Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. rzeka

  rzeka Forum Greenhorn

  Czy dalej mozna kupowam MM przez paysafecard. Wbijam kod i zadnej reakcji. A moze juz nie mozna w Dso kupowac przez paysafecard.
   
 2. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Sugerują czasem się rozejrzeć wokół - akurat w tym wypadku, informacje wlewają się drzwiami i oknami.
  1. Temat na forum, w sekcji polskiej: https://board-en.drakensang.com/threads/problemy-z-platnosciami-paysafecard.81940/
  2. Temat na forum, w sekcji angielskiej: https://board-en.drakensang.com/threads/issue-with-paysafecard-payment-via-game-client.81942/
  3. Informacja na stronie gry (wersja PL): https://www.drakensang.com/pl/wiadomości/paysafecard
  4. Informacja na stronie gry (wersja EN): https://www.drakensang.com/en/news/paysafecard
  Dodatkowo punkty 3 i 4 są wyświetlane przy uruchomianiu klienta gry, odpowiednio w wersji polskiej i angielskiej.
   
 3. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  HoCuSpOcUs - post usuwam. Zachęcasz do łamania OWH.

  Zapytanie wysłaliśmy miesiące temu. Odesłano nas do Terms/OWH, żadnych uściśleń nie było. Zatem trzymamy się tej wersji, bo zwyczajnie nic innego nie mamy, a nie będziemy się domyślać, "co autor miał na myśli".
  Jeśli więc myślicie, że temat macro/ oprogramowanie myszki/boty nas nie interesuje to się bardzo mylicie, drążyliśmy go już dawno, intensywnie i bezskutecznie.
  Zatem nie, nie jesteśmy leniwi i olewczy w tej kwestii.
   
  Spide and Mατeυszτe like this.
 4. SMOD_WhiciaQ

  SMOD_WhiciaQ S-Moderator Team Drakensang Online

  Mατeυszτe
  Witam, Twój post usuwam z kilku powodów:
  1. Zadałeś pytanie odnośnie auto-clikera i otrzymałeś odpowiedź, więc temat uważam za wyczerpany

  2. Rzucasz oskarżenia na Gracza - nie poparte dowodami - twierdząc, że nawet nie chce Ci się za bardzo ich szukać.
  Takie sprawy załatwiamy w supporcie to raz a dwa, rzucanie pustych słów publicznie - jest niczym innym jak formą oczernienia Gracza. Radzę Ci się powstrzymać od takich praktyk bo będą one skutkować punktami karnymi. Jeśli masz dowody na jakiekolwiek łamanie OWH to zapraszam do PT - inaczej nie chce tutaj widzieć takich postów.
  Pozdrawiam i proszę o rozwagę.


  Ciężko gdybać, nie widząc co tam się dzieje u Ciebie w inw. Napisz do PT.
   
  Last edited: Sep 25, 2020
  BA_Bastet likes this.
 5. GienkoDePL

  GienkoDePL Forum Apprentice

  Dzień dobry,
  co prawda odniosę do sprawy zamkniętej przedstawiający zgodnie z sugestią tutaj bym pisał, co prawda nie w formie thrillera. Ale formie analizy dlaczego autoklikacze są nie zgodne z OWH oraz z ogólną uwagą dlaczego ludzie błędnie uważają je za legalne. Pomijam sprawę oczywistą PVP.
  Po pierwsze skoro producent powiązał funkcję autopodnoszenia z formą płatności to oczywiste jest, że będzie bronił swoich zysków w postaci premium. Nie wnikając w to jaka ta funkcja jest i jej zakres. Ma prawo i ma prawo bronić swojego interesu to jasne i oczywiste. Czy rozszerzy to inne elementy dotyczące sprzedaży nie wiem. Moim zdaniem powinien.
  Po drugie. W OWH jest taki zapis, który dość jasno mówi dlaczego.
  Dlaczego autoklikacz ma wpływ na obciążenie serwera. Serwery rejestrują ruchy gracza przy założeniu maks kilku kliknięć na sekundę do tego klawiatura to i tak nie będzie przekraczało 10 kliknięć/s. Dobrze jakiś maniak zrobi 20 operacji na sekundę bo ma jakieś dwa makra ustawione w myszce i klawiaturze. A taki autoklikacz robi klika w 1ms (milisekundę) czyli wysyła do serwera tylko z myszki 1000 raz więcej informacji o jednym przycisku myszki. Czyli jeden gracz przy uproszczeniu wysyła do serwera o 1000% więcej informacji. I nie ma to znaczenia. że w 999% procentach to są puste informacje bo serwer musi je zarejestrować. To dotyczy klikania w punku bez uwzględniania klikania powierzchniowego , do którego autoklikacze są zdolne. Bo w tedy to już operacje do zarejestrowania przez serwer rosną do liczb horrendalnych. Np 1 klik to 1 pksel zrobimy zbieranie z pola 10x10 pikseli powierzchnia 100 pikseli 1000%x100 wynik .... 100 tyś % więcej niż wartość zakładana. Do tego rośnie też dla serwera liczba informacji do zarejestrowania bo jak użyjemy go do sprzedaży karty to pole rośnie i informacje też. Jeżeli pomnożymy to przez ilość graczy... :D to serwery są gdzie ... dokładnie tam :D.
  Dlaczego ludzie uważają je za legalne bo nie rozumieją zasady i im się wydaje coś, że można .... nie można i nie dlatego bo nie tylko dlatego, że ma to uzasadnienie. Już nie chodzi o przewagę jaką dają w grze, a potem pewnie mają pretensję, że serwer wolne zawieszają się itp.
  Pozdrawiam
  Edit, PB powinna porostu zrobić algorytm sprawdzający ilość danych wejściowych w tym pustych od gracza na 1/s i mieć jakiś limit ... z czerwoną lampką i potem robić co trzeba, a nie liczyć na cud :D
  Edit 2 Albo limit danych znaczących w jakimiś interwale czasowym jak nie mierzycie danych nie znaczących.
   
  Last edited: Sep 25, 2020
  Spide likes this.
 6. wojtekwjk

  wojtekwjk Advanced

  No z tymi %, pikselami, polami powierzchni (???) i kartami (???) to trochę odleciałeś za bardzo. Próbuje zrozumieć co ty właściwie napisałeś ale mimo że "pewne" studia skończyłem i w "pewnych" zawodach pracuje i tak "trochę" w tym siedzę to nie jestem w stanie zrozumieć o co tobie chodzi. Mam wrażenie że bardziej opisałeś to jak ci sie wydaje że to działa, niż jak to jest naprawdę :)
   
  Last edited: Sep 25, 2020
 7. GienkoDePL

  GienkoDePL Forum Apprentice

  Witam,
  w skrócie autoklikacz zbiera / wysyła pierdyliard więcej informacji dlatego obciąża serwer :D
  Druga sprawa to makro ustawione do auto kliku, ale masz rację nie wiem jak dokładnie działa bo nie używałem nie widzę potrzeby, wiem jak ja bym zrobił i zrobił bym to dokładnie jak napisałem. Bo nie widzę sensu ustawiania "zakresu do klikania" a potem jeżdżenia po tym kursorem. Dla mnie by to miało się z celem ...poco ustawiać zakres pikseli czy fragment ekranu skoro klikanie jest tylko pod kursorem. Wiec jak bym zrobił klikanie z fragmentu ekranu ograniczonymi jakimiś pikselami to bym zrobił na makrze że co 1ms przeskakuje mi 1 (lub zadana wartość ) piksel i klika, czyli w ciągu sekundy obskakuje pole 100x100 (lub jak skok kursora dasz na 10 to odpowiednio większe pole ) pikseli. I tu zależy od używanej rozdzielczości ekranu ustawił bym kartę z przedmiotami do sprzedaży pod zadanym polem do autoklikania ... klikną makro i po temacie w niecałą sekundę cała karta sprzedana , drugi klawisz mychy bach odkryta. Pole nad graczem pyk klik pozbierane. Jak klikery działają inaczej to są lekko bez użyteczne wg mnie.
  Pozdrawiam

  Edit
  ja wypadłem sroce z pod ogona i żłobka nie skończyłem , ale też jakoś sobie radzę w życiu :D
   
  Last edited: Sep 25, 2020
 8. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Charon, GienkoDePL - posty usuwam jako offtop. Zalecam naukę czytania ze zrozumieniem.
   
 9. wojtekwjk

  wojtekwjk Advanced

  Serwerowe płyty główne w porównianiu do zwykłych posiadają po kilka a nawet kilkanaście slotów na procesory.Procesory serwerowe o taktowaniu powiedzmy 5 GHz przetwarzają 5 miliardów operacji na sekundę (1 giga to 10 do potęgi 9). Dodatkowo jak sam sprawdziłem (ale najprawdopodobniej jest to spowodowane ograniczeniami programu - klikeram nie jesteś w stanie wykonać 1000 kliknieć na 1 s wyszło mi 67 kliknięc na sekundę) to pamiętej że zanim to wszystko pójdzie do serwera to musi przelecieć przez twój procesor a potem przez kartę sieciową - to kolejne ogranicznenia. Dodatkowo nie mam pojęcia o co Tobie chodzi z tymi obszarami. Istnieje coś takiego jak hitboxy danego obiektu w obrębie którego ten obiekt jest traktowany jako jeden, więc kliknięcie w dowolne pole tego obiektu jest traktowane jako "jedna operacaja" więc nie wiem po co sewer ma sprawdzać jakieś pola 10x10 pikseli itd. Po stronie klienta przechowywane są tylko mapy i konfiguracje użytkownika (w folderze temp) oraz ustawienia kamery (w pamięci RAM). Cała reszta jest po stronie serwera, więc również drop w intwentarzu jest po stronie serwera. Ty dostajesz jedynie "display" tego wszyskiego i możliwość różnych działań na tym. W skrócie - śmieć wątpić że w tych czasach używanie klikera nawet przez kilka tysięcy osób naraz miałoby wpływ na pracę serwera.
   
  GienkoDePL likes this.
 10. GienkoDePL

  GienkoDePL Forum Apprentice

  Witam,
  *****
  A teraz Ty
  Wiem, widziałem, pracowałem i psułem :D
  nie wiem nie mam do czynienia z programem dla mnie jest on bezużyteczny widzę tylko na zdjęciach możliwość ustawienia interwału czasowego co 0,001S to milisekundy więc 1000.
  może dlatego masz tylko 67. Ale powtarzam nie sprawdzałem :D
  to nie serwer miałby sprawdzać tylko otrzymywać taką informację z Twojego kompa ja uruchomiłbyś mojego autorstwa atuoklikacza.
  Ale jak piszesz dalej tak nie jest :D bo jest to obszar z jednym klikiem. ooo tu :
  Czyli mam rozumieć, że ustawiam sobie box (wielkości karty na sprzedaż lub box nad graczem) klikam i po temacie sprzedane i pozbierane? To dla mnie jest jeden klik, a dla serwera no powiem Ci, że sproro. Kilkanaście itemów zmienić ja na złoto, wygenerować cenę, zmienić miejsce w inwentarzu dodać gold do sakwy.... jeszcze inne ... dla kilkunastu itemów :D Ale Ty wykonałeś 1 klik nawet bez iterwału czasowego tylko od razu.... bach. Ale może coś źle zrozumiałem nie wiem powtarzam bazuję na tym co sam powiedziałeś.

  no mim zdaniem ma bo serwer ogrania dużo więcej niż tylko to co my widzimy i co się dzieje w naszej sakwie, całość pracy dla tych 1000 graczy, mobów na mapach, aren itp itd.... i jak jakaś część tych graczy zacznie w każdym innym miejscu dostarczać małe informacje w krótkim czasie to się nie zablokują tylko przydławią te serwery raz mocniej raz mniej. A jak zastosują "zbieranie obszarowe" 1 klikiem :D
  Mam nadzieję że jesteś w stanie to sobie wyobrazić, bo moja mi podpowiada bardzo duża liczba małych zapytań / informacji w danej chwili to co to jest :D
  Kończąc tą konwersację Wojtek dzięki za zainteresowanie, nie musisz myśleć jak ja :D ale moim zdaniem autoklikacze robią więcej złego niż dobrego.
  Pozdrawiam
   
  Last edited by moderator: Sep 26, 2020
 11. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  kryminal76 - Post usuwam jako offtop.
  GienkoDePL Edytuję część postu, do której odnosiła się Twoja wypowiedź.
  Dywagacje odbiegły zbyt daleko od tematu.
   
 12. kryminal76

  kryminal76 Someday Author

  Myślę że post był nie tyle offtopowy co bardzo nie wygodny.

  W takim razie zadam oficjalne pytanie do gry:

  Znajomy który ma nieczynną lewą rękę i może grać tylko myszką z dodatkowymi przyciskami chce zacząć swoją przygodę z Drakenem, boi się jednak że zainwestuje czas i być może pieniądze a potem dostanie bana za właśnie tą myszkę.
  Interesowało go też co zrobić żeby konto odzyskać gdyby taka sytuacja miała miejsce, jak będzie musiał potwierdzić swoją niepełnosprawność ?
  Prosił mnie o radę a ja nie do końca potrafię mu odpowiedzieć, dlatego pytanie zadaję w temacie
  "Pytania ogólne do gry"

  BA_Bastet skoro piszesz:
  "Szczerze mówiąc takim osobom się nie dziwię i wątpię, by miały jakikolwiek problem z potwierdzeniem swej niepełnosprawności."
  To w jaki sposób według Ciebie on i inne osoby mają potwierdzać fakt niepełnosprawności ?

  Liczę że zamiast usuwać post jako offtop udzielona zostanie konkretna odp.
   
  Last edited by moderator: Sep 28, 2020
  GienkoDePL likes this.
 13. katharzis

  katharzis Forum Greenhorn

  Witam. Mam pytanie odnośnie "Sekretnej kryjówki lodu" w połowie stoi jakiś mob i nie chce mnie przepościć dalej, jak go ominąć?
   
 14. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Aby go "ominąć", trzeba pójść na taką kryjówkę, na której go nie będzie. Szczegóły poznasz w tym poście.
   
 15. piątunio44

  piątunio44 Someday Author

  może ktoś przypomnieć jak się wstawia zrzuty ekranu na forum, chcialam pokazać jaki diabeł nie pozwala mi grać
   
 16. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Zerknij tu.
   
 17. piątunio44

  piątunio44 Someday Author

  [​IMG]

  sorki że tak , na przyszłość postarm sie lepiej:) co to za bład i jak sie go pozbyć?
   
  Last edited by moderator: Sep 28, 2020
 18. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie niewygodny, co abstrakcyjny i bezzasadny. Tak jak powyższa prośba, w "imieniu znajomego".
  W poście zmieniłam czcionkę na standardową 4

  GienkoDePL - Twój post usuwam, jako że nie pracujesz w BP oraz nie znasz prawa, na podstawie którego pracuje zespól BP, zatem jest offtopem. Jako że to kolejna taka sytuacja
  otrzymujesz 21 punktów (10 za trolling, offtop recydywa + 11 za brak kultury) czyli blokadę na 5 dni.

  Kochani, dla przypomnienia:
  Jesteś emerytem? Musisz udowodnić to kontrolerowi w autobusie, aby otrzymać zniżkę komunikacyjną. Także na prywatnej linii. To nie dyskryminacja.
  Jesteś studentem? Pokazujesz legitkę przed wejście do klubu lub kina.
  Jesteś niepełnosprawny? Masz naklejkę na aucie oraz dokument, aby móc parkować na niebieskim miejscu.
  Jesteś niewidomy? Niestety, nie obejrzysz filmu.
  Osoby bez nóg nie mogą wspiąć się na Monument Waltera Scotta, to też nie dyskryminacja, tam są schody tak wąskie, że ani osoby otyłe, ani o kulach nie dadzą rady.

  Podobnie z grą: skoro zasady zabraniają używania zewnętrznego oprogramowania to żadna niepełnosprawność tego nie zmieni i nie usprawiedliwi. Gra nie jest obowiązkowa, więc nie ma żadnego powodu, by robić "wszystko", by w nią grać.

  Napisałam, że nie dziwię się takim osobom, ale nie napisałam, że je usprawiedliwiam, czy jest to akceptowalne. Muszą się liczyć, że zostaną wychwycone przez skrypt, tak jak pozostali.

  Tak naprawdę nie rozumiem tej całej dyskusji: szukacie haczyków, aby sobie oszukiwać? Nie można grać bez ekstra guziczków na myszce, dwuklików na klawiaturze, superszybkiej sprzedaży przez autoclickera? Farmić bez bota?
   
  Last edited: Sep 28, 2020
  BA_Tyche, Sandofdesert and Seni0rita like this.
 19. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Kacpi2009DSO - skontaktuj się z PT używając podanego adresu mailowego, do którego masz dostęp. Odpisujemy na adres, z którego zostało wysłanego zgłoszenie, a zatem podawanie w zgłoszeniu "odpisujcie na adres xx@xx" nie ma najmniejszego sensu.

  ==================


  Powinno pomóc standardowe czyszczenie.
   
 20. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Sory, koledzy (i koleżanki, ale was to nie dotyczy), ale mnie to już pomału wkurza...
  Argumentujecie używanie clickerów i innych programów do wspomagania tym, że są ludzie niepełnosprawni w grze...
  Ok. 10-15% ludności w Europie (liczę tylko Europę, gdyż grają tu prawie sami Europejczycy, a na amerykańskich serwerach jest mało graczy) jest niepełnosprawnych... Z tego mogę zgadywać, że jakieś 1-2% ludności ma niepełnosprawność niezwiązaną z konsekwencjami starzenia się.

  Mało niepełnosprawnych gra tutaj w tą grę, a jeśli są takie przypadki, to raczej pojedyncze bądź jest ich bardzo mała ilość. Jeszcze mniej ludzi jest niepełnosprawnych w stopniu takim, żeby ograniczało im to ruchliwość w rękach (chyba że nagle ktoś sobie tą rekę uszkodził - oczywiście "odpukać" :D )
  Jak ktoś wie, że jego ciało nie jest w stanie grać w normalnych warunkach, to powinien się w ogóle nie brać za grę, która wymaga kilkugodzinnej sporej aktywności obu rąk, palców, nadgarstków, czy mózgu i taka jest moja opinia o osobach z ograniczeniami ruchowymi w DSO.

  W takim razie więc dlaczego w grze widuje się bractwa (tak, bractwa, bo tu nawet nie mówię o pojedynczych graczach), które inaczej niż bez clickerów teraz nie grają? Wystarczy pójść wieczorem na pvp na Heredurze tak z godzinkę lub dwie, by zobaczyć, jakie bractwa i jacy ludzie z tych clickerów korzystają. Ba, nawet jest jedno bractwo, z którego już co najmniej 30 członków widziałem w akcji i żaden nie grał czysto. Można też sobie obczaić sposób walki mocniejszych graczy (tych najmocniejszych) i też doszukałoby się używania na PvE takich programów chociażby do szybszego odkrywania rzeczy i sprzedawania ich.
  Dlatego jedna prośba - nie używajcie przypadków niepełnosprawnych jako uzasadnień użycia tych programów, bo w takich wypowiedziach wychodzi wasza niepełnosprawność - ale ta w głowie, niestety :C

  Mam szczerą nadzieję, że albo znajdą sposób na ograniczenie im działania tych programów, albo ukarają osoby je stosujące, a wątpie żeby oni nie mogli ich wykryć. Kiedyś nie było nawet tematu clickerów przy walkach pvp czy gdziekolwiek, a teraz jest tego wysyp. I, co gorsza, twórcy ani nic nie robią by zapobiec dalszego używania, ani nie karają takich osób, które świadomie i jako pełnosprawne! używają takich programów.
  Czy w innych grach typowo MMORPG albo takich, gdzie jest system walk PvP, używa się clickerów? Czy gdziekolwiek jest ślad tego? W takiej bardzo znanej gierce, w której się strzela do każdego i odbywają się nawet turnieje e-sportowe do niego (kto zna, ten zna), potrafiłem dostać bana permanentnego nie za używanie programu pomagającemu, tylko za samo posiadanie takiego programu na komputerze przez kilka godzin. Czemu tutaj nie mogą tak zrobić?
  Jeśli oni z tym czegoś nie zrobią, to ich nowy kontent będzie nic nie warty, bo i tak dalej będzie taka patologia na grze...


  Pozdrawiam i przepraszam, ale po prostu musiałem się wypowiedzieć...
   
  Luxfire and Seni0rita like this.

Share This Page