsa harekete geçerler diye düşünüyorsun ama bu merkez ekiptekilerin tek düşündüğü şey nasıl para kazanırız. Yoksa çalışmayan yetenekler, çalışmayan rün mücevher vs umurlarında değil, bir ara rüzgar eserse düzeltirler. Pvp için mailler istediler anketler vs vs onca şeyler uçtu gitti. Şimdilerde discord dan da sözde topluyorlar ne değişti? Değişen sadece görüntüde olan şeyler. Ben kendi adıma bu merkez ekip için parmağımı bile oynatmam artık, çünkü haketmiyorlar.

9. iyitarafındanbak

iyitarafındanbak Forum Apprentice

valla hocam işin aslı ben sen yazıyorsun diye yazmıyorum . haklısın büyücü skilleri sorunlu. donnova , bazı yerlerde tekillik, ve buz hücumu. yalnız olmadığını bildirmek adına yazdım. hepimizin yazmasına da gerek yok gibi aslında mantıklı yorum dikkate alırsın değilmi:D
    şimdi bazı önerilerim olacak . daha önce belirtilmişti bu tarz bir öneri ancak çok UÇ nitelikler elde edileceği için pek sıcak bakılmamıştı. ancak şuan ki durum buna müsait. ingilizcem yetersiz olduğu için iletirseniz sevinirim. önerim:
    -nesnelerdeki eşsiz değerleri aktarmak mümkün olsa dadından yenmiyecek ayrıca oyuna ayrı bir hedef eklenmiş olur. bu aktarımı biraz ayrıntılandırmak isterim 4 özelik olabilir farklı farklı, mesela ammon yüzükleri düşürdük . droplar için teşekkürler . bu yüüzklerin eşsiz değerleri bana kalırsa gayet güzel bir yüüzkte bütün direnç eşsiz nitelikleri birleştirebilsek ne güzel olurdu. böylelikle üretim malzmesenin ötesine geçerler belki. yüzükler sadece bir örnek bir sürü güzel nesne var tmel değerleri nedeniyle kullanamıyoruz. görüşlerinizi merak ediyorum farklı şeyleri bir araya getirmek eğlenceli olmaz mı? bir filozofun dediği gibi EKŞIN güzeldir.

10. mehmet044

mehmet044 Forum Apprentice

bazı eşsizler haritalarda düşmüyor ama tezgahda var örnek esrarengiz dişli 5. denemem hala %25 değeri geçemedim bakıyorum herkes tek de basıyor valla zoruma gidiyor her şeyi şansa bağlamanız oyuncu kazandırmaz oyuncu kaybetirir. Sağlık sıkıntılarımdan dolayı 1 senedir çalışamıyorum ve bu zamanımın çoğunu oyunda geçirdim günde 10 saatden fazla aktif kalıyorum ama düşürmek istediğim bütün eşssizler beni oyundan soğuttu tezgah yamasından önce sinirden oyunu bırakma kararı almıştım böyle bi yamanın geleceğini öğrenince yeniden kaldım bu seferde tezgah emeğimi hiç etti yazık inanın yazık. 2 tur kangölü harita dönsen bütün itemlerine max degerlerde büyülü özelik toplarsın geçipde tezgaha bunu ekleyip temel degerleri eklememek tamamen oyunculara zarar verme niyetlidir ben bunun farkındaysam bunu yapan adamda farkındadır güzel bi açıklama yaparlarsa mutlu olurum.

11. dereta2

dereta2 Forum Apprentice

madem insanlar para ödeyerek delüx veya preminyum alıyor gizemli küplerde otomatik toplansın. insanlar gizemli küpleri toplamak için tek tek tıklayıp uğraşmasın.

12. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

kodla verilen dekoratif etki map değiştirince kayboluyor

13. Beta

Merhaba aBDuLHaMiTHaN,

Geri bildiriminiz için teşekkürler. Bunu bizde fark ettik. Hatayı merkez ekibimize ilettik. Umarız kısa zamanda sorun çözüme kavuşacaktır.

Merhaba dereta2,

Öneriniz için teşekkür ederiz. Fikrinizi geliştirici ekibimiz ile paylaşacağız.

Merhaba mehmet044,

Tezgah, ile ilgili daha önce gelen fikirleri ve önerileri geliştirici ekibe sunmuştuk. İsteğiniz üzere, tekrar geri bildirim yapacağız.

İyi oyunlar dilerim.

14. Womanizer

Womanizer Junior Expert

Map değişimiyle alakası yok onun. Bineğe bindiğiniz an kayboluyor. Bineksiz geçin mapları kaybolmuyor. Etkide de yazıyor binek üstünde kullanılamaz diye

15. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

Last edited: May 7, 2021
  16. DARKFLUE

DARKFLUE Forum Greenhorn

Buzlu mermi yakın menzilden npc ve bosları vurmuyor mutlaka zıplamamız yada yer değiştirmemiz gerekiyor bug sanırım.harita yükleme süreleri halen cok uzun sürüyor.grupla girince halen nebula hatası verip oyundan atıyor

17. Beta

Merhaba,

Resmi duyuruda o şekilde paylaşıldığı için bizlerde o şekilde yayınlamak durumdayız. Fakat, bundan sonraki duyurularda bu konuyu dikkate alacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Merhaba,

Değindiğiniz sorunları merkez ekibimize ileteceğiz. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

İyi oyunlar dilerim.

18. 3harfli06

3harfli06 Forum Greenhorn

Merhaba kolay gelsın
    Yeni bir çar açtım ve lv kasmak istiyorum onun içinde Parçalara Ayrılmış Cardhun Şehrine gitmek ordan da amon maplarında kasılmak istıyorum.
    Fakat oraya kaç lv de giriliyo girmek için görev yapmak gerekiyormu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkur eder iyi günler dilerim.

19. Arthemis TR

Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba,

50 seviyeye ulaştığınız zaman Cardhun'a geçmek için Ammon'dan bir görev çağrısı alacaksınız. Bu görevi kabul ettiğinizde tüm haritayı temizleyip Nahuatlan'da saklı Ponaltiaco Odası' na cehennem zorluğunda girmelisiniz. Bu etabı bitirdiğinizde Cardhun'a geçebilirsiniz.

İyi eğlenceler dileriz.

20. SkyLander

SkyLander Forum Apprentice

Merhaba
    Ara dünya Q10 dan düsen item ile okcu karakterimin dikenli yol yetenegine +10 puan geldıgınde acıklamada yazan %5 artıs olmuyor. ilk 10 yetenek puanı ıcın puan basına +%1 verıyor sonrakı 10 yetenek puanı ıcın puan basına +%5 verıyor. yetenek acıklamasında yazan acıklamaya gore her puan icin +%5 vermeli

Thread Status:
Not open for further replies.